Lacetti klub fórum
2024. Május 15. - 01:12:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 56   Le
 
Szerző Téma: Futómű hiba  (Megtekintve 285688 alkalommal)
szatyy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Hozzászólás #465 Dátum: 2011. Március 27. - 15:43:43 »

úgy néz ki nektek volt igazatok, kifogyott a benzin...és a szintjelző meg tönkrement. Valszeg most meg levegős lett a rendszer is mert elég nehezen indul érdekes a hangja meg pörgetni is kell egy kicsit az indításnál. Üzaszűrő még nem volt cserélve, szerintem most lesz a nagy szerviznél.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #466 Dátum: 2011. Március 27. - 17:50:46 »

Sziasztok!
 
   A segítségeteket kérném, biztosan többet tudtok mint én. Jelenleg 60 ezres szerviz előtt állok és nem nagyon hiányzik plusz költség, de úgy néz ki vmi csak összejött. 120 km megtétele után utolsó 10 km-en kigyulladt a kevés benya lámpa elvileg még 7,5 liter a maradék szal nyugodtság. Fordulok be a bekötő útra és a motor elkezd rángatni és hirtelen a kormányszervó is megszűnik motorlámpa kigyullad. Aztán kb ezzel a gyorsasággal meg is szűnt minden megyek tovább még max egy km-t parkolnék be erre ugyanez a reakció csak a motor is lefullad... Azóta pedig se előre se hátra. Sztetek?
Azt áruld el nekem kedves kolléga, hogy ezt miért ebbe a topicba írtad? He
Naplózva
szatyy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Hozzászólás #467 Dátum: 2011. Március 27. - 18:04:23 »

Mert először azt hittem,h kormány szervó or futómű hiba van. Mivel két balos kanyarnál rángatott ill elment a szervó is. Nem kell mindjárt neki esni az embernek...
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #468 Dátum: 2011. Március 27. - 18:42:31 »

Mert először azt hittem,h kormány szervó or futómű hiba van. Mivel két balos kanyarnál rángatott ill elment a szervó is. Nem kell mindjárt neki esni az embernek...
1.Nem estem neked. Csak megkérdeztem, miért ide? Ha neked esnék most nem olvasnád itt a hozzászólásodat.
2.Ha a szervóddal vagy a futóműveddel baj volna, attól még járna motor.
Tehát csak szép nyugodtan olvasgatni és megkeresni a legmegfelelőbb topicot.
Egyénként van erre is:http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=48.0
Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #469 Dátum: 2011. Március 31. - 22:04:36 »

Nekem is volt a kopogás jobb elölről (2,5 év, 22e km), vagyis inkább csak kattogásnak mondanám és azt is csak néha. 2 hete az időszakos szerviznél mondtam nekik, meg hogy talán bölcső. Megnéztek mindent, kattogott nekik is a próbán, de nem találtak semmi hibát, a bölcsőnél sem volt laza. Azóta viszont egyáltalán nem hallottam a kattanást, pedig mentem már több, mint 1000 km-t. Arra gondoltam, hogy talán mégis a bölcső lehetett, mert ha megnézte, akkor egyben húznia is kellett rajta és talán akkor gyógyította meg...gondolom. De a lényeg, hogy nem kattog.
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #470 Dátum: 2011. április 01. - 14:28:11 »

Nekem is volt a kopogás jobb elölről (2,5 év, 22e km), vagyis inkább csak kattogásnak mondanám és azt is csak néha. 2 hete az időszakos szerviznél mondtam nekik, meg hogy talán bölcső. Megnéztek mindent, kattogott nekik is a próbán, de nem találtak semmi hibát, a bölcsőnél sem volt laza. Azóta viszont egyáltalán nem hallottam a kattanást, pedig mentem már több, mint 1000 km-t. Arra gondoltam, hogy talán mégis a bölcső lehetett, mert ha megnézte, akkor egyben húznia is kellett rajta és talán akkor gyógyította meg...gondolom. De a lényeg, hogy nem kattog.
Nálam is megvan ez a hiba. A bölcsőt próbáltuk a minap mi is utánahúzni de meg se moccant egyik csavar sem. Kubu87 cartarsnak lengéscsillapító cserével szűnt meg a probléma.
Naplózva
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #471 Dátum: 2011. április 24. - 12:17:03 »

A következő jelenségre figyeltem ma fel!2esben és 3asban 3000-3100as fordulatszám körül valami zörgést hallok elölröl!de csak ebben a tartományban,és csak ha gázt adok,motorféknél pl nem!találkozott már valaki ilyesmivel?
Naplózva
sevi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #472 Dátum: 2011. április 26. - 20:44:09 »

Urak! Szép tavaszi autózást mindenkinek de az enyémet megkeseriti egy hiba amit leirnák hátha több autós többet tapasztal alapon mert mi már a tippjeink végére értünk,kb 2000-es fordulatszám után erősem búgni kezd valami elől az autóban 170000-km van benne és tavaly a jobb első kerékcsapágy lett cserélve ezt most megnéztük / jobbost-balost / de a hang nem innen jön valhol középről és húzásra-tolásra egyformán hallatszik 
a féltengelyek alátekerve nem szólnak igy az is kizárva.Elképzelhető már azon jár az eszem hogy esetleg a váltóból "tünt" el az olaj és a diffi búgna?
alatta nyomot nem találok de a kuplungház alján mindig taknyos és esetleg ami forgás közben kijönne azt a menetszél elviszi és állóhelyben nem csepeg? Nos ez keseriti meg a tavaszi autózásom örömét, ja igen nyári gumik vannak fennt amiket újonnan szereltünk fel szeptemberben. Ha van valakinek használható ötlete szivesen venném. Köszi
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #473 Dátum: 2011. április 27. - 07:44:12 »

Urak! Szép tavaszi autózást mindenkinek de az enyémet megkeseriti egy hiba amit leirnák hátha több autós többet tapasztal alapon mert mi már a tippjeink végére értünk,kb 2000-es fordulatszám után erősem búgni kezd valami elől az autóban 170000-km van benne és tavaly a jobb első kerékcsapágy lett cserélve ezt most megnéztük / jobbost-balost / de a hang nem innen jön valhol középről és húzásra-tolásra egyformán hallatszik 
a féltengelyek alátekerve nem szólnak igy az is kizárva.Elképzelhető már azon jár az eszem hogy esetleg a váltóból "tünt" el az olaj és a diffi búgna?
alatta nyomot nem találok de a kuplungház alján mindig taknyos és esetleg ami forgás közben kijönne azt a menetszél elviszi és állóhelyben nem csepeg? Nos ez keseriti meg a tavaszi autózásom örömét, ja igen nyári gumik vannak fennt amiket újonnan szereltünk fel szeptemberben. Ha van valakinek használható ötlete szivesen venném. Köszi
Szia! Nekem volt ilyen gondom, és kiderült, hogy a gumi csinálta. Nagyon jó volt olyan szempontból, hogy nem csúszott, stabil volt az autó, de iszonyúan búgott, és kénytelen voltam lecserélni, mert megőrjített. Próbáld ki, kérj valakitől egy garnitúra más kereket, és lehet, hogy a gumi mintázata okozta az undorító búgást. Nálam is mindenre gondoltak, gondoltam, de végül is ez volt a gond, minden jó volt. Hátha...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #474 Dátum: 2011. április 29. - 13:50:15 »

Urak! Szép tavaszi autózást mindenkinek de az enyémet megkeseriti egy hiba amit leirnák hátha több autós többet tapasztal alapon mert mi már a tippjeink végére értünk,kb 2000-es fordulatszám után erősem búgni kezd valami elől az autóban 170000-km van benne és tavaly a jobb első kerékcsapágy lett cserélve ezt most megnéztük / jobbost-balost / de a hang nem innen jön valhol középről és húzásra-tolásra egyformán hallatszik 
a féltengelyek alátekerve nem szólnak igy az is kizárva.Elképzelhető már azon jár az eszem hogy esetleg a váltóból "tünt" el az olaj és a diffi búgna?
alatta nyomot nem találok de a kuplungház alján mindig taknyos és esetleg ami forgás közben kijönne azt a menetszél elviszi és állóhelyben nem csepeg? Nos ez keseriti meg a tavaszi autózásom örömét, ja igen nyári gumik vannak fennt amiket újonnan szereltünk fel szeptemberben. Ha van valakinek használható ötlete szivesen venném. Köszi
Szia! Nekem volt ilyen gondom, és kiderült, hogy a gumi csinálta. Nagyon jó volt olyan szempontból, hogy nem csúszott, stabil volt az autó, de iszonyúan búgott, és kénytelen voltam lecserélni, mert megőrjített. Próbáld ki, kérj valakitől egy garnitúra más kereket, és lehet, hogy a gumi mintázata okozta az undorító búgást. Nálam is mindenre gondoltak, gondoltam, de végül is ez volt a gond, minden jó volt. Hátha...
A gumi hangja sebesség, és nem fordulatszám függő.
Én biztosan megnézetném az olajat a váltóban. Nem holnap, hanem tegnap. Kacsint
Mondjuk attól, hogy van benne olaj még bármi tönkre mehetett benne, de a szint ellenőrzése nem egy nagy meló. Nem kell sokat agyalni rajta, hogy "belevágj"-e vagy sem.
Naplózva
nandika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #475 Dátum: 2011. Május 01. - 17:51:03 »

bocs nekem is kopog afutomü gátlok felujitva torony cs.+ szilent cserélve multkor megnézték rázppadon teljesen vizsgaképes  210000km van benne mi kopoghat?
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #476 Dátum: 2011. Május 01. - 17:57:32 »

bocs nekem is kopog afutomü gátlok felujitva torony cs.+ szilent cserélve multkor megnézték rázppadon teljesen vizsgaképes  210000km van benne mi kopoghat?

A stabilizátor inga /kutya csont/, bölcső fellehet lazulva.
Naplózva

nandika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #477 Dátum: 2011. Május 01. - 18:04:07 »

bocs nekem is kopog afutomü gátlok felujitva torony cs.+ szilent cserélve multkor megnézték rázppadon teljesen vizsgaképes  210000km van benne mi kopoghat?

A stabilizátor inga /kutya csont/, bölcső fellehet lazulva.

És ezt nem veszik észre a padon hivatalos  vizsgapad volt, a kerékagycsapágy nem kopoghat igy?A balos nagyon morog kanyarban.
Naplózva
sevi
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #478 Dátum: 2011. Május 05. - 18:43:37 »

Urak és Hölgyek !/ biztos vannak  is elnézést tőlük/
Vissza jött az autózási kedvem mert megtaláltuk a hiba okát csak okulásért leirom habár  szerelő szerint a hiba átalában 1.10000 de az én voltam
a sebességváltóból a féltengely kihajtásnál a csapágy adta meg magát.Csere és csend  a búgócsigát kiszedte.További jó utat mindenkinek!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #479 Dátum: 2011. Július 10. - 18:12:39 »

Kombin cserélt már valaki lengéscsillapítót(első/hátsó), ha igen, milyen lett berakva és mennyibe került?
Vagy lengéscsillapító felújítással van valakinek tapasztalata? He
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 56   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!