Lacetti klub fórum
2024. Május 16. - 21:26:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Le
 
Szerző Téma: Kipufogó  (Megtekintve 101853 alkalommal)
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #120 Dátum: 2013. November 18. - 19:48:48 »

Tegnap este 30 km-es út utolsó harmadában tűnt fel, hogy valami megváltozott az autón, mélyebb a kipufogó hangja Olyan, mintha sportos kályhacső lenne rajta, alapjáraton bentről nem hallani, csak gázadásnál. Dinamikában, teljesítményben semmi változást nem érzek, zörgés-csörgés nincs.
Mit gondoltok, mi ez? Kilyukadt a dob? He Ha igen, célszerű foltozni, vagy ennek már lőttek? Lehet ez is bilincs-probléma, vagy akkor zörögne?
Elviszem majd szakihoz, csak érdekelne, hogy mennyire spóroljak...
Ja, egynégy hábé, ha ez számít.
a leömlő szokott elrepedni

És az javítható / érdemes javítani?
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #121 Dátum: 2013. November 18. - 19:53:55 »

A foltozással általában az a baj, hogy befoltozod, majd kisvártatva a következő leggyengébb helyen újra kilyukad.
Ha dobod rossz, érdemesebb cserélni.

Rendben, köszi, megjegyzem. Mosolyog
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #122 Dátum: 2013. November 22. - 20:05:57 »

No, elvittem az autót egy ismerős szakihoz, aki megnézte, és meg is csinálta. Bár nem értek a témához, azért megpróbálom elmondani, mit magyarázott, mi volt a gond. Mosolyog Azt mondta, elrohadt a hátsó dobot rögzítő csavar (vagy csavarok? He), ami miatt elmozdult a dobom. A forró kipufogógáz szétégette a nyak-elemet, a hozzá kapcsolódó tömítést és egyebeket, ezért újra cserélték a harmonika csövet, a tömítéseket meg amit kellett. Ezeken kívül ha már arra jártak, megerősítették a fenéklemezt és kicseréltek egy rögzítőbilincset. Miután átvettem az autót, gyönyörködtem benne, milyen csöndes lett, mennyivel jobb lett az ereje, sokkal kellemesebb lett vezetni. Eddig a jó hír. Ezután mentem a járgánnyal úgy 15-20 km-t, majd a Róbert Károly körúton a belső sávban a motor rúgott kettőt, és a járgány megállt alattam De ez itt már off, a részleteket már írom is a megfelelő topikba...
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #123 Dátum: 2013. November 25. - 14:45:32 »

Ahogy az előző posztban írtam, a kipufogót megjavították. A javítás után fél órával viszont lerobbantam az autóval. A probléma szabálytalanul járó motorral, erőtlenséggel és pech lámpával járt, ezért autómentővel vitettem vissza a kocsit. A szerelőnél "természetesen" elsőre, hibajelzés nélkül, rendben ment minden. (Addigra egy órát hűlt az utánfutón.) Azt mondja, kiolvasta a hibát, és a lambda szonda jelzett gondot. Most kitörölte a hibát és teszteli az autót (értsd: használja), hogy előjön-e a hiba újból.

Ti, akik értetek is hozzá, mit szóltok? Mosolyog Lehetséges, hogy a korábbi problémával összefügg az új hiba? Csak az én hülye ötletem, de lehetséges az, hogy mivel el volt mozdulva a hátsó kipufogódob, korábban mást mért a lambda szonda? (Értem én, hogy méterek vannak a két dolog között, csak mégis...) Lehetséges, hogy az autó "megtanulta" a régi hibás értékeket, és emiatt lett a gond? Vagy a szerelő ronthatott el valamit? Ha kitörölte a hibajelzést, szerintetek fog jelentkezni újból?
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #124 Dátum: 2013. November 25. - 20:36:22 »

kizárt. én hetekig jártam szétrepedt rezonátorcsővel.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #125 Dátum: 2013. November 25. - 22:16:51 »

A leállásnak semmi köze a kipufogó javításhoz. Szerintem még a lambdaszonda hibához sincs köze.
Naplózva


LPG
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #126 Dátum: 2013. November 26. - 00:21:43 »

Köszönöm szépen a válaszokat!
Miután erőtlenné és szabálytalan járásúvá vált a motor, leállítottam, majd újraindítottam. Ekkor kaptam pechlámpát és került a rendszerbe a lambdaszonda hiba. Kb. 10 perc várakozás után újra próbálkoztam a motorindítással, az eredmény ugyanaz. Emiatt gondolom, hogy a leállás és a bejegyzett hiba között csak kell lennie valami összefüggésnek. Mondjuk logikusnak tűnik, hogy nem csak a hibás lambdaszonda okozhat motorproblémát, hanem a hibásan üzemelő motort is jelezheti a lambdaszonda... He Nagyon nagy marhaságot mondok?
Naplózva
agyass
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Hozzászólás #127 Dátum: 2013. November 26. - 19:39:50 »

Nem tudom, de nekem gyanús a katalizátorod!  Talán beégett és eldugult, amitől leállt a motor és adhatja a lambda-szonda hibát is! Persze látatlanba mondva Mosolyog
Naplózva

"A pocsolya nem azért van hogy kikerüljük, hanem mert esik az eső!"
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #128 Dátum: 2013. November 26. - 21:16:35 »

Köszi az ötletet! Ha úgy alakul, megnézetem valaki hozzáértővel. A szerelő ma hozta vissza a kocsit, hogy használta, de nála nem jött többször elő a hiba. Meglátjuk...
Naplózva
Pytyu79
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #129 Dátum: 2013. December 01. - 17:01:57 »

Sport dob jó megoldás a gyári dobbal szemben,bár hangosabb és műszakin sem megfelelő,de ha szakszerűen van felrakva nem rozsdásodik. Kacsint
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #130 Dátum: 2013. December 01. - 18:04:57 »

Sport dob jó megoldás a gyári dobbal szemben,bár hangosabb és műszakin sem megfelelő,de ha szakszerűen van felrakva nem rozsdásodik. Kacsint

csak ha rozsdamentes,de a gyári dobok sem a lerohadós fajták
Naplózva

70/4334431
Gábor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #131 Dátum: 2013. December 02. - 21:32:51 »

Sziasztok,

szeretnék venni egy használt hátsó dobot, ami sedanon volt.
Jó lesz az 5 ajtósra is?


Köszi

Gábor
Naplózva

Lacetti 1,6  -  2007
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #132 Dátum: 2013. December 02. - 22:11:02 »

Sziasztok,

szeretnék venni egy használt hátsó dobot, ami sedanon volt.
Jó lesz az 5 ajtósra is?


Köszi

Gábor


át kell alakítani/kimenő cső más/
miért nem veszel 5 ajtósét??
Naplózva

70/4334431
Gábor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #133 Dátum: 2013. December 03. - 16:28:52 »

http://aprod.hu/hirdetes/lacetti-gyari-kipufogo-ID16v8b.html

Ezt a hirdetést találtam...nagyon jó állapotban van, kicsit még alkudoztam volna rá.....de akkor ezek szerint nem jó.
Még nem hullott szét az enyém, csak gondoltam jó lesz tartaléknak, a padláson elfért volna.

Köszi az infót Sebike.
Naplózva

Lacetti 1,6  -  2007
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #134 Dátum: 2013. December 03. - 17:16:08 »

http://aprod.hu/hirdetes/lacetti-gyari-kipufogo-ID16v8b.html

Ezt a hirdetést találtam...nagyon jó állapotban van, kicsit még alkudoztam volna rá.....de akkor ezek szerint nem jó.
Még nem hullott szét az enyém, csak gondoltam jó lesz tartaléknak, a padláson elfért volna.

Köszi az infót Sebike.

inkább tűnik 5 ajtósnak
amúgy sajnos nem jellemző a tönkremenése sajnos még 1db ot sem adtam el ellenben a kalossal...
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!