Lacetti klub fórum
2024. Május 10. - 00:30:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 256388 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #90 Dátum: 2007. December 20. - 07:32:57 »



Valószínű kontakt hiba! Vagy a kapcsolónál , vagy a reléknél. Először én a kpcsolókat venném ki és kontaktsprével megfújkodnám. Aztán ha szétszedhető a relé azt is. Ha nem lehet szétszedni a reléket, csere.
Ha nem akarsz vele molyolni szerviz! De egy másik mer' ezek ugynézem le se ****nak.

Holnapra kaptam időpontot! Kiváncsi leszek a megoldásra!
(Telefonon kaptam tanácsot..."ütögessem") Vigyorog Ez ám a szakszerü!
Kalapáccsal, baltával? 
Remélem Ők nem így kezdik a javítást. 
Címet kérünk, hogy messze elkerülhessük a csapatot...  Kacsint

Kapcsoló nem lehet, mert "egyszerre mind" nem lesz kontaktos.
Ellenben a kapcsolókhoz menő korbács valamelyik csatlakozása, az lesz a ludas... Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 20. - 07:35:09 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #91 Dátum: 2007. December 20. - 08:44:23 »

Kollegámnak az Igniséhez a telefonos segítség szintén hasonlatos volt. Mivel nem nyilt a motorrháztető azt javallották, hogy üssön rá kézzel és akkor jó lesz. Szerencséjére a telefon rögzítős volt, így a horpadást gariban javították. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #92 Dátum: 2007. December 20. - 10:10:01 »



Valószínű kontakt hiba! Vagy a kapcsolónál , vagy a reléknél. Először én a kpcsolókat venném ki és kontaktsprével megfújkodnám. Aztán ha szétszedhető a relé azt is. Ha nem lehet szétszedni a reléket, csere.
Ha nem akarsz vele molyolni szerviz! De egy másik mer' ezek ugynézem le se ****nak.

Holnapra kaptam időpontot! Kiváncsi leszek a megoldásra!
(Telefonon kaptam tanácsot..."ütögessem") Vigyorog Ez ám a szakszerü!
Kalapáccsal, baltával? 
Remélem Ők nem így kezdik a javítást. 
Címet kérünk, hogy messze elkerülhessük a csapatot...  Kacsint

Kapcsoló nem lehet, mert "egyszerre mind" nem lesz kontaktos.
Ellenben a kapcsolókhoz menő korbács valamelyik csatlakozása, az lesz a ludas... Mosolyog
Korbács...az! Az ilyen szerelőknek kellene a hátára mérni a korbáccsal!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #93 Dátum: 2007. December 20. - 15:41:00 »



Valószínű kontakt hiba! Vagy a kapcsolónál , vagy a reléknél. Először én a kpcsolókat venném ki és kontaktsprével megfújkodnám. Aztán ha szétszedhető a relé azt is. Ha nem lehet szétszedni a reléket, csere.
Ha nem akarsz vele molyolni szerviz! De egy másik mer' ezek ugynézem le se ****nak.

Holnapra kaptam időpontot! Kiváncsi leszek a megoldásra!
(Telefonon kaptam tanácsot..."ütögessem") Vigyorog Ez ám a szakszerü!

Igen ez első hallásra hülyeség, de igazuk van. Ha ütügeted, és megjavul, tuti hogy kontakt hiba és semmi más. Örülj neki.Lehet megúszod egy kis sprézéssel, vagy egy kapcsoló cserével.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #94 Dátum: 2007. December 20. - 21:06:49 »

koszonom mindenki segitseget parasodas ugyben. a hatso ablak biztos elektromos- ez ram var, hogy majd megoldjam. az elso pedig a kapcsolok rossz beallitasa miatt parasodott- nejem tobbszori telefonbeszelgetes utan vegre ugy allitotta be, ahogy tanacsoltam. ja es vegre kivette a vizes szonyegeket a kocsibol
nok! a teli gumira vis****akta a karpit szonyeget, mert az szebb!!!! nana, hogy parasodott az ablak, amikor belso keringetesen futott. az a csoda, hogy belulrol nem volt lefagyva a szelvedo.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #95 Dátum: 2007. December 20. - 21:15:42 »

De legalább megoldodott...A hátsóra reagált? Meg fog keresni?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2007. December 20. - 21:15:58 »

koszonom mindenki segitseget parasodas ugyben. a hatso ablak biztos elektromos- ez ram var, hogy majd megoldjam. az elso pedig a kapcsolok rossz beallitasa miatt parasodott- nejem tobbszori telefonbeszelgetes utan vegre ugy allitotta be, ahogy tanacsoltam. ja es vegre kivette a vizes szonyegeket a kocsibol
nok! a teli gumira vis****akta a karpit szonyeget, mert az szebb!!!! nana, hogy parasodott az ablak, amikor belso keringetesen futott. az a csoda, hogy belulrol nem volt lefagyva a szelvedo.
Jajj!.... Vigyorog  Vigyorog Vigyorog Még szerencse, hogy nem lett szétszedve az egész kocsi! Emancipáció ide, egyenjogúság oda....egy fakanállal ilyen nem fordulhatna elő! Inkább szakterületük! Tisztelet a kivételnek persze! Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gmanus
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



WWW
« Hozzászólás #97 Dátum: 2007. December 22. - 10:03:40 »





Holnapra kaptam időpontot! Kiváncsi leszek a megoldásra!
(Telefonon kaptam tanácsot..."ütögessem") Vigyorog Ez ám a szakszerü!
[/quote]
Kalapáccsal, baltával? 
Remélem Ők nem így kezdik a javítást. 
Címet kérünk, hogy messze elkerülhessük a csapatot...  Kacsint

Kapcsoló nem lehet, mert "egyszerre mind" nem lesz kontaktos.
Ellenben a kapcsolókhoz menő korbács valamelyik csatlakozása, az lesz a ludas... Mosolyog
[/quote]

ÖN MAJDNEM NYERT!  Vigyorog
A konzolra épített csatlakozó egyik lába okozta a galibát! (Úgy néz ki!)
Megrendeltek egy új konzolt, és jövőre "ha jó leszek, akkor be is építikVigyorog
Naplózva

Edward király, angol király 
   Léptet fakó lován: 
Körötte csend amerre ment; 
   És néma tartomány.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #98 Dátum: 2007. December 22. - 16:23:09 »





Holnapra kaptam időpontot! Kiváncsi leszek a megoldásra!
(Telefonon kaptam tanácsot..."ütögessem") Vigyorog Ez ám a szakszerü!
Kalapáccsal, baltával? 
Remélem Ők nem így kezdik a javítást. 
Címet kérünk, hogy messze elkerülhessük a csapatot...  Kacsint

Kapcsoló nem lehet, mert "egyszerre mind" nem lesz kontaktos.
Ellenben a kapcsolókhoz menő korbács valamelyik csatlakozása, az lesz a ludas... Mosolyog
[/quote]

ÖN MAJDNEM NYERT!  Vigyorog
A konzolra épített csatlakozó egyik lába okozta a galibát! (Úgy néz ki!)
Megrendeltek egy új konzolt, és jövőre "ha jó leszek, akkor be is építikVigyorog

[/quote]
Akkor már csak jónak kell lenned... Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #99 Dátum: 2007. December 22. - 19:54:39 »





Holnapra kaptam időpontot! Kiváncsi leszek a megoldásra!
(Telefonon kaptam tanácsot..."ütögessem") Vigyorog Ez ám a szakszerü!
Kalapáccsal, baltával? 
Remélem Ők nem így kezdik a javítást. 
Címet kérünk, hogy messze elkerülhessük a csapatot...  Kacsint

Kapcsoló nem lehet, mert "egyszerre mind" nem lesz kontaktos.
Ellenben a kapcsolókhoz menő korbács valamelyik csatlakozása, az lesz a ludas... Mosolyog

ÖN MAJDNEM NYERT!  Vigyorog
A konzolra épített csatlakozó egyik lába okozta a galibát! (Úgy néz ki!)
Megrendeltek egy új konzolt, és jövőre "ha jó leszek, akkor be is építikVigyorog

[/quote]
Akkor már csak jónak kell lenned... Vigyorog Vigyorog
[/quote]

csak....  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
zotyec
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #100 Dátum: 2008. Január 11. - 20:08:51 »

Sziasztok! Aki nem elégedett a fűtéssel  érdemes a maszk mögé berakni egy karton lapot, és a levegő állító csappantyút  50% állítani  akit érdekel ennek módja,jelezze  szivessen leírom.
 Az eredmény jelentős vége a vacogásnak , a motor fele idő alatt felmelegszik, használható kb 15 fokig.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #101 Dátum: 2008. Január 11. - 20:16:22 »

Sziasztok! Aki nem elégedett a fűtéssel  érdemes a maszk mögé berakni egy karton lapot, és a levegő állító csappantyút  50% állítani  akit érdekel ennek módja,jelezze  szivessen leírom.
 Az eredmény jelentős vége a vacogásnak , a motor fele idő alatt felmelegszik, használható kb 15 fokig.

Csao zotyec!
Üdv köztünk, én rá is kapok, mert én is vacogok az első fél órában! Nem egy Lada fűtés, az biztos!
Légyszi dobd a leírást, szerintem nem csak engem fog érdekelni!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #102 Dátum: 2008. Január 11. - 20:16:39 »

Sziasztok! Aki nem elégedett a fűtéssel  érdemes a maszk mögé berakni egy karton lapot, és a levegő állító csappantyút  50% állítani  akit érdekel ennek módja,jelezze  szivessen leírom.
 Az eredmény jelentős vége a vacogásnak , a motor fele idő alatt felmelegszik, használható kb 15 fokig.
Szia.
Engem a levegő állító csappantyú helye érdekelne...
köszi

üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #103 Dátum: 2008. Január 11. - 20:19:10 »

 He
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
zotyec
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #104 Dátum: 2008. Január 11. - 21:33:38 »

Sziasztok! Nekem egy 5 ajtós Lacettim van két és fél éves. Már az első télen szidtam a fütését ami szerintem típus hiba . A szerviz is megerősített abban hogy télen csak meleg motornál és álló helyzetbem tudja a gyári fűtési paramétereket, azt csak min 10km megtétele után biztosítja.
Nem nyugodtam bele a helyzetbe és kerestem az okokat és a megoldást.
Ha hideg motorral indulunk a menetszél túlzott beéramlása a motortérbe nem engedi csak lassan felmelegedni a motort és azonkeresztül a fűtés is nehezen indul meg .
Ezt megtudjuk akadájozni ha kitakarjuk a maszk mögötti területet.Én már az elöző télen is így jártam és most is.
Tavasszal kiszoktam venni a karton lapot ne féljetek kb 15 fokig nem melegszik túl a viz mert a hütű túlméretezett.Levegő rááramlik alul a lökháritó nyilásain az elég neki  bőven.
    A levegő csappantyút ami sajnos nem álítható kivülről ,csak külsö vagy csak belső állapota van a kesztyűtartó mögött találjátok ,egy elektromos szervómotor mozgatja.
 Kiszereled a keszty.tartót és nyomkodod a belsőlevegőkeringtetés gombját akkor látni fogod jobbra, a mozgó csappantyút, akkor kell a csatlakozóját lehuznod  amikor félig van nyitva , ha ez sikerült a csatlakozót úgy hagyod lehuzva majd ha jön a meleg időjárás vissza dugod a helyére. Ezzel eltudod érni hogy a fütésrendszered  50- 50% szivja  a külsö és a belső levegőt. Ezálltal nem jéghideg levegőt kell felmelegitenie a fütésregiszternek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!