Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 09:52:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 256313 alkalommal)
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #30 Dátum: 2007. November 20. - 15:55:20 »

Haho! Meglestem a pollenszűrő cserét: nem kell szétszedni az autót, de még a kesztyűtartót sem! Persze egy oldalfekvéses póz kell hozzá, de a csavarokat szedte csak le, kivette, betette, és kész volt. Mondjuk elég hülye pózban volt, de gyorsan megcserélte, és így zárlatot sem okozott. Üdv: LadiGidy
Na erre még részletesebben visszatérünk majd... Vigyorog
Nem gáz ez akkor sem , ha kiveszed a kesztyűtartót is... (mondjuk nem én csináltam, én csak erősen figyeltem... Kacsint:
4 csavar ki - kesztyűtartó kibillent - két csatlakozó a hátuljáról lehúz, kesztyűtartót félretesz - újabb négy csavar kiteker - régi pollenszűrő kivesz, fejcsóválás, szörnyülködik, eldob - új szűrő be - innentől kezdve visszafelé...
Kis gyakorlattal (ami ugye nekem pl. nincs...) nem volt több 5 percnél... az igaz, hogy a "sok" hely, meg a kitekeredett testhelyzet miatt kétszer is megtörölgette a homlokát, dehát minek nőtt akkorára... Vigyorog Vigyorog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #31 Dátum: 2007. November 20. - 16:17:29 »

Ha nem "MI" csináljuk semmi sem gáz, csak DRÁGA.
Lassan majd gyakorlom a "kitekert" testhelyzetet.  Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #32 Dátum: 2007. November 20. - 17:18:31 »

Haho! Meglestem a pollenszűrő cserét: nem kell szétszedni az autót, de még a kesztyűtartót sem! Persze egy oldalfekvéses póz kell hozzá, de a csavarokat szedte csak le, kivette, betette, és kész volt. Mondjuk elég hülye pózban volt, de gyorsan megcserélte, és így zárlatot sem okozott. Üdv: LadiGidy
Na erre még részletesebben visszatérünk majd... Vigyorog
Nem gáz ez akkor sem , ha kiveszed a kesztyűtartót is... (mondjuk nem én csináltam, én csak erősen figyeltem... Kacsint:
4 csavar ki - kesztyűtartó kibillent - két csatlakozó a hátuljáról lehúz, kesztyűtartót félretesz - újabb négy csavar kiteker - régi pollenszűrő kivesz, fejcsóválás, szörnyülködik, eldob - új szűrő be - innentől kezdve visszafelé...
Kis gyakorlattal (ami ugye nekem pl. nincs...) nem volt több 5 percnél... az igaz, hogy a "sok" hely, meg a kitekeredett testhelyzet miatt kétszer is megtörölgette a homlokát, dehát minek nőtt akkorára... Vigyorog Vigyorog
Kifelejtetted a millió kis levéldarabka, apró piszok lehullását a szőnyegre (merthogy olyan ügyes a megoldás, hogy egy cserénél minden trutyi megy szanaszét), amit utána ki kell vakarni belőle.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #33 Dátum: 2007. November 20. - 19:31:52 »

Gumiszönyeg! Porszívó! Így mulat egy magyar úr! Aki el nem issza, telik rá! Ellenvélemény? Ne is legyen! Üdv: LadiGidy a +figyelő
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #34 Dátum: 2007. November 20. - 22:29:52 »

Gumiszönyeg! Porszívó! Így mulat egy magyar úr! Aki el nem issza, telik rá! Ellenvélemény? Ne is legyen! Üdv: LadiGidy a +figyelő
A porszívó, műszerfalápoló kendő, mosás, stb. befigyel minden második hétvégén nálam is, de gumiszőnyeget csak ősztől tavaszig használok a csapadékos hónapokban. Nem szép nyáron és nem is kellemes ha mezitláb, vagy zoknisan rálép az ember. A szövetszőnyegbe viszont ugyanúgy beleeszi magát a sok kis apró piszok, mint az eredeti plüsskárpitba. (mellesleg egy autókozmetikás haverom eléggé szidja a lacsik kárpitját, mert ugyan elegáns és szép, de szerinte az egyik legnehezebben tisztítható fajta)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
marci53
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #35 Dátum: 2007. December 01. - 00:00:34 »

Szevasztok!
Lehet, hogy volt már szó róla valahol, de én nem találtam sehol. Szóval, 1.4-es, 5 ajtós, és csak néhány hónapja vettük, használtan. A fűtését csak most a hidegebbre fordult időben érezhettem,- elég gyengének. Kérdezem : mit lehet csinálni, alakítani, hogy hatásosabb legyen, jobban melegítsen a masina?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #36 Dátum: 2007. December 01. - 09:55:23 »

Szia Marci! Nekem is úgy tünt, mert beállítpttam a hőfokot, majd automatára, és szörnyű volt. LadLac szomszéd-barát mondta, hogy hőfok fel, ventillátor kívánt fokozat, és jól fűt. Így igaz. AC-t csak addig ameddig az ablakok átláthatókká vállnak. Nekem is jó lett a fűtésem így. Hiába, nem szégyen mástól átvenni a bevállt megoldásokat. Próbáld ki, és jelezd vissza az eredményt, hogy mindenki okuljon belőle. Amúgy pedig várom a légszűrős buherálásod mivoltát, és eredményét. A tükörről lemondtál, vagy megoldottad otthon? Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #37 Dátum: 2007. December 02. - 11:48:15 »

Marci! LadLac cartársnak is manus a klimája, és piszok meleget tud csinálni, ültem benne. Ő valamikor irt erről, nézz utána! Vagy irj neki privit, és válaszol biztosan, mert sokat van a fórumon, és szívesen segít. Biztos jó lesz a fűtésed, ne aggódj! /igaz Szomszéd?/ A tükör dolgod megoldodott? Várjuk a légszűrő buherálásod leirását, esetleg fényképeket is! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #38 Dátum: 2007. December 02. - 12:44:02 »

Szevasztok!
Lehet, hogy volt már szó róla valahol, de én nem találtam sehol. Szóval, 1.4-es, 5 ajtós, és csak néhány hónapja vettük, használtan. A fűtését csak most a hidegebbre fordult időben érezhettem,- elég gyengének. Kérdezem : mit lehet csinálni, alakítani, hogy hatásosabb legyen, jobban melegítsen a masina?
Hi.
A hűtővizszint nem alacsony a kocsidban?
Lehetöleg töltsd maximumig és próbáld meg úgy.
/tapasztalat "A" Vectrás időkből.../
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
marci53
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #39 Dátum: 2007. December 02. - 22:26:02 »

Szevasztok!
Lehet, hogy volt már szó róla valahol, de én nem találtam sehol. Szóval, 1.4-es, 5 ajtós, és csak néhány hónapja vettük, használtan. A fűtését csak most a hidegebbre fordult időben érezhettem,- elég gyengének. Kérdezem : mit lehet csinálni, alakítani, hogy hatásosabb legyen, jobban melegítsen a masina?
Hi.
A hűtővizszint nem alacsony a kocsidban?
Lehetöleg töltsd maximumig és próbáld meg úgy.
/tapasztalat "A" Vectrás időkből.../
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #40 Dátum: 2007. December 02. - 22:28:13 »

Termosztátot még nem említette senki?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #41 Dátum: 2007. December 03. - 13:21:05 »

Szevasztok!
Lehet, hogy volt már szó róla valahol, de én nem találtam sehol. Szóval, 1.4-es, 5 ajtós, és csak néhány hónapja vettük, használtan. A fűtését csak most a hidegebbre fordult időben érezhettem,- elég gyengének. Kérdezem : mit lehet csinálni, alakítani, hogy hatásosabb legyen, jobban melegítsen a masina?

Nekem tökéletes a fűtés. Próbáld belső levegő keringtetéssel felfűteni a kocsit aztán állj vissza külsőre mert párásodni keztd az ablak.
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #42 Dátum: 2007. December 03. - 13:33:09 »

No azért a "tökéletes" és a "rendeltetésszerűen működő, de gyenge teljesítményű" között van némi különbség!
Céges foxi ventilátor nélkül tartja úgy a menetszéltől a meleget, mint lacsiban 1-es szelesebb időben 2-es fokozatban.
Ennél már csak a ladák fűtése jobb!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #43 Dátum: 2007. December 03. - 17:49:20 »

Na igen a Zsiguliban volt olyan fűtés, hogy a boxban levő magnó elkezdett nyávogni mert a szalag a hőtűrő képességének határához érkezett valamint a volt KGST piacokon lehetett kapni a motorháztetőre szerelhető müanyag kopoltyút ami a menet szelet még + betolta. A Lacsinkban viszont a légbevezető rejtve van így a ventillátor nélkül nem nagyon van légmozgás.
Naplózva
marci53
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #44 Dátum: 2007. December 03. - 23:37:33 »

CápaFeri-től kérdezném, hogy milyen az "a céges foxi ventillátor", amit írtál megjegyzés képpen a témához .
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!