Lacetti klub fórum
2024. Május 10. - 03:41:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Le
 
Szerző Téma: KRESZ frissen  (Megtekintve 79003 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #30 Dátum: 2008. Január 19. - 19:44:22 »

Kresz tudósok! Jobbkéz szabály a keresztező forgalomban van, nem az azonos úton haladókra vonatkozik! Egyértelműen a jobbra fordulónak van elsőbbsége! Kanyarodási szabályok vonatkoznak rájuk! Valóban jó lenne, ha elővennétek a KRESZ könyvet frissítés céljából! Mert felejteni emberi dolog, de ebben a helyzetben még veszélyes is!

KRESZ tudós Gidy!
Nálunk pont van ilyen kereszteződés, számomra a logika is ezt diktálja, a piros számára elsőbbségadás kötelező a zölddel szemben!
Ha akarod elsétálok, lefotózom!

Ha pirosnak van táblája, akkor zöld megy elöbb, mert ugye a piros táblája kire is vonatkozna. Ha nincs táblája, akkor meg Ő /piros/ fordul kis ívben , ezért Ő megy elöbb.
Rosszul tudom?
Gidy oktató, és ráadásul félévente vizsgázik szigorítottan. Szerintem tudja az okosságot...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #31 Dátum: 2008. Január 19. - 19:47:06 »

Kresz tudósok! Jobbkéz szabály a keresztező forgalomban van, nem az azonos úton haladókra vonatkozik! Egyértelműen a jobbra fordulónak van elsőbbsége! Kanyarodási szabályok vonatkoznak rájuk! Valóban jó lenne, ha elővennétek a KRESZ könyvet frissítés céljából! Mert felejteni emberi dolog, de ebben a helyzetben még veszélyes is!

KRESZ tudós Gidy!
Nálunk pont van ilyen kereszteződés, számomra a logika is ezt diktálja, a piros számára elsőbbségadás kötelező a zölddel szemben!
Ha akarod elsétálok, lefotózom!


Nálunk is van! Gidynél a pont! A pirosnak van elsöbsége, mivel jobbra, kis ívben fordul.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #32 Dátum: 2008. Január 19. - 19:53:39 »

Kresz tudósok! Jobbkéz szabály a keresztező forgalomban van, nem az azonos úton haladókra vonatkozik! Egyértelműen a jobbra fordulónak van elsőbbsége! Kanyarodási szabályok vonatkoznak rájuk! Valóban jó lenne, ha elővennétek a KRESZ könyvet frissítés céljából! Mert felejteni emberi dolog, de ebben a helyzetben még veszélyes is!

KRESZ tudós Gidy!
Nálunk pont van ilyen kereszteződés, számomra a logika is ezt diktálja, a piros számára elsőbbségadás kötelező a zölddel szemben!
Ha akarod elsétálok, lefotózom!


Nálunk is van! Gidynél a pont! A pirosnak van elsöbsége, mivel jobbra, kis ívben fordul.

Lefotózom, vazze!
A piros kanyarodósávból fordul, nem a védett útvonalról!
Ha a forgalom elől elzárt terület nem volna ott, akkor egyértelműen a pirosnak lenne elsőbbsége!

És mégegyszer, itt nincs érvényben a jobbkézszabály!

Na...
...most vitázzunk! Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 19. - 19:57:54 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #33 Dátum: 2008. Január 19. - 19:57:10 »

Kresz tudósok! Jobbkéz szabály a keresztező forgalomban van, nem az azonos úton haladókra vonatkozik! Egyértelműen a jobbra fordulónak van elsőbbsége! Kanyarodási szabályok vonatkoznak rájuk! Valóban jó lenne, ha elővennétek a KRESZ könyvet frissítés céljából! Mert felejteni emberi dolog, de ebben a helyzetben még veszélyes is!

KRESZ tudós Gidy!
Nálunk pont van ilyen kereszteződés, számomra a logika is ezt diktálja, a piros számára elsőbbségadás kötelező a zölddel szemben!
Ha akarod elsétálok, lefotózom!


Nálunk is van! Gidynél a pont! A pirosnak van elsöbsége, mivel jobbra, kis ívben fordul.

Lefotózom, vazze!
A piros kanyarodósávból fordul, nem a védett útvonalról!
Ha a forgalom elől elzárt terület nem volna ott, akkor egyértelműen a pirosnak lenne elsőbbsége!
Van táblája a pirosnak??
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #34 Dátum: 2008. Január 19. - 20:00:23 »

Van táblája a pirosnak??

Nálunk van, az illusztráción még keresem! Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #35 Dátum: 2008. Január 19. - 20:02:26 »

Van táblája a pirosnak??

Nálunk van, az illusztráción még keresem! Vigyorog
Ha tábla van, zöld megy elöbb. /vagy a szöke.../  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #36 Dátum: 2008. Január 19. - 20:13:35 »

Én abból indulok ki, hogy a forgalomtól elzárt területen + szigeten(mert az is van) lehet akár tujasor is, netán köztéri szobor, emlékmű, stb. ami korlátozhatja a látóteret! Ezért is van elsőbbségadási kötelezettsége a piros járműnek a zölddel szemben!

Vagy túlbonyolítom?

De lehet, hogy Komis mellékállásban pszichológus, és most röhög a markába ezen a vitán!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 19. - 20:15:20 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #37 Dátum: 2008. Január 19. - 20:28:15 »

A rajzon nem volt semmilyen tábla, tehát igazam van, volt. Amennyiben lemaradt az a tábla a rajzról, hogy főútvonal balra kanyarodik (a zöldnek), úgy más a helyzet, de csakis ebben az esetben! Fotozd le, és tedd fel nyugodtan, mert tudom mit beszéltem. Nézd jól meg a helyszint, és a táblákat, ha van! Ha nincs, akkor mivel magyarázod a fordított elsőbbséget? Komolyan érdekelne. Várom a fejleményeket!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #38 Dátum: 2008. Január 19. - 20:31:34 »

A rajzon nem volt semmilyen tábla, tehát igazam van, volt. Amennyiben lemaradt az a tábla a rajzról, hogy főútvonal balra kanyarodik (a zöldnek), úgy más a helyzet, de csakis ebben az esetben! Fotozd le, és tedd fel nyugodtan, mert tudom mit beszéltem. Nézd jól meg a helyszint, és a táblákat, ha van! Ha nincs, akkor mivel magyarázod a fordított elsőbbséget? Komolyan érdekelne. Várom a fejleményeket!
Ha nem kanyarodik a főút és van tábla a pirosnak, akkor is a zöld megy elöbb.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #39 Dátum: 2008. Január 19. - 20:32:36 »

A rajzon nem volt semmilyen tábla, tehát igazam van, volt. Amennyiben lemaradt az a tábla a rajzról, hogy főútvonal balra kanyarodik (a zöldnek), úgy más a helyzet, de csakis ebben az esetben! Fotozd le, és tedd fel nyugodtan, mert tudom mit beszéltem. Nézd jól meg a helyszint, és a táblákat, ha van! Ha nincs, akkor mivel magyarázod a fordított elsőbbséget? Komolyan érdekelne. Várom a fejleményeket!

Most már csakazértis meglesz a kép, de nem ígérem holnapra, mert nem a szomszédban van.
De lehet, hogy meglesz az indok a holnapi sétára, amit egyébként útálok!
Inkább a gép előtt.
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #40 Dátum: 2008. Január 19. - 20:33:51 »

Ha nem kanyarodik a főút és van tábla a pirosnak, akkor is a zöld megy elöbb.

Én nem ezt pofáztam?  He He He
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #41 Dátum: 2008. Január 19. - 20:35:20 »

Ha nem kanyarodik a főút és van tábla a pirosnak, akkor is a zöld megy elöbb.

Én nem ezt pofáztam?  He He He
Akkor mi a vita tárgya?
Mindenki ugyanezt bizonygatja a másiknak.
Nembaj.
A hangulat legalább jó...  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 19. - 20:38:12 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #42 Dátum: 2008. Január 19. - 20:37:03 »

Drága Peti! Ha a pirosnak táblája van, és az nem a főútvonal miatti, akkor az a jelen esetben a bekötő úttal kapcsolatos, nem az azonos útón haladókra vonatkozik. Kivétel csak, mint mondottam, a főútvonal kanyarodása. Tényleg nézd meg jól, ém türelmesen várom, hogy belásd, hogy igazam volt, van.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #43 Dátum: 2008. Január 19. - 20:41:19 »

Ha a pirosnak nincs táblája (mert ezekbe a kanyarodósávokba szoktak tenni) akkor övé az elsőbbség a jobbkéz szabály szerint.
Peti.
Szerintem a fenti irás miatt van a vita. Neeeeem?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #44 Dátum: 2008. Január 19. - 20:50:05 »

Peti! Értem már mire gondolsz! Amennyiben nem forgalomtól elzárt terület útburkolati jel helyett járdasziget lenne, akkor az már egy másik kereszteződésnek számítana, és akkor jogos a tábla, ezzel segítik elő a balrakanyarodót, hogy ne maradjon a kerszteződésben. Ilye megoldás valóban van, de ez nem érvényes útburkolati jelre, mert az nem másik kereszteződés! Mi van akkor, ha a hó eltakarja? Akkor más az elsőbbség? Most már értem mi a gondod, de így hibás a dolog, ha valóban így van! Remélem viszont Te is érted, miről beszélek itt Neked, nektek! LadLac, ez Rád is vonatkozik, mert a táblát Te is megetted! Az elsőbbségnek mindig egyértelműnek kell lennie, nem függhet az időjárástól! Érthető voltam? Amúgy klassz dolog, hogy ilyenekkel is foglalkozunk, mégha van is értelmezési különbség köztünk, de éppen ezértis jó! Athee! Rendben? Mindhármatoktól szívesen veszem, ha most erre reagálnátok, várom!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!