Lacetti klub fórum
2024. Május 10. - 06:23:11 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Le
 
Szerző Téma: KRESZ frissen  (Megtekintve 79006 alkalommal)
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #45 Dátum: 2008. Január 19. - 20:56:45 »

Peti! Értem már mire gondolsz! Amennyiben nem forgalomtól elzárt terület útburkolati jel helyett járdasziget lenne, akkor az már egy másik kereszteződésnek számítana, és akkor jogos a tábla, ezzel segítik elő a balrakanyarodót, hogy ne maradjon a kerszteződésben. Ilye megoldás valóban van, de ez nem érvényes útburkolati jelre, mert az nem másik kereszteződés! Mi van akkor, ha a hó eltakarja? Akkor más az elsőbbség? Most már értem mi a gondod, de így hibás a dolog, ha valóban így van! Remélem viszont Te is érted, miről beszélek itt Neked, nektek! LadLac, ez Rád is vonatkozik, mert a táblát Te is megetted! Az elsőbbségnek mindig egyértelműnek kell lennie, nem függhet az időjárástól! Érthető voltam? Amúgy klassz dolog, hogy ilyenekkel is foglalkozunk, mégha van is értelmezési különbség köztünk, de éppen ezértis jó! Athee! Rendben? Mindhármatoktól szívesen veszem, ha most erre reagálnátok, várom!

Gidy!
Örülök, hogy vágod a témát, nézd meg, hogy a rajzon is van sziget! Így, amint nagyon szépen írtad, az egy másik kereszteződés.
Ezért jogos a tábla a pirosnak, és ott is van Holnap bizonyítom!

Húúú... De jót beszélgettünk!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 19. - 20:59:14 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #46 Dátum: 2008. Január 19. - 20:59:51 »

 Komis, Te bajkeverő! Ja, még valamit a rajzhoz: A tábla (feketén jelzett?) hová van rakva? Nyilván a rajzon rossz helyen van, mert az elzárt területre lett berajzolva, a pirosnak pedig az út szélén lenne, ha az előbbi gondolataimat most megismételve újra irnám azokat. Pontos rajzot kérek, mert ez így biztos nem oké!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #47 Dátum: 2008. Január 19. - 21:04:37 »

Oké, látom! Akkor az nem tábla, hanem járdasziget. De ez esetben nincs tábla, és akkor meg valóban a piros mehet először, mert jobbról jön! Ha jól látom a rajzot (most már?), akkor van forgalo elől elzárt terület, meg járdasziget is, de tábla nincs, ha így jól látom, akkor jobbkézről jövő piros mehet előbb! Rendben így? Nem nagyítottam ki a képet, ezért nem érzékeltem pontosan a rajzot. De az adott helyzetekhez jót mondtam végig!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 19. - 21:09:42 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #48 Dátum: 2008. Január 19. - 21:07:55 »

Oké, látom! Akkor az nem tábla, hanem járdasziget. De ez esetben nincs tábla, és akkor meg valóban a piros mehet először, mert jobbról jön! Ha jól látom a rajzot (most már?), akkor van forgalo elől elzárt terület, meg járdasziget is, de tábla nincs, ha így jól látom, akkor jobbkézről jövő piros mehet előbb! Rendben így?
De tábla nélkül ilyen kereszteződés /szerintem/ nincs!   Kacsint
Gidy Koma. Én egyetértettem veled.  Kacsint  Nem?   
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #49 Dátum: 2008. Január 19. - 21:15:24 »

LadLac! Miért ne lenne? Ez egy"T"-s útkereszteződés, sok van ilyen az országútakon, ahol becsatlakozó út van egy faluhoz például. Majd személyesen mindent átrágok Veled, ha kell. Az összes verzióra végülis leirtam a helyes elsőbbségi viszonyokat, azért, mert a rajz kissé nem volt egyértelmű nekem. De most világos: Ha van tábla, akkor zöld, ha nincs, akkor piros! Az indokokat már leirtam az előzőekben.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #50 Dátum: 2008. Január 19. - 21:17:29 »

LadLac! Miért ne lenne? Ez egy"T"-s útkereszteződés, sok van ilyen az országútakon, ahol becsatlakozó út van egy faluhoz például. Majd személyesen mindent átrágok Veled, ha kell. Az összes verzióra végülis leirtam a helyes elsőbbségi viszonyokat, azért, mert a rajz kissé nem volt egyértelmű nekem. De most világos: Ha van tábla, akkor zöld, ha nincs, akkor piros! Az indokokat már leirtam az előzőekben.

Ez esetben velem is átrághatod, mert ilyen tényleg nincs tábla nélkül!
Hacsak ki nem nyomtad a csuklóssal! Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #51 Dátum: 2008. Január 19. - 21:19:03 »

LadLac! Miért ne lenne? Ez egy"T"-s útkereszteződés, sok van ilyen az országútakon, ahol becsatlakozó út van egy faluhoz például. Majd személyesen mindent átrágok Veled, ha kell. Az összes verzióra végülis leirtam a helyes elsőbbségi viszonyokat, azért, mert a rajz kissé nem volt egyértelmű nekem. De most világos: Ha van tábla, akkor zöld, ha nincs, akkor piros! Az indokokat már leirtam az előzőekben.
De Én is ezt írtam, olvass vissza.  Vigyorog
Vagy nem?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #52 Dátum: 2008. Január 19. - 21:54:48 »

A KÖVETKEZŐ FELADVÁNY:

Ki, mikor, honnan, hova - kanyarodás és buszsávhasználat
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 19. - 22:11:04 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #53 Dátum: 2008. Január 20. - 09:37:44 »

Na ez jó.
Nekem egyértelmű volt, hogy a zöld nyilak jelölik a helyes útvonalakat, és ebben az estben ugye nincs gond.
Aztán megnéztem a linket.
A jogász hölgy, olyan jó jogászosan válaszolt.
Mindent leírt, csak a kérdésre nem válaszolt.
Mert ugye nem az volt a kérdés lényege, hogy honnan kell megkezdeni a kanyarodást, hanem az, hogy hova kell érkezni!

Erre pedig nem adott választ.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #54 Dátum: 2008. Január 20. - 09:53:20 »

Mondjuk "érdemes" a hozzászólásokat is elolvasni utána.
Na nem sokat, mert felmegy a vérnyomás. Az enyém legalább is.

Tudatlanok ("a taxisok is csak utas-üzemmódban mehetnek a buszsávban" - szerintük, bár ők legalább tudják, hogy mehet. Sokan még ezzel sincsenek tisztában) és veszélyesek ("tegnap addig addig sikerült tesztelnem este 10 körül a hungárián az út tapadását, hogy a pirosnál majdnem belecsúsztam előttem lévőbe","Én egy hét után újra a saját autómmal közlekedtem. Hát valami álom volt. Azonban majdnem bele is másztam egy taxisba, mert hirtelen kellett fékeznem","Én napközben teszteltem az Árpád híd végén levő kanyart Szentendre felé. 110 -nél bizony erősen beindult az ESP, megijedtem, és rögtön lassítottam. Csodálkoztam egy sort, aztán az Auchannál kipróbáltam a tapadást a cipőmmel is, és bizony ... tud csúszin ez a nyál...")

Mondjuk van, amivel (némi módosítássa) egyetértek: "Eddig is tudtam, hogy ön- és közveszélyes kamikaze állat vagyok, akit statáriálisan kellene halálraítélni, és az autójával együtt a Dunába lőni... Mosolyog"

Én megelégednék egy sóspuskák seggbelövéssel.

Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #55 Dátum: 2008. Január 20. - 10:04:59 »

Bocsika, ha pontatlan voltam és instrukció nélküli. Én voltam a piros és a zöld rám dudált. Nem értettem ,mert 1kocsi előnyöm volt+lendületben és ő nem Ferrarival gyorsult rám...Memóriából rajzoltam, de utána nézek a táblázásnak, mert szeretném, ha nem lennének vagylagos válaszok.
Kis türelmet kérek!
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #56 Dátum: 2008. Január 20. - 10:24:46 »

Bocsika, ha pontatlan voltam és instrukció nélküli. Én voltam a piros és a zöld rám dudált. Nem értettem ,mert 1kocsi előnyöm volt+lendületben és ő nem Ferrarival gyorsult rám...Memóriából rajzoltam, de utána nézek a táblázásnak, mert szeretném, ha nem lennének vagylagos válaszok.
Kis türelmet kérek!

Dudálással kár foglalkozni. Van neki, használja. Van aki ezzel élvezkedik.
Nagyobb öröme sose legyen...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #57 Dátum: 2008. Január 20. - 13:36:41 »

Komis feladványára megadtam az igaz, hogy vagylagos választ, de az használható lesz, ha pontosítva lesz a rajz, vagy fénykép. Ezt újra nem akarom leirni, csak ha szükségesnek érzitek. peti rajzára a következő a válasz: jobbra kisívben, balra nagy ívben az alap. Viszont, ha párhuzamos útra megy a kanyarodás, akkor az alap: sávból, sávba kell elsődlegese, de amennyíben mást nem keresztezünk, úgy bármelyikbe fordulhatunk, de, ha más is kanyarodik, akkor jön, hogy az egyben már sávváltás is, és akkor a balra kanyarodó megy a belsőbe, a jobbra kanyarodó a külsőbe, vagy ha belsőbe akar, a kkor a másikat elengedve mehet oda. Természetesen a balra kanyarodó is mehet a külsőbe, de ott szintén hátránya van a másikkal szemben. Így rendben? Amúgy az ésszerüség is azt diktálja ilyen esetben, hogy együtt forduljanak sávból sávba, és utána váltsanak sávot, mert igy gyorsabb, és egyben biztonságosabb is! remélem érthető voltam a körmondataim ellenére! Stocz! A kikötés a taxik ellen(?) elvileg az, hogy a buszsávban haladáskor a buszokat nem zavarhatják, bár ezt lehetetlen szó szerint betartani persze. Amúgy a normális taxisokkal nincs gond, csak a hülyékkel, de az fordítva is igaz! Az utak pedig valóban rohadtúl csúsztak az utóbbi napokban, szerencsére nem törtem, és nem törtek, de nagyon sok eseményt láttam, ebből több frontálisat a Thököly úton, de mint irtam a buta udvarriasságról fentebb, bizony a Rákóczi úton is csúnyán megcsúsztam fékezéskor, pedig az nem mecskaköves, hanem aszfalt, és azon kevésbé látszik, hogy nyálkás- sajnos.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #58 Dátum: 2008. Január 20. - 17:50:21 »

A második feladványban a két jármű között gyakorlatilag nincs forgalmi kapcsolat mert mindkettőnek a magához közelebbi forgalmi sávba kell kanyarodnia, azonban az ilyen esetekből származó balasetenél mivel nálunk nincs "precedens jog" születtek már eltérő ítéletek!
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #59 Dátum: 2008. Január 20. - 19:37:08 »

Nos tábla NINCS!! Így a szituáció a II. verzió alapján tisztázható ÉS minden hozzászóló véleményét hozzáolvasva! Vigyorog
Ezek xerint nem én voltam a hunyó Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!