Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 23:37:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 317435 alkalommal)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1740 Dátum: 2008. Február 14. - 16:34:14 »


100. Kacsint
Grat. Mosolyog
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1741 Dátum: 2008. Február 14. - 16:38:18 »


100. Kacsint

Grat!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1742 Dátum: 2008. Február 14. - 17:46:16 »

Jujujjj! Mit kihagytam! Kihagytam a részletre vett autóknál a bankok kamatéhségét, a szegény biztosítók ráfizetését, és ezáltal jó magas kötelező biztosítások összegét, valamint, ha muszájból, vagy féltésből fizetett cascot. Van, aki ki meri számolni, hogy ez mennyí? Szerintem jobb, ha nem számolunk, mert akkor soha többet nem ülünk be örömmel aranyos Lacettinkbe. Ez már nem is horror, ez több annál!

Ne is mondd, Gidy!
A 4.! havi részletem 6000 Ft-tal több!
Mi lesz? 1 év múlva nem takarja be a fizetésem?
Ők nem nyelnek ám be sem inflációt, se semmit! Mindent mi, akik alig bírják összekuporgatni!
Nos..szógyáros mesél valamit....vígasztalásképpen Vigyorog
Amikor belevágtunk az autóba, kis árfolyamelemzést végeztem. Akkor 171 Ft volt a  s. frank és látva a grafikont, hogy volt az 150 is.... kiszámoltam mennyi lesz ez havonta, így határoztam meg a hitel időtartamát.
Na, gondoltam... nagy baj nem érhet, hisz erős túlzással is úgy számoltam, hogy az átlaghoz képest elég gyenge a forint, nagyjából középárfolyam, talán még több is. Így remélhetőleg sokkal gyengébb már nem lesz!
Első részlet befizetve, meg is feledkeztem az árfolyam figyeléséről. Megjött a második csekk és levert a víz! Átböngésztem a fizetési értesítőt és akkor derült ki számomra, hogy amire az elsőt befizettem, úgy felment 185-re a frank, csak úgy dörgött. Ezt utólag persze a második csekk kiállításakor rádobták az aktuális befizetnivalóra, így kapásból 8000 Ft-tal többről szólt a csekk, mint a hitelfelvételkor kalkulált átlag. Nos akkor megfordult a fejemben, hogy nemsokáig lesz új autó így. 
Persze azóta normalizálódott a helyzet, már bőven pluszban vagyok, sőt majd egy havi törlesztőt visszaszedtem a nullázódáson felül. Most megint vacakolnak az árfolyammal, remélem nem lesz tartós, mert odafelé valahogy mindig gyorsabban gurulnak a forintok! Zavart
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1743 Dátum: 2008. Február 14. - 17:46:46 »

Grat Bzsazsa!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1744 Dátum: 2008. Február 14. - 18:00:36 »

Nos..szógyáros mesél valamit....vígasztalásképpen Vigyorog
Köszi Cápa, de a Te bajod nem vígasz nekem... sőt... együttérzek!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1745 Dátum: 2008. Február 14. - 18:01:11 »

Én a lehető legrosszabbkor vettem,azóta sem volt olyan jó a forint.3 év alatt kb 2havi plusszt fizettem rá,volt olyan hónap,hogy 14000rel volt több a befizetni való a kalkuláltnál.Kész horror!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1746 Dátum: 2008. Február 14. - 18:06:39 »

Én a lehető legrosszabbkor vettem,azóta sem volt olyan jó a forint.3 év alatt kb 2havi plusszt fizettem rá,volt olyan hónap,hogy 14000rel volt több a befizetni való a kalkuláltnál.Kész horror!


Ne ijesztegess, mert infarktust kapok!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1747 Dátum: 2008. Február 14. - 18:11:34 »

És milyen érdekes,hogy amikor romlik a forint akkor az már meglátszik a következő csekken,de amikor erősödik az csak a 2-dik vagy csak a 3-dik csekken látszódik!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1748 Dátum: 2008. Február 14. - 18:30:05 »

Sajnos igy megy ez a benzinnel is. 10 centtel emelkedik az olajár, hát emelnek rögtön 6 Ft-ot, lemegy 1 dollárral, kivárnak, majd esetleg leviszik 2 Ft-tal. Velünk mindent meg lehet tenni, és meg is teszik, gátlástalanul. Ja, és mindig hivatkoznak a világpiacra, no meg az EU-ra, kivéve a fizetésünknél, az jó így, ahogy van, jóval kevesebb, mint odaát, igaz ezért többet dolgozunk, rosszabb körülmények között, és rosszabb gépekkel, autókkal, szerszámokkal, stb. A múltkor irtam, hogy országunk neve lehetne SARCIA, de még passzolna egy szép nagy hajóról való elnevezés is: TITANIC, mert mi is süllyedünk, nem kicsit, nagyon, hogy Pravda Ferit idézzem szó szerint. A döbbenetes dolog az, hogy mi még a többi emberhez képest jók vagyunk, persze nem a milliárdos rablókhoz képest.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1749 Dátum: 2008. Február 14. - 18:30:14 »

És milyen érdekes,hogy amikor romlik a forint akkor az már meglátszik a következő csekken,de amikor erősödik az csak a 2-dik vagy csak a 3-dik csekken látszódik!
Nos ez csak a látszat, én tökéletesen átlátom a számolás menetét. Mint sokminden másra, (egyéb hitelek, rezsikiszámoló és óraállás nyilvántartó, adatbáziskezelők, stb) erre is készítettem excelben egy programocskát (ha annak lehet nevezni a képletekkel tarkított táblázatot), csak az érzet olyan, mintha odafelé jobban gurulna a pénz.... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #1750 Dátum: 2008. Február 14. - 21:43:49 »

Köszi skacok!!! Vigyorog



Üdv bzsazsa, aki beteljesedett..... Kacsint
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1751 Dátum: 2008. Február 15. - 09:23:11 »

A kapitány tegnap jelentkezett! Sajnos úgy néz ki, hogy március közepéig maradnia kell! Stocz! Ment P.Ü.!
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1752 Dátum: 2008. Február 15. - 12:35:40 »

Azt a 900-át Gidy! Grat! Láthatod, nekem mind..egy!;D

Hány percig bírod megtartani, szógyáros? He

Ez a kép nagyon tetszik!
Kicseréljem az avatarát erre? Vigyorog
(Bocs Cápa!)
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1753 Dátum: 2008. Február 15. - 12:46:20 »

És milyen érdekes,hogy amikor romlik a forint akkor az már meglátszik a következő csekken,de amikor erősödik az csak a 2-dik vagy csak a 3-dik csekken látszódik!

Melyik banknál van a kölcsönötök?

Én a Merkantilnál vagyok (OTP), és előre megkaptam mind a 60 csekket, összeggel együtt.
Amikor drágul a dolog, akkor ált. 3 havonta küldenek egy módosító számlát, de az sem volt több soha 9 e. Ft-nál (mondjuk ez nyílván függ a kölcsön öszegétől is).
Amikor folyamatosan emelkedett (romlott) az árfolyam, akkor küldtek egy papírt, amiben felajánlották (egyszeri módosítási díj ellenében), hogy megváltoztatják az átváltás metódusát (valami bűvészkedés volt benne az árfolyamok változásának figyelésével) egy olyanra, ami az aktuális helyzetben kedvezőbb a számomra.
Írtam nekik, hogy hajrá.
Azóta nem kaptam csekket plusz befizetni valóról. Csak azokat fizetem, amiket a szerződés kötéskor magkaptam, tehát forintra azt az összeget, amit az elején kiszámoltak.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1754 Dátum: 2008. Február 15. - 13:32:24 »

És milyen érdekes,hogy amikor romlik a forint akkor az már meglátszik a következő csekken,de amikor erősödik az csak a 2-dik vagy csak a 3-dik csekken látszódik!

Melyik banknál van a kölcsönötök?

Én a Merkantilnál vagyok (OTP), és előre megkaptam mind a 60 csekket, összeggel együtt.
Amikor drágul a dolog, akkor ált. 3 havonta küldenek egy módosító számlát, de az sem volt több soha 9 e. Ft-nál (mondjuk ez nyílván függ a kölcsön öszegétől is).
Amikor folyamatosan emelkedett (romlott) az árfolyam, akkor küldtek egy papírt, amiben felajánlották (egyszeri módosítási díj ellenében), hogy megváltoztatják az átváltás metódusát (valami bűvészkedés volt benne az árfolyamok változásának figyelésével) egy olyanra, ami az aktuális helyzetben kedvezőbb a számomra.
Írtam nekik, hogy hajrá.
Azóta nem kaptam csekket plusz befizetni valóról. Csak azokat fizetem, amiket a szerződés kötéskor magkaptam, tehát forintra azt az összeget, amit az elején kiszámoltak.
Minden banki kölcsönnél van lehetőség árfolyam ingadozás ellen kötni plusz maniért 'árfolyam garanciát'. Így a törlesztőd mindig ugyanakkora összeg lesz. Csak ez az elmúlt 1-2 évben lett publikusabb a hitelfelvételeknél.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!