Lacetti klub fórum
2024. Május 15. - 11:06:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Le
 
Szerző Téma: Sérülések, kivitelezési hibák  (Megtekintve 71522 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #90 Dátum: 2008. Február 12. - 19:05:37 »

Na, tegnap kijavítattam az új szélvédőmet...Kb 2 hónapot késtem vele. Amúgy 3000 forintocskámba, és 15 percembe kerűlt. A manus első kérdése az volt, hogy használok e jégkaparól. Mondom egyszer használtam. Mire ő megmutatta a nyomát. Én bezzeg addíg nem láttam, hogy ott van, viszont most sem találom Vigyorog Na mindegy, lényeg, hogy megfoltozta az üveget Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #91 Dátum: 2008. Február 23. - 22:40:48 »

Ma történt egy apró balesetem a Lacsival. Ki akartam venni valamit a csomitartóból, kinyitottam de nem fogtam eléggé és a szél kivitte a kezemből és szépen nekicsapódott a karosszériának. Sajnos a gumibakok nem állították meg, nemtom miért, pedig elvileg az a szerepük és a Kalosnál ilyen soha nem történt pedig nem egyszer vitte ki a szél a kezemből. Mindkét C oszlopon 2-3mm hosszan lekapta a festéket a fémig, ráadásul alig lehet becsukni a csomiajtót és ferdén is áll. A zsanérokon látni nem lehet semmit, de lecsukva az egész ajtó lejjebb került és a jobb oldalon rendesen eláll a karosszériától. Gondolom ezt gariban nem lehet megcsináltatni, bár én azért megpróbálom.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #92 Dátum: 2008. Február 24. - 16:04:52 »

Ma történt egy apró balesetem a Lacsival. Ki akartam venni valamit a csomitartóból, kinyitottam de nem fogtam eléggé és a szél kivitte a kezemből és szépen nekicsapódott a karosszériának. Sajnos a gumibakok nem állították meg, nemtom miért, pedig elvileg az a szerepük és a Kalosnál ilyen soha nem történt pedig nem egyszer vitte ki a szél a kezemből. Mindkét C oszlopon 2-3mm hosszan lekapta a festéket a fémig, ráadásul alig lehet becsukni a csomiajtót és ferdén is áll. A zsanérokon látni nem lehet semmit, de lecsukva az egész ajtó lejjebb került és a jobb oldalon rendesen eláll a karosszériától. Gondolom ezt gariban nem lehet megcsináltatni, bár én azért megpróbálom.
Apró baleset?   Hát ott valami csúnyán eldeformálódott.Gariba nem valószínű hogy megcsinálják de próbáld meg.Esetleg casco.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #93 Dátum: 2008. Február 24. - 18:03:59 »

Ma történt egy apró balesetem a Lacsival. Ki akartam venni valamit a csomitartóból, kinyitottam de nem fogtam eléggé és a szél kivitte a kezemből és szépen nekicsapódott a karosszériának. Sajnos a gumibakok nem állították meg, nemtom miért, pedig elvileg az a szerepük és a Kalosnál ilyen soha nem történt pedig nem egyszer vitte ki a szél a kezemből. Mindkét C oszlopon 2-3mm hosszan lekapta a festéket a fémig, ráadásul alig lehet becsukni a csomiajtót és ferdén is áll. A zsanérokon látni nem lehet semmit, de lecsukva az egész ajtó lejjebb került és a jobb oldalon rendesen eláll a karosszériától. Gondolom ezt gariban nem lehet megcsináltatni, bár én azért megpróbálom.

Nem nagyon értem hogyan tudott annyira felnyílni az ajtó! He
Most volt itt az unoka öcsém neki  sedan van és akár hogy próbáltuk 1 cm mindig maradt.
Megvannak azok a gumi bakok?
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #94 Dátum: 2008. Február 24. - 19:22:47 »

Ma történt egy apró balesetem a Lacsival. Ki akartam venni valamit a csomitartóból, kinyitottam de nem fogtam eléggé és a szél kivitte a kezemből és szépen nekicsapódott a karosszériának. Sajnos a gumibakok nem állították meg, nemtom miért, pedig elvileg az a szerepük és a Kalosnál ilyen soha nem történt pedig nem egyszer vitte ki a szél a kezemből. Mindkét C oszlopon 2-3mm hosszan lekapta a festéket a fémig, ráadásul alig lehet becsukni a csomiajtót és ferdén is áll. A zsanérokon látni nem lehet semmit, de lecsukva az egész ajtó lejjebb került és a jobb oldalon rendesen eláll a karosszériától. Gondolom ezt gariban nem lehet megcsináltatni, bár én azért megpróbálom.
Én azért utánajárnék ennek, ugyanis rendeltetésszerű használatnál ilyen nem történhet! A szél viharos volt? Volt viharjelzés, tornádóveszély, stb. azon a napon az ország bármely területére? Nem? Nos akkor az "enyhe légmozgás" ilyen sérülést normálisan összerakott autónál nem okozhat!
Ez olyan, mint az ajtó. Ha nem másik autó vagy biciklis viszi le, vagy nincs szélsőséges időjárás, akkor a többlépcsős erőhatárolónak meg kell fognia az ajtót! Ha mondjuk az erőhatároló gallyra megy egy garanciális autónál és kihajlik az ajtó úgy, hogy sérül valamelyik elem vagy fényezése, az szerintem garanciálisan javítandó, ugyanis egy szerkezeti elem hibájából történt a sérülés.
Én a helyedben próbálkoznék, mert egy gügye szerelő vagy szervízvezető is el tudja dönteni, hogy rendeltetésszerűen működik-e a csomitartó ajtaja. Ha le akarnak rázni, vagy flegmák, még mindig ott van a kermi, stb.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #95 Dátum: 2008. Február 24. - 20:30:27 »

Ma történt egy apró balesetem a Lacsival. Ki akartam venni valamit a csomitartóból, kinyitottam de nem fogtam eléggé és a szél kivitte a kezemből és szépen nekicsapódott a karosszériának. Sajnos a gumibakok nem állították meg, nemtom miért, pedig elvileg az a szerepük és a Kalosnál ilyen soha nem történt pedig nem egyszer vitte ki a szél a kezemből. Mindkét C oszlopon 2-3mm hosszan lekapta a festéket a fémig, ráadásul alig lehet becsukni a csomiajtót és ferdén is áll. A zsanérokon látni nem lehet semmit, de lecsukva az egész ajtó lejjebb került és a jobb oldalon rendesen eláll a karosszériától. Gondolom ezt gariban nem lehet megcsináltatni, bár én azért megpróbálom.
Én azért utánajárnék ennek, ugyanis rendeltetésszerű használatnál ilyen nem történhet! A szél viharos volt? Volt viharjelzés, tornádóveszély, stb. azon a napon az ország bármely területére? Nem? Nos akkor az "enyhe légmozgás" ilyen sérülést normálisan összerakott autónál nem okozhat!
Ez olyan, mint az ajtó. Ha nem másik autó vagy biciklis viszi le, vagy nincs szélsőséges időjárás, akkor a többlépcsős erőhatárolónak meg kell fognia az ajtót! Ha mondjuk az erőhatároló gallyra megy egy garanciális autónál és kihajlik az ajtó úgy, hogy sérül valamelyik elem vagy fényezése, az szerintem garanciálisan javítandó, ugyanis egy szerkezeti elem hibájából történt a sérülés.
Én a helyedben próbálkoznék, mert egy gügye szerelő vagy szervízvezető is el tudja dönteni, hogy rendeltetésszerűen működik-e a csomitartó ajtaja. Ha le akarnak rázni, vagy flegmák, még mindig ott van a kermi, stb.
Én úgy gondolom, hogy nehéz lesz bizonyítani azt, hogy normál használat mellett lett ilyen.Ugyanis a rendellenes működést nekünk kell bizonyítani.Ebből a szempontból a szél ereje elég megfoghatatlan.A leggyorsabb és talán a legegyszerűbb ha cascora megjavíttatod.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2008. Február 24. - 20:47:37 »

Ma történt egy apró balesetem a Lacsival. Ki akartam venni valamit a csomitartóból, kinyitottam de nem fogtam eléggé és a szél kivitte a kezemből és szépen nekicsapódott a karosszériának. Sajnos a gumibakok nem állították meg, nemtom miért, pedig elvileg az a szerepük és a Kalosnál ilyen soha nem történt pedig nem egyszer vitte ki a szél a kezemből. Mindkét C oszlopon 2-3mm hosszan lekapta a festéket a fémig, ráadásul alig lehet becsukni a csomiajtót és ferdén is áll. A zsanérokon látni nem lehet semmit, de lecsukva az egész ajtó lejjebb került és a jobb oldalon rendesen eláll a karosszériától. Gondolom ezt gariban nem lehet megcsináltatni, bár én azért megpróbálom.

Nem nagyon értem hogyan tudott annyira felnyílni az ajtó! He
Most volt itt az unoka öcsém neki  sedan van és akár hogy próbáltuk 1 cm mindig maradt.
Megvannak azok a gumi bakok?
A gumibakok megvannak és én sem értem hogy tudott így nekicsapódni, mivel utána még nagy erővel sem tudtam még picit sem közelebb nyomni a karosszériához a csomiajtót. Az a fura, hogy látszólag nincs baja, nyitva úgy áll ahogy kell, a zsanéroknál nem látok semmi sérülést, de lecsukva már nincs a helyén, a zár súrolja a műanyagot és nehezen csukódik.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #97 Dátum: 2008. Február 24. - 20:50:58 »

 Diablo! Ellenőrizd a felfogató csavarokat! Hátha ott a bibi? Amúgy fogadd őszinte részvétem!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #98 Dátum: 2008. Február 24. - 20:56:14 »

Diablo! Ellenőrizd a felfogató csavarokat! Hátha ott a bibi? Amúgy fogadd őszinte részvétem!
Köszönöm Az összes csavart meg minden szegecset átnéztem és elvileg mindegyik a helyén van és el sem mozdult. Remélem a szervíz meg tudja csinálni. A festékhiány annyira nem dühít, csak az hogyha esetleg ez később is előfordulhat és megint ilyen problémám lesz.
Normális esetben szerintem sem szabadna ennyire kinyílnia és olyan erős sem volt a szél.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #99 Dátum: 2008. Február 25. - 15:37:36 »

Ma voltam a szervízben, véleményük szerint semmilyen körülmények között nem szabadna nekicsapódni a karosszériához a csomiajtónak. Beállították az ajtót, de a festést illetően nem tudtak semmit tenni, mivel valószínű garanciában (bár ilyen nem fordulhat elő) extrém túlnyitásra hivatkozva ejtenék az ügyet. Mondjuk ezt nem értem, ha nem fordulhat elő, akkor miért történt ez mégis. Ha meg megtörtént, miért nem lehet gariban javítani?
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #100 Dátum: 2008. Február 25. - 16:08:43 »

Ma voltam a szervízben, véleményük szerint semmilyen körülmények között nem szabadna nekicsapódni a karosszériához a csomiajtónak. Beállították az ajtót, de a festést illetően nem tudtak semmit tenni, mivel valószínű garanciában (bár ilyen nem fordulhat elő) extrém túlnyitásra hivatkozva ejtenék az ügyet. Mondjuk ezt nem értem, ha nem fordulhat elő, akkor miért történt ez mégis. Ha meg megtörtént, miért nem lehet gariban javítani?
Ha nincs látható helyen a sérülés, akkor vegyél javító festéket és csináld meg mihamarabb.A maradék festék meg jól fog jönni a kilincs kopásánál!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #101 Dátum: 2008. Február 25. - 19:10:52 »

Ma voltam a szervízben, véleményük szerint semmilyen körülmények között nem szabadna nekicsapódni a karosszériához a csomiajtónak. Beállították az ajtót, de a festést illetően nem tudtak semmit tenni, mivel valószínű garanciában (bár ilyen nem fordulhat elő) extrém túlnyitásra hivatkozva ejtenék az ügyet. Mondjuk ezt nem értem, ha nem fordulhat elő, akkor miért történt ez mégis. Ha meg megtörtént, miért nem lehet gariban javítani?
No hát ezt próbáltam meg leírni neked, talán nem elég érthetően! Hmmm....Ha ilyen nem fordulhat elő akkor az valamilyen hibából adódóan fordult elő mégis. Amúgy itt a következő, amit nem értek! Azt mondod, hogy beállították az ajtót. Miért? Elállítódott? Hogyan? Nem volt meghúzva a zsanér csavarja rendesen, hogy egy erősebb nyitástól elállítódhatott? Nem tiszta ez az ügy nekem, én tuti nem hagynám ennyiben, mert sérült a fényezés. És ha kinyomja a hátsó szélvédőt? Ha nem történt volna más, mint felcsapódik a határolón túlra, akkor beállíttatja az ember, nyel egy nagyot és örül, hogy nem történt baj, reménykedik, hogy más rendesen össze van rakva a kocsin. Na de így? Azért, mert esetleg nem húzták meg a zsanércsavarokat rendesen, vagy nem volt beállítva az ajtóhatároló, a sérült fényezést neked kell elviselned? Hmmmm.....Minek nyitogatod az ajtót mi? Érdekes...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 25. - 19:13:35 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #102 Dátum: 2008. Február 25. - 19:18:33 »

Cápának igaza van. Sumákolás lehet a dologban.
Olyasmi történt ami nem történhet meg, ezt ők is elismerték. He
Állj a zsané... a sarkadra, csak ezt tudom én is javasolni.
Sok sikert!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 25. - 19:31:05 írta Jopek » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #103 Dátum: 2008. Február 25. - 19:31:55 »

Cápának igaza lehet. Sumákolás lehet a dologban.
Olyasmi történt ami nem történhet meg, ezt ők is elismerték. He
Állj a zsané... a sarkadra, csak ezt tudom én is javasolni.
Sok sikert!
Azért jólesik, köszönöm! Néha igazam lehet. Meg is kérdeztem anyucit, hogy itthon miért nem?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #104 Dátum: 2008. Február 25. - 19:50:06 »

Irva vagyon, hogy senkisem lehet próféta saját hazájában (házában), ez különösen vonatkozik a férjekre!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!