Lacetti klub fórum
2024. Május 15. - 23:45:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Le
 
Szerző Téma: Váltó, kuplung  (Megtekintve 142280 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #255 Dátum: 2013. Október 07. - 17:13:19 »

Köszi! Akkor mindenképp GM olajat veszek.
Nem semmi,h ogy nem lehet hinni se a Castrolnak se a Valvolinnek. Mind kettő gyártó weboldalán ki lehet választani az autót és leírja milyen olaj kell bele. Castrol is és a Valvoline is Gl-4 80w-90 ásványi olajat írt.

sok hülyeség van ott pl egy vvt-i Yarishoz ír 15W40 es olajat
Naplózva

70/4334431
kuruczd
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #256 Dátum: 2013. Október 07. - 17:30:14 »

És azt legalább jól írták, hogy 1.8 liter olaj kell bele?
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #257 Dátum: 2013. Október 14. - 18:00:15 »

Kapkod a kuplungom.Elmúlt télen vettem észre először, hogy induláskor nem úgy dolgozik ahogy kéne,de a nyári meleggel megszűnt a probléma. Most, hogy hűl az idő ismét kezdi a rángatást. Mi a tapasztalat? A munkahengerem kezdi beadni a kulcsot, vagy valami "zsír betegsége" lehet?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #258 Dátum: 2013. Október 14. - 19:51:49 »

Kapkod a kuplungom.Elmúlt télen vettem észre először, hogy induláskor nem úgy dolgozik ahogy kéne,de a nyári meleggel megszűnt a probléma. Most, hogy hűl az idő ismét kezdi a rángatást. Mi a tapasztalat? A munkahengerem kezdi beadni a kulcsot, vagy valami "zsír betegsége" lehet?

fékfolyadék volt cserélve már??
Naplózva

70/4334431
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #259 Dátum: 2013. Október 15. - 11:55:35 »

Kapkod a kuplungom.Elmúlt télen vettem észre először, hogy induláskor nem úgy dolgozik ahogy kéne,de a nyári meleggel megszűnt a probléma. Most, hogy hűl az idő ismét kezdi a rángatást. Mi a tapasztalat? A munkahengerem kezdi beadni a kulcsot, vagy valami "zsír betegsége" lehet?

fékfolyadék volt cserélve már??
Igen utoljára 1,5 éve.
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #260 Dátum: 2013. November 15. - 00:55:30 »

Helló!
Leírom mit tapasztalok, hátha tudja valaki mi ez!
Váltás után bármelyik sebességi fokozatban (2., 3., 4., 5.) gázadásra vagy -elvételre a váltókar zörgő hangot ad, mint például egy kulcscsomó ha rázzuk. Ilyenkor vissza kell húznom a kart a semleges helyzet (közép) felé egy picit, épp csak megmozdítom, ekkor elmúlik ez a rezgés. Egyébként megszünik a rezgés, ha ráteszem a kezem, de nem érzek rendkívüli erőt benne, vagyis nem rázza szét a kezem csak épphogy vibrál. Kuplungon nem érzek semmi változást. Remélem érthető?
Mi okozza ezt?
Köszi,
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #261 Dátum: 2013. November 15. - 08:28:59 »

nekem volt ilyenem pár éve. az volt a gond, hogy a váltókarnál kikopott egy műanyag "gömbike", kicseréltek egy alkatrészt, aminek konkrét neve nem volt, csak annyi, hogy "kar"
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #262 Dátum: 2013. November 15. - 23:10:00 »

Helló!
Hátha lesz valaki, aki többet tud mondani az alkatrészről, mert a neten egyelőre nem találtam, lehet csak szervizben tudják. Mindenesetre köszönöm, érdeklődöm tovább, talán bontóban!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #263 Dátum: 2013. November 15. - 23:45:21 »

nem egy olyan nagy tétel. csakis újat vegyél!!! sztem. ne ezen spórolj  de persze a te autód...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #264 Dátum: 2013. November 16. - 00:50:23 »

Ezek közül gondolsz valamelyikre? Persze nem akarok bontottat, csak nem tudom mit kérjek a boltban!
Naplózva
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #265 Dátum: 2013. November 19. - 09:37:52 »

Helló!
Leírom mit tapasztalok, hátha tudja valaki mi ez!
Váltás után bármelyik sebességi fokozatban (2., 3., 4., 5.) gázadásra vagy -elvételre a váltókar zörgő hangot ad, mint például egy kulcscsomó ha rázzuk. Ilyenkor vissza kell húznom a kart a semleges helyzet (közép) felé egy picit, épp csak megmozdítom, ekkor elmúlik ez a rezgés. Egyébként megszünik a rezgés, ha ráteszem a kezem, de nem érzek rendkívüli erőt benne, vagyis nem rázza szét a kezem csak épphogy vibrál. Kuplungon nem érzek semmi változást. Remélem érthető?
Mi okozza ezt?
Köszi,

Szia!

Nekem pont ugyan ezt csinálja az autó! Így vettem, most hétvégén megyek "ladigidy"-hez, ilyen és ehhez hasonló zajok elhárítása miatt többek között Mosolyog Nagyon örülök most ennek a témának, mert így megoldást találhatunk erre is. Elég idegölő a kis zizegés.
Naplózva
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #266 Dátum: 2013. November 19. - 09:39:52 »

nem egy olyan nagy tétel. csakis újat vegyél!!! sztem. ne ezen spórolj  de persze a te autód...

Szia!

Ha a képről meg tudod mondani, hogy melyik alkatrész a bűnös, akkor már rendelném is, hogy szombatra megérkezzen! Nagy segítség lenne nekem is!

Köszönöm!

Dani
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #267 Dátum: 2013. November 19. - 13:07:07 »

nekem egyben volt azt hiszem a 2 rúd/kar a golyós-fészekkel, mert így lehetett rendelni anno. nekem úgy ment, hogy megnézte a szerelő a váltót alulról, leszedte amit kellett és kiderült mit kell cserélni, meghozták a cuccot és rakta is be.
nem akarok hülyeséget mondani neked, úgyhogy legjobb lenne, ha egy hozzá értő szerelő nézné meg mit kell cserélni pontosan...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #268 Dátum: 2014. április 01. - 03:56:35 »

Lacetti 1.6 benzinesben volt automata? Nem is tudtam róla.


""Hello!
Van egy Chevrolet Lacetti 1.6  16 V  Automata váltós autóm és kivillant a Check Engine lámpa!
Elvittem kiolvastatni és P0700 - Sebességváltó vezérlési rendszer hibás működése !
Tökéletesen vált az autó , jó a menettulajdonsága is !
De nem lehet törölni a hibát, mert folyamatosan visszatér!
Mi a megoldás?He??""
 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #269 Dátum: 2014. április 01. - 14:50:34 »

Volt, a Chevyklubból valakinek olyan van/volt. Egyszer még egy palacsintázós talinál beszélt róla, hogy az automata váltó mennyivel alacsonyabb fordulaton hagyja pörögni a motort. Ha jól emlékszem 50-nél 4.-ben csak 1200 volt a fordulat, és fel is váltott addig.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!