Lacetti klub fórum
2024. Május 07. - 05:22:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 201693 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #75 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 17:36:49 »

Azért az E85-öt ne hasonlítsuk már a mosóbenzinhez . Kacsint
De ha a Wareszba azt nem tettem, akkor a Lacsiba sem a "bio"-t. Mert ha a gyár erre találta volna ki... 
Ezzel az erővel, akkor gázzal sem lehet használni. Nem arra találták ki. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 23. - 18:57:01 írta Jani » Naplózva


LPG
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #76 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 19:14:47 »

Ezen a téren nincsennek tapasztalataim, de biztos, hogy meg van az előnye és a hátránya is az E85-nek. Azonban az egyik weblapon azért találtam érdekességet.Több tulaj mondta el a véleményét és tapasztalatait a használattal kapcsolatban, mégis egy Simsonos tapasztalatai fogtak meg a legjobban.   ( Annál is inkább mert a különböző autós újságokban robogókon tesztelték és hasonlították össze a prémium benzineket a normál és olcsó benzinekkel. Ezeknél a kis motoroknál könnyebb és pontosabb méréseket tudtak végezni azonos körülményeket biztosítva. Ezekben az esetekben a reklámok alaposan megbuktak mert nem teljesítettek jobban a prémium mint a sima benzinek, igaz azt is megállapították, hogy a motorra mennyire kímélő egyik vagy másik azt nem lehet bizonyítani csak hosszú teszttel amit nehéz vállalni és ezt a gyártók is tudják.)
 Nos a Simsonos srác a következőket írta a teljesség igénye nélkül inkább csak ami a szempontunkból érdekesebbek:
1, Alaposan ki kell tisztítani vagyis átmosni az üa. rendszert, mert az e85 felold minden koszt amit a benzin nem és ennek elmulasztása állandó duguláshoz vezet.
2, Az üa. rendszer kitisztítása nem elég mert a hengerfejről is oldja kormot és gyertyahibát okoz a levált szennyeződés.
3, Az etanol áram vezetési képessége miatt a gyertyára és annak hézagára is érzékenyebb lesz a gép.
4, A hidegindítás nehézkesebb az előgyújtást állítani kell.
5, Az etanol hajlamos megkötni a vizet ami azért elég kellemetlen főleg télen.
6, A legnagyobb előnye viszont az olcsósága és némi dinamikai javulás.

Hozzá teszem nem vagyok beoltva az e85 ellen csak még nem merem rászánni magam a használatára,de valószínű, hogy néhány éven belül nem is lesz más választásunk. Emlékezzünk csak az ólmos benzinre. Hányan mondták, hogy az ólmozatlan kinyírja a motort mert, a szoci autók nem arra lettek tervezve és lám a mai napig vígan eszik minden károsodás nélkül. Már talán korábban is említettem, sokszor csak a reklám és a marketing áldozatai vagyunk amiben megpróbálnak félelemben tartani, csakhogy az ő érdekeiknek megfelelően élj és vásárolj. Ez egy kicsit sok lett, ezért bocs, de azt hiszem elgondolkodtató.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #77 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 19:30:43 »

Ezt a vizes dolgot sok helyen olvasom én is. Csak nem értem, miért baj ha keveredik a vízzel? He
Így legalább elég a motorban, míg benzinnél csak lötyög a tartályban. Régebbi autóknál (lehet most is) írták a kezelési könyvében,
hogy télen ajánlatos egy kis denaturáltszeszt tenni a benzinhez, hogy megkösse a vizet.
Így akadályozva meg az üzemanyag rendszer befagyását.
Naplózva


LPG
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #78 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 19:31:11 »

A tescos kutakat kibérelte a shell,tankolás után nézte már valaki a blokot ugyanis rá van nyomtatva hogy :min 4,4% etanol/liter ezt nem sokan tudják vagy figyelik. CSak anyit akartam ezel mondani hogy vagy tudod vagy nem DE használod az etanolt fügetlenül hogy akarod-e vagy sem.Egyébként minden"olcso 95"ben van etanol, nem vagyok sem ellene sem vele majd kiderül probát megér szerintem.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #79 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 19:37:04 »

Ez az egész az E85-tel, engem az LPG bevezetésére emlékeztet. Akkor is voltak rémhírek, felrobbanó autókról, és tönkremenő motorokról, de látni szerintem senki se látott ilyet.
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #80 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 19:40:58 »

A tescos kutakat kibérelte a shell,tankolás után nézte már valaki a blokot ugyanis rá van nyomtatva hogy :min 4,4% etanol/liter ezt nem sokan tudják vagy figyelik. CSak anyit akartam ezel mondani hogy vagy tudod vagy nem DE használod az etanolt fügetlenül hogy akarod-e vagy sem.Egyébként minden"olcso 95"ben van etanol, nem vagyok sem ellene sem vele majd kiderül probát megér szerintem.
Min. 4.4%. Szerintem több is van benne. Azon sem csodálkoznék, ha a prémium benzinekben nem is lenne semmilyen csodaadalék csak több etanol. Így a kb:170ft-os etanolt el lehet adni 300-350ft-ért is. Kacsint
Naplózva


LPG
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #81 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 19:52:59 »

A tescos kutakat kibérelte a shell,tankolás után nézte már valaki a blokot ugyanis rá van nyomtatva hogy :min 4,4% etanol/liter ezt nem sokan tudják vagy figyelik. CSak anyit akartam ezel mondani hogy vagy tudod vagy nem DE használod az etanolt fügetlenül hogy akarod-e vagy sem.Egyébként minden"olcso 95"ben van etanol, nem vagyok sem ellene sem vele majd kiderül probát megér szerintem.
Min. 4.4%. Szerintem több is van benne. Azon sem csodálkoznék, ha a prémium benzinekben nem is lenne semmilyen csodaadalék csak több etanol. Így a kb:170ft-os etanolt el lehet adni 300-350ft-ért is. Kacsint
ök legalább irnak rá valamit nem ugy mint a többi kuton, a mol kuton /ismerös/ 10% etanolt mondot fél éve.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #82 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 21:12:11 »

Azért az E85-öt ne hasonlítsuk már a mosóbenzinhez . Kacsint
De ha a Wareszba azt nem tettem, akkor a Lacsiba sem a "bio"-t. Mert ha a gyár erre találta volna ki... 
Koreában???
Amugy beleteszed most is 5%-ban és e.u. tervezet szerint a közeljövőben 20%-ot fog előirni literenként.Ezt valamelyik nap olvastam.
Naplózva

06 70/22 11 222
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #83 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 21:31:43 »

Azért az E85-öt ne hasonlítsuk már a mosóbenzinhez . Kacsint
De ha a Wareszba azt nem tettem, akkor a Lacsiba sem a "bio"-t. Mert ha a gyár erre találta volna ki... 
Koreában???
Amugy beleteszed most is 5%-ban és e.u. tervezet szerint a közeljövőben 20%-ot fog előirni literenként.Ezt valamelyik nap olvastam.
Tehát akkor nem igen ússzuk meg az etanolt.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #84 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 07:09:18 »

Ez az egész az E85-tel, engem az LPG bevezetésére emlékeztet. Akkor is voltak rémhírek, felrobbanó autókról, és tönkremenő motorokról, de látni szerintem senki se látott ilyet.
Nekem volt szerencsém látni egy gázos autó kiégését elektromos hiba miatt. A gáztartály nem robbant fel, az kifújta magából mint valami perzselő a gázt, a benzintartály viszont felrobbant.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #85 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 07:16:03 »

Azért az E85-öt ne hasonlítsuk már a mosóbenzinhez . Kacsint
De ha a Wareszba azt nem tettem, akkor a Lacsiba sem a "bio"-t. Mert ha a gyár erre találta volna ki... 
Ezzel az erővel, akkor gázzal sem lehet használni. Nem arra találták ki. Kacsint
Volt 2 céges autóm is gázos! 
Városban taxizni lehet hogy jó, de országúton... 
A magasabb hőmérséklet miatt meg a tömítések igencsak kezdtek megviselődni...
/részemről: soha öbbet, legalább is önszántamból./
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #86 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 07:46:05 »

Akkor sem etanolra készült.
Ha több lesz a benzinben az etanol, akkor várhatólag az eddig lerakódott kosz szépen kijön az üzemanyag rendszerből? És az eddig patent módon münködő autó lépten - nyomon megáll majd dugulás vagy egyéb miatt?
És a tömítések, szimeringek? Azok sem az alkoholos üzemre lettek tesztelve!!!
Ezek lehet, hogy apróságok, viszont igen kínos és drága hibákat eredményezhetnek.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #87 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 07:53:07 »

Honnan tudod, hogy nem bírják az alkoholt a tömítések? Láttad ,tapasztaltad vagy csak hallottál róla. Nem mindegy, saját tapasztalat akkor elhiszem neked! Kacsint
Naplózva


LPG
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #88 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 09:11:19 »

Akkor sem etanolra készült.
Ha több lesz a benzinben az etanol, akkor várhatólag az eddig lerakódott kosz szépen kijön az üzemanyag rendszerből? És az eddig patent módon münködő autó lépten - nyomon megáll majd dugulás vagy egyéb miatt?
És a tömítések, szimeringek? Azok sem az alkoholos üzemre lettek tesztelve!!!
Ezek lehet, hogy apróságok, viszont igen kínos és drága hibákat eredményezhetnek.
Kicsit tamáskodva, de próbaképpen tankoltam egy kis E85-öt én is a hétvégén, elsősorban a lehetséges spórolást szem előtt tartva. Így most a teli tankban 1/3 E85, 2/3 normál 95-ös benya van.
Az első tapasztalat: semmi változás a menettulajdonságokban (legalábbis egyenlőre, mentem már vagy 50 km-t ...  Kacsint), és pöccre indult a ma reggeli hűvösben is. Viszont a fogyasztásra nagyon kíváncsi leszek: Az alkohol kisebb energiatartalma és az alacsonyabb égéshője miatt illik némi emelkedésre számítani, de ha a fogyi néhány százaléknál többel emelkedik, már nem éri meg a macerát - ennél a keverési aránynál már 10% fogyasztásnövekedés elviszi a lehetséges megtakarítást!!! -  aki nem hiszi, számoljon utána... Kacsint)

Ami meg a szutykot illeti: a benzinszűrő meg kell, hogy fogja a tankból esetlegesen "felszabaduló" redvát, a többi részen meg milyen szutyok lenne? (Nem tudom, kérdezem!)
Dugulás a szilárd szutyoktól lehet(ne), az ellen meg - elvileg - ott az üzemanyagszűrő.
A tömítésekről, szimmeringekről: Ne tévesszük össze az etanolt a metanollal! Az E85-ben ETANOL van, az pedig messze nem olyan agresszív anyag, mint a METANOL (amit spéci versenyautókban, meg a modellekben használnak!)
Úgyhogy e tekintetben - legalábbis - én nyugodt vagyok. Inkább  attól tartok, hogy esetleg majd mondjuk gyetyát kell cserélni a hőérték miatt, meg macerás lesz indulni a reggeli hidegben. (Hidegindító ketyerére nem kívánok költeni...)

Ha mindenféle átalakítás nélkül, és min. fogyasztásnövekedéssel elvan a gépezet, akkor lehet, hogy használni fogom , ha nem, nem...

Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #89 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 10:44:38 »

Akkor felesleges a sárga STP használata.Helyette E85,az is kiganyézza a szutykot ezek szerint.Sőt,lehet hogy nem kellett volna sok autón szelepet cserélni,hanem csak fele-fele arányban használni a benyával?(na ezt tudja meg a GM Vigyorog)
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!