Lacetti klub fórum
2024. Május 15. - 09:36:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 115   Le
 
Szerző Téma: Egyéb (elektromos) hibák  (Megtekintve 413761 alkalommal)
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1455 Dátum: 2013. Október 12. - 19:18:52 »

És az adatlistábol kiderül ha csal a gomba? Mint irtam a régi termosztáttal ugyan ezt csinálta igy evidens, hogy nem az a rossz
Azt gondolom, hogy ideje volna keresni egy normális szakit, aki megoldja ezt a hatalmas problémát. Előbb-utóbb besokall a társaság. Felesleges a tudatlanságot ennyire reklámozni, menekülni fog, ki merre lát. Abba gondolj bele, hogy ennél kevesebbért is öltek már embert.
Amellett, hogy teljesen egyetértek ladlaccal, meg kell adni, hogy Insider cartárs ritkán szól,de az most ült.  Kacsint

sajnos az utóbbi időben több helyről egyre több kérdést kapok ,hogy egy -két vélt tünet alapján állítsak fel távdiagnózist ami lehetetlen értem,hogy kevés a pénz de egy kis hiba nagyobb kárt okoz és azt is figyelembe kellene venni ezek nem az otthon barkácsolható autók

Telefonos távdiagnosztika és autójavítás! Vigyorog Ezzel a világ hülyébbik felén (USA) milliókat lehetne szakítani!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én próbáltam fűzni Sebikét,hogy kezdje el gyakorolni a kézrátételes javítási módszert.De sajnos nem jött be neki mert néha könyékig olajos a márka idegen autóimtól.Ezért maradt a ráolvasás... 
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1456 Dátum: 2013. Október 12. - 19:29:40 »

És az adatlistábol kiderül ha csal a gomba? Mint irtam a régi termosztáttal ugyan ezt csinálta igy evidens, hogy nem az a rossz
Azt gondolom, hogy ideje volna keresni egy normális szakit, aki megoldja ezt a hatalmas problémát. Előbb-utóbb besokall a társaság. Felesleges a tudatlanságot ennyire reklámozni, menekülni fog, ki merre lát. Abba gondolj bele, hogy ennél kevesebbért is öltek már embert.
Amellett, hogy teljesen egyetértek ladlaccal, meg kell adni, hogy Insider cartárs ritkán szól,de az most ült.  Kacsint

sajnos az utóbbi időben több helyről egyre több kérdést kapok ,hogy egy -két vélt tünet alapján állítsak fel távdiagnózist ami lehetetlen értem,hogy kevés a pénz de egy kis hiba nagyobb kárt okoz és azt is figyelembe kellene venni ezek nem az otthon barkácsolható autók

Telefonos távdiagnosztika és autójavítás! Vigyorog Ezzel a világ hülyébbik felén (USA) milliókat lehetne szakítani!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Én próbáltam fűzni Sebikét,hogy kezdje el gyakorolni a kézrátételes javítási módszert.De sajnos nem jött be neki mert néha könyékig olajos a márka idegen autóimtól.Ezért maradt a ráolvasás... 

talán megvan a ki kopogód...
Naplózva

70/4334431
Zyz001
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1457 Dátum: 2013. Október 12. - 21:39:53 »

Tisztelt fórumozók!

Keresnék olyat, aki előre megbeszélt összegért kiszereli a klíma panelemet, átforrasztja, majd működőképes állapotban visszaszereli. Ha valaki vállalja, kérem, hogy a zyz001@hdsnet címre írjon. A kocsim 1,6-os kombi, manuális klímával.
De mi a hibatünet?
Nem mindig kapcsol be?

Amikor ki lett szedve rámérve volt valami javítva? Utána történt valami változás?

Amikor ki lett szedve, nem csináltak semmit, de mikor visszatették, működött. Most tegnap megint leállt, aztán ma megint működik, Tehát nagy valószínűséggel az a hibája, hogy át kéne forrasztani.
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #1458 Dátum: 2013. Október 13. - 07:23:41 »

Tisztelt fórumozók!

Keresnék olyat, aki előre megbeszélt összegért kiszereli a klíma panelemet, átforrasztja, majd működőképes állapotban visszaszereli. Ha valaki vállalja, kérem, hogy a zyz001@hdsnet címre írjon. A kocsim 1,6-os kombi, manuális klímával.
De mi a hibatünet?
Nem mindig kapcsol be?

Amikor ki lett szedve rámérve volt valami javítva? Utána történt valami változás?

Amikor ki lett szedve, nem csináltak semmit, de mikor visszatették, működött. Most tegnap megint leállt, aztán ma megint működik, Tehát nagy valószínűséggel az a hibája, hogy át kéne forrasztani.
Én ebben nem lennék annyira biztos.
Ugyanis a ventilátor fokozat kapcsoló eloxidálódása okozza legtöbbször a problémát.

Ez egyszerűen kipróbálható, ha nem kapcsol be, de a ventilátor be van kapcsolva nyomd meg a fokozat kapcsolót. Nekem akkor elindult.
Én csak a gyári hibás forrpontokat forrasztottam újra. 2db-ot. De az sem kellett volna.
Naplózva

Zyz001
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1459 Dátum: 2013. Október 13. - 07:51:25 »

Tisztelt fórumozók!

Keresnék olyat, aki előre megbeszélt összegért kiszereli a klíma panelemet, átforrasztja, majd működőképes állapotban visszaszereli. Ha valaki vállalja, kérem, hogy a zyz001@hdsnet címre írjon. A kocsim 1,6-os kombi, manuális klímával.
De mi a hibatünet?
Nem mindig kapcsol be?

Amikor ki lett szedve rámérve volt valami javítva? Utána történt valami változás?

Amikor ki lett szedve, nem csináltak semmit, de mikor visszatették, működött. Most tegnap megint leállt, aztán ma megint működik, Tehát nagy valószínűséggel az a hibája, hogy át kéne forrasztani.
Én ebben nem lennék annyira biztos.
Ugyanis a ventilátor fokozat kapcsoló eloxidálódása okozza legtöbbször a problémát.

Ez egyszerűen kipróbálható, ha nem kapcsol be, de a ventilátor be van kapcsolva nyomd meg a fokozat kapcsolót. Nekem akkor elindult.
Én csak a gyári hibás forrpontokat forrasztottam újra. 2db-ot. De az sem kellett volna.

Most elmentem a kocsival, és induláskor nem ment a klíma. Nem világított a lámpa. Aztán nyomkodtam, nem változott, de néhányszor gyorsan ide-oda tekertem, akkor beindult. Most azt nem tudom, hogy a klíma csak késleltetve indul, vagy azt tett jót, hogy ide-oda tekertem?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 13. - 11:10:36 írta Zyz001 » Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1460 Dátum: 2013. Október 13. - 20:00:59 »

Tisztelt fórumozók!

Keresnék olyat, aki előre megbeszélt összegért kiszereli a klíma panelemet, átforrasztja, majd működőképes állapotban visszaszereli. Ha valaki vállalja, kérem, hogy a zyz001@hdsnet címre írjon. A kocsim 1,6-os kombi, manuális klímával.
De mi a hibatünet?
Nem mindig kapcsol be?

Amikor ki lett szedve rámérve volt valami javítva? Utána történt valami változás?

Amikor ki lett szedve, nem csináltak semmit, de mikor visszatették, működött. Most tegnap megint leállt, aztán ma megint működik, Tehát nagy valószínűséggel az a hibája, hogy át kéne forrasztani.
Én ebben nem lennék annyira biztos.
Ugyanis a ventilátor fokozat kapcsoló eloxidálódása okozza legtöbbször a problémát.

Ez egyszerűen kipróbálható, ha nem kapcsol be, de a ventilátor be van kapcsolva nyomd meg a fokozat kapcsolót. Nekem akkor elindult.
Én csak a gyári hibás forrpontokat forrasztottam újra. 2db-ot. De az sem kellett volna.

Most elmentem a kocsival, és induláskor nem ment a klíma. Nem világított a lámpa. Aztán nyomkodtam, nem változott, de néhányszor gyorsan ide-oda tekertem, akkor beindult. Most azt nem tudom, hogy a klíma csak késleltetve indul, vagy azt tett jót, hogy ide-oda tekertem?
A klíma késleltetve kapcsol, egy elég jól hallható kattanó hang kíséretében.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1461 Dátum: 2013. Október 13. - 23:45:31 »

Most elmentem a kocsival, és induláskor nem ment a klíma. Nem világított a lámpa. Aztán nyomkodtam, nem változott, de néhányszor gyorsan ide-oda tekertem, akkor beindult. Most azt nem tudom, hogy a klíma csak késleltetve indul, vagy azt tett jót, hogy ide-oda tekertem?
A klíma késleltetve kapcsol, egy elég jól hallható kattanó hang kíséretében.

Ha az A/C gomb be van nyomva és a ventilátor megy, a visszajelző lámpának azonnal világítania kellene, függetlenül attól, hogy a klíma ténylegesen elindult-e vagy sem. Valóban van 1-2 másodperc késleltetés a tényleges indulásig, de ha a lámpa nem világított, akkor ez a probléma szempontjából teljesen lényegtelen.
Naplózva
Zyz001
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1462 Dátum: 2013. Október 14. - 07:39:14 »

Most elmentem a kocsival, és induláskor nem ment a klíma. Nem világított a lámpa. Aztán nyomkodtam, nem változott, de néhányszor gyorsan ide-oda tekertem, akkor beindult. Most azt nem tudom, hogy a klíma csak késleltetve indul, vagy azt tett jót, hogy ide-oda tekertem?
A klíma késleltetve kapcsol, egy elég jól hallható kattanó hang kíséretében.

Ha az A/C gomb be van nyomva és a ventilátor megy, a visszajelző lámpának azonnal világítania kellene, függetlenül attól, hogy a klíma ténylegesen elindult-e vagy sem. Valóban van 1-2 másodperc késleltetés a tényleges indulásig, de ha a lámpa nem világított, akkor ez a probléma szempontjából teljesen lényegtelen.

Most mentem a kocsival. Mikor bekapcsoltam a fűtést, égett a lámpa, aztán kikapcsolt. Kicsit forgattam a kapcsolót, nem változott, aztán egyszercsak beindult. Nincs valakinek egy felújított klíma panelje?
Naplózva
dick
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Hozzászólás #1463 Dátum: 2013. Október 14. - 20:41:57 »

Győr környékén keresnék szerelőt!!! Klímakonzol hibája miatt valamint a kormány fordításakor a műszerfal világítás egy pillanatra elalszik. Előre is köszönöm a segítséget.

8 éves 1,4-es benzines Lacetti
Naplózva
Zyz001
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1464 Dátum: 2013. Október 20. - 08:02:20 »

Meg tudná mondani valaki, hogy az 1,6-os kombiban hol található a kürt?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1465 Dátum: 2013. Október 20. - 08:21:54 »

Meg tudná mondani valaki, hogy az 1,6-os kombiban hol található a kürt?

mindegyikben ugyanott a homlokfal bal oldala
Naplózva

70/4334431
Zyz001
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Hozzászólás #1466 Dátum: 2013. Október 20. - 08:43:27 »

Meg tudná mondani valaki, hogy az 1,6-os kombiban hol található a kürt?

mindegyikben ugyanott a homlokfal bal oldala
Köszönöm
Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #1467 Dátum: 2013. Október 20. - 21:48:22 »


A csomagtérajtó kilincsed működik rendesen mert el szokott törni benne a rugó.

[/quote]
Akkor lehet, hogy nekem is eltört? Ugyanis mostanában a kombim csomagtér ajtajának kilincse nem ugrik vissza ha elengedem, hanem "behúzott" állapotban marad. Kicsit olyan, mintha szorulna, de az olajozás sem segített. Hol lehet ilyen rugót szerezni és mennyire macerás kicserélni?
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1468 Dátum: 2013. Október 20. - 22:11:12 »


A csomagtérajtó kilincsed működik rendesen mert el szokott törni benne a rugó.

Akkor lehet, hogy nekem is eltört? Ugyanis mostanában a kombim csomagtér ajtajának kilincse nem ugrik vissza ha elengedem, hanem "behúzott" állapotban marad. Kicsit olyan, mintha szorulna, de az olajozás sem segített. Hol lehet ilyen rugót szerezni és mennyire macerás kicserélni?
[/quote]

a szervizben kilincsel eggyütt Vigyorog
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1469 Dátum: 2013. Október 21. - 09:25:25 »


A csomagtérajtó kilincsed működik rendesen mert el szokott törni benne a rugó.

Akkor lehet, hogy nekem is eltört? Ugyanis mostanában a kombim csomagtér ajtajának kilincse nem ugrik vissza ha elengedem, hanem "behúzott" állapotban marad. Kicsit olyan, mintha szorulna, de az olajozás sem segített. Hol lehet ilyen rugót szerezni és mennyire macerás kicserélni?
[/quote]Én is jártam már így, zsírmérgezése volt a rugónak. Megcsináltam otthon, de nekem macerás volt. Először is, a burkolat bontásánál voltak járulékos veszteségek. Tartalék patentok nélkül ne is álljál neki, szerintem. Mosolyog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 115   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!