Lacetti klub fórum
2024. Május 21. - 00:49:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 545857 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1155 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:49:44 »

'Elvileg' arra is azt mondták hogy jó, de igazából ugye azt mondanak amit akarnak, vagy igaz vagy nem... Ilyen rázatópadot hol találok Pest megyében?
Még egy amit elfelejtettem hozzátenni, álló helyzetben is hallottam/éreztem már (pl., pirosnál megállásnál)
Gyere Esztergomba, tele van rossz utakkal Kacsint
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1156 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 19:57:34 »

'Elvileg' arra is azt mondták hogy jó, de igazából ugye azt mondanak amit akarnak, vagy igaz vagy nem... Ilyen rázatópadot hol találok Pest megyében?
Még egy amit elfelejtettem hozzátenni, álló helyzetben is hallottam/éreztem már (pl., pirosnál megállásnál)
Hozd be pestre a chevy gyulaihoz (17.ker Pesti u. 5)és nézesd meg ott ha garis.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1157 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 20:33:20 »

Rossz utakért nem kell olyan meszire mennem
A gyulait ajanlottak mások is, ha kicserélték garanciában azt a pumpát (elvileg péntekig meglesz) és nem állnak elő valami használható ötlettel akkor jövőhéten mindenképpen az lesz, köszönöm.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1158 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 16:15:14 »

Ez a kattogás dolog ez szokott lenni, de nem sűrűn. Én is hallom néha (mert ugye nem használom a rádiót), de én betudtam a felforrósodott fékrendszernek, hisz hátulról jön a hang, Vagy lehet a hideg-meleg hatás váltakozása az alkatrészekre. És inkább állásnál hallatszik a kopogtatás.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1159 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 16:31:51 »

Biztos, hogy hátulról jön a hang? Volt már rá példa, hogy a karosszéria elviszi a hangot. Egy próbát megérne megnézni azt a motortartó bakot amelyik olaj csillapítású, mert már több szerviz megszívta vele!
Naplózva

Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1160 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 16:44:18 »

Sziasztok!

 A segítségeteket kérném egy olyan hiba felderitésében amire a szervíz nem tudott semmit mondani. Hétfő óta 'hangos' koppanást hallok időnként a kocsi alól (hátul középtájből), ami érzésre olyan mintha egy több kilós súlyt dobnának a csomiban, egy határozott nagy ütést érezni ilyenkor (hangja van és a kocsin is érezni) amit nem lehet semmivel összetéveszteni, gondolok itt az úthibákra, kátyúkra, még aznap előjött egy másik hiba is: amikor a motort leállítom olyan hangja van hátul mint a kihülő fémnek, a 'pattogásnál' jobb kifejezést nemigen tudnék rá mondani (a szervizes arc első hallásra azt mondta erre hogy AC pumpa és eddig is csinálta csak nem vettem észre, mondtam hogy ez kizárt dolog, ez nagyon hallható és eddig biztos nem csinálta). A 45000 km-es szerviz úgyis párszáz km-en belül esedékes lett volna úgyhogy elvittem picit korábban, elvileg erre a 2. hibának tudják az okát (igazából elfelejtettem mit mondott az arc, de valami pumpa vagy szivattyút mondott) ezt garanciában cserélik még a héten, majd szólnak ha megjött, mert rendelni kell... Az első hibára viszont nemtudtak mit mondani. Nekem picit olyan érzésem volt mintha sumákolnának, de ez lehet hogy tényleg azért mert nem tudják mi a hiba forrása.
 Ha valakinek lenne valami ötlete vagy találkozott már ezzel, örülnék ha megosztaná itt.

 A felfüggesztés/csillapítók tökéletesek, gondoltam még a kézifékre, átnézték feszesebbre lett véve, ez sem a hiba forrása volt.

 A válaszokat előre is köszönöm.


ilyen kopogósdi nekem is van de csak reggel hallom mikor indulok és egy félpadkán tolatok lefeé.Néha utközben is hallottam már de majd kiderül mi az ha megadta magát.
Naplózva

06 70/22 11 222
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1161 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 17:13:15 »

Biztos, hogy hátulról jön a hang? Volt már rá példa, hogy a karosszéria elviszi a hangot. Egy próbát megérne megnézni azt a motortartó bakot amelyik olaj csillapítású, mert már több szerviz megszívta vele!

Szerintem hátulról jön ^^, az ütést ami ilyenkor jelentkezik a könyöklőn lehet nagyon érezni.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1162 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 17:24:51 »

Biztos, hogy hátulról jön a hang? Volt már rá példa, hogy a karosszéria elviszi a hangot. Egy próbát megérne megnézni azt a motortartó bakot amelyik olaj csillapítású, mert már több szerviz megszívta vele!

Szerintem hátulról jön ^^, az ütést ami ilyenkor jelentkezik a könyöklőn lehet nagyon érezni.
Akkor meg váltó? Vagy amit Sebijoe mondott? Hangokat pedig tényleg nagyon viszi a karosszéria.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1163 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 17:47:35 »

Biztos, hogy hátulról jön a hang? Volt már rá példa, hogy a karosszéria elviszi a hangot. Egy próbát megérne megnézni azt a motortartó bakot amelyik olaj csillapítású, mert már több szerviz megszívta vele!

Szerintem hátulról jön ^^, az ütést ami ilyenkor jelentkezik a könyöklőn lehet nagyon érezni.
Akkor meg váltó? Vagy amit Sebijoe mondott? Hangokat pedig tényleg nagyon viszi a karosszéria.

Nemtudom, igazából az a legfurcsább hogy alló helyzetben is szokta csinálni... Ha meg ennyire viszi a hangokat akkor bárhonnét jöhet :/
Olyat megtehetek hogy (mivel még garanciális) beviszem a szervizbe, és azt mondom hogy keressétek meg, hogy mi az oka, ha kell szedjétek atomjaira? Vagy túl sokat várok el a garanciától?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 17. - 17:53:40 írta Iminyo » Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1164 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 18:31:52 »

Biztos, hogy hátulról jön a hang? Volt már rá példa, hogy a karosszéria elviszi a hangot. Egy próbát megérne megnézni azt a motortartó bakot amelyik olaj csillapítású, mert már több szerviz megszívta vele!

Szerintem hátulról jön ^^, az ütést ami ilyenkor jelentkezik a könyöklőn lehet nagyon érezni.
Akkor meg váltó? Vagy amit Sebijoe mondott? Hangokat pedig tényleg nagyon viszi a karosszéria.

Nemtudom, igazából az a legfurcsább hogy alló helyzetben is szokta csinálni... Ha meg ennyire viszi a hangokat akkor bárhonnét jöhet :/
Olyat megtehetek hogy (mivel még garanciális) beviszem a szervizbe, és azt mondom hogy keressétek meg, hogy mi az oka, ha kell szedjétek atomjaira? Vagy túl sokat várok el a garanciától?
Addig üssd az asztalt amíg garis.Bezzeg ha nem volna az akkor hamarabb megtalálnák a hibát.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1165 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 07:08:14 »

Biztos, hogy hátulról jön a hang? Volt már rá példa, hogy a karosszéria elviszi a hangot. Egy próbát megérne megnézni azt a motortartó bakot amelyik olaj csillapítású, mert már több szerviz megszívta vele!

Szerintem hátulról jön ^^, az ütést ami ilyenkor jelentkezik a könyöklőn lehet nagyon érezni.
Akkor ez durvább, mint az én néhai kattogásom.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1166 Dátum: 2009. Szeptember 20. - 14:11:02 »

'Elvileg' arra is azt mondták hogy jó, de igazából ugye azt mondanak amit akarnak, vagy igaz vagy nem... Ilyen rázatópadot hol találok Pest megyében?
Még egy amit elfelejtettem hozzátenni, álló helyzetben is hallottam/éreztem már (pl., pirosnál megállásnál)
Ezt úgy érted, hogy álló helyzetben is üt? He
Mert arra nemigazán lenne ötletem. Az AC pumpás szervizes ötletet nem igazán értem: a kocsi leállítása után már nem dolgozik, így hangja sem lehet. Esetleg a benne lévő nyomás szabályzó szelepre gyanakodnak? Ha annak lenne ekkora hibája, akkor nem is menne az autód szerintem.

Én az elmondottak alapján inkább (részben) beszorult fékre gyanakodnék. Nézd meg egy pár Km-es út után, hogy nem melegednek-e a hátsó felnik. A megszorult fék miatt üthet a kocsi hátulja amikor rámegy egy úthibára, és fel is melegszik rendesen a hátsó futómű, ami aztán pattogó hangot hallatt.
Naplózva
Iminyo
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20



« Hozzászólás #1167 Dátum: 2009. Szeptember 20. - 14:40:22 »

Igen, azóta többször is hallottam, álló helyzetben is üt. A felnit meg megnézem holnap.
Ha kicserélték megmondom hogy mit cseréltek, nemigazán emlékszem már mit mondott a szervízes srác. A múlt héten ki kellett volna cserélniük, de gondolom nem jött meg az alkatrész...
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1168 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 20:43:51 »

Igen, azóta többször is hallottam, álló helyzetben is üt. A felnit meg megnézem holnap.
Ha kicserélték megmondom hogy mit cseréltek, nemigazán emlékszem már mit mondott a szervízes srác. A múlt héten ki kellett volna cserélniük, de gondolom nem jött meg az alkatrész...
Álló helyzetben is? Mikor? Alapjáraton, magasabb fordulaton?

Lehet, hogy motortartó bak?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1169 Dátum: 2009. Szeptember 22. - 00:39:07 »

Igen, azóta többször is hallottam, álló helyzetben is üt. A felnit meg megnézem holnap.
Ha kicserélték megmondom hogy mit cseréltek, nemigazán emlékszem már mit mondott a szervízes srác. A múlt héten ki kellett volna cserélniük, de gondolom nem jött meg az alkatrész...
Álló helyzetben is? Mikor? Alapjáraton, magasabb fordulaton?

Lehet, hogy motortartó bak?

A motortartó bakot én is írtam már korábban.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!