Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 16:56:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 12   Le
 
Szerző Téma: Libegő motorháztető  (Megtekintve 72969 alkalommal)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #15 Dátum: 2007. Október 20. - 18:57:50 »

Haho! Szóval úgy néz ki a probléma megoldodott. Kitömtem, és merevítettem a motortetőt műanyag vonalzó-szerüséggel, és szivaccsal, az adattáblát pedig teljesen letakartam, hogy ne mehessen be alá a lufthansa. A két sarokban lévő gumiütközöt beállítottam, úgy, hogy lezáráskor fix legyen, cseppet se mozogjon. Úgy néz ki a dolog, hogy bevállt, a fiam kifejezetten kereste a hangot, és remegést, és megszüntnek nyílvánította. Én azóta nem mentem országúton, nem tudtam ellenőrizni, de kézzel próbálva jóval merevebb lett a lemet a két düzninél, ahol volt a kritikus remegés. Hát ez van- volt. Próbáljátok ti is ki, hátha megtaláltam a megoldást. Amen! Üdv: LadiGidy

Sajnos továbbra is azt kell állítanom, hogy nem ugyanarról a problémáról beszélünk te meg én. 
Ha jól sejtem / jól értem a témaindítódban leírtakat, akkor a gépháztető KÖZEPÉNEK enyhe remegését jelzed, amit tényleg lehet - hiszen itt írod, hogy lehet  Kacsint - orvosolni a "kitöméssel".
Az általam - meg sajnos mások által is ... - tapasztalt libegés ennél biza' nagyságrendekkel nagyobb probléma: a tető két SZÉLE kezd el lifegni, hogy időszerű szóhasználattal éljek: nem kicsit, nagyon!
Olyan nagyon, hogy nagyon nagyon!!! Már többször terveztem filmre venni a jelenséget, de az a mocsok Murphy mindig betart nekem: a sebesség, a szabad kéz és a működőképes kamera meglétének hármasából valami mindig hiányzik. Előbb utóbb csak összejön, és akkor a hitetlenkedő kartársak is látnak majd csodát...
Bezonyám , megnézném magamnak én is mit művel az a tető ! Egyszerüen érthetetlen ,hogy bármilyen mozgásra képes még a nagyon feszes beállítás ellenére is .   
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #16 Dátum: 2007. Október 20. - 19:24:42 »

Bezonyám , megnézném magamnak én is mit művel az a tető ! Egyszerüen érthetetlen ,hogy bármilyen mozgásra képes még a nagyon feszes beállítás ellenére is .   

Hát, amikor először tapasztaltam, én is azt hittem, véletlenül mégis másnaposan ültem az autóba, és csak a szemem káprázik... De sajna nem...

Naplózva
noracz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #17 Dátum: 2007. Október 22. - 14:20:59 »

Sziasztok!

Most találtam rátok és bemásolnám ide, amit már a "Társalgóban" is írtam. Szerintetek ugyanarról a probléméról beszélünk?

"Kedves Lacetti fan-ek!

A férjem és én újdonsült Lacika tulajdonosok vagyunk és egyenlöre nagyon meg vagyunk elégedve a járgánnyal, DE: autópályán 140 km/h környékén furcsa hangot ad ki magából bal oldalt a kormány felöl (vagy inkább elölröl). A férjemnek fémes hangnak tünik (olyan, mintha két fémdarab folyamatosan összeérne), nekem inkább olyan, mintha egy gumi rész nem lenne rögzítve valahol és az álladóan "nyikorog". A szervízben 1 szerelötöl hallottam, hogy ez típushiba, és hogy állítólag a motorháztetö csinálja ezt a hangot, de ezen a a szerelön kívül senki más nem hallott erröl a problémáról. Ráadásul azt sem tudom, hogy mutassam meg szervíznek, mert hosszabb utat kéne menni, ráadásul nem is mindig csinálja! Nektek van valami ötletetek? Bocs, ha ilyenröl volt már szó, de most nem volt idöm mindent visszaolvasni"   
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #18 Dátum: 2007. Október 22. - 21:16:03 »

Végre egy hölgy a csapatban, örömmel üdvözöllek!!!

Az általam írt jelenség a tető oldalsó széleinek ütemes elemelkedése SOK - 3-4-5(!) - cm-nyire, mielőtt viszont igazán megmozdulna, én is hallottam furcsa búgó hangot. Azaz simán lehet, hogy sajna ugyanarról beszélünk...

NEKEM azt mondták a szervizben, hogy "Igen, tudunk róla, a szervizközpontnak is jelezve lett, várjuk a megoldást..." Itt tartunk, azaz sehol...
Viszont valamire máris megkérnélek: Ha újra "szólnak hozzád a hangok  Vigyorog", lécci nyújtóztasd meg kicsit a nyakadat (Az én drága párom is csak így tudta konstatálni a jelenséget, merthogy csak úgy, kényelmes utazó pozícióban nem lát rá a tető első részére...), és ha tényleg mozog, elő a kamerával és vegyétek filmre.

A dolog egyébként szélirány- és (szembe)szélerősség függő, mert nálam sem mindig tapasztalható.

Ja, és egy kérdés: SW-vel nyomultok...? Ugyanis - szerény felmérésem is tanúsítja - állítólag csak SW-tulajok panaszkodtak erre...

üdv
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 22. - 21:18:00 írta kripic » Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #19 Dátum: 2007. Október 23. - 08:46:02 »

Na ja. Az autó kivitele nem lett kitöltve a regisztráció alkalmával.  Kacsint
Naplózva
noracz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #20 Dátum: 2007. Október 23. - 09:57:17 »

Öööööö, izé, az úgy volt, hogy mivel nöböl vagyok meg tudom mondani, hogy a kocsi egy bordó színü Chevrolet Lacetti, de minden egyebet majd a férjemtöl meg kell kérdeznem   

Egyébként köszönöm a kedves fogadtatást és a tippeket  Puszi
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #21 Dátum: 2007. Október 23. - 10:47:51 »

Öööööö, izé, az úgy volt, hogy mivel nöböl vagyok meg tudom mondani, hogy a kocsi egy bordó színü Chevrolet Lacetti, de minden egyebet majd a férjemtöl meg kell kérdeznem  

Egyébként köszönöm a kedves fogadtatást és a tippeket  Puszi
Hali noracz , üdv. a csapatban  Mosolyog
Egy kis segítség a tipussal kapcsolatban : Van ugye az 5 ajtós karosszéria ezt nevezzük "szakmai körökben" Hatchback-nek / HB / . Aztán van még a 4 ajtós , klasszikus forma ; ez a Sedan . És végezetül , de nem utolsósorban van még a kombi kivitel , ami az SW / ez a Station Wagon rövidítésből jött az autógyárak szerint , de szerintem meg a kiváló Lacettiklub létrehozójának tiszteletére tulajdonképpen a Stocz Wagon betűiből ered / Vigyorog Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #22 Dátum: 2007. Október 23. - 10:59:39 »

Stocz Wagon.:-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
noracz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #23 Dátum: 2007. Október 23. - 13:31:01 »

Köszönöm!!!
Ezek alapján a mi autónk egy sima 4 ajtós Sedan!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #24 Dátum: 2007. Október 23. - 16:59:34 »

SW /kombi/, sedan /4 ajtós/ eleje egyforma minden részletével. Próbáljátok ki amit én csináltam, nekem eddig bejött. Ha mégsem, majd szólok, és újrakezdem a varázslást. Vagy csak tartsátok be a max. megengedett sebességet, és akkor nem is jelentkezik soha. Lehet, hogy az örzőangyal így jelez, hogy: hoha, lassíts, én csak így integetek segédlettel! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #25 Dátum: 2007. Október 23. - 20:10:45 »

Köszönöm!!!
Ezek alapján a mi autónk egy sima 4 ajtós Sedan!

Uhh, ez egy kicsit megváltoztatta az eddigi tapasztalatokat... (4ajtós kolléga eddig még nem panaszkodott hasonlóra....)
Viszont az sajna tény, hogy a 4ajtós és az SW eleje (motorházteteje...) gyakorlatilag ugyanolyan... (Mindössze a hűtőrácsnál lévő kitámasztó gumibakok más méretúek..., hogy miért, arra még nem sikerült rájönnöm...)
Na, most jól megvígasztalak...
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #26 Dátum: 2007. Október 23. - 20:17:02 »

.... Vagy csak tartsátok be a max. megengedett sebességet, és akkor nem is jelentkezik soha. ...

Előbb-utóbb kapok a pofámra, de már megint ellent kell mondanom...  Zavart
Tapasztaltam már a libegést 120 alatt is, és hol van az még a megengedettől .

De mindentől függetlenül: egy olyan autónál, amelynek a gépkönyvében az van írva, hogy "legnagyobb sebesség: 187 km/óra", annak ne kezdjen el libegni a motorházteteje se 120-nál, se 187-nél! Ateremburáját
Naplózva
noracz
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #27 Dátum: 2007. Október 24. - 08:36:07 »

Jövö héten megyünk vele hosszabbat, akkor jobban odanézek majd (esetleg lefilmezem)! A szakemberek hozzáállása is érdekes. Eddig egyetlen szerelö vetette fel, hogy a motorháztetö lehet a gond és javasolta, hogy hívjuk fel a Chevrolet központot (Budaörsön asszem) mert ök úgyis tudnak a problémáról. Mondanom sem kell, hogy senki nem tud ilyenröl, ergo nincs ilyen típushiba 

A kocsit egyébként imádjuk, de jó lenne ezt a hibát még addig orvosolni, amíg garanciális.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #28 Dátum: 2007. Október 24. - 09:49:35 »

Senki nem tud ilyenről?
Nincs ilyen típushiba?
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ja, szerintük. Meg más sem.
Szerintük.
A kormányokat (az autóban!) is csak azért cserélgetik, mert túl sok van raktáron, és nem tudják hova tenni őket.

Olvasd el a GM-es levelezést a honlapon.
Hmm.
Vagy inkább mégsem. Lehet, hogy utána ferde szemmel néznél a kocsira (bár végül is ez illik egy korreai autóhoz).
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #29 Dátum: 2007. Október 25. - 19:51:57 »

http://duk63.narod.ru/photoguide_23.html

Talán megoldás a libegő motorháztetőre!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 12   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!