Lacetti klub fórum
2024. Május 19. - 20:55:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Le
 
Szerző Téma: Libegő motorháztető  (Megtekintve 73132 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #135 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 18:14:29 »

Azt elfelejtettem mondani, hogy a motorháztetőn van két gumi ütköző (távtartó).
Azokat kiszedtem, mert pont odakerül a tömítés.

Van 1db eladó gyári új tömítésem 1500Ft-ért.
Jani engem érdekel ha még megvan.A következő talira hozd el.Köszi
Ezek szerint el kelt, majd viszem. Kacsint
Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #136 Dátum: 2008. Október 26. - 13:09:07 »

A klubos postafiókba érkezett egy levél, egy volt használt autó értékesítőtől.
Ők a következő képen orvosolták a motorháztető gondot:

"Megoldás: Le kell venni a fekete műanyag fedőt, ami a hűtő felett van, és a hűtőmaszkhoz illeszkedik. Két csavar rögzíti azt az elemet, amibe a motortető rögzítő kallantyúja beakad. Nos, ez a bűnös, mivel nem húzza le megfelelően a motortetőt. Csavarozzuk ki, rakjunk alá (értelemszerűen az alsó felére, amit nem látunk) csavaranyát, rögzítsük (nálunk egy kb 2mm -t kellett alá rakni, ezzel együtt a csavart is cserélni)  újra, és kész is! Ha eltaláltuk mennyit kell alá rakni (2-3 próba alatt mindenkinek sikerül) soha nem lesz vele gond! "

Naplózva
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #137 Dátum: 2008. November 20. - 12:18:28 »

Sziasztok!

 Eggyel bovult a libegoso tabora...En nemetben is hasznalom az autot es 180-190 kozott eleg mokas a lebeges...neha azt varom mikor nyillik fel Vigyorog Amugy van mar ra vmi orvossag?
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #138 Dátum: 2008. November 20. - 14:35:04 »

Sziasztok!

 Eggyel bovult a libegoso tabora...En nemetben is hasznalom az autot es 180-190 kozott eleg mokas a lebeges...neha azt varom mikor nyillik fel Vigyorog Amugy van mar ra vmi orvossag?
Tattoo! Üdv a fedélzeten! ha visszaolvasod a topicot, találsz rá orvosságot, megoldottuk a problémát. Ha el tudnál jönni a szombati talira, és szólsz előre, akkor meg is csináljuk Neked. Ha nem jönnél, akkor meg a leírtak alapján Magad javíthatod meg, nem nagy ördöngösség. Sok sikert hozzá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #139 Dátum: 2008. November 20. - 20:30:07 »

Ha most szombaton lesz a tali ,akkor nem tudok menni,mert csak a jovo heten leszek otthon...
Mi ez a motorkosz tavoltarto gumi ize?Ez a rugo spiral visszatekeres a megoldas a lebegesre?
Szerintem az elolrol bejuto levego lebegteti...ezt kellene megszuntetni...vagy nem tudom...
A koreaiaknak nem volt szel csatornajuk...vagy csak 120szal probaltak:)Annyira nem zavar,csak ne nyiljon fel:)
A leultetesrol tud vki infot adni?
Udv Mindenkinek!
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #140 Dátum: 2008. November 20. - 20:40:57 »

Ha most szombaton lesz a tali ,akkor nem tudok menni,mert csak a jovo heten leszek otthon...
Mi ez a motorkosz tavoltarto gumi ize?Ez a rugo spiral visszatekeres a megoldas a lebegesre?
Szerintem az elolrol bejuto levego lebegteti...ezt kellene megszuntetni...vagy nem tudom...
A koreaiaknak nem volt szel csatornajuk...vagy csak 120szal probaltak:)Annyira nem zavar,csak ne nyiljon fel:)
A leultetesrol tud vki infot adni?
Udv Mindenkinek!
Hello! Ha földim vagy, és bár mikor megkeresel, megcsinálom Neked, nem gond. Ha pedig máshol laksz, és erre járnál, szólj előtte, megoldjuk.
Az ültetésről kérdezd Captaint, az övé olyan, le is veri időnként...
Jól értetted: a gumi izé megóvja a motort a koszolódástól trutyis időben, a záró rúgós vacak becsavarásától meg megszűnik a lebegés. Nekem szuper lett! Persze hozzá kell állítani a két szélén lévő gumibakokat is, ne feledd, ha megcsinálnád Magadnak! Sok sikert hozzá! Sajnálom, hogy ki kell hagynod a talit.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
tattoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



WWW
« Hozzászólás #141 Dátum: 2008. November 21. - 12:09:14 »

Koszonom!
Ha jovo heten marad idom akkor szivesen elugranek a lebeges megszuntetes vegett...Ugy is ingazok,legalabb tesztelni is tudom...
Addig is Udv!
Naplózva

120-al fullra pakolva normál tempoval 6.8L/100----Padlóig nyomva-széttaposva 9L/100
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #142 Dátum: 2008. November 21. - 18:22:51 »

Ha most szombaton lesz a tali ,akkor nem tudok menni,mert csak a jovo heten leszek otthon...
Mi ez a motorkosz tavoltarto gumi ize?Ez a rugo spiral visszatekeres a megoldas a lebegesre?
Szerintem az elolrol bejuto levego lebegteti...ezt kellene megszuntetni...vagy nem tudom...
A koreaiaknak nem volt szel csatornajuk...vagy csak 120szal probaltak:)Annyira nem zavar,csak ne nyiljon fel:)
A leultetesrol tud vki infot adni?
Udv Mindenkinek!
Hello! Ha földim vagy, és bár mikor megkeresel, megcsinálom Neked, nem gond. Ha pedig máshol laksz, és erre járnál, szólj előtte, megoldjuk.
Az ültetésről kérdezd Captaint, az övé olyan, le is veri időnként...
Jól értetted: a gumi izé megóvja a motort a koszolódástól trutyis időben, a záró rúgós vacak becsavarásától meg megszűnik a lebegés. Nekem szuper lett! Persze hozzá kell állítani a két szélén lévő gumibakokat is, ne feledd, ha megcsinálnád Magadnak! Sok sikert hozzá! Sajnálom, hogy ki kell hagynod a talit.
Ültetésből szerintem R*R cartársat kellene megkérdezni! az enyém csak ey picit van csak. De a tető nem libeg! Még a német autobhanon sem! Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #143 Dátum: 2009. Január 12. - 19:37:23 »

Nem tudom már ki volt az értelmi szerző (talán Gidy, vagy Jani... ), de köszönet érte, ez a "gumicsíkot a motorháztető szélére"-dolog remekül bevált.

A nem kicsit retkes autó motortere (l. az első kép) patyolattiszta!!! Nem hittem volna..., korábban két csepp eső is meglátszott a motortérben.

Én egy kicsit máshová applikáltam, mint Jani (http://lacetti-klub.extra.hu/forum/index.php?topic=33.msg21597#msg21597), hogy még kevésbé tudjon a tető alá fújni a szellő (további képek...).

Ne sajnáljátok rá az 1500 jó magyar forintot, ha valamire, erre érdemes beruházni!!!
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #144 Dátum: 2009. Január 12. - 19:42:32 »

Nekem is megvan a gumicsík,csak még lusta voltam berakni.De ez is jó ötlet.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #145 Dátum: 2009. Január 12. - 20:01:29 »

Nekem is megvan a gumicsík,csak még lusta voltam berakni.De ez is jó ötlet.

Még egy kép, ahol látszik, hogy mi retket fogott meg a gumi (A pirossal jelzett terület sem koszos, csak így sikerült a fotó)
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #146 Dátum: 2009. Január 13. - 13:51:30 »

Bevallom szép szerényen, hogy az én találmányom volt, igaz én nem gumicsikkal oldottam meg, hanem a klímázásból maradt szigetelő csőből, és ezt duplán raktam fel, egymás mögé. ( Képek is vannak róla a galériában). Azóta patyolat a motor, és a libegést se sikerült azóta produkálni, igaz, beljebb csavartam a rugót (Kripic a feltalálója), és még a motorháztető szigetelése alá is tettem anyagot, hogy ne menjen alá a levegő, és merevebb is legyen. De örülök, hogy másnak is tetszik, másnak is jó lett! Ezért vagyunk itt a klubban, egymásért! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #147 Dátum: 2009. Január 13. - 15:29:23 »

Bevallom szép szerényen, hogy az én találmányom volt, igaz én nem gumicsikkal oldottam meg, hanem a klímázásból maradt szigetelő csőből, és ezt duplán raktam fel, egymás mögé. ( Képek is vannak róla a galériában). Azóta patyolat a motor, és a libegést se sikerült azóta produkálni, igaz, beljebb csavartam a rugót (Kripic a feltalálója), és még a motorháztető szigetelése alá is tettem anyagot, hogy ne menjen alá a levegő, és merevebb is legyen. De örülök, hogy másnak is tetszik, másnak is jó lett! Ezért vagyunk itt a klubban, egymásért! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Éreztem én, hogy a nagy élettapasztalattal rendelkező Gidy kolléga lehetett a feltaláló, csak nem reszkíroztam meg, hogy a Jani beszóljon... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
De mindentől függetlenül: TÉNYLEG TÖK JÓ ! ! ! (A kosz ellen mindenképp... Kacsint)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #148 Dátum: 2009. Január 13. - 17:11:38 »

Bevallom szép szerényen, hogy az én találmányom volt, igaz én nem gumicsikkal oldottam meg, hanem a klímázásból maradt szigetelő csőből, és ezt duplán raktam fel, egymás mögé. ( Képek is vannak róla a galériában). Azóta patyolat a motor, és a libegést se sikerült azóta produkálni, igaz, beljebb csavartam a rugót (Kripic a feltalálója), és még a motorháztető szigetelése alá is tettem anyagot, hogy ne menjen alá a levegő, és merevebb is legyen. De örülök, hogy másnak is tetszik, másnak is jó lett! Ezért vagyunk itt a klubban, egymásért! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
A titkos fegyveredet meg elhallgatod mi? Valld be, hogy a motorháztető libegésének meggátolásában meghatározó szerepe van annak a kis piros jégkaparónak is, amit a tető és a kárpitja közé szorítottál!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #149 Dátum: 2009. Január 13. - 17:24:14 »

Bevallom szép szerényen, hogy az én találmányom volt, igaz én nem gumicsíkkal oldottam meg, hanem a klímázásból maradt szigetelő csőből, és ezt duplán raktam fel, egymás mögé. ( Képek is vannak róla a galériában). Azóta patyolat a motor, és a libegést se sikerült azóta produkálni, igaz, beljebb csavartam a rugót (Kripic a feltalálója), és még a motorháztető szigetelése alá is tettem anyagot, hogy ne menjen alá a levegő, és merevebb is legyen. De örülök, hogy másnak is tetszik, másnak is jó lett! Ezért vagyunk itt a klubban, egymásért! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
A titkos fegyveredet meg elhallgatod mi? Valld be, hogy a motorháztető libegésének meggátolásában meghatározó szerepe van annak a kis piros jégkaparónak is, amit a tető és a kárpitja közé szorítottál!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Cápa! Így bízzak meg Benned? He Az ilyen árulásért régebben kötél járt, és nem ruhaszárító! Ezentúl hallgatási kötelezményt íratok Veled, persze büntetőjogilag! Tomi fiam joghallgató, majd ez lesz a diploma dolgozata: "Biztonságos adat, és találmányok védelme, jogi formulába öntve". Hu, de megaztmondtam! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!