Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 14:21:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 12   Le
 
Szerző Téma: Lökhárító javítás...  (Megtekintve 65977 alkalommal)
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Dátum: 2007. Október 02. - 17:50:27 »

Sziasztok.
Mondhatom majd szétbasz az ideg. Ma voltam egy autósboltban és ahogy kikanyarodtam a parkolóból irdatlan csúnya csikorgó hangot hallottam előlről...
Kiszáltam megnéztem és elöntötte a **** az agyam. Ahogy a kocsi orra a padka fölé került hogy elforduljon, egy úgy 20x20-as terméskövel került össze ami végighuzta a lökhárítóm elejét
Valami barom szándékosan odatehette... Eszembe sem jutott ott lehet. Bementem a boltba mondtam jólenne ilyenre figyelni mert ez nem jó, és nem olcsó megjavítani. Erre a válasz:
- Jólvan akkor a te kocsid már a második a héten. Amugy tuti nem lóg ki a szegélyből a kő, szóval nem tudunk mit tenni... Majd szólunk a kertésznek tegye odébb. (Magam basztam odébb a követ jó messzire...)
Na itt ment fel a pumpa bennem és mostanáig tök ideg vagyok. Arra esélyt sem láttam, hogy fizetni akarnának, és bemenni szólni is csak a jóindulat vezérelt más ne járja meg.
Nem igaz, hogy pont ezt kéne válaszolni...
Ime a képek:



Valakinek öttlete, hogyan lehetne javítani az ilyet? Mert egy komplett lökhárító gondolom nem 100 forint
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 02. - 22:00:47 írta BeZe1974 » Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Október 02. - 18:02:14 »

Nekem ugyanilyen sérülésem volt a hátsó lökhárító bal oldalán. (Nem figyeltem, és nekitolattam a betonfalnak az udvarban). Kértem ajánlatott szakszervízben rá, és azt mondták, hogy felkell tölteni műanyaggal ( He). 30000-et mondtak rá, de nem volt ekkora sérülés, mint a tiéd. Most javítják, de nem szakszervízben.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Október 02. - 18:08:00 »

Szerintem fel kellene polírozni, hogy látszódjon pontosan ,hogy hol ment le teljesen a fényezés. Ha sok helyen, egy jó fényező beködöli, ez 5-6 eFt-ért megcsinálják. Én a régi kocsimmal fogtam rókát, ott ecsetelős javitófestékkel bejavítottam, majd rengeteget políroztam. Ha nem figyelte valaki, nem is látszott. És ez talán még nem is olyan zsebbenyúlós. Hál' istennek a ködlámpád megúszta!

Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Október 02. - 18:32:03 »

Valakinek öttlete, hogyan lehetne javítani az ilyet? Mert egy komplett lökhárító gondolom nem 100 forint
Mielőbbi megnyugvás, többen is próbálunk vígasztalni! A képek szerint- amennyire megítélhető fényezés javítás fog következni- majd a teljes elemet újralakozzák és még Te sem fogod meglátni, hogy javították. A keserű pirula, sajnos ára van, műhelytől is függő, de ~40 ezer alatt szerintem ne próbálkozz, mert nem leszel elégedett az eredménnyel (számla nélküli ár!)
A hasonló manőverek előtt a későbbiekben bizonyára körülnézel majd beszállás előtt, nem szégyen!
Üdv
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Október 02. - 18:48:43 »

Hasonló sérülésem van nekem is a bal eleje alatt. Igaz nem ennyire durva. Én sötétben egy feltúrt mellékúton kanyarodtam rá beton csatorna csőre... Ráadásúl nem is a Lacsival akartam menni, hanem a Lanosommal, csak rádumáltak a másikra  Hát 2 napig morogtam a családtagjaimmal...
Mondjuk én nem csináltattam meg, mert csak alulról látszik, és nem ilyen nagy a sérülés, mint a Tiedén. Remélem megtalálod a számodra megfelelő módszert a kijavításához!
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. Október 02. - 18:53:38 »

Valakinek öttlete, hogyan lehetne javítani az ilyet? Mert egy komplett lökhárító gondolom nem 100 forint
Mielőbbi megnyugvás, többen is próbálunk vígasztalni! A képek szerint- amennyire megítélhető fényezés javítás fog következni- majd a teljes elemet újralakozzák és még Te sem fogod meglátni, hogy javították. A keserű pirula, sajnos ára van, műhelytől is függő, de ~40 ezer alatt szerintem ne próbálkozz, mert nem leszel elégedett az eredménnyel (számla nélküli ár!)
A hasonló manőverek előtt a későbbiekben bizonyára körülnézel majd beszállás előtt, nem szégyen!
Üdv

Az a baj nem lattam mert amikor bekanyarodtam akkor jobbra mentem bele a parkoloba es baloldalt szalltam ki. Tehat jobbkanyar volt. Amikor kijottem volna akkor forditott iranyba jottem igy a kocsi orra  a parkolo szele fele haladt. Elbasztam magyarul de eszembe sem jutott odabasznak egy ilyen kovet
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. Október 02. - 19:26:43 »

Nem kell egész elemet lakkozni. Bejavítják, mégha metál is. Teljes elem komplett fújása 18 eFt. Bejavítás ennek töredéke. Ha esetleg kell segítség keress priviben.

Üdv
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. Október 02. - 20:55:10 »

Hátha?! www.horpadasjavitas.hu  Nézz utána, az ingyen van! Van még egy speciálisan erre szakosodott cég a XI.ker.-ben valahol, holnap utána nézek, és jelentkezem. Az is rajta van az interen, kifejezetten úgy hirdetik, hogy töredékéért javítják, mint hagyományosan. Még van egy lökhárítójavító cim is, de majd azt is holnap. Addig türelem. Ne kapkod el a javítást, mert biztosan van megfizethető ár is erre. Részvétem egyébként! Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. Október 03. - 00:07:45 »

Nem kell egész elemet lakkozni. Bejavítják, mégha metál is. Teljes elem komplett fújása 18 eFt. Bejavítás ennek töredéke. Ha esetleg kell segítség keress priviben.

Üdv
Kelleni persze nem kell... más kérdés ki milyen munkával elégedett.
Naplózva
sandor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. Október 03. - 08:33:01 »

Nem tud valaki kultúrált gumi csíkot a lökhárítóra, mivel a hátsót kezdik kidekorálni parkoláskor.
üdv
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. Október 03. - 13:01:12 »

Nem tud valaki kultúrált gumi csíkot a lökhárítóra, mivel a hátsót kezdik kidekorálni parkoláskor.
üdv

Ez engem is érdekelne  Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. Október 03. - 15:31:01 »

Gumicsikra /4db/ tudok megoldást, ha a lökhárító sarkokra gondoltatok. Ha jól emlékszem Gomboséknál 6000Ft, de lehet, hogy tudok egy másikat olcsóbban, de az árat majd megkérdezem, a talin elmondom. Én most tetettem fel, de nekem ősi barátaim ahová vittem, így még nem mondok árat, mert az enyémet más tarifával mérték. De nagyon jó lett. A másik témára térve a lökhárító javításra,/ www.horpadasjavitas.hu /.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. Október 03. - 20:20:30 »

Fóti úti karosszériajavítók válasza emilben a két képre:

Kedves Zoltán!
 
Ha jó látom a gk alsó része is sérült (tartó+takaró)
 
Kb:200.000 FT-ról indul a javítás. Ha megbontjuk az autót tudok pontos árajánlatot adni!
 
Üdv: ....



Mi vagyok én Plimadár?
Hol sérult a tartó? Többszőr is megnéztem...
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. Október 03. - 20:32:07 »

Fóti úti karosszériajavítók válasza emilben a két képre:

Kedves Zoltán!
 
Ha jó látom a gk alsó része is sérült (tartó+takaró)
 
Kb:200.000 FT-ról indul a javítás. Ha megbontjuk az autót tudok pontos árajánlatot adni!
 
Üdv: ....



Mi vagyok én Plimadár?
Hol sérult a tartó? Többszőr is megnéztem...


Ezt már én is említeni akartam a képeket látva. Nos a kereszttartóra gondolnak, amit a képen a vonószemtől jobbra látni és a hűtőt tartja, fémből van. Vagy egy korábbi sérülés az már, mert rozsdásnak látni a sérülésnél a lemez szélét.
No és mi van a csavarokkal, amik a kerékjárati dobbetétet tartják? Feszesek? Helyükön vannak? Maga a dobbetét nem repedt el?
Nem akarlak elkeseríteni, de elég mélynek tűnik a lökösöd sérülése.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. Október 04. - 06:20:38 »

Na kész lett a gép. Ajtó lakatolása, és a már említett lökhárító hasolnló sérülés javítása. int BeZe kollégáé 38000. Szín eltérés nem nagyon látszik, pedig nagyon néztem...  Vigyorog
BeZe! Az Úr aki javította Vörösvári. Ha gondolod megadom a számát, egy próbát megér.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 12   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!