Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 10:56:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2 3 ... 22   Le
 
Szerző Téma: Üveg problémák  (Megtekintve 101746 alkalommal)
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Dátum: 2007. Október 16. - 08:46:07 »

Sziasztok!

Azon gondolkodtam olvasva az egyik cartásunkat aki azt írta,hogy gariban cserélték a karcos oldalablakát, én is megpróbálkoznék egy ilyen okossággal mivel 2 hónap múlva lejár a gari a lacsimon.(az enyém az 1.ik legöregebb gép 2004.12.15. forg.hely.)
Tegnap kimentem a helyi Opel/Chevi márkaszervíz/kereskedébe és megmutattam az ablakokat.
Felvettek a jegyzőkönyvet,és megrendelik az üveget és a vízlehúzó gumit és ha itt van akkor egyeztetünk telefonon és cserélik garba.
Egyébként azt mondta a szervízvezető hogy a GM-nél ez már típushibának van minősítve !!!
Akkor miért nem hívják vissza az autókat és cserélik le önként!!
Mert Magyarországon vagyunk.....

Ha kész lessz majd arról is beszámolok!!

Üdv Mindenkinek bzsazsa
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1 Dátum: 2007. Október 16. - 08:55:59 »

Sziasztok!

Azon gondolkodtam olvasva az egyik cartásunkat aki azt írta,hogy gariban cserélték a karcos oldalablakát, én is megpróbálkoznék egy ilyen okossággal mivel 2 hónap múlva lejár a gari a lacsimon.(az enyém az 1.ik legöregebb gép 2004.12.15. forg.hely.)
Tegnap kimentem a helyi Opel/Chevi márkaszervíz/kereskedébe és megmutattam az ablakokat.
Felvettek a jegyzőkönyvet,és megrendelik az üveget és a vízlehúzó gumit és ha itt van akkor egyeztetünk telefonon és cserélik garba.
Egyébként azt mondta a szervízvezető hogy a GM-nél ez már típushibának van minősítve !!!
Akkor miért nem hívják vissza az autókat és cserélik le önként!!
Mert Magyarországon vagyunk.....

Ha kész lessz majd arról is beszámolok!!

Üdv Mindenkinek bzsazsa


Megyek én is próbálkozni! Nekem már nincs egy hónap a gariból. (2004.11.13.-i forg. helyezés)
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #2 Dátum: 2007. Október 16. - 11:05:07 »

Akkor gyorsan-gyorsan..... Kacsint
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #3 Dátum: 2007. Október 16. - 12:21:12 »

Próbáljátok megtudni, hogy ugyan olyan cuccokat raknak-e bele, mint az eredeti, vagy változtattak rajta valamit.

Ja, és jó lett volna ezt a sufni/tuning helyre rakni, valami üveges téma névvel. A műszaki jellegű dolgok oda valók. Az, hogy garis-e vagy sem az autótól függ.

Úgyhogy most rendezkedek.
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 16. - 12:25:16 írta Stocz » Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #4 Dátum: 2007. Október 16. - 17:52:35 »

Bocsi Kacsint
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #5 Dátum: 2007. Október 16. - 19:20:27 »

Én meg mit csináljak...? Nekem nem karcos Vigyorog ! Vagy majd lesz?

De most komolyan: Én is szoktam - kényszerből - huzigálni a mocskos ablakot, de (kopp-kopp) semmi nyoma. A gumi a gáz, vagy egy "puhább" üvegből készült szériát fogtatok ki...?
Egyébként azt mondta a szervízvezető hogy a GM-nél ez már típushibának van minősítve !!!
Akkor miért nem hívják vissza az autókat és cserélik le önként!!
Mert Magyarországon vagyunk.... 
A szerviz szemrebbenés nélkül elismerte, vagy azért kellett egy kicsit fenyegetőzni az ukrán (olasz, japán; amelyik szimpatikusabb...) rokonokkal? (Csak mert Magyarországon vagyunk...)

Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #6 Dátum: 2007. Október 17. - 19:24:21 »

Én egy autó konszern raktárában dolgozom. Visszahívási kapmányokról annyit, hogy nálunk pl. 3 fajta van:
  • veszélyezteti a jármű helyes működését, esetleg életveszélyt okozhat, azonnali kiértesített visszahívás az adott gyártási szériában
  • a jármű szabályszerű, megfelelő működésében kárt nem okoz, emberi életet nem veszélyeztet, kötelező szervízekkor automatikusan cserélik
  • esztétikai hiba, egyéb kis hiba, amelyet csak a tulaj kérésére cserélnek

Természetesen mindez költségcsökkentést jelent a gyártó számára. Ezért van az, hogy ha bemegy az ember és szól, akkor mondják, hogy semmi gond gariban cserélik. De ha nem kéred, mert nem zavar, nem foglalkozol vele, esetleg nem is gondolsz rá,hogy ez garanciális lehet, akkor megspórolt üvegenként besz. áron ca. 200 EUR-t! Az azért nem rossz pénz, ha megnézzük, hogy hány ember az aki tényleg kéri a cserét!!!
Naplózva
smidipeti
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


2.0 Diesel SW Platinum pearl black "THUNDER"


« Hozzászólás #7 Dátum: 2007. Október 17. - 20:42:16 »

Sziasztok.Nekem az Opel Dunánál cserélték ki a bal oldalsó ablakot.Bár szörnyen karcos volt,mégis fényképeket kellett csinálnom amit elküldtek a"központba"szemrevételezni.Aztán persze nagy kegyesen kicserélték.Az új szerintem sokkal jobb,mosásnál szinte teljesen lepereg róla minden víz,míg a többi tele van vízcseppel.És persze nem karcolódik,már kb.fél éve volt a csere.Egyébként a festés is nagyon gyenge,egyszer mosásnál a slaggal csúnyán megkarcoltam,azóta nagyon vigyázok...Jövö héten cserélek diesel SW platinumra,azt hiszem minöségi váltás lesz 1.6 5a.Elite ACC után.

Smidipeti
Naplózva
tois
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Hozzászólás #8 Dátum: 2007. Október 24. - 16:17:28 »

Az oldalablakokkal nekem is voltak hasonló gondok, a Gyulainál cserélték. Ott azt mondták, hogy az új gumi már puhább, szóval a karcolódás nem fog visszatérni.
Nekem viszont most más gondom van, a csomagtartó melletti bal ablak (SW) beázik sajna, szóval december elejéig még a szervíz felé kell mennem
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #9 Dátum: 2007. Október 24. - 16:24:48 »

Az oldalablakokkal nekem is voltak hasonló gondok, a Gyulainál cserélték. Ott azt mondták, hogy az új gumi már puhább, szóval a karcolódás nem fog visszatérni.
Nekem viszont most más gondom van, a csomagtartó melletti bal ablak (SW) beázik sajna, szóval december elejéig még a szervíz felé kell mennem
Ragasztott üveg. Csak aztán jól csinálják meg!! Ez is volt cserélve valamikor?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #10 Dátum: 2007. Október 26. - 18:03:59 »

Sziasztok!

Jövő hét kedden viszem a lacsit üveg cserére állítólag mindkét első oldalablakot cserélik immár normális minőségű vízlehúzó gumival....

Majd meglátjuk hogy sikerül Kacsint

Üdv bzsazsa
Naplózva
tois
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Hozzászólás #11 Dátum: 2007. Október 29. - 23:59:23 »

Szerintem nem volt cserélve, de használtan vettük a kocsit, így fene tudja. Ott törve nem volt az autó, az tuti.
Viszont pénteken alaposabban megnéztem a már cserélt bal első üvegemet, amire állítólag puhább vízlehúzót tettek és bizony van már rajta egy pici karc.
Naplózva
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #12 Dátum: 2007. Október 31. - 11:54:36 »

Sziasztok!

Tegnap reggel kivittem az autót üvegcserére.
Délutánra kész lett...
Pozitívum: a csere sikerült!! Kaptam 1 ajándék mosást!
Negatívum : A Chevis kulcstartómat eltörték majd kérésemre!!!! adtak egy másikat.A bal oldali belső ajtókilincs szorult, persze otthon derült ki majd egyből vissza, erre kiküldtek 1 kb. idén szakmunkásvizsgázott fiatal srácot aki nekiugrott egy olyan csavarhúzóval leszedni a kárpitot ami még falvésésre is alkalmas mert akkora. Mindjárt kiderült a hiba :a kilincs kerül lévő burkolatot eltörte a srác és feszült a kilincs nyitásnál. Burkolat le, garanciában megrendel......   

Még kell egy kicsit fejlődniük..

Üdv bzsazsa
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #13 Dátum: 2007. Október 31. - 12:25:40 »

Kontár egy brigád lehetett!!!  Isten ments az ilyenektől!
Remélem lassan csak sikerül, hogy régi pompájában ragyogjon a GÉP
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #14 Dátum: 2007. Október 31. - 19:20:28 »

Az ilyen ne menjen autó közelébe se. Érdekes módon még én is letudom szedni normálisan. Pedig nem vagyok autószerelő...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: [1] 2 3 ... 22   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!