Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 06:53:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 79   Le
 
Szerző Téma: Fűtés-szellőzés , légkondi  (Megtekintve 256310 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #15 Dátum: 2007. November 06. - 22:08:38 »

Haho! Automata légkondim van. Ha fűtésre állítom, egy ideig még hideget fúj, majd csak nagyon lassan kezd fűteni. Elég magas hőfokra kell állítani akkor is /27/, és mikor végre nem hűt, akkor sem igazán meggyöző a kocsi felmelegítése. Ezt hogyan lehet jobbá tenni? Vagy az enyémmel van baj? Most adjatok jó tanácsot, mert egy hónapig garis még a gép. Várom az okosításokat! Köszi előre is. /Feleségem nagyon fázós!/ Üdv: LadiGidy

Ha jól tudom ez nem fűtő/hűtő klíma (másik klubon így világosítottak fel) Viszont én is szoktam vele télen fűteni, és sokkal hamarabb nyomja a meleget, mintha a motor bemelegedésétől várnám ezt.
De ne várd, hogy olyan meleget is fújjon, nekem sem melegít annyira mintha klíma nélkül nyomnám. Amúgy nekem szinte egész évben 23-25 fok környékére van állítva, és nem nagyon nyúlok hozzá. Max szélsőséges esetekben.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #16 Dátum: 2007. November 07. - 07:56:55 »

Giovanni, Te egy úr vagy, hogy ilyen hamar válaszoltál, köszi. Mindamellett a Lada ehhez képest guruló kályha volt. Most úgyis megyek szervizbe, azért megnézetem, hátha lehet egy kicsit melegebbé tenni a nejem, és a lányom kedvéért, mert ők a fagyosak. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #17 Dátum: 2007. November 08. - 15:45:39 »

Télen hogyan használjátok a klímát páramentesítésre? Klima be, ventillátor be és... manuális klimánál a melegre vagy a hidegre tekeritek?
Naplózva

Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #18 Dátum: 2007. November 08. - 15:54:20 »

Kézikönyvben ez áll : Fordítsa a hőmérséklet-szabályozó kapcsolót a piros mezőbe .
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #19 Dátum: 2007. November 08. - 15:56:16 »

Télen hogyan használjátok a klímát páramentesítésre? Klima be, ventillátor be és... manuális klimánál a melegre vagy a hidegre tekeritek?
Klima be, ablakra irányít,ventilátor 1 v. 2 esetleg 3, hőmérséklet hideg v. langyos, lényeg hogy ne forró/teljes meleg/ legyen. 1-2 perc és úgyis látod mikor érdemes kikapcsolni... Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #20 Dátum: 2007. November 14. - 21:49:52 »

Sziasztok! azt szeretném kérdezni hogyha bekapcsoljátpk a klimát nektek is megtorpan az autó olyan mintha utána akasztanának valamit. vagy klimás autonál ez normális?
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #21 Dátum: 2007. November 14. - 22:09:41 »

Sziasztok! azt szeretném kérdezni hogyha bekapcsoljátpk a klimát nektek is megtorpan az autó olyan mintha utána akasztanának valamit. vagy klimás autonál ez normális?

Motor teljesítményétől is függ. A Klíma általában 2-3 lovat lehúz a ménesből Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #22 Dátum: 2007. November 14. - 22:40:15 »

Sziasztok! azt szeretném kérdezni hogyha bekapcsoljátpk a klimát nektek is megtorpan az autó olyan mintha utána akasztanának valamit. vagy klimás autonál ez normális?
Ez normális dolog. Kíméled a klímakompresszort, ha minél kisebb fordulaton kapcsolod be a klímát. Klímahasználat mellett óvatosabban előzz, nagyobb tartalékot hagyj, mert ilyenkor jónéhány paci átcsoportosítódik! Én néha nagyobb forgalomban ki is lököm az előzés idejére, mert csak 1,4-es a moci. (Szerény véleményem, hogy a klímát, tempomatot nem szabadna 2000 cm3 alatt beépíteni egy autóba sem! Amerikai találmány, Hemi és v8-as társaiba való cikk! (tempomat emelkedőn is erőltetei ezeket a nyomatékszegény motorokat)
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #23 Dátum: 2007. November 15. - 09:32:27 »

Köszi szépen!  Mosolyog
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #24 Dátum: 2007. November 15. - 14:34:01 »

Sziasztok! azt szeretném kérdezni hogyha bekapcsoljátpk a klimát nektek is megtorpan az autó olyan mintha utána akasztanának valamit. vagy klimás autonál ez normális?

Motor teljesítményétől is függ. A Klíma általában 2-3 lovat lehúz a ménesből Mosolyog

Nekem 1.6-os a mocim de én is rendesen megérzem, ha a klima működik. Eltekintve ettől a kellemetlenségtől nyáron olaszországba voltam és klima nélkül elviselhetetlen lett volna az út. Ha sokat használod egy idő után hozzászoksz a kisebb teljesítményhez.
Naplózva

vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #25 Dátum: 2007. November 15. - 19:29:02 »

Ez megnyugató hogy a ti verdátok is ilyen mostmár nem is zavar anyira.  Mosolyog
Naplózva
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #26 Dátum: 2007. November 16. - 13:15:53 »

Ez megnyugató hogy a ti verdátok is ilyen mostmár nem is zavar anyira.  Mosolyog

De hogy jobban megnyugodjál nem csak a mi verdánk ilyen, hanem más márkák gépei is így viselkednek. PL. a passát-nál is ugyan így érezni a klímát.
Naplózva

vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #27 Dátum: 2007. November 16. - 19:24:39 »

 Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #28 Dátum: 2007. November 20. - 14:24:34 »

Haho! Meglestem a pollenszűrő cserét: nem kell szétszedni az autót, de még a kesztyűtartót sem! Persze egy oldalfekvéses póz kell hozzá, de a csavarokat szedte csak le, kivette, betette, és kész volt. Mondjuk elég hülye pózban volt, de gyorsan megcserélte, és így zárlatot sem okozott. Üdv: LadiGidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #29 Dátum: 2007. November 20. - 14:46:09 »

Haho! Meglestem a pollenszűrő cserét: nem kell szétszedni az autót, de még a kesztyűtartót sem! Persze egy oldalfekvéses póz kell hozzá, de a csavarokat szedte csak le, kivette, betette, és kész volt. Mondjuk elég hülye pózban volt, de gyorsan megcserélte, és így zárlatot sem okozott. Üdv: LadiGidy
Na erre még részletesebben visszatérünk majd... Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 79   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!