Lacetti klub fórum
2024. Május 19. - 19:40:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Le
 
Szerző Téma: Műanyag zörgések + megvetemedések és furcsa belső hangok megszüntetései  (Megtekintve 83137 alkalommal)
sapeszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Hozzászólás #195 Dátum: 2014. Május 25. - 16:28:26 »

Sziasztok!  A csomagtartó nyitóm beragad, fogalmam sincs mitől, szedtem már szét, de nem látom a hiba okát. Az ujjammal kell mindig vissza pattintani.
Köszönöm segítségetek!

Képek:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #196 Dátum: 2014. Május 25. - 16:50:04 »

Sziasztok!  A csomagtartó nyitóm beragad, fogalmam sincs mitől, szedtem már szét, de nem látom a hiba okát. Az ujjammal kell mindig vissza pattintani.
Köszönöm segítségetek!

Képek:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Hello,

Általában két dolog szokott előfordulni, vagy elkoszolódik a szerkezet és ezért akadozik, vagy eltörik/elfárad a rugó. Amennyiben az elkoszolódás a baj ki kell pucolni és meg kell fújni WD40-nel és akkor ideig-óráig rendesen működik, rugótörésnél/fáradásnál értelemszerűen csere.
Az enyém is régóta manuális.  Mosolyog
Naplózva
sapeszka
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Hozzászólás #197 Dátum: 2014. Május 25. - 16:52:07 »

Akkor valószínű, hogy rugó. Jobban megnézem majd, köszönöm
Naplózva
zsideee0712
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Hozzászólás #198 Dátum: 2014. November 14. - 01:33:38 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne ,hogy kis fordulaton lepadlózom a kocsit ,kesztyütartó felöl ,daráló hangot hallok.
Ez müszerfalrögzítő csavarok lehetnek vagy egyéb ,időm még nem volt ,rá hogy megnézzem.Előre is köszönöm a válaszokat! Mosolyog
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #199 Dátum: 2014. November 14. - 12:44:14 »

Sedan nubira 3nál a mű fabetét hogy rögzíthető?
A kesztyűtartó felett pár napja elkezdett rezonálni, ha kézzel csak hozzáérek elhallgat, vagy lehet hogy a fejete borítás csinálja felette a hangot?
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #200 Dátum: 2014. November 14. - 15:08:36 »

A kesztyűtartónál nemcsak bolhákkal, hanem csavarral is van rögzítve, ha jól emlékszem (régen szedtem már le).
Vedd ki a kesztyűtartót és tapogasd ki, húzd meg a csavarokat első körben...
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #201 Dátum: 2016. április 26. - 09:35:25 »

Nálam a jobb első ajtó felől jön valami zizegés, halk zörej.
A vezető ülésből nem is tudtam eldönteni, hogy a jobb első ajtó kárpit alól, netán a jobb első bizt öv környékéről, netán a tetőkárpit széle, vagy az első ajtó ablaka melleti, b oszlopon találhtó külső boritás felől jön-e a hang.
Az ajtó kárpitot egyszer leszedtem, nem találtam ott zajforrást, de azért még jobban elrendeztem és zajtalanitotam amit ugy gondoltam, hogy hátha.
Viszonylag halk ez a zörgés, így ha rádiót halgatok, akkor már nem hallom, de azért jó lenne ha rájönék mi okozza, csak egyedül nehéz vezetni és keresni a zaj forrását az anyos ülés felöl.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
kakaos
Kábelbarát
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132



« Hozzászólás #202 Dátum: 2016. április 26. - 16:42:15 »

Nekem az ablak lehúzó mechanika nyöszörgőt   
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #203 Dátum: 2016. április 26. - 23:13:31 »

Nekem az ablak lehúzó mechanika nyöszörgőt   
Ma például nem zörgött az a valami a jobb oldalról.  Mosolyog De nem sebesség függö, mer ha zörög, akkor már 10km/h-nál is, de hidegben jobban szeret zörögni de ha elkezdi akkor egész úton zörög. Talán idövel rálelek  Mosolyog


Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #204 Dátum: 2016. április 27. - 06:25:20 »

Nekem a jobb oldali biztonsági öv állítója zörög, viszont csak meleg időben, hidegben (télen) nem. He
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #205 Dátum: 2016. április 27. - 07:23:02 »

Akkor valószínű, hogy rugó. Jobban megnézem majd, köszönöm

megrohad a rugó és a tengely sajnos csak a csere a tartós megoldás
Naplózva

70/4334431
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #206 Dátum: 2016. április 28. - 08:30:57 »

Nálam a jobb első ajtó felől jön valami zizegés, halk zörej.
A vezető ülésből nem is tudtam eldönteni, hogy a jobb első ajtó kárpit alól, netán a jobb első bizt öv környékéről, netán a tetőkárpit széle, vagy az első ajtó ablaka melleti, b oszlopon találhtó külső boritás felől jön-e a hang.
Az ajtó kárpitot egyszer leszedtem, nem találtam ott zajforrást, de azért még jobban elrendeztem és zajtalanitotam amit ugy gondoltam, hogy hátha.
Viszonylag halk ez a zörgés, így ha rádiót halgatok, akkor már nem hallom, de azért jó lenne ha rájönék mi okozza, csak egyedül nehéz vezetni és keresni a zaj forrását az anyos ülés felöl.
Nézz körül az utasülés állító karja környékén. A műanyag fület két csavar tartja, ha az egyik kiesik, a másik meglazul és agyzsibbasztóan tud zizegni. Úgy hallatszik, mintha a kesztűtartótól jönne.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #207 Dátum: 2016. április 28. - 10:55:28 »

Nálam a jobb első ajtó felől jön valami zizegés, halk zörej.
A vezető ülésből nem is tudtam eldönteni, hogy a jobb első ajtó kárpit alól, netán a jobb első bizt öv környékéről, netán a tetőkárpit széle, vagy az első ajtó ablaka melleti, b oszlopon találhtó külső boritás felől jön-e a hang.
Az ajtó kárpitot egyszer leszedtem, nem találtam ott zajforrást, de azért még jobban elrendeztem és zajtalanitotam amit ugy gondoltam, hogy hátha.
Viszonylag halk ez a zörgés, így ha rádiót halgatok, akkor már nem hallom, de azért jó lenne ha rájönék mi okozza, csak egyedül nehéz vezetni és keresni a zaj forrását az anyos ülés felöl.
Nézz körül az utasülés állító karja környékén. A műanyag fület két csavar tartja, ha az egyik kiesik, a másik meglazul és agyzsibbasztóan tud zizegni. Úgy hallatszik, mintha a kesztűtartótól jönne.
Oké, azt is megnézem  Mosolyog
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #208 Dátum: 2016. április 28. - 16:56:49 »

Nekem egy időben a belsőkilincs kerete zizegett.
Naplózva


LPG
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #209 Dátum: 2016. Június 04. - 17:35:27 »

Természetesen figyelme vettem az itt írtakat, de annyi már biztos, hogy a jobb első ajtó kárpitja alól jön a zörej.
Ha szövetboritást kicsit is megnyomom, akkor nem zizeg. Ez azért érdekes, mert amikor levettem a kárpitot, ott nem találtam semmit ami zöröghetne, de mégis zörög. Mint ha egy műanyagi zacskót hallánk zizegni.
Van itthon autóhoz való 15mm vastag zajszigetelő "szövetem", lehet, hogy teszek belőle egy darabot a szövetkárpit mögé, ahonnét a zörgést hallani.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Oldalak: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!