Lacetti klub fórum
2024. Május 03. - 10:36:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Megjöttek az új KGFB díjjak! Váltasz biztosítót?  (Szavazás lezárva: 2013. November 30. - 17:52:09)
Igen, váltok. - 5 (29.4%)
Igen, újrakötöm a régit. - 3 (17.6%)
Nem, elégedett vagyok a jelenlegivel. - 5 (29.4%)
Még nem tudom. - 4 (23.5%)
Összes szavazó: 17

Oldalak: 1 ... 49 50 [51] 52 53 54   Le
 
Szerző Téma: Kötelező Biztosítás, Cascó  (Megtekintve 127846 alkalommal)
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #750 Dátum: 2013. November 07. - 16:48:32 »

nekem a groupamanál vidékiként, B10-ben 8900 adóval...
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #751 Dátum: 2013. November 08. - 08:24:02 »

Most kaptam meg az értesítést a biztosítótól jövő évi díjról 13837Ft. Több mint idén, de csak 265Ft-tal. Mosolyog Alkuszoknál más jött ki, újrakötésnél 14742. Mivel kevesebbet kell fizetnem, mintha új ügyfél lennék, ezért maradok. Ha több lenne, mennék másikhoz, már csak azért is. Talán valami elkezdődött és kezdik megbecsülni a régi ügyfeleket.
Nekem a biztosító még nem küldött értesítőt a jövő évre, de a netrisk szerint 5000 forinttal növekszik a díj. Másik biztosítónál viszont az ideinél is jóal olcsóbb lesz - szinte biztos, hogy átkötök, ha csak nem mond mást a biztosító, hétfőig meg kell kapni az értesítőt a jövő évi díjról. Ha ezt elmulasztják, akkor is átkötök.

Azt hol lehet megnézni, hogy melyik bonus osztályban vagyok? Mindig belezavarodok, hogy mit írjak. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #752 Dátum: 2013. November 08. - 08:36:25 »

Most kaptam meg az értesítést a biztosítótól jövő évi díjról 13837Ft. Több mint idén, de csak 265Ft-tal. Mosolyog Alkuszoknál más jött ki, újrakötésnél 14742. Mivel kevesebbet kell fizetnem, mintha új ügyfél lennék, ezért maradok. Ha több lenne, mennék másikhoz, már csak azért is. Talán valami elkezdődött és kezdik megbecsülni a régi ügyfeleket.
Nekem a biztosító még nem küldött értesítőt a jövő évre, de a netrisk szerint 5000 forinttal növekszik a díj. Másik biztosítónál viszont az ideinél is jóal olcsóbb lesz - szinte biztos, hogy átkötök, ha csak nem mond mást a biztosító, hétfőig meg kell kapni az értesítőt a jövő évi díjról. Ha ezt elmulasztják, akkor is átkötök.

Azt hol lehet megnézni, hogy melyik bonus osztályban vagyok? Mindig belezavarodok, hogy mit írjak. 

Rajta kell lennie a biztosítási csekken, vagy inkasszós papíron.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #753 Dátum: 2013. November 08. - 09:19:00 »

Most kaptam meg az értesítést a biztosítótól jövő évi díjról 13837Ft. Több mint idén, de csak 265Ft-tal. Mosolyog Alkuszoknál más jött ki, újrakötésnél 14742. Mivel kevesebbet kell fizetnem, mintha új ügyfél lennék, ezért maradok. Ha több lenne, mennék másikhoz, már csak azért is. Talán valami elkezdődött és kezdik megbecsülni a régi ügyfeleket.
Nekem a biztosító még nem küldött értesítőt a jövő évre, de a netrisk szerint 5000 forinttal növekszik a díj. Másik biztosítónál viszont az ideinél is jóal olcsóbb lesz - szinte biztos, hogy átkötök, ha csak nem mond mást a biztosító, hétfőig meg kell kapni az értesítőt a jövő évi díjról. Ha ezt elmulasztják, akkor is átkötök.

Azt hol lehet megnézni, hogy melyik bonus osztályban vagyok? Mindig belezavarodok, hogy mit írjak. 

Rajta kell lennie a biztosítási csekken, vagy inkasszós papíron.
Nincsen. Mosolyog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #754 Dátum: 2013. November 08. - 13:59:40 »

Számold ki. Évente 1 osztály fel, ha nem okoztál kárt és ugyanaz az autó, vagy más, de eladtad az előzőt és átvitted a bónuszosztályt róla.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #755 Dátum: 2013. November 08. - 17:57:00 »

Számold ki. Évente 1 osztály fel, ha nem okoztál kárt és ugyanaz az autó, vagy más, de eladtad az előzőt és átvitted a bónuszosztályt róla.
Segítsél! Ha 2007-ben kötöttem rá biztosítást először és még nem volt eseményem, akkor idén miben voltam? B4 vagy B5?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #756 Dátum: 2013. November 08. - 18:21:03 »

Számold ki. Évente 1 osztály fel, ha nem okoztál kárt és ugyanaz az autó, vagy más, de eladtad az előzőt és átvitted a bónuszosztályt róla.
Segítsél! Ha 2007-ben kötöttem rá biztosítást először és még nem volt eseményem, akkor idén miben voltam? B4 vagy B5?
Ha 2007-ben kötötted, akkor 2007-08 B0
2009 B1
2010 B2
2011 B3
2012 B4
2013 B5
2014-ben pedig B6 lesz.  Kacsint
Naplózva

gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #757 Dátum: 2013. November 08. - 22:20:11 »

Szerintetek lehetséges az,hogy a magyar biztosítónàl szerzett bónuszt áthozzam Ausztriàba?Valamit hallottam erröl,de semmi pontosat nem tudok.Mai naptól nincs már biztosítàsom Mo-n.Ha jól emlékszem itt B9-röl indul a nulla irànyába.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #758 Dátum: 2013. November 09. - 12:49:09 »

Szerintetek lehetséges az,hogy a magyar biztosítónàl szerzett bónuszt áthozzam Ausztriàba?Valamit hallottam erröl,de semmi pontosat nem tudok.Mai naptól nincs már biztosítàsom Mo-n.Ha jól emlékszem itt B9-röl indul a nulla irànyába.
Kérj a magyar biztosítótól egy OSZTRÁK(!) biztosító részére német v. angol nyelvű kártörténeti igazolást.
Ezzel elmész az osztrák biztosítóhoz és a kötésnél add át - kb. utolsó 3év ami őket érdekli. (Ez alapján akár a feleségednek vett autót is besorolják ugyanoda, ha életében nem volt autója, akkor is  Vigyorog )
Ezek után az ő bonusz-malus rendszerükben leszel. Évente új besorolást kapsz, de nem biztos, hogy jan/dec viszonylatban, hanem a kocsi műszaki vizsga napja vagy a szerződéskötés napja a fordulópont.... ezt nem néztem meg. Időnként jön plusz csekk, ami a megemelt kárösszegű bónuszokat tartalmazzák ez kb. évi 20-30 Euro, ez ajánlat és nem kötelező!
Bocsi az összedobált gondolatokért, de kevés az időm 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #759 Dátum: 2013. November 09. - 15:14:29 »

Köszönöm,kb.így tudtam én is.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #760 Dátum: 2013. November 10. - 13:49:58 »

Én is megkaptam a díjam. A Waberer nem emelt, így 6000+adó marad az éves fizetnivaló.A kalkuláció alapján több lenne mindenhol, ha váltok. Maradok. Mosolyog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #761 Dátum: 2013. November 11. - 20:03:37 »

Megjött a KH ajánlata, 1400 forintot emeltek, éves szinten. Ez még nem érné el az ingerküszöböt. Viszont az Allianznál van 6000 forinttal kedvezőbb ajánlat. Per pillanat vacillálok.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #762 Dátum: 2013. November 11. - 20:51:23 »

Megjött a KH ajánlata, 1400 forintot emeltek, éves szinten. Ez még nem érné el az ingerküszöböt. Viszont az Allianznál van 6000 forinttal kedvezőbb ajánlat. Per pillanat vacillálok.
Már nem. Váltottam.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #763 Dátum: 2013. November 21. - 16:07:00 »

Kiszámoltam netrisken legolcsóbb a posta
benzinesként: 8 991 Ft + adó: 2 697 Ft
egyébként: 8901 Ft + adó 2670 Ft

egyébként olcsóbb  Vigyorog
Na ugye.. Kacsint Vigyorog
De ezt az egyébb dolgot még körül kéne járni..
Megkérdeztem a pba.hu-n és ezt a választ kaptam.
A gépjármű kötelező felelősségbiztosítási szerződése érvényességét nem befolyásolja a kiválasztott üzemanyag megnevezése.
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #764 Dátum: 2013. December 18. - 19:59:45 »

Megjött a KH ajánlata, 1400 forintot emeltek, éves szinten. Ez még nem érné el az ingerküszöböt. Viszont az Allianznál van 6000 forinttal kedvezőbb ajánlat. Per pillanat vacillálok.
Már nem. Váltottam.
Höhö. Megjött a kötvényem, és az éves díj még 2000 forinttal kevesebb, mint amire ki lett kalkulálva.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 49 50 [51] 52 53 54   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!