Lacetti klub fórum
2024. Május 04. - 00:02:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Le
 
Szerző Téma: Autóápolás kívül-belül  (Megtekintve 86638 alkalommal)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #30 Dátum: 2008. Március 28. - 22:30:17 »

Én a Turtle Wax termékeket használom kívülre.
Sampon, évente kétszer wax, valamint minden második-harmadik mosásnál a minute wax spray-t mint wax felfrissítőt.
Ezt használom én is, bár sprayben még nem láttam. Viszont kérdés. Tudtok ajánlani valami olyan waxot, amit akkusfúróba befogható polírcuccal lehet felvinni? Na meg akkor fejet is tudnátok hozzá valamit? Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #31 Dátum: 2008. Március 28. - 22:34:33 »

Hmmm. Nekem csacsin fel van matricázva. Annak nem árt a vax?
Vettem kendöt, de rggelre eltüntek a foltok, szép, egyenletesen fényes a műszerfal.
Mint minden matricánál:a széleinél óvatosan kell polírozni és nem lesz gond!  Vigyorog Amúgy a már felmatricázott gépet nem bántja, nem megy alá a wax. Lewaxolt autóra viszont nem jó matrinyát tenni...nem ragad úgy.
A foltokkal szerencséd volt ezek szerint!  Vigyorog
Ja, de a szélvédőt nem sikerült csíkmentesen megpucolni. Nappal nem látszott, de most este.... Pedig nem olcsó cuccot használtam és ****vasbőr Vileda kendőt.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #32 Dátum: 2008. Március 28. - 22:35:32 »

Én a Turtle Wax termékeket használom kívülre.
Sampon, évente kétszer wax, valamint minden második-harmadik mosásnál a minute wax spray-t mint wax felfrissítőt.
Ezt használom én is, bár sprayben még nem láttam. Viszont kérdés. Tudtok ajánlani valami olyan waxot, amit akkusfúróba befogható polírcuccal lehet felvinni? Na meg akkor fejet is tudnátok hozzá valamit? Mosolyog
A spray egy hígabb változat. Akkor jó, ha nincs egy fél napod a rendes anyaggal átpolírozni, hanme csak egy laza mosás utáni védőréteg-frissítést akarsz feltenni. Kb annyi idő alatt fel lehet rakni, mint amennyi idő áttörölni mosás után az autót.
Akkus fúrót még nem láttam komolyan polírozni, mert a polírkorongot nyomni kell kissé és azt nem tudom  mennyi ideig bírja energiával az akkus. Ha tutira akarsz menni, akkor egy autókozmetikás céget megkérdezel, vagy neten keresgélsz. Nem olcsóak a jó szerek.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #33 Dátum: 2008. Március 28. - 22:38:05 »

Én a Turtle Wax termékeket használom kívülre.
Sampon, évente kétszer wax, valamint minden második-harmadik mosásnál a minute wax spray-t mint wax felfrissítőt.
Ezt használom én is, bár sprayben még nem láttam. Viszont kérdés. Tudtok ajánlani valami olyan waxot, amit akkusfúróba befogható polírcuccal lehet felvinni? Na meg akkor fejet is tudnátok hozzá valamit? Mosolyog
A spray egy hígabb változat. Akkor jó, ha nincs egy fél napod a rendes anyaggal átpolírozni, hanme csak egy laza mosás utáni védőréteg-frissítést akarsz feltenni. Kb annyi idő alatt fel lehet rakni, mint amennyi idő áttörölni mosás után az autót.
Akkus fúrót még nem láttam komolyan polírozni, mert a polírkorongot nyomni kell kissé és azt nem tudom  mennyi ideig bírja energiával az akkus. Ha tutira akarsz menni, akkor egy autókozmetikás céget megkérdezel, vagy neten keresgélsz. Nem olcsóak a jó szerek.
Igazából arra kéne, hogy karcokat eltüntessek. Van egy ami nagyon szúrja a szemem és eddíg semmi féle csodaszerrel nem tudtam eltüntetni, pedig nem egy vészes karc. Viszont akármit meg nem szívesen kenek fel...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #34 Dátum: 2008. Március 28. - 22:38:46 »

Hmmm. Nekem csacsin fel van matricázva. Annak nem árt a vax?
Vettem kendöt, de rggelre eltüntek a foltok, szép, egyenletesen fényes a műszerfal.
Mint minden matricánál:a széleinél óvatosan kell polírozni és nem lesz gond!  Vigyorog Amúgy a már felmatricázott gépet nem bántja, nem megy alá a wax. Lewaxolt autóra viszont nem jó matrinyát tenni...nem ragad úgy.
A foltokkal szerencséd volt ezek szerint!  Vigyorog
Ja, de a szélvédőt nem sikerült csíkmentesen megpucolni. Nappal nem látszott, de most este.... Pedig nem olcsó cuccot használtam és ****vasbőr Vileda kendőt.
Nekem az évente kétszer vaxolt autón nem kell mást tennem, mint néha a sprayvel áttörlöm. Különben minden mosás után csak szárazra törlöm egy sima pamutronggyal az autót. Semmi nem marad sem csíkos, sem vízkőfoltos. Lehet érdemes lenne egyszer átkenned az autót  és utána egy sima szárazra törlés csodákat tenne!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #35 Dátum: 2008. Március 28. - 22:41:06 »

Én a Turtle Wax termékeket használom kívülre.
Sampon, évente kétszer wax, valamint minden második-harmadik mosásnál a minute wax spray-t mint wax felfrissítőt.
Ezt használom én is, bár sprayben még nem láttam. Viszont kérdés. Tudtok ajánlani valami olyan waxot, amit akkusfúróba befogható polírcuccal lehet felvinni? Na meg akkor fejet is tudnátok hozzá valamit? Mosolyog
A spray egy hígabb változat. Akkor jó, ha nincs egy fél napod a rendes anyaggal átpolírozni, hanme csak egy laza mosás utáni védőréteg-frissítést akarsz feltenni. Kb annyi idő alatt fel lehet rakni, mint amennyi idő áttörölni mosás után az autót.
Akkus fúrót még nem láttam komolyan polírozni, mert a polírkorongot nyomni kell kissé és azt nem tudom  mennyi ideig bírja energiával az akkus. Ha tutira akarsz menni, akkor egy autókozmetikás céget megkérdezel, vagy neten keresgélsz. Nem olcsóak a jó szerek.
Igazából arra kéne, hogy karcokat eltüntessek. Van egy ami nagyon szúrja a szemem és eddíg semmi féle csodaszerrel nem tudtam eltüntetni, pedig nem egy vészes karc. Viszont akármit meg nem szívesen kenek fel...
Arra tényleg profi polírcucc kell és jó polírkorong. Én utoljára ott láttam ilyet, ahol fóliázták a kocsit. Bevittek egy eladásra szánt kék autót, ami olyan volt, mint egy fáról leszedett szilva. Matt és fakó. Másfél óra múlva meg sem lehetett ismerni, ha nem látom, nem hiszem el! Fényes, élénk szín és az apró karcok is eltűntek! meg is izzadt a srác mondjuk!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #36 Dátum: 2008. Március 28. - 22:46:40 »

Hoppá! Én belülről értettem a szélvédő pucolását! Külső mosásra továbbra is kézi mosóba hordom. Mert a vízem fura fehérfoltokban szárad az autón, még akkor is hagy nyomot, ha szárazra törlöm. Érdekes módon ez a fapados Swiften nem látszik!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #37 Dátum: 2008. Március 28. - 22:52:17 »

Hoppá! Én belülről értettem a szélvédő pucolását! Külső mosásra továbbra is kézi mosóba hordom. Mert a vízem fura fehérfoltokban szárad az autón, még akkor is hagy nyomot, ha szárazra törlöm. Érdekes módon ez a fapados Swiften nem látszik!
Kérdés:dohányzol?
csak azért, mert akkor két nap alatt fehér lerakódás lesz az ablakon, amit egyszerő pucolással csak elkensz, sokáig tartó tisztítás visz csak le.
Amúgy a szélvédőpucolásnál felejtsd el a papírtörlőt, meg az újságpapírt, a szöszmentes pamutrongy a megoldás. Egy első ablak megtisztítása kb 20 perc és kis izomfájdalom, ugyanis a clint bőségesen kell felnyomni majd dörzsölni sokáig. Ilyenkor elkerülhetetlen a műszerfalra csöpögés, amit utána műszerfalápolóval át kell törölni, mert maradandó foltot hagyhat az alkoholtartalma miatt!
Antenna csatijára vigyázz!!!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #38 Dátum: 2008. Március 28. - 22:54:33 »

Hoppá! Én belülről értettem a szélvédő pucolását! Külső mosásra továbbra is kézi mosóba hordom. Mert a vízem fura fehérfoltokban szárad az autón, még akkor is hagy nyomot, ha szárazra törlöm. Érdekes módon ez a fapados Swiften nem látszik!
A fura foltokra megoldás a vax és a szárazra törlés. Még egy ezüst autón is jól látható és lehangoló a vízkőfolt! A gépi mosót elvből mindig elkerülöm! Annál még a koszos autó is jobb, kisebb a kár.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #39 Dátum: 2008. Március 28. - 22:57:04 »

Nekünk van fúrt kutunk ahoz csaptam 2 db szűrőt elég komoly kis szűrők.És mint a patyolat nem hagy foltot és olcsó is.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #40 Dátum: 2008. Március 28. - 23:00:12 »

Röhögj ki, de én ****vasbőr kendőt és szemüvegtisztító folyadékot használok. Na az nem alkoholos.
Az autóm egyébként szigorúan no smoking! már akkor is az volt, amikor bagóztam. Most meg pláne!
Kézi mosoba járok, ott tél elött vaxolták, jövő héten is fogják. A másik meg, hogy ahol mostam ott nem nő fű! Ja, a mosáshoz kútvizet használtam. De már csapattam le máshol is és nagyon meglátszott a vezetékes víz. Ezért viszem el a kézi mosóba.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #41 Dátum: 2008. Március 28. - 23:02:24 »

Röhögj ki, de én ****vasbőr kendőt és szemüvegtisztító folyadékot használok. Na az nem alkoholos.
Az autóm egyébként szigorúan no smoking! már akkor is az volt, amikor bagóztam. Most meg pláne!
Kézi mosoba járok, ott tél elött vaxolták, jövő héten is fogják. A másik meg, hogy ahol mostam ott nem nő fű! Ja, a mosáshoz kútvizet használtam. De már csapattam le máshol is és nagyon meglátszott a vezetékes víz. Ezért viszem el a kézi mosóba.
A csapvíz már locsolásra sem jó max vc öblitésre,nem hogy kocsi mosásra.Autó mosokban én sem bízom.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #42 Dátum: 2008. Március 29. - 08:36:12 »

Nekünk van fúrt kutunk ahoz csaptam 2 db szűrőt elég komoly kis szűrők.És mint a patyolat nem hagy foltot és olcsó is.
Ez a szűrő dolog érdekelne. Nem tudsz márkát, vagy linket mutatni róla?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #43 Dátum: 2008. Március 29. - 10:45:15 »

Nekünk van fúrt kutunk ahoz csaptam 2 db szűrőt elég komoly kis szűrők.És mint a patyolat nem hagy foltot és olcsó is.
Ez a szűrő dolog érdekelne. Nem tudsz márkát, vagy linket mutatni róla?
http://plaza.unas.hu/plaza_art.php?cat=932,1

De majd megkeresem amit én használok
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #44 Dátum: 2008. Július 17. - 19:27:53 »

Délután lemostam a motort, most csillog villog mint újkorában. Mosolyog
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 17   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!