Lacetti klub fórum
2024. Május 17. - 19:11:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 521 522 [523] 524 525 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 677566 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7830 Dátum: 2016. Január 15. - 13:54:10 »

A Makitával se lesz gond, az is jó minőség.

Mondjuk a Dewalt cucc tényleg drága lett volna a háztartási használatra. Mosolyog
Aztán egy kis probléma miatt nem az eltervezett gép lett, hanem ez:

http://www.gepdepo.hu/akkus-gep/utvefuro-csavarbehajto/makita-dhp456rf01-akkus-utvefuro-csavarbehajto-bhp456rf01-dhp456rf01.html
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7831 Dátum: 2016. Január 18. - 14:18:27 »

Pénteken egy barátomat vittem a következő autóját átvenni (egy Totoja Priusz  Vigyorog lett a címerállata) Székesfehrvárra. A srác két autót vált ki eggyel, főleg városi használatra: Xsara Picasso és egy 320i BMW (E4x). A Picasso volt a családi dízelük, a BMW-t meg a napi használatra nyúzta.

Pénteken először életében beült a Lacettibe, először jobb 1-re. Fészkelődik, nézelődik, tapogat, majd kinyögi: te, ez ilyen jó anyagokból van összerakva?

Tankolunk, majd mondom neki: próbálja ki, vezesse. Úgy 10 km után, mikor visszavettem a volánt, elismerte, nagyon kényelmes a futómű és nem rossz vezetni. Közben még volt egy előzés, amikor gyorsításkor még benyögte: baz***meg, ez így tud gyorsulni?
Mondom ez még semmi, próbálná az 1,8-as motorral.
-Miért, ebben nem 1,8-as motor van? 

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #7832 Dátum: 2016. Január 19. - 21:17:35 »

Hát igen. A nem szemellenzős német prémium huszárok és minden értelmes ember tudja értékelni. Persze legjobban azok szidják, akik nem is ismerik, mert vagy fullos A8asba születtek bele, vagy szakadt kettes golfban pöfékelnek. 
Én is néha meglepődtem, hogy mennyire dicsérték váratlanul. Sőt, volt aki azt mondta, hogy hú de örülne, ha ilyen autója lenne.  Ő mondjuk egy Swift tulaj volt. Jó mondjuk az enyém azért tiszta szokott lenni kívül-belül, amikor az idő engedi. Ez is sokat számíthat. 

Az élet sok területére igaz, hogy nem szabad lenézni senkit/semmit.  Kacsint

Én sokféle emberrel találkoztam már és azon belül még több félével. Néha elképedtem.....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7833 Dátum: 2016. Január 19. - 21:48:12 »

Hát igen. A nem szemellenzős német prémium huszárok és minden értelmes ember tudja értékelni. Persze legjobban azok szidják, akik nem is ismerik, mert vagy fullos A8asba születtek bele, vagy szakadt kettes golfban pöfékelnek. 
Én is néha meglepődtem, hogy mennyire dicsérték váratlanul. Sőt, volt aki azt mondta, hogy hú de örülne, ha ilyen autója lenne.  Ő mondjuk egy Swift tulaj volt. Jó mondjuk az enyém azért tiszta szokott lenni kívül-belül, amikor az idő engedi. Ez is sokat számíthat. 

Az élet sok területére igaz, hogy nem szabad lenézni senkit/semmit.  Kacsint

Én sokféle emberrel találkoztam már és azon belül még több félével. Néha elképedtem.....
És a 2 DIN-es navi + multimédia egység is tetszett neki. Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7834 Dátum: 2016. Január 20. - 07:15:41 »

És neked?  Kacsint Vigyorog
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #7835 Dátum: 2016. Január 23. - 11:09:01 »

Már korábban örömködtem itt, hogy Ravon márkanév alatt máig gyártják a mi autókánkat.

Megtaláltam az orosz honlapjukat: http://ravon.ru/ravon-gentra/equipment (google fordító ajánlott a magam fajta orosz oktatást -szerencsére- lekésve születőknek)

Alapfelszereltséggel ~1,5 MFt, de a fullos, 6 sebességes automatával is 2,3 M alatt megáll. Was?! Jó, a klíma csak manuális (de van), légzsákból is csak 2 van, de akkor is vaze'.

És tavaszra jön a frissített modell, LED fényszórókal, meg minden: http://ravon.ru/press-center/all/ravon-rasskazal-kogda-privezet-v-rossiu-obnovlennyi-gentra

A motor az valami euro 5-ös "1,5 DOHC" 107 pacival, ami egy jó középút. Gyanítom hogy valami Lanos korabeli GM motor továbbreszelése.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7836 Dátum: 2016. Január 25. - 19:51:04 »

És neked?  Kacsint Vigyorog
Tetszik De vannak bugok.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7837 Dátum: 2016. Január 26. - 08:34:20 »

Nekem meg tegnap a jobb hátsó.  He
A közelmbe se gyertek! Vigyorog

Druszám! Itt a borovicska Balázsnak, csak át kell hozzád logisztikáznom. Mosolyog
Tegnap épp feléd jártam és egy fél órára meg is kellett állnom hűteni a féket Vörösváron Tomi felé menet. Kiderült, hogy az alig egy éves fékcső ment tönkre, nem picit kidudorodott. A kocsi ott is maradt, holnap reggel viszem be Tomival a szervizbe és amit kell, cserélni fog. Ez már a harmadik eset, hogy nem a kocsi hibájából kell szervizbe mennem, hanem az új alkatrész ment idő előtt tönkre.  He
Diablo!
 Hol vetted ezeket a silány alkatrészeket? Áruld el, hogy más ne járjon pórul, úgy mint te. Van szolidaritás is a klubban még, remélem.


nem mindig az alkatrésszel van a baj van,hogy a nem megfelelő beszerelés az oka a meghibásodásnak,ha nem jól raknak be egy fékjavító készletet és amiatt áll újra be a munkahenger az nem az alkatrész hibája ha megtörnek egy fékcsövet  és amiatt megszakad a szövet az sem az alkatrész hibája.
az alkatrészek tőlem voltak ezt használom évek egyik ügyfelemnek sem volt baja vele van olyan cartárs akinek én csináltam az autóját ugyanezekkel és nem volt vele gondja miért fékjavítóból az elmúlt 3 évben eladtam kb 200 készletet, hátsó fékcsőből 40párt ennek java részét én raktam be!
Ezek alapján kikérem magamnak a silány alkatrész megnevezést!
Nem akarok értelmetlen vitát gerjeszteni, ezért csak a tényeket írom le.
Az alkatrészek tényleg mind Sebikétől származtak. Egy olyan esztergomi szerelő szerelte be a fékcsöveket, a fékfelújító készletet és a szelepfedéltömítést is, akit egy barátom is ajánlott, neki legalább 15 éve javítja az autóit (hiba nélkül), nem mellesleg inkább BMW-Audi és egyéb prémiummárkák javításával foglalkozik elsősorban. Persze ettől még hibázhat, mert csak az nem hibázik, aki nem dolgozik.
Először a szelepfedéltömítés kezdett ereszteni, nem volt még egy éves sem. Amikor Tomi kivette, egyből észrevettük, hogy a tengelyeknél lévő rész teljesen bekeményedett. Nyilván a miértet lehet találgatni, biztosat megállapítani már nehezebb, és igazából a végeredmény szempontjából nem is lényeges.
Aztán jött a bal hátsó fék, megduzzadt a karmantyú, ezért szorult. Most a jobb hátsó, szintén megduzzadt a karmantyú illetve mindkét oldalon kipúposodott a fékcső.

A leírással vádaskodni nem akarok, szerintem elég tárgyilagos és higgadt (mint amilyen én vagyok). Nyilván egy igazságügyi szakértő meg tudná (talán) állapítani, hogy mi volt a hibák oka, de ez engem, mint végfelhasználót nem igazán érdekel. Továbbra sem állítom, hogy rosszak voltak az alkatrészek, de nyilván azt sem, hogy a szerelő hibázott. Így alakult és kész.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #7838 Dátum: 2016. Január 26. - 13:59:08 »

Hát én azt tudom mondani, hogy a gyári szelepfedél tömítésemet is Tomy cserélte. 2 év után ismét elkezdett ereszteni. Ismét gyárit rakattam bele. Ez ilyen és kész. Bosszantó, de a tervezőkön kívül senki nem tehet róla.

Off prémium japán autón cseréltetve lett szilent az első futóművön. Nem olcsó, a márka által javasolt Lemförder, ami nem alsó polcos. Egy év után lehetett ismét cserélni, mert szétment 6000 km alatt. A beszerzés forrás az Unix volt azt hiszem. Szívja az ember a fogát, dühöng. Vissza lehetne ugyan vinni a kiszerelt alkatrészt a kereskedőhöz, ő meg bokszolja le a gyárral, de minek? Egyik oldal majd azt mondja, a szerelő rosszul rakta be, esetleg én használtam rosszul az autót. A másik oldal meg tudja, csak bizonyítani nehéz, hogy egy pénteki darab került az autóba.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 26. - 14:01:39 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7839 Dátum: 2016. Január 26. - 17:55:26 »

Na azért mégis reagálok. Vigyorog
Ha csak a szelepfedél tömítése lett volna a gond, akkor azt buktam és kész. De sajnos nem csak az ment tönkre rövid idő alatt. Persze kifoghattam gyári hibásat is, azt már nem tudjuk meg, hogy ez volt-e a helyzet. Bevizsgáltatni saját költségemen nem fogom, hiszen gari után már csak szavatossági igényem lehet, ott meg nekem kell bizonyítani, annyit nekem nem ér (örülök, hogy nem egyszerre mindkét fékcső durrant el).
Viszont számomra a nagy tanulság, hogy mostantól csak a szerviz által adott alkatrészek kerülnek bele, azért ők kötelesek vállalni a garanciát és ha gond van, nekem cserélik, ők meg lemeccselik az alkatrész eladójával-szállítójával, hogy ki mit rontott el.

Egyébként meg pár fotó a fékcsőről:

http://kepfeltoltes.hu/view/160126/DSCF0719_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160126/DSCF0720_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160126/DSCF0721_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 26. - 17:58:31 írta diablo77 » Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #7840 Dátum: 2016. Január 26. - 18:42:50 »

  Ez elég durván néz ki!
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7841 Dátum: 2016. Január 26. - 19:04:44 »

Ez a jobbos, a balos ugyanilyen volt. Megtartottam emléknek Mosolyog
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7842 Dátum: 2016. Január 28. - 11:28:02 »

És még egy utolsó dolog ehhez, amikor a balos karmantyút ki kellett cserélni, talán október-november tájékán, akkor még nem volt dudor egyik fékcsöven sem.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #7843 Dátum: 2016. Január 28. - 19:03:16 »

És még egy utolsó dolog ehhez, amikor a balos karmantyút ki kellett cserélni, talán október-november tájékán, akkor még nem volt dudor egyik fékcsöven sem.

milyen gyártmányú karmantyú ment bele?
Seinsa/Autofern
vagy Frenkit?
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #7844 Dátum: 2016. Január 28. - 19:55:47 »

És még egy utolsó dolog ehhez, amikor a balos karmantyút ki kellett cserélni, talán október-november tájékán, akkor még nem volt dudor egyik fékcsöven sem.

milyen gyártmányú karmantyú ment bele?
Seinsa/Autofern
vagy Frenkit?
Ezt most nem tudom pontosan megmondani, mert a kocsiban van a doboza. Talán Frenkit, legalábbis az rémlik.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 521 522 [523] 524 525 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!