Lacetti klub fórum
2024. Május 14. - 14:14:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 201957 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1050 Dátum: 2014. Március 11. - 17:41:33 »

Újabb tapasztalatok. Tegnap reggel szintén kb 1,5 km után átváltott (kb 4-5 fok volt), ma (kb -1 fok) 100m-rel több kellett neki ehhez a művelethez.

UI: Amit még észrevettem, hogy lassabban melegszik a hűtővíz. Gondolom ez is normális.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 12. - 16:13:05 írta diablo77 » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1051 Dátum: 2014. Március 12. - 17:41:02 »

A gáz mennyiségének visszajelzésére mennyire lehet támaszkodni? Tudom, ugrál menet közben (gyorsítás-lassítás), de be lehet lőni kb? Mik a tapasztalatok? Nekem első alkalommal 11 litert tettek bele és már csak a tartalékot jelző piros LED égett.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1052 Dátum: 2014. Március 12. - 18:10:39 »

A gáz mennyiségének visszajelzésére mennyire lehet támaszkodni? Tudom, ugrál menet közben (gyorsítás-lassítás), de be lehet lőni kb? Mik a tapasztalatok? Nekem első alkalommal 11 litert tettek bele és már csak a tartalékot jelző piros LED égett.
Semenyire, de tudnak állítani rajta.
Használd ki a gázt amíg át nem vált benzinre egy párszor és tudni fogod mennyit tudsz elmenni kb gázzal és utánna ezek szerint tankolj.
Én pl 10 literes fogyasztással számolok ha a napi számlálom eléri a 420-430 km-t akkor megyek tankolni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 12. - 18:15:26 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1053 Dátum: 2014. Március 12. - 18:28:31 »

A gáz mennyiségének visszajelzésére mennyire lehet támaszkodni? Tudom, ugrál menet közben (gyorsítás-lassítás), de be lehet lőni kb? Mik a tapasztalatok? Nekem első alkalommal 11 litert tettek bele és már csak a tartalékot jelző piros LED égett.
Semenyire, de tudnak állítani rajta.
Használd ki a gázt amíg át nem vált benzinre egy párszor és tudni fogod mennyit tudsz elmenni kb gázzal és utánna ezek szerint tankolj.
Én pl 10 literes fogyasztással számolok ha a napi számlálom eléri a 420-430 km-t akkor megyek tankolni.
A te tartályod mekkora? Nekem a papíron az szerepel, hogy 46 literes (bruttó), ez volt a nagyobb, ami befért, és csak kb 1 centit emelt a csomagtartó padlózatán.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1054 Dátum: 2014. Március 12. - 19:14:04 »

A gáz mennyiségének visszajelzésére mennyire lehet támaszkodni? Tudom, ugrál menet közben (gyorsítás-lassítás), de be lehet lőni kb? Mik a tapasztalatok? Nekem első alkalommal 11 litert tettek bele és már csak a tartalékot jelző piros LED égett.
Semenyire, de tudnak állítani rajta.
Használd ki a gázt amíg át nem vált benzinre egy párszor és tudni fogod mennyit tudsz elmenni kb gázzal és utánna ezek szerint tankolj.
Én pl 10 literes fogyasztással számolok ha a napi számlálom eléri a 420-430 km-t akkor megyek tankolni.
A te tartályod mekkora? Nekem a papíron az szerepel, hogy 46 literes (bruttó), ez volt a nagyobb, ami befért, és csak kb 1 centit emelt a csomagtartó padlózatán.
48 literes és 42-43 liter gáz megy bele, kb 2-3 cm-el magasabb mint a csomi padlója.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 12. - 19:16:11 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1055 Dátum: 2014. Március 15. - 11:25:55 »

Lenne egy kérdésem: gázüzemben is érvényes az, hogy motorféknél bizonyos fordulatszámig nincs befecskendezés?
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1056 Dátum: 2014. Március 15. - 11:33:40 »

Lenne egy kérdésem: gázüzemben is érvényes az, hogy motorféknél bizonyos fordulatszámig nincs befecskendezés?
Igen.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1057 Dátum: 2014. Március 15. - 12:33:36 »

A gáz mennyiségének visszajelzésére mennyire lehet támaszkodni? Tudom, ugrál menet közben (gyorsítás-lassítás), de be lehet lőni kb? Mik a tapasztalatok? Nekem első alkalommal 11 litert tettek bele és már csak a tartalékot jelző piros LED égett.
Semenyire, de tudnak állítani rajta.
Használd ki a gázt amíg át nem vált benzinre egy párszor és tudni fogod mennyit tudsz elmenni kb gázzal és utánna ezek szerint tankolj.
Én pl 10 literes fogyasztással számolok ha a napi számlálom eléri a 420-430 km-t akkor megyek tankolni.
A te tartályod mekkora? Nekem a papíron az szerepel, hogy 46 literes (bruttó), ez volt a nagyobb, ami befért, és csak kb 1 centit emelt a csomagtartó padlózatán.
48 literes és 42-43 liter gáz megy bele, kb 2-3 cm-el magasabb mint a csomi padlója.
Kaptam egy levelet:                                                                                    Szia Tomy! Szakmai kérdés: 48 literes tartályba úgy tudom 80%-ot lehet tölteni, ez 38-39liter, amit írt Hawer, 42-43litert, az 90%-os, ami műszakilag lehetetlen, ha jól van beállítva a kút. Foglalj állást ez ügyben, kérlek, a továbbiakban ezzel ne legyen félreértés. (alternatív topic). Vagy van 52 literes tank is, mert ahhoz passzol a több tankolható mennyiség.  Üdv: Gidy


A tartályba tankolható mennyiség nem a gázkúttól függ. Az autógáz tartályban levő "szintjelző úszó" pozíciója a mérvadó. Hivatalosan valóban 80 térfogatszázalékig tölthető a tartály. Mivel ez a szabvány még akkor készült, amikor még léteztek 20 bar-ra nyomáspróbázott tartályok, ezért a 80%-os limit. A jelenlegi tartályok már 30 bar-ra vizsgáltak. Így (nem hivatalosan!) lehetséges a kb 90%-os töltöttség is. Ez indokolja az azonos tartályűrtartalom esetén a különböző tankolható mennyiséget. Tehát nem lehetetlen, a szerelő "kreativitásán" múlik. Az eltérések oka pedig, hogy a különböző méretű tartályokba ugyanaz a típusú multiszelep kerül. Ezeket egyedileg kell beállítani. Ennyire egyszerű a történet.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1058 Dátum: 2014. Március 15. - 12:41:08 »

Én csak azt tudom írni ami az igazság, nekem 48 literes tartály van bent amit ha kiürülés után megtankolnak 42-43 liter gáz megy bele, és ez már több mint három éve mióta berakták így van.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1059 Dátum: 2014. Március 16. - 19:56:02 »

Mai tankolásom:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

És a tartályom adatai:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 16. - 20:02:48 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1060 Dátum: 2014. Március 18. - 17:45:27 »

Nos vannak már adataim. Kb 40 km után váltakozva 3 vagy 4 zöld led ég, kb 55km-nél már csak 3 stabilan. 80km környékén váltakozva 2-3 zöld, valószínű 100km-nél már csak 2 fog égni. Most úgy tűnik, mintha 50km-enként egy zöld "eltűnne".
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1061 Dátum: 2014. Március 18. - 18:32:59 »

Szerintem ne foglalkozz a ledekkel, sosem lesz pontos. Menj amíg át nem kapcsol benzinre és utána mehetsz tankolni.
Én így csinálom, az a néhány kilométer benzinüzem nem árt. Kacsint
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1062 Dátum: 2014. Március 18. - 20:29:38 »

Szerintem ne foglalkozz a ledekkel, sosem lesz pontos. Menj amíg át nem kapcsol benzinre és utána mehetsz tankolni.
Én így csinálom, az a néhány kilométer benzinüzem nem árt. Kacsint
Persze, de azért nem lenne rossz, ha picit pontosabb lenne.
Naplózva
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #1063 Dátum: 2014. Március 18. - 21:18:57 »

Sokat küzdöttem vele, nem lesz. Túlságosan egyszerű a szintmérő, már többször tesztelgettem illetve állítgattam...
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1064 Dátum: 2014. Március 19. - 17:39:37 »

Tegnap egy 25km-es út után leállítottam az autót, majd kb 3 perc után indítottam és azonnal gázzal ment. Ilyen is lehetséges? Egyébként az egyre melegedő időben már elég neki 1km is az átváltáshoz reggel, délután hideg motorral indulva 500m után váltott.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!