Lacetti klub fórum
2024. Május 14. - 08:29:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 379733 alkalommal)
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #1380 Dátum: 2014. Május 20. - 15:59:55 »

Üdv mindenkinek.Szerintetek ez a cucc jó egy 2004  1,6 sw lacetti kombihoz?Válaszokat előre is köszönöm http://olx.hu/hirdetes/elm327-obd2-obdii-v1-5-can-bus-auto-diagnosztika-interfesz-hibakod-ID1EMYN.html#6a02659f1c

attól függ mire
a motort olvassa többé kevésbé
csodát ne várjál tőle
Én már előre mosolygok, mikor a sokadik ismerős autószerelő mondja, hogy az ő milliós műszere mindent kiolvas. Na mondom akkor hajrá.. aztán rájön, hogy a Lacsival nem birkózik meg Mosolyog
Nekem ugyanebből van blútyúkos, és a telefonommal lökögetem a hibakódokat, meg monitorozom a vasat.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1381 Dátum: 2014. Május 20. - 20:21:02 »

Üdv mindenkinek.Szerintetek ez a cucc jó egy 2004  1,6 sw lacetti kombihoz?Válaszokat előre is köszönöm http://olx.hu/hirdetes/elm327-obd2-obdii-v1-5-can-bus-auto-diagnosztika-interfesz-hibakod-ID1EMYN.html#6a02659f1c

attól függ mire
a motort olvassa többé kevésbé
csodát ne várjál tőle
Én már előre mosolygok, mikor a sokadik ismerős autószerelő mondja, hogy az ő milliós műszere mindent kiolvas. Na mondom akkor hajrá.. aztán rájön, hogy a Lacsival nem birkózik meg Mosolyog

az enyém olvassa Mosolyog
Naplózva

70/4334431
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1382 Dátum: 2014. Május 20. - 21:37:54 »

Üdv mindenkinek.Szerintetek ez a cucc jó egy 2004  1,6 sw lacetti kombihoz?Válaszokat előre is köszönöm http://olx.hu/hirdetes/elm327-obd2-obdii-v1-5-can-bus-auto-diagnosztika-interfesz-hibakod-ID1EMYN.html#6a02659f1c

attól függ mire
a motort olvassa többé kevésbé
csodát ne várjál tőle
Én már előre mosolygok, mikor a sokadik ismerős autószerelő mondja, hogy az ő milliós műszere mindent kiolvas. Na mondom akkor hajrá.. aztán rájön, hogy a Lacsival nem birkózik meg Mosolyog

az enyém olvassa Mosolyog
Jó, de Neked gyári
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1383 Dátum: 2014. November 03. - 13:49:14 »

Reggeli második indításra elaludt a pechlámpám, de azért beugrottam Robertohoz. Kiderült, hogy az első lambdaszonda túlfeszültsége volt a hibakód. Csinált is egy tesztet rá terhelésen, de semmi bibi nem volt.
Azt javasolta, hogy esetleg magasabb oktánszámú benzint tankoljak...úgy látszik a romániai mol 95-t nem szerette a lacsi, pedig elég jól evett 8.9-t 100on az elég tempós hazaúton.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1384 Dátum: 2014. November 18. - 16:01:42 »

Ma ismét becsekkolt (2 hét után) az első lambda-szondám. A következő csekklámpára cseréljük, úgy néz ki elfáradt.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1385 Dátum: 2014. November 18. - 17:18:10 »

Mibe fog fájni egy ilyen manőver?
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1386 Dátum: 2014. November 18. - 18:17:34 »

Aszonta Roberto, hogy a gyári (talán ngk) az 21 körül van.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #1387 Dátum: 2014. November 18. - 20:59:17 »

Holnap megyek oda Mosolyog Weres mi az új cím? Csak a régi helyen voltam...
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1388 Dátum: 2014. November 18. - 22:47:50 »

Lóbánya és a sevi plakátnál be a telepre  Vigyorog

asszem gránátos
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1389 Dátum: 2014. December 09. - 12:10:12 »

Boldogan jelentem, hogy valószínű megoldódott a p300-as gondom a gázhasználattal. Az utolsó ilyen március végén volt, azóta nem jött elő, sem hidegben, sem esőben (kopp-kopp-kopp). Lehet hogy leégett a korom a szelepekről a gázüzem miatt?
Naplózva
szedreske
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #1390 Dátum: 2015. Január 09. - 22:17:57 »

Sziasztok. Kb 1 év után ujra bedobta a p300 as hibát a kocsi. A hidegek miatt meg többet mentem rövidtávon. Gondoltam meghajtom kicsit igy 3 asban mentem 5500 as fordulaton. Ezen a fordulaton tartva aprókat torpangat a kocsi de hibalámpa nem világít. Ez mitől lehet? Illetve egy szelepfészek illesztés és szelepek becsiszolása mostani áron kb mennyi? Átlagos szervizben? Vagy ha csak évente 1-2 alkalommal dobja be a hibát mint nekem is akkor felesleges ekkora kiadást csinálni? Köszi
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 09. - 22:33:54 írta szedreske » Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #1391 Dátum: 2015. Január 10. - 13:08:44 »

Sziasztok. Kb 1 év után ujra bedobta a p300 as hibát a kocsi. A hidegek miatt meg többet mentem rövidtávon. Gondoltam meghajtom kicsit igy 3 asban mentem 5500 as fordulaton. Ezen a fordulaton tartva aprókat torpangat a kocsi de hibalámpa nem világít. Ez mitől lehet? Illetve egy szelepfészek illesztés és szelepek becsiszolása mostani áron kb mennyi? Átlagos szervizben? Vagy ha csak évente 1-2 alkalommal dobja be a hibát mint nekem is akkor felesleges ekkora kiadást csinálni? Köszi
Pár éve (2011 második felében és 2012 első felében) nekem is voltak ilyen gondjaim (Diablo77-nek: az én Lacsimba 10 napos korában 2005 október elején szerelték be a gázt, tehát a probléma megszűnése nem a gáz beszerelés következménye). Tehát hidegben nekem is előjött a P300-as hibakód, a Chevrolet Gyulaiban először azt tanácsolták, hogy pörgessem sokat a motort, akkor majd megszűnik a jelenség. Rengeteg üzemanyagot pocsékoltam el fölöslegesen, mert a pörgetés nem megoldás. Elmentem Dunakeszire a Medic-Car-hoz, ott egy szerelő megállapította, hogy szelepfedél tömítést kellene cserélni, mert szivárog az olaj, befolyik a gyertyákhoz és ez okozhat égés kimaradást (P300). Közben visszahívtak a Chevrolet Gyulaiba, ahol iszonyú összegért ki akarták cserélni a szelepeket az újabb típusúakra. Mondtam nekik, hogy ezt a műveletet későbbre halasztom, azóta se mentem feléjük. Egy ismerős szerelővel kicseréltettem a szelepfedél tömítést (2012 nyár elején), azóta nem tudom, mi az a check lámpa.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1392 Dátum: 2015. Január 10. - 13:23:16 »

Lehet, hogy nem a gázzal van összefüggésben, de nálam is megszűnt a probléma. Viszont a szelepfedél tömítés a kocsimban ősszel volt cserélve, akkor kezdett el szivárogni láthatóan, mégis már előtte sem volt égéskimaradásos hibám. Elképzelhető, hogy a szelepfedél tömítés hibája is okozhat égéskimaradást, de nálam tuti nem azért volt.
Naplózva
szedreske
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #1393 Dátum: 2015. Január 10. - 13:39:43 »

Nekem is szivárog a szelepfedél tömités azt hiszem a kettes hengernél de csak annyira hogy a gyertya pipa alja kissé olajos. Egyébként gyertyákat kb 2000km el ezelőtt cseréltem denso k20TT re. a legutolsó check lámpa óta mentem majdnem 10000km az autóval.Tegnap dobta be miután egymás után 3x mentem kb 500-1000m es távokat a minuszokban. De ha pl járatom alapjáraton kb 2 percet indulás előtt akkor már nincs check lámpa. jobb időben meg azt se tom hogy létezik e. A kocsiban 74000 km van és 10 éves. Lehet a kábelek sincsenek már a helyzet magaslatán ennyi idősen. De azt sem értem hogy 5500 as fordulaton tartva mért szaggat/hullámzik a motor járása. Amugy simán elforog még 6200 ig is pl 3 asban. tegnap kipróbáltam Mosolyog Köszi a válaszokat
Naplózva
szedreske
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Hozzászólás #1394 Dátum: 2015. Január 10. - 14:21:38 »

na most néztem meg a kábeleket. nincs most szivárgás a pipánál mert olyan kis mértékű hogy kb 2 gyertya csere közti időben látszik csak. csak kis páralecsapódás van a kábeleken apró vízcseppek 1-2 darab. Mi a gyári márkája a kábeleknek és mennyibe kerül a szett? Mert a kor is számít a kábelnél nem csak a km. 90 nél amugy is cserés
Naplózva
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!