Lacetti klub fórum
2024. Május 15. - 21:52:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 129   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 2  (Megtekintve 197178 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1845 Dátum: 2008. Május 08. - 20:13:39 »

Az elkövetkező 4 napban nyaralni megyek. Ha lehet kevesebbet írjatok mint szoktatok, mert nehéz lesz visszaolvasni Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Légyszi, légyszi légyszi.
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog

UI: Ma volt 3 hónapos a kocsim, így megleptem egy ajándékkal. Vettem bele ablakemelő modult Mosolyog

Egy vagy két modult? Mind a négyet húzza?
1 modul ami mind a négyet húzza. 5 pénz volt.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1846 Dátum: 2008. Május 08. - 20:15:03 »

Kapitány!
Minap néztem egy dokumentumfilmet valami böhömnagy konténerszállítóról, amit egy kínai kikötőben pakoltak ki 20 óra alatt. A rakomány 3000 db 20 láb hosszú konténer volt, amit 13 db 50 méter magas daru szedett ki. Mutatták a daruk legyártását és felszerelését is.
Kicsit átéreztem azt, amit te látsz munkád során. Nem szűk neked pár napig a lacsi ha hazajössz? Vigyorog Olyan méreteket mutattak, hogy azt kamera nem is adja vissza!
Remélem te is szervezel majd egy lacsitalálkozót! Mondjuk beraknánk a tagok autóit és elmennénk hajókázni... Vigyorog

No! Sok sikert a munkádhoz és ha lehet maradj velünk ha csak virtuálisan is!

Mi az, hogy ha csak virtuálisan is?!!!!!! Vigyorog
Na, ha csak 3000 db 20 lábas konténer volt a rakomány, akkor az nem is olyan böhöm nagy. Ha ez a rakomány része volt, már nagyobbacsak. Csak éppen olyan nagy konténerszállító nincs a világon, amelyikhez 13 daru odaférne. Szokásos módon trehányul fordítottak nácsionáldzseográpikék.
Ja következő után tényleg szűk lesz a Lacsi. A csöppöm 336 méter, hosszában. 43 széltében. 102.750 tonnát nyom nyári merülésnél. És bár kórei gyártmány, nem torpantgat. Biztos, mert dízel.  Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1847 Dátum: 2008. Május 08. - 20:16:47 »

Az elkövetkező 4 napban nyaralni megyek. Ha lehet kevesebbet írjatok mint szoktatok, mert nehéz lesz visszaolvasni Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Légyszi, légyszi légyszi.
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog

UI: Ma volt 3 hónapos a kocsim, így megleptem egy ajándékkal. Vettem bele ablakemelő modult Mosolyog

Egy vagy két modult? Mind a négyet húzza?
1 modul ami mind a négyet húzza. 5 pénz volt.
nem is pénz érte! Hmmm....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1848 Dátum: 2008. Május 08. - 20:20:28 »

Kapitány!
Minap néztem egy dokumentumfilmet valami böhömnagy konténerszállítóról, amit egy kínai kikötőben pakoltak ki 20 óra alatt. A rakomány 3000 db 20 láb hosszú konténer volt, amit 13 db 50 méter magas daru szedett ki. Mutatták a daruk legyártását és felszerelését is.
Kicsit átéreztem azt, amit te látsz munkád során. Nem szűk neked pár napig a lacsi ha hazajössz? Vigyorog Olyan méreteket mutattak, hogy azt kamera nem is adja vissza!
Remélem te is szervezel majd egy lacsitalálkozót! Mondjuk beraknánk a tagok autóit és elmennénk hajókázni... Vigyorog

No! Sok sikert a munkádhoz és ha lehet maradj velünk ha csak virtuálisan is!

Mi az, hogy ha csak virtuálisan is?!!!!!! Vigyorog
Na, ha csak 3000 db 20 lábas konténer volt a rakomány, akkor az nem is olyan böhöm nagy. Ha ez a rakomány része volt, már nagyobbacsak. Csak éppen olyan nagy konténerszállító nincs a világon, amelyikhez 13 daru odaférne. Szokásos módon trehányul fordítottak nácsionáldzseográpikék.
Ja következő után tényleg szűk lesz a Lacsi. A csöppöm 336 méter, hosszában. 43 széltében. 102.750 tonnát nyom nyári merülésnél. És bár kórei gyártmány, nem torpantgat. Biztos, mert dízel.  Vigyorog

Bizony abban annyi daru pakolt! Visszakerestem a műsorújságban:

Különleges építmények: Yangshan mélyvízi kikötője

A parttól harminc kilométerre, a nyílt tengeren található Yangshan mélyvízi kikötő létrehozását a Föld legnagyobb építészeti teljesítményei közt emlegetik a szakemberek. A húsz kilométer hosszú rakparttal és ötven kikötőhellyel büszkélkedő teherhajó-rakodóállomás – melyet a világ második leghosszabb tengeri hídja kapcsol össze a szárazfölddel –, azokat a konténerszállítókat is fogadni tudja, melyek méretük és merülésük miatt a sekélyebb vízű kikötőket képtelenek megközelíteni. A konténerszállítók puszta fogadása azonban nem elegendő, ki- és be- is kell rakodni őket, amiért Yangsan kikötőjében a magasan képzett személyzet és a gigantikus daruk mellett természetesen egy szupermodern számítógépes irányítórendszer felel.
 
 

Ismétlés:
 
  14 május, 15.00 -kor
 
  21 május, 21.00 -kor
 
  22 május, 0.00 -kor
 
  22 május, 3.00 -kor
 
  24 május, 11.00 -kor
 
  28 május, 9.00 -kor
 
  28 május, 14.00 -kor
 
  31 május, 18.00 -kor
 
  1 június, 7.00 -kor
 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 08. - 20:26:30 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1849 Dátum: 2008. Május 08. - 20:29:17 »

távolabbról
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1850 Dátum: 2008. Május 08. - 20:35:48 »

hmmm...itt 15 daru látszik
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1851 Dátum: 2008. Május 08. - 20:40:38 »

távolabbról
Naaaaa. Higgyél nekem! Oda rakták a hajó mellé őket, de tutira nem dolgozott mindegyik! Én voltam itt, nem is kicsi hajóval. Már csak statikai okokból nem raknak ekkora hajót ennyi daruval, mert elvesztheti a stabilitását és a hajószerkezet is megsínylené!
De majd megnézzük, mert a következő járgány 8200 konténert hurcolász. És ott is megáll.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1852 Dátum: 2008. Május 08. - 20:50:34 »

távolabbról
Naaaaa. Higgyél nekem! Oda rakták a hajó mellé őket, de tutira nem dolgozott mindegyik! Én voltam itt, nem is kicsi hajóval. Már csak statikai okokból nem raknak ekkora hajót ennyi daruval, mert elvesztheti a stabilitását és a hajószerkezet is megsínylené!
De majd megnézzük, mert a következő járgány 8200 konténert hurcolász. És ott is megáll.
hiszek én neked, bár a filmben elég sok daru húzogatta a sínjein a ládákat abból a nagy hajóból! Én csak a TV-ben láttam, te meg jártál is ott! Evidens! Valami számítógépes irányításról beszéltek, hogy milyen sorrenben pakolnak, hogy a hajó ne boruljon. Na mindegy, lesz egy csomó ismétlés. Ha valakit érdekel, aki sosem jut el oda, annak ajánlom megnézni, mert van benne látnivaló! Szeretem azt a sorozatot, csak egy apró baja van. A reklámszünetek után sok az emlékeztető ismétlés-perc és kissé meseszerűen, vontatottan adják elő a dolgot!  Kacsint
Amúgy fene a formádat, hogy ilyen helyekre eljutsz! Irigyellek! Vigyorog Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1853 Dátum: 2008. Május 08. - 21:00:13 »

Na, akkor egy kis lecke:
Olyan sorrendben, oda és azt pakolnak, amit én, az elsőtiszt megegedek, mondok! Mert én tudom, hogy mivel nem fogják felborítan, eltörnia hajót.
A számítógép nélkül meg lennének halva a nagy konténerterminálok. Gondold el, hogy nekik nem 6-8000 konténert kell megtaláliuk, hanem több tízezret.
De például Hamburg CTA terminálján számítógép vezérelte trélerek hozzák - viszik a konténereket. Na, az már valami. Főleg, amikor Billy Gates bosszúja bejátszik, és órákig áll a kikötő, mert lefagytak!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1854 Dátum: 2008. Május 08. - 21:02:50 »

De Tom! Most tényleg! Vettél új GPS-t?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #1855 Dátum: 2008. Május 08. - 21:10:38 »

De Tom! Most tényleg! Vettél új GPS-t?

Ez nekem szólt?Mert ha igen akkor azt kell mondjam sajnos még nem.Van valamilyen ajánlatod?
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1856 Dátum: 2008. Május 08. - 21:13:05 »

De Tom! Most tényleg! Vettél új GPS-t?

Ez nekem szólt?Mert ha igen akkor azt kell mondjam sajnos még nem.Van valamilyen ajánlatod?
Neked. Csak érdeklődtem. Nincsen, bár töltő és autósszett hiányában az enyém is csak szemét. Most már nem is keresek őszig, vagy veszek egyet majd  Vigyorog Kínában!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1857 Dátum: 2008. Május 08. - 21:16:43 »

Cápa! Az avonóhorog olyan izé; fallikus. Kacsint
Leszerelhető?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1858 Dátum: 2008. Május 08. - 21:29:34 »

Ha jól olvasoma statisztikát, akkor legújabb tagunkkal - Mi24 - teljes akör! 360!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1859 Dátum: 2008. Május 09. - 06:57:52 »

Azt hittem valami szöveges feladat, mert úgy indult! Vigyorog
 (20 óra alatt 3000 db 20 láb hosszú konténer , amit 13 db 50 méter magas daru szede ki.)

Csak nem érettségi-láz van? 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 122 123 [124] 125 126 ... 129   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!