Lacetti klub fórum
2024. Május 13. - 18:16:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 201   Le
 
Szerző Téma: Így közlekedünk...  (Megtekintve 268155 alkalommal)
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #180 Dátum: 2008. Január 06. - 16:36:21 »

Gondolomne újdonság a hír:  hogy az egész ország piros jelzésben tündököl a közútkezelő jóvoltából Vigyorog MERT a rossz közlekedési viszonyokat is csak amúgy Windowsosan színről ismerjük fel! Az, hogy ónos eső már sok vezetőnek nem mond semmit

Nos tiszta aszfalton indultam a szokásos Pécs-Baja túrámra. Kisebb ónos szitálás mellett igazán jó utam volt odafelé. Igaz a céltól 1m-re sikerült a Lacsival úgy beszorulnom a kapubejárat és az utcán lévő hó közé, hogy 30p lapátolás+fűrészpor+2ember kellett, hogy beálljak
Vissza jobb volt! Bonyhád-Pécs Ónos esőben.... a belem is megfájdult az odafigyeléstől. Hazaértünk épségben külön probléma nélkül. Jellemző, hogy az asszony sokáig nem értette, miért tötyörgök és nyavalygok a körülményekre, aztán megérezet a lejtőn, hogy a kocsi popsja szívesen előzne... Nos az egész sűrű köd kivételével most már minden fajta (nálunk jellemző) időjárási körülményben kipróbálhattam a Lacsit. Megint adtam neki egy jó pontot,amit majd felvezetek a miért szeretjük a Lacsit fórumrészbe is!
Összegezve a tapasztalatot: nagyon türelmes volt a futómű a kormánymozdulatokra, igaz kerültem a hirtelenséget. Az persze érezhető volt, hogy a nyomvályúk és nagyobb egyenetlenségek a kocsi bármely részét(eleje,hátulja) képes 10-20 centivel arrébb 'tenni'. De igazán komoly kitörést nem tapasztaltam, ami a nyári gumi függvényében nagyon is kedvezőnek ítélek meg.
A slussz poén, hogy Pécs végállomás (parkoló) 95Le+2Emberierő+15perc kellett, hogy beálljak a jeges hóra Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #181 Dátum: 2008. Január 06. - 17:03:21 »

Fiúk! Ma igazán jó érzés volt dolgoznom! Forgalom kicsi, utas kevés, vajh miért? Elárulom, hogy az uttest még csak hagyján, még a macskakő sem volt olyan tragikus, mint a járdák! A busszal mégcsak elboldogultam, de utána haza gyalog, hát az igazi próbatétel volt! Állva maradtam! Hurrá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #182 Dátum: 2008. Január 06. - 18:00:20 »

A múltkor beszéltünk erről, pontosabban Gidy hozta szóba.

http://www.youtube.com/watch?v=48WGo7fvgIw
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #183 Dátum: 2008. Január 06. - 20:44:26 »

Na igen! Erről beszéltem Nyuszomuszó! Kolozsvári Anti először bemutatja a dolgot, majd utána miénk volt a pálya. Félelmetesen jó volt!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #184 Dátum: 2008. Január 06. - 21:42:38 »

Nah, nem elég a jó kis koripálya az utakon, meg még homlokig érő köd is van. A rendőrök kiabálják a színeket a lámpákon. Remélem holnap nem jön belém senki munkába menet 
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #185 Dátum: 2008. Január 06. - 21:48:23 »

A dobrai brazilok így közlekednek:
http://www.youtube.com/watch?v=NR3AjBrVCiw
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #186 Dátum: 2008. Január 06. - 21:54:30 »

A dobrai brazilok így közlekednek:
http://www.youtube.com/watch?v=NR3AjBrVCiw
Ez nagyon LOL Vigyorog Vigyorog Vigyorog Rég röhögtem ekkorát Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #187 Dátum: 2008. Január 07. - 19:03:46 »

Ma reggel-délelőtt megjártam Miskolcot oda-vissza, gondoltam megosztom veletek. Amint sikerült rámennem az M3 budapesti szakaszára, apánk nem vett észre, hogy jövök a belsőben, de még jó hogy indexelt és lassan húzta rám, mert így volt időm 3-at dudálni. 3 óra alvásra és 3 óra szülészkedésre jobb volt, mint a kávé! Kacsint Aztán nem sokkal később, de már a 130-as tábla után gyanusan sokan gyűltünk össze a belsőben egymás mögött. Gondoltam nem leszek bunkó és nem előzök kívülről, ekkor látom, hogy olasz barátunk kimegy a külsőbe, hogy elmenjek az a 8-10 autó mögötte. Gondoltam megnézem Peppét és nem újságot olvas vezetés közben a belsőben! Agyrém! Na persze megjött a sírí köd, de most kivételesen élveztem. Hazafelé mikor kiértem a ködből kellemes meglepi fogadott. Az összes kamion tetejéről óriás jégtáblák zúgtak minden felé, de főleg araa, aki mögöttük volt. Ezt is túléltem! Kacsint Láttam, hogy lehet haladni, hát úgy is tettem, persze kétkezes kormány és utolértem egy villogó mentőautót. Elgondolkodtam, hogy szabad-e előzni, fene tudja, dehát nagyon rendes volt és elengedett, pedig ment vagy 130-al. Aztán a városban is annyival ment és visszaelőzött.
Asszem ennyi! Jó ónosesőt mindenkinek!
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #188 Dátum: 2008. Január 07. - 19:22:06 »

Weres! Hogy tudd: ha csak villogót használ, akkor fokozott óvatossággal megelőzheted, de, ha szirénázik is, akkor semmi esetre sem szabad megelőzni, még akkor sem, ha az amúgy megengedettnél lassabban halad. Amúgy jó napod volt, de túlélted, és a kocsid is, ez a legfontosabb! csak így tovább mindig!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #189 Dátum: 2008. Január 08. - 07:40:09 »

Weres! Hogy tudd: ha csak villogót használ, akkor fokozott óvatossággal megelőzheted, de, ha szirénázik is, akkor semmi esetre sem szabad megelőzni, még akkor sem, ha az amúgy megengedettnél lassabban halad. Amúgy jó napod volt, de túlélted, és a kocsid is, ez a legfontosabb! csak így tovább mindig!
HEJJ!! Most nyisson valaki egy KRESZ FRISSEN című topikot Vigyorog Tényleg hasznos lehet, ha időként helyre teszünk egy egy szituációt!
Megjegyzem ezen a kérdésen megcsúsztam volna...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #190 Dátum: 2008. Január 08. - 12:30:39 »

Tegnap melóba menet nagyon csúszott. Nem lehetet menni a 10-en, max. 50-et. Velem szemben jön egy Mondeó. Csávó egyik kezében telefon, másikban cigi. És kifogta a kormányt? Hozzáteszem, jött mint az állat!
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #191 Dátum: 2008. Január 08. - 14:34:10 »

Weres! Hogy tudd: ha csak villogót használ, akkor fokozott óvatossággal megelőzheted, de, ha szirénázik is, akkor semmi esetre sem szabad megelőzni, még akkor sem, ha az amúgy megengedettnél lassabban halad. Amúgy jó napod volt, de túlélted, és a kocsid is, ez a legfontosabb! csak így tovább mindig!
HEJJ!! Most nyisson valaki egy KRESZ FRISSEN című topikot Vigyorog Tényleg hasznos lehet, ha időként helyre teszünk egy egy szituációt!
Megjegyzem ezen a kérdésen megcsúsztam volna...
Úgy tudom, ha "csak" fényjelzés, vagy "csak" hangjelzés az csak figyelmeztető jelzésnek számít. A kettő együtt a megkülönböztető jelzés, na az már egy más tészta. Javítsatok ki, ha nem...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #192 Dátum: 2008. Január 08. - 14:38:20 »

LadLac! Csak fényjelzés lehet, de csak sziréna nem! Sziréna a kék villogóval együtt mehet csak, és az valóban a megkülönböztető jelzés, így együttesen használva. Külön sziréna akkor, ha lopják a kocsidat! ..., de azt nem élnéd túl! Vagy a tolvaj, ha elkapnád!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #193 Dátum: 2008. Január 08. - 14:44:08 »

LadLac! Csak fényjelzés lehet, de csak sziréna nem! Sziréna a kék villogóval együtt mehet csak, és az valóban a megkülönböztető jelzés, így együttesen használva. Külön sziréna akkor, ha lopják a kocsidat! ..., de azt nem élnéd túl! Vagy a tolvaj, ha elkapnád!
Lehet régen tanultam, de ott úgy volt, hogy együtt megkülönböztető, külön figyelmeztető.
És a sziréna-tárcsa? az is csak figyelmeztető. nem?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #194 Dátum: 2008. Január 08. - 16:59:51 »

Ezt áthelyeztem, bocs, későn vettem észre az új topicot!

De ha már itt vagyok, ma úgy közlekedtem, hogy gyalog. Nagyon fájt!
A Drágámat bevittem reggel az autókórházba.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 08. - 17:05:10 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 201   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!