Lacetti klub fórum
2024. Május 21. - 21:09:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 678555 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #60 Dátum: 2009. Július 17. - 10:26:57 »

Hallottam a rádióban, hogy jövőre megszűnik a külön zöldkártya, egybeépítik a vizsgával. Állítólag még olcsóbb is lesz és nem kell sehova vinni, vizsgánál elintézik. Érvényessége meg vizsgától-vizsgáig lesz. Viszont nem értem, hogy amikor a műszaki 2 évente kell majd, van olyan autó amiket évente kell zöldkártyázni...
Így együtt a kettő 17 eFt lesz... 
Szerinted erről miért nem beszélnek még? Logikus, hogy akkor évente 17 eFt....hát nem itt élsz?  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #61 Dátum: 2009. Július 17. - 10:32:20 »

Hallottam a rádióban, hogy jövőre megszűnik a külön zöldkártya, egybeépítik a vizsgával. Állítólag még olcsóbb is lesz és nem kell sehova vinni, vizsgánál elintézik. Érvényessége meg vizsgától-vizsgáig lesz. Viszont nem értem, hogy amikor a műszaki 2 évente kell majd, van olyan autó amiket évente kell zöldkártyázni...
Így együtt a kettő 17 eFt lesz... 
Szerinted erről miért nem beszélnek még? Logikus, hogy akkor évente 17 eFt....hát nem itt élsz?  Kacsint
Úgy mondták, hogy a vizsga + zöldkártya eddig 20 eFt volt kb.. Most ez lesz 17 eFt. De ha nem kell vizsga? ...vagy majd akkor kell vizsga évente He?
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #62 Dátum: 2009. Július 17. - 10:36:14 »

Hallottam a rádióban, hogy jövőre megszűnik a külön zöldkártya, egybeépítik a vizsgával. Állítólag még olcsóbb is lesz és nem kell sehova vinni, vizsgánál elintézik. Érvényessége meg vizsgától-vizsgáig lesz. Viszont nem értem, hogy amikor a műszaki 2 évente kell majd, van olyan autó amiket évente kell zöldkártyázni...
Így együtt a kettő 17 eFt lesz... 
Szerinted erről miért nem beszélnek még? Logikus, hogy akkor évente 17 eFt....hát nem itt élsz?  Kacsint
Úgy mondták, hogy a vizsga + zöldkártya eddig 20 eFt volt kb.. Most ez lesz 17 eFt. De ha nem kell vizsga? ...vagy majd akkor kell vizsga évente He?
Na hát ez az! Akinek január eljese után jár le a zöldkártya, de a műszakija mondjuk még egy év, akkor ők külön el kell, hogy vigyék zöldkártyára?
Szerintem valaki már megint kitalált valamit az íróasztal mögött...lehet autója sincs, úgyhogy gőze hozzá semmi.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #63 Dátum: 2009. Július 17. - 10:38:47 »

Hallottam a rádióban, hogy jövőre megszűnik a külön zöldkártya, egybeépítik a vizsgával. Állítólag még olcsóbb is lesz és nem kell sehova vinni, vizsgánál elintézik. Érvényessége meg vizsgától-vizsgáig lesz. Viszont nem értem, hogy amikor a műszaki 2 évente kell majd, van olyan autó amiket évente kell zöldkártyázni...
Így együtt a kettő 17 eFt lesz... 
Szerinted erről miért nem beszélnek még? Logikus, hogy akkor évente 17 eFt....hát nem itt élsz?  Kacsint
Úgy mondták, hogy a vizsga + zöldkártya eddig 20 eFt volt kb.. Most ez lesz 17 eFt. De ha nem kell vizsga? ...vagy majd akkor kell vizsga évente He?
Na hát ez az! Akinek január eljese után jár le a zöldkártya, de a műszakija mondjuk még egy év, akkor ők külön el kell, hogy vigyék zöldkártyára?
Szerintem valaki már megint kitalált valamit az íróasztal mögött...lehet autója sincs, úgyhogy gőze hozzá semmi.
Mindenesetre megemlítették, hogy a zöldkártyára szakosodott és szinte csak ezzel foglalkozó cégekkel esetleg mi lesz?   / semmi. +szívták /
...lesz itt káosz, már látom... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #64 Dátum: 2009. Július 17. - 11:43:19 »

Hallottam a rádióban, hogy jövőre megszűnik a külön zöldkártya, egybeépítik a vizsgával. Állítólag még olcsóbb is lesz és nem kell sehova vinni, vizsgánál elintézik. Érvényessége meg vizsgától-vizsgáig lesz. Viszont nem értem, hogy amikor a műszaki 2 évente kell majd, van olyan autó amiket évente kell zöldkártyázni...
Így együtt a kettő 17 eFt lesz... 
Szerinted erről miért nem beszélnek még? Logikus, hogy akkor évente 17 eFt....hát nem itt élsz?  Kacsint
Úgy mondták, hogy a vizsga + zöldkártya eddig 20 eFt volt kb.. Most ez lesz 17 eFt. De ha nem kell vizsga? ...vagy majd akkor kell vizsga évente He?
Na hát ez az! Akinek január eljese után jár le a zöldkártya, de a műszakija mondjuk még egy év, akkor ők külön el kell, hogy vigyék zöldkártyára?
Szerintem valaki már megint kitalált valamit az íróasztal mögött...lehet autója sincs, úgyhogy gőze hozzá semmi.
Tévedsz! Van autója! Állami, sofőrrel, magánhasználatra is. Így azt is mi fizetjük, mint mindent. Egyébként nem tisztázódott, hogy a vizsgarendszerhez igazítják-e a zöldkártyát, vagy fordítva, nem mindegy! Nekünk persze az lenne jó, ha a vizsgához, de itt élek, ezért szkeptikus vagyok, de ne legyen igazam!Amúgy meg a zöldkártya egy adónem csak, ezt mindenki jól tudja, semmi gyakorlati értelme nincs, leszámítva az autósok kopasztását. A vizsga most úgy van, hogy először 4 év, utána meg mindig kettő. De már a mostani autókon nincs mit állítani, tehát ha működik, és megy, akkor jó, ha nem megy, akkor meg cserélni kell valamit, és megy tovább rendesen. Szinte már nincs is karburátoros kocsi, mert állítgatni azoknál kellett, lehetett. Pontosításra várunk!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #65 Dátum: 2009. Július 17. - 16:00:48 »

Tévedsz! Van autója! Állami, sofőrrel, magánhasználatra is. Így azt is mi fizetjük, mint mindent. Egyébként nem tisztázódott, hogy a vizsgarendszerhez igazítják-e a zöldkártyát, vagy fordítva, nem mindegy! Nekünk persze az lenne jó, ha a vizsgához, de itt élek, ezért szkeptikus vagyok, de ne legyen igazam!Amúgy meg a zöldkártya egy adónem csak, ezt mindenki jól tudja, semmi gyakorlati értelme nincs, leszámítva az autósok kopasztását. A vizsga most úgy van, hogy először 4 év, utána meg mindig kettő. De már a mostani autókon nincs mit állítani, tehát ha működik, és megy, akkor jó, ha nem megy, akkor meg cserélni kell valamit, és megy tovább rendesen. Szinte már nincs is karburátoros kocsi, mert állítgatni azoknál kellett, lehetett. Pontosításra várunk!
Nekem nem. Évente vizsgáztatok, de csak 2 évente kell(et?) kártyáznom.
Ebből adódóan nekem drágul. Meg egyéb újabb szabályokat is bevezetnek nálunk. Ja, és ráadásul a taxi vizsga díját egyébként is felemelik Januártól.
Mondjuk nem gond, dől a pénz. 
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #66 Dátum: 2009. Július 17. - 17:05:11 »

Találtam még 1 cikkket zöldkártya mizériára:

http://www.origo.hu/itthon/20090716-mtv-hirado-januartol-megszunik-a-zoldkartya.html
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #67 Dátum: 2009. Július 17. - 17:17:23 »

Én meg a mai napon ünnepélyes keretek között kiosztottam az év hajótulajdonosi citromdíját.
A nyertes mostani hajóm tulajdonosa.
Mert az odáig rendben, hogy valaki rossz méretű alkatrészt rendel, azt beépítik és ebből iszonyú kár van, faxok minden cégél vannak (illetve dehogy rendben!), de ahogy ezt Fritzék megoldották!
Ők papíron a rendes, gyári méretű főtengelycsapágyakat rendelték meg. Eddig oké, csakhogy ennek a hajónak 10 éve volt egy súlyos főgéphibája, amikor a főtengelyt ki kellett húzni és felköszörülni. Akkor túlméretes csapágyakat kapott. Most is azt kellett volna, de első tulajdonosként SENKI nem tudta, hogy ide nem jó a gyári méret!!!
Akkor viszont mit csinálnak az irodában? Azon kívül, hogy osztják az észt?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #68 Dátum: 2009. Július 17. - 17:47:59 »

Én meg a mai napon ünnepélyes keretek között kiosztottam az év hajótulajdonosi citromdíját.
A nyertes mostani hajóm tulajdonosa.
Mert az odáig rendben, hogy valaki rossz méretű alkatrészt rendel, azt beépítik és ebből iszonyú kár van, faxok minden cégél vannak (illetve dehogy rendben!), de ahogy ezt Fritzék megoldották!
Ők papíron a rendes, gyári méretű főtengelycsapágyakat rendelték meg. Eddig oké, csakhogy ennek a hajónak 10 éve volt egy súlyos főgéphibája, amikor a főtengelyt ki kellett húzni és felköszörülni. Akkor túlméretes csapágyakat kapott. Most is azt kellett volna, de első tulajdonosként SENKI nem tudta, hogy ide nem jó a gyári méret!!!
Akkor viszont mit csinálnak az irodában? Azon kívül, hogy osztják az észt?

Egy megoldás létezik: vedd át a teljes hatalmat! Ja, és a hülyék fizetését is! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #69 Dátum: 2009. Július 17. - 18:28:32 »

Ralf kihajózott.
Ezt  a tőle megszokott eljárás után tette, taxiját MNT helyi kollégái biztosították.
Történt, hogy kiírtam neki javításra néhány hűtőkonténer dugaljat, ami nem működött.
Mea culpa, nem szóltam, hogy esetleg kapcsolja le őket, mielőtt nekilát. A dugó 4 lábas, mivel 380 voltról megyen.
Sajnos Ralfnak csak két keze van, ezért szerelés közben a négyeres kábel egyik ágát a szájába vette. Nem a földet...
A gépésznek gyanús lett, hogy ordít a gépházi alarm, mondván túlterhelés vagyon a hűtőkonténeres körön. Jött is érdeklődni, nem kisasszonyos modorban, hogy mi a somot gépészkedünk?
Mivel mindannyiunkat a legközelebbi dugaljtól 10 méterre talált vad kávézás közepette, a kérdés okafogyottá vált.
Eltelt vagy egy perc, mire leesett, hogy esetleg Ralf?
Az áramütést vígan elhordta volna lábon. Azt nem bírta ki a szervezete, hogy amikor a biztosíték kiment, Ő elvágódott. És odaverte a buksiját. A frissen lefestett raktárljáró sarkába.
Bitang dühös lettem, lejött a festék!
A mentősök elvitték, az első diagnózis szerint létfontosságú szerv nem károsodott (naná, a fejét verte oda), de a bucája bibis lesz egy darabig. Vissza viszont nem jön, mert amikor elengedik a kórházból, akkor hazamegy.
A kérdésre, hogy ki csomagolja össze a holmiját hatan ütköztek össze, majd agyonverték egymást a tülekedésben, a leglelkesebb a kápó volt.
Így sajnos a Ralfos sztoriktól elbúcsuzhatunk egy időre, de emléke velünk maraad. És még sokáig fogjuk fennhangon emlegeti, kedves anyukáját is, amikor nekilátunk helyrehozni, amit megjavított
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #70 Dátum: 2009. Július 17. - 19:55:53 »

Én meg a mai napon ünnepélyes keretek között kiosztottam az év hajótulajdonosi citromdíját.
A nyertes mostani hajóm tulajdonosa.
Mert az odáig rendben, hogy valaki rossz méretű alkatrészt rendel, azt beépítik és ebből iszonyú kár van, faxok minden cégél vannak (illetve dehogy rendben!), de ahogy ezt Fritzék megoldották!
Ők papíron a rendes, gyári méretű főtengelycsapágyakat rendelték meg. Eddig oké, csakhogy ennek a hajónak 10 éve volt egy súlyos főgéphibája, amikor a főtengelyt ki kellett húzni és felköszörülni. Akkor túlméretes csapágyakat kapott. Most is azt kellett volna, de első tulajdonosként SENKI nem tudta, hogy ide nem jó a gyári méret!!!
Akkor viszont mit csinálnak az irodában? Azon kívül, hogy osztják az észt?

Nekem nagyon ismerős a dolog, mivel német piacra termelünk. Papírhegyek azok vannak! Sőt! Sokszor több, mint maga az áru! Meg a fene nagy büszkeség a szabványokra, előírásokra! Meg a nagy követelések felénk, véres kard körbehurcolása ha netán hibázunk. Aztán jön az első gyakorlatias lépésük és kesze kusza minden. Ember ki nem bogozza, mit művelnek és a több évtizedes alapvető szabályokat rúgják fel! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #71 Dátum: 2009. Július 17. - 19:59:03 »

Ralf kihajózott.
Ezt  a tőle megszokott eljárás után tette, taxiját MNT helyi kollégái biztosították.
Történt, hogy kiírtam neki javításra néhány hűtőkonténer dugaljat, ami nem működött.
Mea culpa, nem szóltam, hogy esetleg kapcsolja le őket, mielőtt nekilát. A dugó 4 lábas, mivel 380 voltról megyen.
Sajnos Ralfnak csak két keze van, ezért szerelés közben a négyeres kábel egyik ágát a szájába vette. Nem a földet...
A gépésznek gyanús lett, hogy ordít a gépházi alarm, mondván túlterhelés vagyon a hűtőkonténeres körön. Jött is érdeklődni, nem kisasszonyos modorban, hogy mi a somot gépészkedünk?
Mivel mindannyiunkat a legközelebbi dugaljtól 10 méterre talált vad kávézás közepette, a kérdés okafogyottá vált.
Eltelt vagy egy perc, mire leesett, hogy esetleg Ralf?
Az áramütést vígan elhordta volna lábon. Azt nem bírta ki a szervezete, hogy amikor a biztosíték kiment, Ő elvágódott. És odaverte a buksiját. A frissen lefestett raktárljáró sarkába.
Bitang dühös lettem, lejött a festék!
A mentősök elvitték, az első diagnózis szerint létfontosságú szerv nem károsodott (naná, a fejét verte oda), de a bucája bibis lesz egy darabig. Vissza viszont nem jön, mert amikor elengedik a kórházból, akkor hazamegy.
A kérdésre, hogy ki csomagolja össze a holmiját hatan ütköztek össze, majd agyonverték egymást a tülekedésben, a leglelkesebb a kápó volt.
Így sajnos a Ralfos sztoriktól elbúcsuzhatunk egy időre, de emléke velünk maraad. És még sokáig fogjuk fennhangon emlegeti, kedves anyukáját is, amikor nekilátunk helyrehozni, amit megjavított
Kár, pedig engem nagyon szórakoztatott az együgyüsége! Zavart
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #72 Dátum: 2009. Július 17. - 20:37:15 »

Ralf kihajózott.
Ezt  a tőle megszokott eljárás után tette, taxiját MNT helyi kollégái biztosították.
Történt, hogy kiírtam neki javításra néhány hűtőkonténer dugaljat, ami nem működött.
Mea culpa, nem szóltam, hogy esetleg kapcsolja le őket, mielőtt nekilát. A dugó 4 lábas, mivel 380 voltról megyen.
Sajnos Ralfnak csak két keze van, ezért szerelés közben a négyeres kábel egyik ágát a szájába vette. Nem a földet...
A gépésznek gyanús lett, hogy ordít a gépházi alarm, mondván túlterhelés vagyon a hűtőkonténeres körön. Jött is érdeklődni, nem kisasszonyos modorban, hogy mi a somot gépészkedünk?
Mivel mindannyiunkat a legközelebbi dugaljtól 10 méterre talált vad kávézás közepette, a kérdés okafogyottá vált.
Eltelt vagy egy perc, mire leesett, hogy esetleg Ralf?
Az áramütést vígan elhordta volna lábon. Azt nem bírta ki a szervezete, hogy amikor a biztosíték kiment, Ő elvágódott. És odaverte a buksiját. A frissen lefestett raktárljáró sarkába.
Bitang dühös lettem, lejött a festék!
A mentősök elvitték, az első diagnózis szerint létfontosságú szerv nem károsodott (naná, a fejét verte oda), de a bucája bibis lesz egy darabig. Vissza viszont nem jön, mert amikor elengedik a kórházból, akkor hazamegy.
A kérdésre, hogy ki csomagolja össze a holmiját hatan ütköztek össze, majd agyonverték egymást a tülekedésben, a leglelkesebb a kápó volt.
Így sajnos a Ralfos sztoriktól elbúcsuzhatunk egy időre, de emléke velünk maraad. És még sokáig fogjuk fennhangon emlegeti, kedves anyukáját is, amikor nekilátunk helyrehozni, amit megjavított
Kár, pedig engem nagyon szórakoztatott az együgyüsége! Zavart
Hát mi sem unatkoztunk, de az óvoda bezárt. Érdekes, senki nem sajnálja, hogyelment, a kápó többterítékes bankettet tervez holnapra (copyright Rejtő Jenő).
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #73 Dátum: 2009. Július 17. - 21:43:31 »

Jóestét. Miújság errefelé ? Itt dögmeleg Vigyorog
Szijjjja!!!!!!
Itt is meleg van!!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Holnap majd fázni fogsz Vigyorog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #74 Dátum: 2009. Július 18. - 11:16:39 »

Mi fazunk. Esik az esö es csak 14 fok van. Eszaki nyär.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!