Lacetti klub fórum
2024. Május 10. - 04:25:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Le
 
Szerző Téma: Ülések, kiegészítők, ketyerék  (Megtekintve 185525 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #120 Dátum: 2009. Március 29. - 19:38:57 »

Nem tudom jó helyre írom, szeretnék venni 4 ajtós lacsimra tetőcsomagtartót. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata e téren kérem segítségét! A Thule-nál néztem, de egy „kicsit” drága, viszont ha a karosszériát  nem vágja haza inkább megérné mint valamilyen nevesincs. 
Én a Gomboséknál vettem, anno (a Chevroletnél, nem a csomagtartósnál!) igaz SW-hez, de kereszttartót, és u.n. koffertartót, vagyis rácsot. Nekem jó volt, és elfogadható volt az ára is. Hívd fel őket, vagyis a raktárost, hogy mit ajánl? Nézd meg a Jász utcai Gombos csomagtartóst, a Thule boltokat, a Fogarassy úton, a zuglói Jerney utcában, és a Pongrátz útnál a vasút mellett. Interneten meg kopogj rá a (www.csomagtarto.hu), ill. (www.thule. com), és (www.thule.hu) lapokra. Biztosan bejön valamelyik. Az áruházakban is kapható (Cora, Tesco, stb.), van, hogy jók is vannak, de ott csak keresztrudak, és a felerősítőjük kapható több márkához. A rúd párja 6-10 közt szokott lenni, míg a 4 db felfogó szintén 10 körüli forint ezresben. De ehhez kell még rács is, vagy bringa tartó, attól függően, mit akarsz szállítani. A Thule elég drága, igaz szuper, de van jóval olcsóbb, és jó minőségű olasz is, érdemes meggondolni azt is. Próbálkozz! Sok szerencsét hozzá!
Ha egyéb kérdésed volna, írj privit, vagy hívj fel, segítek, ha tudok, tudod. Üdv: Gidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #121 Dátum: 2009. április 09. - 17:21:59 »

Megkaptam a Cápa féle légterelő rögzítő patentokat (köszönet érte), és Gidy utasításai szerint megpróbáltam berakni őket.
Nem sikerült.
Aztán próbálgattam még sok más módon is, de csak nem akar sikerülni. Túl magas, nincs ahova a körmök beakadjanak. Ezért aztán 1-2-3 ablakhúzás alatt ki is esnek. Cap sem tudta berakni az övéit. Akiknek sikerült, azoknak hogyan, mi módon?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #122 Dátum: 2009. április 09. - 18:57:37 »

Azért megjegyzem, hogy én ezeket nem a Lacsiba akartam betenni.
De a Szatumás pakkban lévő körmök ezeknél sokkal kisebbek voltak! Fele ekkorák!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #123 Dátum: 2009. április 09. - 19:12:18 »

Azért megjegyzem, hogy én ezeket nem a Lacsiba akartam betenni.
De a Szatumás pakkban lévő körmök ezeknél sokkal kisebbek voltak! Fele ekkorák!
Valami interferencia van, mert ezek is Szatunásak és nekem is ilyen van bent.
Kinek is raktunk be a visegrádi talin ilyet? Jelentkezzen, hogy neki működik-e?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #124 Dátum: 2009. április 09. - 19:33:30 »

Azért megjegyzem, hogy én ezeket nem a Lacsiba akartam betenni.
De a Szatumás pakkban lévő körmök ezeknél sokkal kisebbek voltak! Fele ekkorák!
Valami interferencia van, mert ezek is Szatunásak és nekem is ilyen van bent.
Kinek is raktunk be a visegrádi talin ilyet? Jelentkezzen, hogy neki működik-e?
Apunak állítólag, a lengyel spoilerre? Stoczé is olyan.
De nekem tényleg kisebb körmök voltak a csomagban!
Lehet, hogy csavarnyúzóval bele kellene tolni a gumiba?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #125 Dátum: 2009. április 09. - 20:25:01 »

Nekem a Főszerelő rakta be, és jól. Valakinek odaadtam a leírását, képekkel, talán Kripicnek, nem tudom már.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #126 Dátum: 2009. április 10. - 07:08:18 »

Apunak állítólag, a lengyel spoilerre? Stoczé is olyan.
De nekem tényleg kisebb körmök voltak a csomagban!
Lehet, hogy csavarnyúzóval bele kellene tolni a gumiba?
Megkaptam a Cápa féle légterelő rögzítő patentokat (köszönet érte), és Gidy utasításai szerint megpróbáltam berakni őket.
Nem sikerült.
Aztán próbálgattam még sok más módon is, de csak nem akar sikerülni. Túl magas, nincs ahova a körmök beakadjanak. Ezért aztán 1-2-3 ablakhúzás alatt ki is esnek. Cap sem tudta berakni az övéit. Akiknek sikerült, azoknak hogyan, mi módon?
Kedves Rokon, kedves Kapitány!
Azokat a bigyókat nem az ablakkeret (és a légterelő) felső részére, hanem az OLDALSÓ részekhez lehet (kell) berakni. Mert egyébként oda valók, már csak a méretükből adódóan is Kacsint Kacsint Kacsint
Ha itt próbálkoztok, meglátjátok, a siker nem marad el Kacsint Kacsint

Tényleg furcsa lehet, hogy a spoilert így FELÜL semmi nem fogja, de ennek ellenére tökéletesen szuperál...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #127 Dátum: 2009. április 10. - 07:11:32 »

Azért megjegyzem, hogy én ezeket nem a Lacsiba akartam betenni.
De a Szatumás pakkban lévő körmök ezeknél sokkal kisebbek voltak! Fele ekkorák!
Valami interferencia van, mert ezek is Szatunásak és nekem is ilyen van bent.
Kinek is raktunk be a visegrádi talin ilyet? Jelentkezzen, hogy neki működik-e?
Apunak állítólag, a lengyel spoilerre? Stoczé is olyan.
De nekem tényleg kisebb körmök voltak a csomagban!
Lehet, hogy csavarnyúzóval bele kellene tolni a gumiba?
Hát persze, hogy bele kell tolni!!! Ezt mondtam! Fenékig, mint a kisüstit!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #128 Dátum: 2009. április 10. - 20:07:04 »

Kripic! Bizony az oldalába próbáltuk betenni. Illetve ez így nem teljesen igaz, de, fentartom, hogy a Szatumától én ezeknél kisebbeket kaptam és én a Swiften próbáltam aplikálni.
Stocz is a végébe próbálta betennii, de kiesik.
Mondjuk idő hiányában nem próbáltuk csavarhúzóval betolni.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #129 Dátum: 2009. április 11. - 07:02:41 »

Kripic! Bizony az oldalába próbáltuk betenni. Illetve ez így nem teljesen igaz, de, fentartom, hogy a Szatumától én ezeknél kisebbeket kaptam és én a Swiften próbáltam aplikálni.
Stocz is a végébe próbálta betennii, de kiesik.
Mondjuk idő hiányában nem próbáltuk csavarhúzóval betolni.
Akkor az én ótóm más, mint a Tiétek... Vigyorog
Én beraktam a spoilert a helyére, mellétöszköltem a patentokat a spoiler két végénél , 'oszt jónapot.

Idő hiányában úgy nagyjából 1/2 perc volt a művelet (összesen, a két oldalon Kacsint) Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #130 Dátum: 2009. április 11. - 07:43:41 »

Nekem a Főszerelő rakta be, és jól. Valakinek odaadtam a leírását, képekkel, talán Kripicnek, nem tudom már.
Nem csak Neked raktam be a patentokat, asszem szereltem Visegrádom is ilyesmit...    Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #131 Dátum: 2009. április 11. - 13:20:27 »

Kripic! Bizony az oldalába próbáltuk betenni. Illetve ez így nem teljesen igaz, de, fentartom, hogy a Szatumától én ezeknél kisebbeket kaptam és én a Swiften próbáltam aplikálni.
Stocz is a végébe próbálta betennii, de kiesik.
Mondjuk idő hiányában nem próbáltuk csavarhúzóval betolni.
Akkor az én ótóm más, mint a Tiétek... Vigyorog
Én beraktam a spoilert a helyére, mellétöszköltem a patentokat a spoiler két végénél , 'oszt jónapot.

Idő hiányában úgy nagyjából 1/2 perc volt a művelet (összesen, a két oldalon Kacsint) Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

OK.
A "gond" az, hogy én nem a két végére akarom berakni a pöcköket. Ott jól tart magától is, nincs szüksége segítségre.
Probléma a középső részen van, ott kellene segíteni "neki". Kijön a helyéről, 'kipúposodik'. Lehet, hogy a hátsó ablak terelőin segítene, de ezekből az egyik már megvált a társaságunktól. 

Majd csinálok róla képet (mármint az elsőről  Kacsint), mert ez így gondolom nehezen értelmezhető.
Eddig semmivel nem sikerült tartósan a helyén tartani. Túl vagyok egy pár fajta kétoldalas ragasztón, de eddig mindegyiket legyőzte.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #132 Dátum: 2009. április 11. - 16:52:17 »

Tehát a probléma:
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #133 Dátum: 2009. április 11. - 19:22:07 »

Tehát a probléma:

A gáz az, hogy így pont nem látszik, mekkora a pereme a légterelőnek. Lehet, hogy túl kicsi és ezést bújik ki?
Ez itt nem jöhetne ki, mert ha jó a légterelő (méretre), akkor meleg időben is éppen elég befeszíteni oda, hogy ne törjön el (legalábbis félti az ember, persze elég rugalmas).
Erre nem lesz megfelelő megoldás a patent, hisz az csak annyit csinál, hogy megvezeti az ablakot, hogy a légterelő mellé, jó helyre csukódjon fel.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 11. - 19:23:54 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #134 Dátum: 2009. április 12. - 07:37:32 »

OK.
A "gond" az, hogy én nem a két végére akarom berakni a pöcköket. Ott jól tart magától is, nincs szüksége segítségre.
Probléma a középső részen van, ott kellene segíteni "neki". Kijön a helyéről, 'kipúposodik'. Lehet, hogy a hátsó ablak terelőin segítene, de ezekből az egyik már megvált a társaságunktól. 

Majd csinálok róla képet (mármint az elsőről  Kacsint), mert ez így gondolom nehezen értelmezhető.
Eddig semmivel nem sikerült tartósan a helyén tartani. Túl vagyok egy pár fajta kétoldalas ragasztón, de eddig mindegyiket legyőzte.
A két végén sem marad meg, amikor huzogatod az ablakot... Mivel a spioler felső részén igancsak kicsinyke a perem, ha 1-2 mm-t lejjebb húzódik, már ki is jön a keretből.

Hidd el, a pöcök a két végén ezt a néhány mm-nyi mozgást is megakadályozza, így mindenféle egyéb beavatkozás nélkül a helyén marad a középső részen is. Nekem legalábbis műxik...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 36   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!