Lacetti klub fórum
2024. Május 13. - 23:49:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 545039 alkalommal)
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #1305 Dátum: 2009. December 29. - 07:27:47 »

és akinek eddig volt zöldkarija az is megszűnik? tehát nem kérhetik el? csakmert én elhagytam Vigyorog Vigyorog
    Az elvesztett  és nem pótolt zöldkártya 2009- december 31. 24:00 óráig 30.000,- Ft bünti alá eshet. Aki viszont a műszaki érvényességét meghaladó időtartamra csináltatott zöldkártyát 2010-től - elveszti az érvénytartamot is. Nincs átmeneti szabályozási időszak.
Naplózva
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #1306 Dátum: 2009. December 29. - 09:35:16 »

Köszike szépen az infót!
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1307 Dátum: 2009. December 29. - 12:09:35 »

és akinek eddig volt zöldkarija az is megszűnik? tehát nem kérhetik el? csakmert én elhagytam Vigyorog Vigyorog
    Az elvesztett  és nem pótolt zöldkártya 2009- december 31. 24:00 óráig 30.000,- Ft bünti alá eshet. Aki viszont a műszaki érvényességét meghaladó időtartamra csináltatott zöldkártyát 2010-től - elveszti az érvénytartamot is. Nincs átmeneti szabályozási időszak.
A zöldkártyám 2010 márc 08-ig érvényes, a műszakim meg 2010 május 31-ig. Ezek szerint én nyerek majdnem 3 hónapot ezzel és csak (elvileg) május 31-én kell műszakival együtt zöldkártyát is csináltatni?

Na meg az első műszaki érvényesség egy új autónál 4 év. Ezek szerint négy éves koráig zöldkártyát sem kell csináltatni? 4 éves korában hány évre kapja a műszakit a kocsi?
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 29. - 12:12:58 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1308 Dátum: 2009. December 29. - 13:03:40 »

A multkor olvastam egy cikket, hogy nem megszűnik a ZK. Csak lehet együtt csinálni a vizsgával. De ha én továbbra is ott akarom csináltatni, ahol eddig, akkor ott is lehet.
Nekem a ZK 2011 májusig jó, a műszaki 2010 decemberig.
Az offtopikon 2010 áprilisig ZK, 2011. augusztusig van műszaki. Gondojátok, hogy több, mint egy évet autózhatok érvényes ZK nélkül?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1309 Dátum: 2009. December 29. - 13:17:00 »

Ja, a ciket talán Apu linkelte...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1310 Dátum: 2009. December 29. - 13:22:31 »

A multkor olvastam egy cikket, hogy nem megszűnik a ZK. Csak lehet együtt csinálni a vizsgával. De ha én továbbra is ott akarom csináltatni, ahol eddig, akkor ott is lehet.
Nekem a ZK 2011 májusig jó, a műszaki 2010 decemberig.
Az offtopikon 2010 áprilisig ZK, 2011. augusztusig van műszaki. Gondojátok, hogy több, mint egy évet autózhatok érvényes ZK nélkül?
Sokat gondolkodtam azon,hogy hogyan lehetséges a fél év csúszás egy majdnem új autónál,mint a tied is cap a műszaki vizsga és a zöldkártya érvényessége között. He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1311 Dátum: 2009. December 29. - 13:36:31 »

A multkor olvastam egy cikket, hogy nem megszűnik a ZK. Csak lehet együtt csinálni a vizsgával. De ha én továbbra is ott akarom csináltatni, ahol eddig, akkor ott is lehet.
Nekem a ZK 2011 májusig jó, a műszaki 2010 decemberig.
Az offtopikon 2010 áprilisig ZK, 2011. augusztusig van műszaki. Gondojátok, hogy több, mint egy évet autózhatok érvényes ZK nélkül?
Sokat gondolkodtam azon,hogy hogyan lehetséges a fél év csúszás egy majdnem új autónál,mint a tied is cap a műszaki vizsga és a zöldkártya érvényessége között. He

Két módja van:

1. Elveszett rendszám. A műszakiról kapsz matricát a forgalmi alapján, de a ZK-t meg kellett ismételni. (Swift)
2. A Lacetti 2006 decemberében rendszámot kapott, maj ott állt a szalonban, mert senki nem akarta megvnni. Májusban jött a palimadár (én) és megvette. Na akkor kapott friss ZK-t. Azóta meg még a lejárat elött egy hónappal újítottam meg.
Hát így.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1312 Dátum: 2009. December 29. - 13:49:02 »

A multkor olvastam egy cikket, hogy nem megszűnik a ZK. Csak lehet együtt csinálni a vizsgával. De ha én továbbra is ott akarom csináltatni, ahol eddig, akkor ott is lehet.
Nekem a ZK 2011 májusig jó, a műszaki 2010 decemberig.
Az offtopikon 2010 áprilisig ZK, 2011. augusztusig van műszaki. Gondojátok, hogy több, mint egy évet autózhatok érvényes ZK nélkül?
Sokat gondolkodtam azon,hogy hogyan lehetséges a fél év csúszás egy majdnem új autónál,mint a tied is cap a műszaki vizsga és a zöldkártya érvényessége között. He

Két módja van:

1. Elveszett rendszám. A műszakiról kapsz matricát a forgalmi alapján, de a ZK-t meg kellett ismételni. (Swift)
2. A Lacetti 2006 decemberében rendszámot kapott, maj ott állt a szalonban, mert senki nem akarta megvnni. Májusban jött a palimadár (én) és megvette. Na akkor kapott friss ZK-t. Azóta meg még a lejárat elött egy hónappal újítottam meg.
Hát így.
Így érthető,vagyis mégsem,mert a műszakin idáig is nézték a ZK érvényességét,tehát nem értem miért nem csináltak az első vizsga előtt ZK-t
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1313 Dátum: 2009. December 29. - 13:54:50 »

Rendszámcserénél nem kell új zöldkártya.  Csak másik matrica kell (300Ft).  Kacsint
A zöldkártya nem a rendszámra szól, hanem a motorra.
Mikor vettem az autót rendszám cserém volt, majdnem két évig a régi zöldkártyával jártam.
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1314 Dátum: 2009. December 29. - 14:02:22 »

A multkor olvastam egy cikket, hogy nem megszűnik a ZK. Csak lehet együtt csinálni a vizsgával. De ha én továbbra is ott akarom csináltatni, ahol eddig, akkor ott is lehet.
Nekem a ZK 2011 májusig jó, a műszaki 2010 decemberig.
Az offtopikon 2010 áprilisig ZK, 2011. augusztusig van műszaki. Gondojátok, hogy több, mint egy évet autózhatok érvényes ZK nélkül?
Sokat gondolkodtam azon,hogy hogyan lehetséges a fél év csúszás egy majdnem új autónál,mint a tied is cap a műszaki vizsga és a zöldkártya érvényessége között. He

Két módja van:

1. Elveszett rendszám. A műszakiról kapsz matricát a forgalmi alapján, de a ZK-t meg kellett ismételni. (Swift)
2. A Lacetti 2006 decemberében rendszámot kapott, maj ott állt a szalonban, mert senki nem akarta megvnni. Májusban jött a palimadár (én) és megvette. Na akkor kapott friss ZK-t. Azóta meg még a lejárat elött egy hónappal újítottam meg.
Hát így.
Így érthető,vagyis mégsem,mert a műszakin idáig is nézték a ZK érvényességét,tehát nem értem miért nem csináltak az első vizsga előtt ZK-t
Gyulai...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #1315 Dátum: 2009. December 29. - 14:46:20 »

A multkor olvastam egy cikket, hogy nem megszűnik a ZK. Csak lehet együtt csinálni a vizsgával. De ha én továbbra is ott akarom csináltatni, ahol eddig, akkor ott is lehet.
Nekem a ZK 2011 májusig jó, a műszaki 2010 decemberig.
Az offtopikon 2010 áprilisig ZK, 2011. augusztusig van műszaki. Gondojátok, hogy több, mint egy évet autózhatok érvényes ZK nélkül?
Cap! A ZK  mindenkinek 2009.dec. 31-ig érvényes, hogy mi van beleírva- lényegtelen, mert megszűnik az új évben. A műszaki esedékesséig ZK nélkül autózhatsz.
Nekem úgy alakult, hogy 2008. márciusban Chevi ingyen hosszabbított 2 évre ZK-t, így 2011. szeptemberig a 6 éves Lacsit nem kell fizetős környezetvédelmi elenőrzésre vinnem egyszer sem!
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #1316 Dátum: 2009. December 29. - 15:04:04 »

és akinek eddig volt zöldkarija az is megszűnik? tehát nem kérhetik el? csakmert én elhagytam Vigyorog Vigyorog
    Az elvesztett  és nem pótolt zöldkártya 2009- december 31. 24:00 óráig 30.000,- Ft bünti alá eshet. Aki viszont a műszaki érvényességét meghaladó időtartamra csináltatott zöldkártyát 2010-től - elveszti az érvénytartamot is. Nincs átmeneti szabályozási időszak.
A zöldkártyám 2010 márc 08-ig érvényes, a műszakim meg 2010 május 31-ig. Ezek szerint én nyerek majdnem 3 hónapot ezzel és csak (elvileg) május 31-én kell műszakival együtt zöldkártyát is csináltatni?

Na meg az első műszaki érvényesség egy új autónál 4 év. Ezek szerint négy éves koráig zöldkártyát sem kell csináltatni? 4 éves korában hány évre kapja a műszakit a kocsi?

2 évre
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1317 Dátum: 2009. December 29. - 15:32:08 »

Röviden mégegyszer: a zöldkártya mint olyan teljesen megszűnik, jan 1. után akár el is lehet dobni, a rendőrök nem ellőrizhetik csak a műszaki meglétét. Maga  a környezetvédelmi vizsgálat megmarad, akár külön is megcsináltathatod csak zöldkártyás helyen, amiről egy igazolást kapsz és a műszakin már nem nézik. De ha viszed műszakira, akkor ott megcsinálják azt is meg a műszaki vizsgát is. Tehát amíg érvényes a műszakid, nem kell zk-t csináltatnod.
Naplózva
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1318 Dátum: 2009. December 29. - 16:57:42 »

Most dec. 17.-én vizsgáztattam az autót. Kérdeztem, hogy kell-e zöldkártya.
Válasz, igen. Csak 2010 jan 01-től nem kell. addig érvényes, mint a műszakim.
Azért nem dobom el, mert nem biztos, hogy minden rendőr ismeri a rendeleteket.
Jobb a békesség. Meg egyébként is, ki van fizetve.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1319 Dátum: 2009. December 29. - 18:12:37 »

Azért, hogy ragozzam egy kicsit a dolgot én is feltennék egy kérdést. Az rendben van, hogy egyszerre megcsinálják a ZK-t a műszakival,de gondolom fizetni azért még pluszba kellesz? Ha ez így van akkor még a következő merült fel bennem. A vizsgadíj emlékeim szerint olyan 10E Ft-körül van és a ZK is kb ennyi. A két vizsgálat között időben és tartalomban is jelentős a különbözet, kíváncsi vagyok ezt majd mivel magyarázzák? Bár egy válasz biztosan lesz: Hatósági áras.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!