Lacetti klub fórum
2024. Május 06. - 06:44:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 541 542 [543] 544 545 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 676410 alkalommal)
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8130 Dátum: 2017. április 12. - 12:19:32 »

Olvastam néhány külföldi cikket, amikből sokat nem lehet tudni, annyit tudtam kiolvasni, hogy az új GM vezér fontolóra vette, de a korábbi pénzügyi számitások veszteséget prognosztizálnak egy EU nyitás esetén.
Aztán a marketinget is nagyon fel kellene hozni, mert nem a legfényesebb a korábbi modellek megítélésé a köztudatban, úgy mint korszerültlen motorok, magas fogyasztás és ezt csak nagyon jó marketing munkával lehetne ellensúlyozni, miközben a modell paletta nagyot nem változott. Sonic, Cruze, Malibu......?
A dizel botrányok és az elektromos autók felé történő EU elmozdulást is figyelembe kell venniük.
Összességében a külföldi oldalakon is csak a találgatás megy, hogy mi fog történni.

(A marketingről jut eszembe a lada Magyarország, hogy milyen sikeresen használnak fel minden egyes autó eladást marketin céljából, legyen szó közösségi, vagy autós oldalak)
Most, hogy az Opel elkerül a GM-töl és ezért valószínűleg nem lesz Opel Ampera-E, szerintem nagy esélye lenne a Chevrolet-nek a Chevy Bolt-al az Europai piacon, megtartva az eredeti nevet.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8131 Dátum: 2017. április 19. - 08:43:39 »

Nagy pelyhekben hull a hó

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=291IMG_20170419_110739.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=310IMG_20170419_110747.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=784IMG_20170419_110751.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2017. április 19. - 10:24:47 írta diablo77 » Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8132 Dátum: 2017. április 26. - 09:13:50 »

Ma megvolt a műszaki vizsga. Az autón mindent rendben találtak így csak az alapdíjat kellet fizetnem.
A bal hátsó? nyikorgás recsegésre, nem tudtak mit mondani, mert hibát nem találtak, a tippjük, hogy valamelyik, vagy több szilent adja a hangot.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8133 Dátum: 2017. április 26. - 14:47:19 »

Én ilyen nyikorgás-recsegést anno a Kalosomnál tapasztaltam, ott (is) a szilentekkel volt baj, a csere sem segített hosszútávon, a kenés meg pláne nem. Akkor valaki azt mondta, hogy rosszul volt megtervezve a szilent és hamar kinyomta a zsiradékot.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8134 Dátum: 2017. április 26. - 17:02:12 »

Én ilyen nyikorgás-recsegést anno a Kalosomnál tapasztaltam, ott (is) a szilentekkel volt baj, a csere sem segített hosszútávon, a kenés meg pláne nem. Akkor valaki azt mondta, hogy rosszul volt megtervezve a szilent és hamar kinyomta a zsiradékot.
Körülbelül féléve kezdte el, de ahogy az idő telik egyre rosszabb ez a hang, de eddig ahol jártam, ott érdemben nem nagyon akarnak vele foglalkozni, mindenki csak tippelget, hogy szilent, vagy torogycsapágy, vagy ki tudja, felesleges alkatrész cserélgetésbe meg nem kezdenék.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #8135 Dátum: 2017. április 26. - 21:14:33 »

Körülbelül féléve kezdte el, de ahogy az idő telik egyre rosszabb ez a hang, de eddig ahol jártam, ott érdemben nem nagyon akarnak vele foglalkozni, mindenki csak tippelget, hogy szilent, vagy torogycsapágy, vagy ki tudja, felesleges alkatrész cserélgetésbe meg nem kezdenék.

Rázópadon volt már az autó? Nekem nemrég fel lett rakva az off autóm (honosítás előtt), jóval tüzetesebben és "gonoszabban" átnézték, mint egy normál vizsgán, és bizony találtak kottyanó alkatrészt, pedig nem lehetett érezni. A pad viszonylag gyorsan megmutatja, hogy merre kell keresni a gondot.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8136 Dátum: 2017. április 29. - 16:21:33 »

Körülbelül féléve kezdte el, de ahogy az idő telik egyre rosszabb ez a hang, de eddig ahol jártam, ott érdemben nem nagyon akarnak vele foglalkozni, mindenki csak tippelget, hogy szilent, vagy torogycsapágy, vagy ki tudja, felesleges alkatrész cserélgetésbe meg nem kezdenék.

Rázópadon volt már az autó? Nekem nemrég fel lett rakva az off autóm (honosítás előtt), jóval tüzetesebben és "gonoszabban" átnézték, mint egy normál vizsgán, és bizony találtak kottyanó alkatrészt, pedig nem lehetett érezni. A pad viszonylag gyorsan megmutatja, hogy merre kell keresni a gondot.
A műszakin azt mondták, hogy felrakták, de persze ezt én ne láttam, szóval azt mondtak, amit akartak.
Néha azt sem tudom eldönteni, hogy előröl, vagy hátulról jön-e ez a recsegés ropogás, csak azt, hogy az autó bal oldala felöl és jobbra kanyarodásnál, de csak kis sebességnél és csak menetközben. Állóhelyzetben tekerve a kormányt nincsen hang.
Néha már fékezésnél is hallani, de akkor egyértelműen a bal hátuljától.
A lakóhelymen kimerítettem azokat a szakikat, akiben kicsit is lehet bízni, ill van hozzá felszereltségük, de biztos macereás dolog lehet ez, mert érdemben senki nem akar vele foglalkozni, ilyenkor bánom, hogy nem tanultam ki az autószerellő mesterséget is.

Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #8137 Dátum: 2017. április 30. - 11:06:05 »

Nekem hasonló van évek óta, sosem talált senki hibát. Mintha kerék fordulatonként kattanna-roppanna. Szintén lassabb tempóban (20-40 km/h) csakis jobbra kanyarnál egy bizonyos körmányszög intervallumban és csak gázadásnál. Jellemzően körforgalomból kihajtásnál pl. Most volt műszakin is, ahol rázópadon is jól megnézték. A szerelőknél sem produkálja természetesen.
Tavaly lett cserélve féltengely gumiharang amúgy.
Robi legutóbb azt mondta, hogy ha állandósul a hang, akkor izguljak. Ő elvitte teszt vezetni, majd megrángatott mindent, de nem érzett-hallott semmit.

Szóval ez ilyen érdekes dolog 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8138 Dátum: 2017. április 30. - 11:09:02 »

Nekem hasonló van évek óta, sosem talált senki hibát. Mintha kerék fordulatonként kattanna-roppanna. Szintén lassabb tempóban (20-40 km/h) csakis jobbra kanyarnál egy bizonyos körmányszög intervallumban és csak gázadásnál. Jellemzően körforgalomból kihajtásnál pl. Most volt műszakin is, ahol rázópadon is jól megnézték. A szerelőknél sem produkálja természetesen.
Tavaly lett cserélve féltengely gumiharang amúgy.
Robi legutóbb azt mondta, hogy ha állandósul a hang, akkor izguljak. Ő elvitte teszt vezetni, majd megrángatott mindent, de nem érzett-hallott semmit.

Szóval ez ilyen érdekes dolog 

Előbb utóbb majd szétesik valami, és akkor kiderül :-) De remélem odáig nem fajul a dolog.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8139 Dátum: 2017. Május 05. - 15:03:14 »

Jobb hátsó defekt a legnagyobb, legszakadóbb esőben!
Gyorsan félre álltam és mivel a csomagtartóban hordom a kerékpáromhoz használt nagy pumpát, hát pumpáltam, de hiába, nem igazán ment bele levegő. Na mondom, itt valami nem oké, mert ezzel a pumpámmal pik pakk fel lehetne fújni az autó kerekét.
De a szakadó esőben nem volt kedvem pótkerékre váltani és tudtam, hogy a legelső gumis csak 1,5km-re van, gyorsan tovább indultam. A gumishoz érve volt még benne 0,3 -0,5bar és szerencsémre a gumi és a felni is sérülés nélkül megúszta az odáig vezető nem ép tükörsima aszfaltos utat.
Soron kívül fogadtak, pedig tele volt a műhely autókkal, kerék levesz, átvizsgál és kb 10-15perc múlva kiderült, hogy csak a szelep adta meg magát.

Pumpa azért van nálam, mert már találkoztam autóssal, akinek pótkereke ugyan volt, csak épp lapos volt az is, mert sok autósnak eszébe sem jut azt időnként felpumpálni és egy lapos pótkerék nem sokat ér. Különben is, jó ha lassú defektél rápumpálva még el tudok menni a gumisig.

Mellékesen a gumisnál elbeszélgettem egy skoda Fabia 1.2 TSI autó tulajdonosával a tapasztalatairól.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Május 05. - 15:09:47 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8140 Dátum: 2017. Május 05. - 18:08:24 »

Akkor "olcsón" megúsztad. Nekem is volt már kellemetlen esetem, amikor Horvátországban szintén szakadó esőben vasárnap este kellett gumist találnom egy szög miatt, mert hogy aznap kellett visszaindulnunk a nyaralásból.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8141 Dátum: 2017. Május 30. - 08:02:17 »

Még két napig használom a kocsit, majd az új tulajhoz kerül. Azért nagyon sajnálom, ilyen hosszú ideig egy autó sem volt nálam
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8142 Dátum: 2017. Június 02. - 14:11:00 »

Ma megkérdezték, hogy új-e az autóm, mert hogy ránézésre az hitték.
10 évesen nincs rossz esztétikai állapotban, de azért annyira nem makulátlan, hogy újnak nézzék. Hát ilyen is van!
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8143 Dátum: 2017. Június 03. - 07:09:36 »

Sajnos az átadás elmaradt, mert a törzskönyvön ül még kicsit a német bank (a sajátomnál ez a kifizetés után 3 nappal már a kezemben volt, pedig azt hittem, itthon ez lassabban megy). Azért megnéztük a párommal, tényleg szép állapotban van. Két apróbb esztétikai "hibát" fedeztem fel, a napfénytető gombjának nyitó feléről az ábra lekopott (a zárás feléről nem?!), illetve a csomagtartóban a lökhárítónál lévő műanyag elem kicsit karcos. Meglepődtem, mennyire nagy hely van a motortérben, szinte elveszik benne a kis motor. A nyári gumik 1 évesek, a télik szintén.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #8144 Dátum: 2017. Június 03. - 10:28:32 »

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudnék vásárolni klímát lakásba tanúsítvány nélkül?
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 ... 541 542 [543] 544 545 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!