Lacetti klub fórum
2024. Május 19. - 08:31:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Statisztikai kérdés! Milyen típusú Lacsid van?
Sedan - 45 (31.3%)
SW - 37 (25.7%)
HB - 62 (43.1%)
Összes szavazó: 143

Oldalak: 1 ... 540 541 [542] 543 544 ... 554   Le
 
Szerző Téma: Re: Törzsasztal 4  (Megtekintve 677910 alkalommal)
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #8115 Dátum: 2017. Március 09. - 20:37:49 »

A minőségre tényleg igényesebbek az európaiak, a fogyasztási hazugságokat viszont ők tolerálják nehezebben, sőt ott ugye ezt nagyon komolyan veszik és volt büntetés emiatt már gyártóknak (talán a Hyundai is ezek között volt, illetve ha jól emlékszem autónként 500 dollárt vissza is fizettek a tulajoknak). Ott más mérési ciklust használnak, ami azért a valósághoz közelebb áll.

Visszanézve kicsit pontatlanul fogalmaztam, azt akartam mondani, hogy Európa érzékenyebb a fogyasztásra, és mintegy ironikusan kívántam beleszúrni, hogy sokkal jobban vágyunk a hazudott fogyasztási adatokra, mint a valóságra. (Nyilván amúgy erre mindenki azt mondja, hogy "én nem", aztán a többség mégis katalógusadat alapján ítél.)
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8116 Dátum: 2017. Március 09. - 22:53:38 »

Olvastam néhány külföldi cikket, amikből sokat nem lehet tudni, annyit tudtam kiolvasni, hogy az új GM vezér fontolóra vette, de a korábbi pénzügyi számitások veszteséget prognosztizálnak egy EU nyitás esetén.
Aztán a marketinget is nagyon fel kellene hozni, mert nem a legfényesebb a korábbi modellek megítélésé a köztudatban, úgy mint korszerültlen motorok, magas fogyasztás és ezt csak nagyon jó marketing munkával lehetne ellensúlyozni, miközben a modell paletta nagyot nem változott. Sonic, Cruze, Malibu......?
A dizel botrányok és az elektromos autók felé történő EU elmozdulást is figyelembe kell venniük.
Összességében a külföldi oldalakon is csak a találgatás megy, hogy mi fog történni.

(A marketingről jut eszembe a lada Magyarország, hogy milyen sikeresen használnak fel minden egyes autó eladást marketin céljából, legyen szó közösségi, vagy autós oldalak)
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8117 Dátum: 2017. Március 11. - 17:11:20 »

Néztem a genfi autószalon autóit és egy motorikusan finomítót és ráncfelvart Lacetti napjainkban még mindig simán eladható lenne és megállná a helyér egy új Swift vagy Lada mellet.
Azt gondolom, hogy a Lacettiből lehetet volna 1, 2, 3 generációt bevezetni, követve más autó gyárak példáit.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #8118 Dátum: 2017. Március 11. - 17:57:11 »

(A marketingről jut eszembe a lada Magyarország, hogy milyen sikeresen használnak fel minden egyes autó eladást marketin céljából, legyen szó közösségi, vagy autós oldalak)


Ja, annyira keveset adnak el, hogy ráérnek mindet egyesével kirakni a facebook-ra Vigyorog

A Lacettiből amúgy van frissített verzió, Ravon Gentra néven, valahol korábban linkeltem, de egyrészt a GM az Opelt is, meg a Daewoo-t is felpozicionálta, ahelyett, hogy metartott volna egy jó kis budget márkát, másrészt szerintem a piac is hülye, és ha egy 2004-es autó lenne frissítve, azt nem vennék, mert régi, míg egy Lada az "új", akkor is, ha az alapja 20 éves. Habár mondjuk Ladát is alig vesz valaki...
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8119 Dátum: 2017. Március 11. - 20:02:53 »

(A marketingről jut eszembe a lada Magyarország, hogy milyen sikeresen használnak fel minden egyes autó eladást marketin céljából, legyen szó közösségi, vagy autós oldalak)


Ja, annyira keveset adnak el, hogy ráérnek mindet egyesével kirakni a facebook-ra Vigyorog

A Lacettiből amúgy van frissített verzió, Ravon Gentra néven, valahol korábban linkeltem, de egyrészt a GM az Opelt is, meg a Daewoo-t is felpozicionálta, ahelyett, hogy metartott volna egy jó kis budget márkát, másrészt szerintem a piac is hülye, és ha egy 2004-es autó lenne frissítve, azt nem vennék, mert régi, míg egy Lada az "új", akkor is, ha az alapja 20 éves. Habár mondjuk Ladát is alig vesz valaki...
Persze, igazad van, hogy utólag már nem működik, de ha folyamatában lett volna fejlesztve és forgalmazva, akkor a Lacettire, mint alap típusra és névre lehetet volna építkezni és jó pár ma forgalmazót autónak konkurenciája lehetet volna.
De ez csak elmélkedés volt a részemről, a sok "ha", meg a "volna" helyet van a valóság.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #8120 Dátum: 2017. Március 17. - 09:43:18 »

Törésteszt pipa, vagyis ez inkább faltörő teszt  Vigyorog
https://www.autonavigator.hu/sztori/osszekeverte_a_pedalokat_kiutotte_a_garazs_falat_tobb_emelet_magasan-18920
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #8121 Dátum: 2017. Március 28. - 12:08:34 »

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/03/25/anett_a_leggyorsabb_autoszerelo/
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8122 Dátum: 2017. április 06. - 17:58:43 »

Péntekre van időpontom a gumishoz, erre kissé télies lett az időjárás. 
A felniket kb két hete megfestetem és lakkoztam (nem tökéletes, csak javítottam a korábbi állapotán) de szerintem még mindig nem száradt keményre, ezért csak remélem, hogy a gumisnál nem sérül túl sok helyen.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8123 Dátum: 2017. április 06. - 18:30:01 »

Én múlt héten cseréltettem nyárira. Már nagyon időszerű volt, mert a melegben éreztem a gyors kanyarokban, hogy a hátulja már meg-megúszik. Aztán a gumis is mondta, hogy sajnos ezeknek a Yokohamáknak ez a hátrányuk, hogy 10 fok felett csökken a tapadás, télen viszont tökéletesek voltak bármilyen útviszonynál (egyébként ő is ugyanolyan Yokohamát használ).
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #8124 Dátum: 2017. április 07. - 08:55:10 »

Én múlt héten cseréltettem nyárira. Már nagyon időszerű volt, mert a melegben éreztem a gyors kanyarokban, hogy a hátulja már meg-megúszik. Aztán a gumis is mondta, hogy sajnos ezeknek a Yokohamáknak ez a hátrányuk, hogy 10 fok felett csökken a tapadás, télen viszont tökéletesek voltak bármilyen útviszonynál (egyébként ő is ugyanolyan Yokohamát használ).

Nyári fent, a Nokian csúszott, de 20-25 fokban ne kopjon, most meg nincs 10 fok sem. 
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8125 Dátum: 2017. április 07. - 15:22:52 »

Péntekre van időpontom a gumishoz, erre kissé télies lett az időjárás. 
A felniket kb két hete megfestetem és lakkoztam (nem tökéletes, csak javítottam a korábbi állapotán) de szerintem még mindig nem száradt keményre, ezért csak remélem, hogy a gumisnál nem sérül túl sok helyen.

A nyárikerekek felkerültek, de a felnik nem uszták meg a felgumizást, mert háromnak a közepén félkör alakú karcolások lettek.
A gumis meglepődött mert 2db felnire semmilyen súly nem kellet, azt mondta, hogy ilyent se mostanában tapasztalt.
Persze esik az eső

Amig felvolt emelve az autó, benéztem alá és ahogy elnéztem tíz éves kora ellenére egész jó állapotban, de hátsó futómű rugó tányér alatt rozsdásodik.
A hónap végén még vár rám a műszaki vizsga.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #8126 Dátum: 2017. április 08. - 21:50:32 »

Elkészült az off gépem, ismét az utcára szorult szegény Nubira ) :

http://wankel.blog.hu/2017/04/08/neved_matol_pipacs
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #8127 Dátum: 2017. április 09. - 13:27:08 »

Gratula, baleset- és problémamentes használatot. Jó a rendszám Vigyorog
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #8128 Dátum: 2017. április 09. - 15:02:14 »

Gratulálok!
Tegnap elöttem is szenvedett egy PCS rendszámú autó. Mondtam is magamban hülye pöcs. Vigyorog
Naplózva


LPG
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #8129 Dátum: 2017. április 09. - 16:23:09 »

Elkészült az off gépem, ismét az utcára szorult szegény Nubira ) :

http://wankel.blog.hu/2017/04/08/neved_matol_pipacs
Jó blog! Gratula a sikeres autó vizsgához.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Oldalak: 1 ... 540 541 [542] 543 544 ... 554   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!