Lacetti klub fórum
2024. Május 02. - 06:48:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 379951 alkalommal)
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #2070 Dátum: 2016. Február 01. - 08:35:58 »

Köszönöm a válaszokat! Az feltételezem, hogy a "cekászt" azért építették be, hogy elnyelje a túlfeszültséget. Tehát akkor végül a probléma oka a "nagyobb töltőfeszültség". Megpróbálkozom az általatok írt, beváltabb izzókkal. Ha az sem nyert, akkor beszéltek a villamossági szerelővel, hogy építsünk be egy feszültség stabilizátort az izzók elé. Egyébként ahogy emlékszem, 14.3 körül töltött, amikor mértük.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2071 Dátum: 2016. Február 04. - 22:10:08 »

Még a szakszervizben  mondták ezt 11 éve minden Lacettire, hogy a szervo miatt égnek ki sűrűbben az izzók. Onnan vettem ezt a sületlenséget. Én azóta odafigyelek, hogy tompítottal ne tekergessem a kormányt álló helyzetben vagy parkoláskor. Nem feltétlenül az enyémre értették konkrétan.

aki ezt mondta az összekeverte egy opellal,mivel hidralikus szervo van benn semmi köze az elektromos hálozathoz...
a kiégés oka a távolkeleti típusokra jellemző nagyobb töltőfeszültség és a kritikán aluli minőségű H7 es égők
olcsó és jó égőnek tudom ajánlani az SCT "White Plasma" nevű égőt látni lehet vele nem kerül sokba és többet bír mint egy Osram vagy Tungsram emeltfényű fényerőben pedig nem sokkal rosszabb mint az Osram Night Breaker Ultimeted
És hol lehet ilyen SCT márkájú izzót venni?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #2072 Dátum: 2016. Február 04. - 22:30:06 »

Még a szakszervizben  mondták ezt 11 éve minden Lacettire, hogy a szervo miatt égnek ki sűrűbben az izzók. Onnan vettem ezt a sületlenséget. Én azóta odafigyelek, hogy tompítottal ne tekergessem a kormányt álló helyzetben vagy parkoláskor. Nem feltétlenül az enyémre értették konkrétan.

aki ezt mondta az összekeverte egy opellal,mivel hidralikus szervo van benn semmi köze az elektromos hálozathoz...
a kiégés oka a távolkeleti típusokra jellemző nagyobb töltőfeszültség és a kritikán aluli minőségű H7 es égők
olcsó és jó égőnek tudom ajánlani az SCT "White Plasma" nevű égőt látni lehet vele nem kerül sokba és többet bír mint egy Osram vagy Tungsram emeltfényű fényerőben pedig nem sokkal rosszabb mint az Osram Night Breaker Ultimeted
És hol lehet ilyen SCT márkájú izzót venni?

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=SCT+White+Plasma
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2073 Dátum: 2016. Február 07. - 14:56:26 »

Megint kiégett egy izzóm, beraktam egy pár drága +120%-os GE-t, meglátjuk mit bír.

Viszont: a jobb első lámpa bekapcsolás után kattog. Ha a helyén van (nyilván izzócserekor nem volt), abbahagyja, de ha megütögetem, megint kattog párat. Mintha a szintállító motor forogna párat.

Mitől lehet ez? Mit lehet tenni ellene, orvosolható?
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2074 Dátum: 2016. Február 25. - 10:51:54 »

Hamár ilyen pangás van a fórumon: az előző kérdésemre esetleg nincs valakinek valami megoldása, véletlenül? Köszi ( ;
Naplózva
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #2075 Dátum: 2016. Február 25. - 13:49:37 »

Megint kiégett egy izzóm, beraktam egy pár drága +120%-os GE-t, meglátjuk mit bír.

Viszont: a jobb első lámpa bekapcsolás után kattog. Ha a helyén van (nyilván izzócserekor nem volt), abbahagyja, de ha megütögetem, megint kattog párat. Mintha a szintállító motor forogna párat.

Mitől lehet ez? Mit lehet tenni ellene, orvosolható?
Szia!
Szerintem a szintállítód lesz, és ha sokat próbálgatod, akkor egyszer csak meg fog állni,és már kattogni se fog.
Én a lacettin szétkaptam a lámpát, mint foxi azt a bizonyos lábtörlőt, és a szintállító motor belsejében volt az egyik érintkező teljesen tövig elkopva. Azt kipótoltam após cuccaiból kinyert hasonló anyaggal, összeraktam és műxik azóta is.
Nem mondom, hogy nagy munka, de sokféle dolog kellett hozzá.
Gyorsabb venni egy másik komplett lámpát, mert szétszedésnél a plexit le kell róla melegíteni és utána beázhat!
Nekem spec semmi gondja nincs azóta se Mosolyog
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2076 Dátum: 2016. Február 25. - 14:11:34 »

köszönöm!
Naplózva
FuRy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #2077 Dátum: 2016. Március 23. - 16:11:12 »

Sziasztok,

Tapasztaltatok esetleg (mint típus hiba) jobb első fényszóró párásodást? Azért tettem zárójelbe a típus hibát mert mind két Lacetti-men a jobb első párásodott. Az egyiken szinte új a fényszóró. Gyanús, hogy nem tud távozni a pára. Ha kifújom belőle rövid időn belül visszatér. Ha nem veszem le, az izzó melegétől eltűnik, de rövid időn belül szintén visszatér. Van esetleg ötletetek mit kezdjek vele? Fúrjam meg valahol pluszba? Elméletileg a hátsó részen van két lyuk is ami pont a megfelelő ventillációt szolgálja, hogy ne csapódhasson le így a pára. Próbálkoztam már silica géllel is, reménytelenül. Ha esetleg számít HB mind a két gép.

Előre is köszönettel
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2078 Dátum: 2016. Március 23. - 17:09:58 »

Sziasztok,

Tapasztaltatok esetleg (mint típus hiba) jobb első fényszóró párásodást? Azért tettem zárójelbe a típus hibát mert mind két Lacetti-men a jobb első párásodott. Az egyiken szinte új a fényszóró. Gyanús, hogy nem tud távozni a pára. Ha kifújom belőle rövid időn belül visszatér. Ha nem veszem le, az izzó melegétől eltűnik, de rövid időn belül szintén visszatér. Van esetleg ötletetek mit kezdjek vele? Fúrjam meg valahol pluszba? Elméletileg a hátsó részen van két lyuk is ami pont a megfelelő ventillációt szolgálja, hogy ne csapódhasson le így a pára. Próbálkoztam már silica géllel is, reménytelenül. Ha esetleg számít HB mind a két gép.

Előre is köszönettel

valószínű utángyártott lámpád van
Naplózva

70/4334431
FuRy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #2079 Dátum: 2016. Március 24. - 19:47:10 »

Még az egyikről el tudom képzelni, hogy az, de a másik biztos, hogy eredeti. Csak kell legyen valami megoldás az ilyesmire :S
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2080 Dátum: 2016. Március 26. - 10:55:24 »

8 év után kiégett mindkét rendszámtábla izzóm. Elég jól bírták. A foglalatokon látszódik némi barnás égésnyom, de nem vészes, nem fog széthullani, az biztos.



A kép elárulja, hol történt a csere és kitől kaptam az izzókat Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 26. - 13:32:16 írta diablo77 » Naplózva
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #2081 Dátum: 2016. Március 31. - 20:09:27 »

8 év után kiégett mindkét rendszámtábla izzóm. Elég jól bírták. A foglalatokon látszódik némi barnás égésnyom, de nem vészes, nem fog széthullani, az biztos.



A kép elárulja, hol történt a csere és kitől kaptam az izzókat Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Tetszik a lámpába integrált kamera :-D
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2082 Dátum: 2016. április 01. - 08:07:47 »

Mintha gyári lenne. A barátom Cruze-ában ugyanilyen a gyári. Kacsint
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2083 Dátum: 2016. április 07. - 06:34:12 »

Tegnap unalmamban sorba rendeztem a kocsi összes javítási számláját. Észrevettem, hogy az utolsó izzócserém (H7) másfél éve volt. Erre ma reggel észrevettem, hogy kiégett a baloldali Vigyorog
Naplózva
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #2084 Dátum: 2016. április 30. - 15:58:27 »

Sziasztok!
Bal oldali féklámpa izzót kellene cserélnem, de a két csavar kicsavarása után elakadtam (igazság szerint a csomagtérben a belső borítót is lehámoztam, de kiderült, hogy tök feleslegesen). Az üzemeltetői kézikönyv azt írja, hogy "csavarja ki a két csavart és vegye ki a lámpa szerkezetet". Na itt akadtam el, mert lötyögni lötyög ugyan a két csavar kicsavarása után, de nagyon nem mertem feszegetni, mert féltem, hogy az a gyönge műanyag eltörik.
Valaki segítsen már legyen szíves, hogy jön ki a féklámpa szerkezet a helyéről a csavarok eltávolítása után?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 137 138 [139] 140 141 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!