Lacetti klub fórum
2024. Május 03. - 21:35:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 206   Le
 
Szerző Téma: Műszaki segítség, tanácskérés  (Megtekintve 544150 alkalommal)
R*R
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


« Hozzászólás #75 Dátum: 2007. November 18. - 09:37:22 »

Sziasztok!

Kb 2 órája sikerült összecsókolóznom egy autós kollégával az ötajtós lacettimmel. Úgy néz ki én voltam a hibás, nincs a casco az autón, és szeretnénk minél olcsóbban megúszni a dolgot. Egriek vagyunk, a javíttatás nyilván csak ezen a környéken lehetséges, de ha valaki tudja, hogy honnan lehetne olcsón bontott alkatrészeket szerezni, és megosztaná velem azt megköszönném. Kinyílt a két légzsák, oda a motorháztető, és valószínűleg a klímát is cserélni kell. Pontosan nem tudom mi a helyzet, mert kb. 2 órája történt a dolog, hétfőn derül ki mennyiért csinálni meg az autószerelő.

Minden tippet, tanácsot örömmel fogadok.

Szerk.: ja igen, jól sejtem, hogy a belsőségei a chevinek egyeznek a Deawoo Nubira III-al? Mert a légzsák, klíma mehetne bontott Nubirából is akkor.

Üdv.
BONTÓ: http://forum.chevyklub.hu/viewtopic.php?t=343
Naplózva
decibel
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Hozzászólás #76 Dátum: 2007. November 19. - 18:04:30 »

Üdv

Először is köszönöm mindenkinek az együttérzést, és a linkeket.
Most kaptam meg az alkatrészlistát, eddig 700e-nál tart a szerelő, ebből 360e a légzsák, és 100e az övfeszítő. Bontott nincs, Angliából lehetne rendelni utángyártottat, de övfeszítőt, műszerfalat végképp nem találni hozzá, a Nubirával nem kompatibilis. Sajna a lacetti elég ritka típus, astrába 110e egy szett. Kicsit mérges vagyok, mert tök fölöslegesen nyíltak ki a légzsákok, oldalról jöttek belénk.
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 19. - 18:07:52 írta decibel » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #77 Dátum: 2007. November 19. - 18:14:09 »

Üdv

Először is köszönöm mindenkinek az együttérzést, és a linkeket.
Most kaptam meg az alkatrészlistát, eddig 700e-nál tart a szerelő, ebből 360e a légzsák, és 100e az övfeszítő. Bontott nincs, Angliából lehetne rendelni utángyártottat, de övfeszítőt, műszerfalat végképp nem találni hozzá, a Nubirával nem kompatibilis. Sajna a lacetti elég ritka típus, astrába 110e egy szett. Kicsit mérges vagyok, mert tök fölöslegesen nyíltak ki a légzsákok, oldalról jöttek belénk.
Akkor talán mégsem áll messze a valóságtól az a hír, amit karambolos lacsi javításról hallottam, hogy a hat(!) légzsák+műszerfal-kormány-ülésborítás, érzékelők, stb, tehát a lufigarnitúra egyben 900 eFt.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #78 Dátum: 2007. November 19. - 18:55:26 »

Nekem egy hátsó ajtó és sárvédő csere-javítás festés került 500e.-be.Igaz az ellenfél biztosítója rendezte a csekket.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #79 Dátum: 2007. November 19. - 21:29:56 »

Nekem első-hátsó lökös és csomagtérajtó csere, hátfal javítás és festés:650.000Ft...
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #80 Dátum: 2007. November 20. - 00:09:50 »

Üdv

Először is köszönöm mindenkinek az együttérzést, és a linkeket.
Most kaptam meg az alkatrészlistát, eddig 700e-nál tart a szerelő, ebből 360e a légzsák, és 100e az övfeszítő. Bontott nincs, Angliából lehetne rendelni utángyártottat, de övfeszítőt, műszerfalat végképp nem találni hozzá, a Nubirával nem kompatibilis. Sajna a lacetti elég ritka típus, astrába 110e egy szett. Kicsit mérges vagyok, mert tök fölöslegesen nyíltak ki a légzsákok, oldalról jöttek belénk.

Érdeklődjél a  chevyklub.hu-n  sebijoe-nál.
itt az oldaluk címe: http://www.erauto.hu/index.php
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #81 Dátum: 2007. November 22. - 10:12:34 »

Infó kéne olyantól, akinek van első oldalablak légterelője!
Arra lennék kíváncsi, hogy az ablakmosó folyadék légterelős autón is visszacsapódik-e a vezetőülés melletti ablakra? Légterelő nélkül végigfolyik rajta, ez nem tetszik! Ha légterelővel legalább az ablak első fele tiszta maradna, talán már megérné felrakni légterelőt! (a menetszél az ablak hátsó felére gondolom úgyis visszacsapja a lét légterelővel is)
Köszi
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #82 Dátum: 2007. November 22. - 10:28:46 »

Infó kéne olyantól, akinek van első oldalablak légterelője!
Arra lennék kíváncsi, hogy az ablakmosó folyadék légterelős autón is visszacsapódik-e a vezetőülés melletti ablakra? Légterelő nélkül végigfolyik rajta, ez nem tetszik! Ha légterelővel legalább az ablak első fele tiszta maradna, talán már megérné felrakni légterelőt! (a menetszél az ablak hátsó felére gondolom úgyis visszacsapja a lét légterelővel is)
Köszi


nem csapódok vissza. Nekem legalábbis a légterelő szélső részén folyik végig, és érdekes, de nem csapódik rá a hátsó ajtóhoz. (vagy csak nem figyeltem fel rá)
én mindenképpen csak ajánlani tudom.
Naplózva
vigjanos
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Hozzászólás #83 Dátum: 2007. November 22. - 12:38:43 »

Helló!
Nekem az a tapasztalatom a légterelővel hogy mindenképen keveseb jut az oldalablakra mint anélkül de attól is füg hogy milyenek a szélviszonyok. + még jól is néz ki  Mosolyog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #84 Dátum: 2007. November 22. - 14:41:39 »

Nekem légterelő nélkül sem folyt oda.
Dícsértem is érte, mert az előző gépen amit levitt a szélvédőről, azt "rákente" az oldal ablakra.
Lehet, hogy az SW ebben is különbözik?

Az is igaz, hogy nekem a mosó át van alakítva, nem önt egy liter folyadékot a szélvédőre (lsd.: képriportok a galériában).

Egyébként a légterelőről csak jót tudok elmondani. Annak ellenére, hogy régebben (mások tapasztalataira hivatkozva) nem tartottam jó ötletnek.
2-3 hónapja fent vannak, és a beígért műszaki problémák (ablakemelő) nem jelentkeztek (kopp,kopp,kopp).
Én azért döntöttem a felszerelésük mellett, mert ha csak egy kicsit is leengedtem az ablakot, úgy bevágott a szél rajta, hogy fájt tőle a fülem+fejem.
Szellőztetni márpedig kell.

Eddíg elégedett vagyok a terelőkkel, nem bántam meg a felszerelésüket.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #85 Dátum: 2007. November 22. - 17:44:35 »

Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat. Igazából azért töketlenkedek a légterelő felszerelés-témában ennyit, mert volt már olyan autóm, amin volt. Gyári opel terelő. Azon a corsán még kézi ablakfelhúzó volt és bizony érezni lehetett, ahogy megszorult annál a pontnál, ahol az ablak teteje elérte a légterelőt. Egy idő után javult, beált, de olyan lazán sosem ment az ablak, mint előtte. Amúgy tuti dolog volt, már akkor ('94) több, mint 7 rugó volt, de sok előnyét tapasztaltam (pl. csepergő esőnél).
Mivel az egész ablakfelhúzó szerkezet egyben van, egy kézinél jóval kevesebbe kerül kicserélni, mint egy elektromosnál motorral együtt. Előbb-utóbb ha gyenge a szerkezet, biztos csere lesz, mert a nagyobb igénybevétel megdolgozza a szegecselt illesztéseket.
Viszont unom, hogy az ablakmosó állandóan összekeni az egész oldalablakot! Van úgy, hogy csak poros az ablak, mert nyáron jópár napig nincs eső, lemosatom a szélvédőt, erre keni az oldalát is. A fóliás ablakon meg ronda nyomot hagy és csúnya az összkép egy összekent ablak egy tiszta autóval. Lehet, hogy ezt kérek a Jézuskától... Vigyorog
Csak kell néznem valami jól fűtött garázst, ahol felrakom, mert úgy hallottam, hogy hidegben nem szereti a hajlítást.
Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2007. November 22. - 17:47:22 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #86 Dátum: 2007. November 22. - 18:09:42 »

...
Csak kell néznem valami jól fűtött garázst, ahol felrakom, mert úgy hallottam, hogy hidegben nem szereti a hajlítást.
Üdv!
Ha nem találsz közelebb, szívesen látlak... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #87 Dátum: 2007. November 22. - 19:03:41 »

...
Csak kell néznem valami jól fűtött garázst, ahol felrakom, mert úgy hallottam, hogy hidegben nem szereti a hajlítást.
Üdv!
Ha nem találsz közelebb, szívesen látlak... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Kripic cápát úgy ismeri, hogy csak Pesten tud autójához tartozékokat vásárolni mi?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
(Egyszerűbben fogalmazva:akkora barom, hogy képes ennyit autózni ha meglát valamit.) Vigyorog Vigyorog Vigyorog De amúgy nincs lelki kapcsolat a kocsim és köztem.....ááááá. Csupán sofőr és használati tárgy!  Vigyorog
Kripic barát!
Nagyon köszönöm a felajánlást, igazán rendes vagy! Talán közelebb is akad majd valami fűtött hely ha mégis megveszem. Vagy felrakatom a vásárlás helyén, törjék el ők!  Vigyorog
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
tois
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Hozzászólás #88 Dátum: 2007. November 23. - 15:34:46 »

Tegnap kitaláltam, hogy jó jönne egy hólánc. No nem mintha annyi hó lenne felénk, de ha kiugrunk Ausztriába vagy a szlovákokhoz felnézünk majd síelés céljából, nem jönne rosszul. Nem szoktunk sokat utazni, szóval nem szeretném, ha a család "milliókat" költene a dologra (karácsonyi ajándék lenne). Viszont azt sem szeretném, hogy az első felrakáskor tönkre menjen. Eddig mindig kaptam egyet kölcsön, de az szerintem erre a kerékre már nem lenne jó. Keresgéltem a neten, 6 és 54 eFt között találtam is, a hatezreset asszem a Marsó forgalmazza. Ismeritek azt a fajtát? Ha bármi tapasztalatotok van a hóláncok terén, lécci segítsetek! Köszi
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #89 Dátum: 2007. November 23. - 15:42:40 »

Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat. Igazából azért töketlenkedek a légterelő felszerelés-témában ennyit, mert volt már olyan autóm, amin volt. Gyári opel terelő. Azon a corsán még kézi ablakfelhúzó volt és bizony érezni lehetett, ahogy megszorult annál a pontnál, ahol az ablak teteje elérte a légterelőt. Egy idő után javult, beált, de olyan lazán sosem ment az ablak, mint előtte. Amúgy tuti dolog volt, már akkor ('94) több, mint 7 rugó volt, de sok előnyét tapasztaltam (pl. csepergő esőnél).
Mivel az egész ablakfelhúzó szerkezet egyben van, egy kézinél jóval kevesebbe kerül kicserélni, mint egy elektromosnál motorral együtt. Előbb-utóbb ha gyenge a szerkezet, biztos csere lesz, mert a nagyobb igénybevétel megdolgozza a szegecselt illesztéseket.
Viszont unom, hogy az ablakmosó állandóan összekeni az egész oldalablakot! Van úgy, hogy csak poros az ablak, mert nyáron jópár napig nincs eső, lemosatom a szélvédőt, erre keni az oldalát is. A fóliás ablakon meg ronda nyomot hagy és csúnya az összkép egy összekent ablak egy tiszta autóval. Lehet, hogy ezt kérek a Jézuskától... Vigyorog
Csak kell néznem valami jól fűtött garázst, ahol felrakom, mert úgy hallottam, hogy hidegben nem szereti a hajlítást.
Üdv!

Poros ablak tisztítására (meg az egész kocsiéra is) tökéletes megoldás a viaszos kefe (lsd. partnereink között)
Én már ezer éve (legalább 10) ezt használom. Nem kell víz, nem kell utána törölgetni, fényesíteni, foltot eltüntetni.
És sokkal gyorsabb is (idő!).
Nagyon jól használható a GK. törlő mikroszálas kendője is. Nedves időben nem működik a kefe, ilyenkor jöhet a mikroszálas. Ez is gyors+olcsó megoldás (ha már egyszer megvetted).

Poros ablakra víz+ablaktörlő=karcosodás.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 206   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!