Lacetti klub fórum
2024. Május 06. - 20:11:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 123   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 203135 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #45 Dátum: 2008. Január 21. - 19:36:27 »

Sziasztok. Végre egy téma amihez érdemben hozzá tudok szólni. Nem a szakmám de gyakorlatilag 20 éve foglalkozom számítógépekkel, ha problémátok van megpróbálok segíteni.

Addig is dicsekvésképpen itt a gépem: (ha már az autómmal -még- nem tudok "villogni"  Mosolyog  )
Na nálam ez nem jönne be, mert mindig látnám a porcicákat benne! Amennyit megy a gépem, kéthavonta egy egész macskát szedek ki belőle. Pedig hetente kétszer van takarítás, úgyhogy azt sem mondhatom, hogy a lakás koszos. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #46 Dátum: 2008. Január 23. - 21:09:46 »

 Hát igen. Azt elfelejtették mondani amikor vezzem a házat hogy UV fényben gyönyörűen világítanak a porszemek....
Naplózva
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #47 Dátum: 2008. Január 24. - 09:30:55 »

Ezeket a házakat az Interpol is szereti. Egy egész osztályt lehet oktatni újlenyomatokból Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #48 Dátum: 2008. Január 27. - 15:32:22 »

A hálózati kártya is megadta magát a gépemen. Nincs más hátra, magy a laptop a szervízbe. Nem tudom, mikor kapom vissza. 

Soha többet MSI.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #49 Dátum: 2008. Január 27. - 20:44:13 »

A hálózati kártya is megadta magát a gépemen. Nincs más hátra, magy a laptop a szervízbe. Nem tudom, mikor kapom vissza. 

Soha többet MSI.

Sajnos én hallottam MSIről , hogy nem túl jó. Egyik haveromé is feladta. Ráadásul az alaplapja.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #50 Dátum: 2008. Január 27. - 21:04:34 »

A hálózati kártya is megadta magát a gépemen. Nincs más hátra, magy a laptop a szervízbe. Nem tudom, mikor kapom vissza. 

Soha többet MSI.

Sajnos én hallottam MSIről , hogy nem túl jó. Egyik haveromé is feladta. Ráadásul az alaplapja.
Talán itt az A betűt kell követni? Mint Asus, Acer? Úgy mint a fényképezőknél az on végűeket, mint Canon, Nikon?  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #51 Dátum: 2008. Január 27. - 21:08:13 »

A hálózati kártya is megadta magát a gépemen. Nincs más hátra, magy a laptop a szervízbe. Nem tudom, mikor kapom vissza. 

Soha többet MSI.

Sajnos én hallottam MSIről , hogy nem túl jó. Egyik haveromé is feladta. Ráadásul az alaplapja.
Talán itt az A betűt kell követni? Mint Asus, Acer? Úgy mint a fényképezőknél az on végűeket, mint Canon, Nikon?  Vigyorog
Asus tényleg jó. Notiknál 2 év gart adnak, és 1 évet az aksira. Az áruk sem vészes. Csak ajánlani tudom. Csak az oprendszerrel lehetnek gondok. Nehéz hozzájuk XP drivert szerezni. És ha van is, nem biztos, hogy jó is. De ha nincs bajod a Vistával, akkor semmi problem Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #52 Dátum: 2008. Január 27. - 21:09:40 »

A hálózati kártya is megadta magát a gépemen. Nincs más hátra, magy a laptop a szervízbe. Nem tudom, mikor kapom vissza. 

Soha többet MSI.

Sajnos én hallottam MSIről , hogy nem túl jó. Egyik haveromé is feladta. Ráadásul az alaplapja.
Talán itt az A betűt kell követni? Mint Asus, Acer? Úgy mint a fényképezőknél az on végűeket, mint Canon, Nikon?  Vigyorog
Alaplap, VGA:Asus, Abit. Hang: Creative.  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #53 Dátum: 2008. Január 27. - 21:12:43 »

A hálózati kártya is megadta magát a gépemen. Nincs más hátra, magy a laptop a szervízbe. Nem tudom, mikor kapom vissza. 

Soha többet MSI.

Sajnos én hallottam MSIről , hogy nem túl jó. Egyik haveromé is feladta. Ráadásul az alaplapja.
Talán itt az A betűt kell követni? Mint Asus, Acer? Úgy mint a fényképezőknél az on végűeket, mint Canon, Nikon?  Vigyorog

Az egész oka az RoHS!
Mióta ólommentes forraszanyag van, azóta minden ****! Bevezetése óta 40 %-kal nőtt a meghibásodások száma az egész elektronikai iparban!
MSI-vel sem nekem, sem tágas környezetemnek nincs semmi gondja!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #54 Dátum: 2008. Január 28. - 10:05:33 »

Hát, nekem sincs vele bajom.
Ezeken kívűl (némelyiknél fennáll a lehetőség, hogy én "néztem be" valamit - ezekkel majd jól lejáratom magam. Bár, ha más gépeknél ugyan ezzel a beállítással helyesen működik ...  He Na mindegy, hátha lesz vkinek jó ötlete):

•   BIOS USB támogatás nem működik: USB kulcsról nem tud működni, USB-s egér nem működik (BIOS-ban engedélyezve van)
•   & jelet nem hajlandó írni. „Alt Gr” és „c” külön működik
•   „Shift” csak a többi billentyűnél jóval nagyobb erővel működik
•   Kijelző háza elrepedt
•   Kijelző fényereje időnként nem stabil, saját magától változtatja a fényerőt
•   Egér bal gombja ismétel
•       Belső WIFI kártya vagy elindul, vagy nem. Amikor nem, akkor más MAC értéket ír, mint amit gyárilag kapott (szoftveres felülírás nélkül)

A gép alig több, mint 1 éves.
Ha van valakinek ötlete, ne kíméljen.


Egyéb észrevételek:
•       A BIOS nevetségesen szegényes, szinte semmit nem lehet beállítani
•       A tapipadhoz nincs finomhangoló szoftver, így nagyon idegesítő használni

A régi, sokak által lenézett Gericom szolgáltatások (és megbízhatóság) terén simán űberelte. Csak hát eljárt felette az idő (picit lassú).
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #55 Dátum: 2008. Január 28. - 10:55:34 »

Stocz!
Nem akarom elviccelni, de ez a gép nem gurult le a lépcsőházban? He
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #56 Dátum: 2008. Január 28. - 11:00:02 »

Stocz!
Nem akarom elviccelni, de ez a gép nem gurult le a lépcsőházban? He

Semmi extra nem történt vele.
Újonan vettem, max a gyártól hazáig pottyanhatott. Bár ennek semmi jele nem volt.
A ház elrepedésével kapcsolatban nagy valószínűséggel előjön majd ez a kérdés. Bár aki laptopokkal dolgozik, az egészen biztosan látott már ilyet - normál körülmények között is.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #57 Dátum: 2008. Január 28. - 12:06:52 »

Stocz!
Nem akarom elviccelni, de ez a gép nem gurult le a lépcsőházban? He

Semmi extra nem történt vele.
Újonan vettem, max a gyártól hazáig pottyanhatott. Bár ennek semmi jele nem volt.
A ház elrepedésével kapcsolatban nagy valószínűséggel előjön majd ez a kérdés. Bár aki laptopokkal dolgozik, az egészen biztosan látott már ilyet - normál körülmények között is.

Van egy olyan érzésem, hogy a burkolat repedése és a villódzás együtt jár.
Anno a IBM ThinkPadem is csinált ilyet, a kijelző szalagkábele megadta magát, és a kijelző burkolat ott sem volt a topon. Nem repedt el, de elég lazán siekrült összerakni. Laza kábelcsere után jó volt újra.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #58 Dátum: 2008. Február 09. - 06:58:35 »

Na, visszakaptam a gépemet - kijavítva!  Vigyorog

Az Albacomp szervíze nagyon korrekt munkát végzett. 10 napot ígértek átvételkor, 9 lett belőle.
Garanciában cserélve:
- kijelző burkolata (típushiba  )
- wlan modul
- billentyűzet
- inverter

Most egész korrekt a gép. Még egy pár nap rámegy, hogy ismét minden rajta legyen, ami kell, aztán lehet újra dolgozni rajta. 
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #59 Dátum: 2008. Február 09. - 10:26:38 »

Na, visszakaptam a gépemet - kijavítva!  Vigyorog

Az Albacomp szervíze nagyon korrekt munkát végzett. 10 napot ígértek átvételkor, 9 lett belőle.
Garanciában cserélve:
- kijelző burkolata (típushiba  )
- wlan modul
- billentyűzet
- inverter

Most egész korrekt a gép. Még egy pár nap rámegy, hogy ismét minden rajta legyen, ami kell, aztán lehet újra dolgozni rajta. 
Ez így elég korrekt. Végre valami pozitív dolog nyereségcentrikus országunkban.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 123   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!