Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 03:02:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 380757 alkalommal)
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #2010 Dátum: 2015. Június 30. - 19:11:07 »

Kicsit túl van biztosítva... Olyan mintha egy elcseszett hajlakkreklám reinkarnációja lenne. Tudjátok?! "London, eső, a hajam még mindig tart!" Itt meg a kocsi már régen le lesz amortizálva, de a lámpa még mindig tart.  Vigyorog
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2011 Dátum: 2015. Június 30. - 20:40:36 »

Van valami trükkje a hátsó fékizzó cseréjének? Próbáltam elforgatni a foglalatot (a jobboldali kettő féklámpaizzó közül az alsó kiégett), de lehet hogy gyenge voltam hozzá, mert meg se moccant.
Én levettem belülről a burkolatot és egy kicsi gumikalapáccsal segítettem Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2012 Dátum: 2015. Június 30. - 20:55:33 »

Van valami trükkje a hátsó fékizzó cseréjének? Próbáltam elforgatni a foglalatot (a jobboldali kettő féklámpaizzó közül az alsó kiégett), de lehet hogy gyenge voltam hozzá, mert meg se moccant.
Én levettem belülről a burkolatot és egy kicsi gumikalapáccsal segítettem Mosolyog
Nem a lámpa kivétele a gond, hanem a foglalaté.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2013 Dátum: 2015. Július 01. - 06:22:30 »

Nem könnyű megmozdítani, de a spenót segít valóban  Vigyorog
Dorni + kalapács. 

Sebike! Lesz majd diablonak egy új háátsó lámpa.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Vazze, gyere át, kiszedem. Mosolyog
Egyelőre úgy vagyok vele, hogy a 4-ből 3 világít, plusz a pótféklámpa, annyira nem izgat. De lehet, hogy átugrom, vagy akár te is jöhetsz, ha errefelé van dolgod, hétfőtől szabin leszek. Egyébként végülis 7 évig bírta, ami nem rossz, páromnak évente szoktam féklámpaizzót cserélni a Poloban. Mondjuk én keveset fékezek. Vigyorog
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2014 Dátum: 2015. Július 01. - 06:23:22 »

Van valami trükkje a hátsó fékizzó cseréjének? Próbáltam elforgatni a foglalatot (a jobboldali kettő féklámpaizzó közül az alsó kiégett), de lehet hogy gyenge voltam hozzá, mert meg se moccant.
Én levettem belülről a burkolatot és egy kicsi gumikalapáccsal segítettem Mosolyog
Sedan esetében szerencsére nem kell kivenni a lámpát, de lehet egyszerűbb lenne hozzáférni úgy.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #2015 Dátum: 2015. Július 01. - 15:36:33 »

Van valami trükkje a hátsó fékizzó cseréjének? Próbáltam elforgatni a foglalatot (a jobboldali kettő féklámpaizzó közül az alsó kiégett), de lehet hogy gyenge voltam hozzá, mert meg se moccant.
Én levettem belülről a burkolatot és egy kicsi gumikalapáccsal segítettem Mosolyog
Sedan esetében szerencsére nem kell kivenni a lámpát, de lehet egyszerűbb lenne hozzáférni úgy.
Ja, bocs... a felett elsiklottam, hogy nem HB Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2016 Dátum: 2015. Július 01. - 22:38:08 »

Van valami trükkje a hátsó fékizzó cseréjének? Próbáltam elforgatni a foglalatot (a jobboldali kettő féklámpaizzó közül az alsó kiégett), de lehet hogy gyenge voltam hozzá, mert meg se moccant.
Én levettem belülről a burkolatot és egy kicsi gumikalapáccsal segítettem Mosolyog
Sedan esetében szerencsére nem kell kivenni a lámpát, de lehet egyszerűbb lenne hozzáférni úgy.
Gyere át, kiszedjük. Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2017 Dátum: 2015. Július 02. - 06:30:00 »

Van valami trükkje a hátsó fékizzó cseréjének? Próbáltam elforgatni a foglalatot (a jobboldali kettő féklámpaizzó közül az alsó kiégett), de lehet hogy gyenge voltam hozzá, mert meg se moccant.
Én levettem belülről a burkolatot és egy kicsi gumikalapáccsal segítettem Mosolyog
Sedan esetében szerencsére nem kell kivenni a lámpát, de lehet egyszerűbb lenne hozzáférni úgy.
Gyere át, kiszedjük. Vigyorog

Tegnap ismét próbáltuk kiszedni, illetve a tesitanárunk, de neki sem sikerült, pedig jó erőben van. Jövő héten kereslek majd, de nemcsak ezért.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2018 Dátum: 2015. Július 10. - 15:48:28 »

Nos beváltottam a "fenyegetést", és átugrottam Kapitányhoz. Neki sikerült "célszerszámmal" kivenni a foglalatot. Meglepetés ért, mert az izzó nem volt kiégve illetve kicsit elbizonytalanodtam. A sedan hátsó lámpája gyárilag 4 helyzetjelzőt tartalmaz ( Vigyorog), és mind a négyben duplaszálas 21/5W-os izzó van, ám csak a felső kettő funkcionál valójában féklámpaként. Fel is hívtuk Tomit, aki meg is erősítette, hogy ez így jó, ám mind a négy foglalathoz megy a három vezeték és a kézikönyv szerint is a 4 ajtósban 4x21/5W-os izzó van helyzetjelző/féklámpaként. Aztán Kapitány megbontotta a szigetelőszalagot és kiderült, hogy az alsó foglalatokhoz menő egyik vezeték (piros) nincs bekötve gyárilag.  He
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2019 Dátum: 2015. Július 10. - 21:35:34 »

Nos beváltottam a "fenyegetést", és átugrottam Kapitányhoz. Neki sikerült "célszerszámmal" kivenni a foglalatot. Meglepetés ért, mert az izzó nem volt kiégve illetve kicsit elbizonytalanodtam. A sedan hátsó lámpája gyárilag 4 helyzetjelzőt tartalmaz ( Vigyorog), és mind a négyben duplaszálas 21/5W-os izzó van, ám csak a felső kettő funkcionál valójában féklámpaként. Fel is hívtuk Tomit, aki meg is erősítette, hogy ez így jó, ám mind a négy foglalathoz megy a három vezeték és a kézikönyv szerint is a 4 ajtósban 4x21/5W-os izzó van helyzetjelző/féklámpaként. Aztán Kapitány megbontotta a szigetelőszalagot és kiderült, hogy az alsó foglalatokhoz menő egyik vezeték (piros) nincs bekötve gyárilag.  He
Pontosan. Pedig a lámpán lévő jelölések szerint 2x21/5W izzóra lett konstruálva. Mégis, az alsóhoz vezető szál szemmel láthatólag nem  volt soha bekötve.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2020 Dátum: 2015. Július 12. - 08:43:30 »

Így van.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2021 Dátum: 2015. Október 02. - 16:21:10 »

uff!

A beltéri/csomagtéri világítás mivel van egy biztosítékon?

Ki akartam venni a csomagtéri foglalatot, ami egy elcseszett konstrukció. Kivételkor ahogy megdöntöttem, hozzáért a kasztnihoz, szikrázott egyet, majd abbahagyta a világítást. Érdekes, hogy ezen felül bezáráskor nem villant az index (kizáráskor igen), illetve a benti csomagtérnyitó nem működik, de a kulcsról a távirányító igen.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2022 Dátum: 2015. Október 02. - 18:40:04 »

uff!

A beltéri/csomagtéri világítás mivel van egy biztosítékon?

Ki akartam venni a csomagtéri foglalatot, ami egy elcseszett konstrukció. Kivételkor ahogy megdöntöttem, hozzáért a kasztnihoz, szikrázott egyet, majd abbahagyta a világítást. Érdekes, hogy ezen felül bezáráskor nem villant az index (kizáráskor igen), illetve a benti csomagtérnyitó nem működik, de a kulcsról a távirányító igen.


nincs elcseszve csak nem figyelnek,hogy hogyan rakják rá a csatlakozót és mindig a rossz oldalra kerül a +,elő kell venni a próbalámpát és mérni....
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2023 Dátum: 2015. Október 03. - 16:26:05 »

uff!
A beltéri/csomagtéri világítás mivel van egy biztosítékon?

Hogy megválaszoljam saját kérdésem: ef19-es biztosíték.

http://lacetti.com.ua/manual/EN/documents/Nubira-Lacetti/ewd-rhd-j/5J2_4.en.html

Ami az orosz/ukrán fórumokon nincs fent a Lacsiról, az nem létezik.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2024 Dátum: 2015. Október 03. - 18:31:54 »

uff!
A beltéri/csomagtéri világítás mivel van egy biztosítékon?

Hogy megválaszoljam saját kérdésem: ef19-es biztosíték.

http://lacetti.com.ua/manual/EN/documents/Nubira-Lacetti/ewd-rhd-j/5J2_4.en.html

Ami az orosz/ukrán fórumokon nincs fent a Lacsiról, az nem létezik.
Látod, választ nem kapsz a kérdésedre, csak kioktatást. 
Pedig egy "hozzáértő" segítőkész, profi szerelőnek utánanézni ez nem lehet több 5 percnél!!! /szerintem/
De ezzel zárnám is a gondolat menetemet!!!  Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint

További negatív reagálásokat törölni fogom. 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 133 134 [135] 136 137 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!