Lacetti klub fórum
2024. Május 08. - 00:46:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 136 137 [138] 139 140 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 380747 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2055 Dátum: 2015. December 31. - 18:39:17 »

Kiégett az egyik H4-es izzóm...9,5 évesen... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Bázzze. Benzin + gyufa, felgyújtani!




Az izzót.


 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #2056 Dátum: 2016. Január 29. - 09:07:27 »

Sziasztok!

Kb 2 éve van meg az autó. Nubira III 1.6 SX (2004). Gyakorlatilag 2 havonta eszi az első izzókat és már kezd az idegeimre menni. A tompított adja meg magát felváltva. Ráadásul a cseréhez ki is kell szerelni a lámpatestet. Tudom, hogy ennek a típusnak ez gyári hibája, de lehet esetleg tenni ellene valamit? Ez kész vicc így. Nincs valami lehetőség (a xenon szetten kívül) amivel normális élettartamot bír az izzó? Izzó típusból már többet is kipróbáltam. A vacak olcsótól, a több ezer Ft-os -ig. Mind hamar kuka lett. 
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2057 Dátum: 2016. Január 29. - 09:18:50 »

Nekem átlag 2-3 évet bír ki a tompított, Tungsram vagy Hella került bele. Szerintem nézesd meg a villamos rendszert, generátor stb, hátha azzal van gond.
Naplózva
csdani1982
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Hozzászólás #2058 Dátum: 2016. Január 29. - 13:14:58 »

Mindkettő izzó típus volt már benne, egyik sem bírta sokáig. Mindent átnézettem, minden patent a töltés, feszültség szabályzás körül. A korán kiégő izzó problémáját gyakorlatilag az összes Nubira III tulajtól hallom, ha szóba keveredek velük. Te vagy az első, akinél nem jelentkezik a probléma Mosolyog
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #2059 Dátum: 2016. Január 29. - 13:18:51 »

+1 fővel erősítem a gyakran izzótcserélők táborát.

Volt +90%-os Tungsramom is, az többet bírt, kb. fél évet, de még az is kevés. Ha nem ingyen lett volna, szívtam volna a fogamat.
Naplózva
szikszair73
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Hozzászólás #2060 Dátum: 2016. Január 29. - 13:37:54 »

Sziasztok

1.4 lacetti, alap, 2005-os, benzin 2 havonta cseréltem, ismerősöm skoda octavia, dízel, szintén 2 havonta csere. Mindenhonnan rendeltük az izzókat, semmi nem volt jó. Kb 3 éve egy kínai oldalról pár százasért rendelt 4 kis fekete dobozt, az akksi + és - saruira kell rákötni. /1 doboz/autó//
Azóta nem cseréltem izzókat pedig tesco gazdaságos? vagy az ajándék kínai? nem tudom melyik van benne jelenleg.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2061 Dátum: 2016. Január 29. - 17:05:57 »

Nekem a gyári is több mint 3 évig bírta, az Phillips volt. Most 8 évesen a 3. készlet van benne. Igaz legutóbb az egyik oldali pár hónap után kiégett, de a szakszerviz (én ott cseréltetem)kicserélte gariban.
A párom 2007-es VW Polojában viszont gyakran kiég a H7-es és a féklámpa izzója is. Évente legalább egyszer, de inkább ké-háromszor kell cserélnem (legalább ott könnyen hozzáférhető a lámpa Mosolyog ).
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 29. - 17:08:09 írta diablo77 » Naplózva
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #2062 Dátum: 2016. Január 29. - 19:44:27 »

Nekem a gyári izzók kb. 6 évig bírták. Egyébként ilyen problémákra annak idején bármilyen típushoz a szervizben az Opeltől vettünk úgynevezett cekászt (egy vezeték tekercsnek nézett ki) és azt szerelték be a fiúk. Utána sokáig bírta mindegyik.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2063 Dátum: 2016. Január 29. - 22:38:53 »

A kormányszervó feszingadozásokat csinál, az hamar gyilkolja az izzókat. Én parkoláshoz mindig csak helyzetjelzőre veszem le. Így bírnak 1-3 évet az izzót. Főleg hidegben szeretnek kiégni  Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2064 Dátum: 2016. Január 30. - 11:49:22 »

A kormányszervó feszingadozásokat csinál, az hamar gyilkolja az izzókat. Én parkoláshoz mindig csak helyzetjelzőre veszem le. Így bírnak 1-3 évet az izzót. Főleg hidegben szeretnek kiégni  Vigyorog
Ott bizony elektromos hiba lehet. A kormány szervó nem befolyásolhatja az elektromos hálózat feszültség stabilitását. Meg kell vizsgálni az akkumulátorodat, főkábelek csatlakozási pontjait, világítási áramkör csatlakozókat. Én leszoktam a különböző "tudományos" izzók használatáról jó ideje. Közönséges hatszáz egynéhány forintos Hella H7-eseket használok. 2 évet idáig mind kibírt. Sőt, nem is szokásom megvárni, míg kiég. Párban kicserélem és kevesebb a meglepi. A távolsági és az első ködfény kivételével a többit is kicserélem egy füst alatt. Én ezen nem spórolok, kevesebb az esély, hogy akkor ég ki, amikor a legkellemetlenebb. Persze így is előfordulhat.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2065 Dátum: 2016. Január 30. - 12:35:48 »

Még a szakszervizben  mondták ezt 11 éve minden Lacettire, hogy a szervo miatt égnek ki sűrűbben az izzók. Onnan vettem ezt a sületlenséget. Én azóta odafigyelek, hogy tompítottal ne tekergessem a kormányt álló helyzetben vagy parkoláskor. Nem feltétlenül az enyémre értették konkrétan.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2066 Dátum: 2016. Január 30. - 13:43:22 »

Én meg arra figyelek, hogy indításkor ne legyen bekapcsolva még a helyzetjelző sem. Kacsint
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #2067 Dátum: 2016. Január 30. - 13:51:45 »

Még a szakszervizben  mondták ezt 11 éve minden Lacettire, hogy a szervo miatt égnek ki sűrűbben az izzók. Onnan vettem ezt a sületlenséget. Én azóta odafigyelek, hogy tompítottal ne tekergessem a kormányt álló helyzetben vagy parkoláskor. Nem feltétlenül az enyémre értették konkrétan.
Nem neveztem sületlenségnek, csupán szakmailag nem kellőképpen megalapozott.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2068 Dátum: 2016. Január 30. - 18:05:12 »

Én meg arra figyelek, hogy indításkor ne legyen bekapcsolva még a helyzetjelző sem. Kacsint
Erre én is figyelek, de mindig akkor veszem észre, hogy bekapcsolva van, mikor már jár a motor.  Vigyorog
Azért jól bírják az izzók.

Tungsram 18hónap
Tungsram +50% 13hónap
Osram ultral life 49hónap
Jelenleg 15 hónapja Osram Allseason-t használok.
Naplózva


LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #2069 Dátum: 2016. Január 30. - 21:00:37 »

Még a szakszervizben  mondták ezt 11 éve minden Lacettire, hogy a szervo miatt égnek ki sűrűbben az izzók. Onnan vettem ezt a sületlenséget. Én azóta odafigyelek, hogy tompítottal ne tekergessem a kormányt álló helyzetben vagy parkoláskor. Nem feltétlenül az enyémre értették konkrétan.

aki ezt mondta az összekeverte egy opellal,mivel hidralikus szervo van benn semmi köze az elektromos hálozathoz...
a kiégés oka a távolkeleti típusokra jellemző nagyobb töltőfeszültség és a kritikán aluli minőségű H7 es égők
olcsó és jó égőnek tudom ajánlani az SCT "White Plasma" nevű égőt látni lehet vele nem kerül sokba és többet bír mint egy Osram vagy Tungsram emeltfényű fényerőben pedig nem sokkal rosszabb mint az Osram Night Breaker Ultimeted
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 136 137 [138] 139 140 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!