Lacetti klub fórum
2024. Május 10. - 18:02:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Le
 
Szerző Téma: Sérülések, kivitelezési hibák  (Megtekintve 71398 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #165 Dátum: 2008. Június 21. - 16:05:40 »



Balázs László
Tatai út 56.
Budapest

06-1-3490194


Köszönöm szépen én is. Ez a XIV/XIII kerben van?
XIII.    Kacsint
igen
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #166 Dátum: 2008. Június 26. - 10:33:43 »



Balázs László
Tatai út 56.
Budapest

06-1-3490194

Itt csak horpadást javítanak vagy csinálnak esetleg helyi (spot) fényezést is? A horpadást ugye fényezés nélkül javítják?
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #167 Dátum: 2008. Június 26. - 12:06:23 »



Balázs László
Tatai út 56.
Budapest

06-1-3490194

Itt csak horpadást javítanak vagy csinálnak esetleg helyi (spot) fényezést is? A horpadást ugye fényezés nélkül javítják?
A fényező az külön van, ők lakatosok, de láttak már autót.  Vigyorog Vigyorog Kacsint Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
joberhau
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Hozzászólás #168 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 05:40:16 »

Sziasztok!

Na ezt is végig elolvastam! Itt is van néhány nagyon érdekes dolog. Már megint csak a garanciális időszakról tudok beszélni. Ki kell használni! Amit csak lehet, ha kell nagyítóval végignézni az autót. Na de nem szégyen ez egy picit? Én több mint 80 ezer forintot fizettem ki a fényezésre, és gondolom, hogy nem egyedül vagyok vele. Akkor szerintem nem kérdéses az, ha kopik a festék, akkor azt biza gariban ki kell javítani. Gondolom, hogy mondanom nem kell, ezt a szervízben igyekeznek inkább kimagyarázni. Az én kedvencemen is kopnak a kilincsek. Ne vegye senki zokon, de én csalódtam egy picit a mindig dícsért Gombosban. Már korábban elkezdett kopni a festék a kilincseken, de nem nagyon volt rá időm, így halogattam a dolgot. Aztán egyszercsak kaptam magam, és irány a Gombos. Mint azt már valaki valahol említette, hogy ahol az autót veszed, vetted ott "jobban bánnak az ügyféllel", én is ezért vittem oda. Szóval a sztori. Egy szép napos reggelen elindultam a Gombosékhoz, hogy kérjem a kilincsek garanciában történő javítását. Megérkeztem, kedvesen fogadtak, de valahol éreztették velem, hogy ez nem a normál használat közben, az általam vélt anyaghiba miatt jelentkeztő sérülés. Arra hivatkoztak, hogy a kilincsen inkább külső sérülés látszik, ami vélhetőleg egy parkolóban "rányítás" miatt keletkezett. Már majdnem hagytam magam, de aztán mondtam, hogy jó ez rendben van, de ugye nem akarja nekem bemagyarázni azt, hogy a kilincsek belső felére is rányitották az ajtót!? Egy hetet vártam mire végülis a központjuk engedélyezte a hibák garanciális javítását. Próbálkoztam egy kicsit a kőfelverődésekből eredő hibák kijavítattásával, sikretelen volt. Nem tudom, de én korábban láttam néhány újságcikket az interneten, ami ugyan nem a fényezésekről, hanem a jégesőről és annak következményeiről szólt, de érdekes módon még az öklömnyi nagyságú jégdaraboknak sem sikerült leverni a festéket a képen látható autókról. Szóval sajnos én nem bízom abban, hogy néhány éven belül ne kellene fényezőhöz vinni az autót. A lakkrétegben sejtem a gondot.

2.-ik történet, ez egy picit eltér a témától, de..:
Pechemre ezt követően, néhány nap múlva, egy motoros a kereszteződésben igyekezett balról megelőzni, mikor én már a balra kanyarodást megkezdtem. CSATT!  A bal hátsó ajtó behorpadva, bal első ajtó alja, és a bal első sárvédő szépen végighúzva. Hála égnek, hogy ez a ..... nem sérült meg. Mehettem vissza Gombosékhoz. Már volt a DEKRA szakértő, felvette a káreseményt, stb. Remélem nem vacakol majd a biztosító. Sajnos vannak negatív tapasztalataim a biztosítokkal még jó, hogy itt: http://www.das.hu/ vagyok biztosítva.

3.-ik történet:
Korábban a Matizomnál egy a sárvédőn lévő horpadást és egy kis karcolást (Gyulai) potom 250 ezer forintért javították volna ki. Tudom, hihetetlen. Én is majdnem leültem, aztán meg furcsán néztem a telefonomra, mert azt hittem, hogy rossz számot hívtam. Meg is jegyeztem, hogy "ne haragudjon, de nem egy A8-ast adtam le javításra." Csak, hogy a biztosítót (UNIQA ) is említsem , mert ugye szerintük "a jobbra-kanyarodásnak is vannak szabályai"-ra hivatkozva 50%-50%-ban tartották a felelősségem a balesetben. Nem tudom, hogy miért voltam felelős, én csak parkolni szerettem volna az út jobb oldalán, az útra meröleges parkolóba, mikor az ügyfelük, egy szutyukis a kerékpárúton, jobbról próbált előzni. Na azóta vagyok a D.A.S. ügyfele.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #169 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 09:55:56 »

Sziasztok!

Na ezt is végig elolvastam! Itt is van néhány nagyon érdekes dolog. Már megint csak a garanciális időszakról tudok beszélni. Ki kell használni! Amit csak lehet, ha kell nagyítóval végignézni az autót. Na de nem szégyen ez egy picit? Én több mint 80 ezer forintot fizettem ki a fényezésre, és gondolom, hogy nem egyedül vagyok vele. Akkor szerintem nem kérdéses az, ha kopik a festék, akkor azt biza gariban ki kell javítani. Gondolom, hogy mondanom nem kell, ezt a szervízben igyekeznek inkább kimagyarázni. Az én kedvencemen is kopnak a kilincsek. Ne vegye senki zokon, de én csalódtam egy picit a mindig dícsért Gombosban. Már korábban elkezdett kopni a festék a kilincseken, de nem nagyon volt rá időm, így halogattam a dolgot. Aztán egyszercsak kaptam magam, és irány a Gombos. Mint azt már valaki valahol említette, hogy ahol az autót veszed, vetted ott "jobban bánnak az ügyféllel", én is ezért vittem oda. Szóval a sztori. Egy szép napos reggelen elindultam a Gombosékhoz, hogy kérjem a kilincsek garanciában történő javítását. Megérkeztem, kedvesen fogadtak, de valahol éreztették velem, hogy ez nem a normál használat közben, az általam vélt anyaghiba miatt jelentkeztő sérülés. Arra hivatkoztak, hogy a kilincsen inkább külső sérülés látszik, ami vélhetőleg egy parkolóban "rányítás" miatt keletkezett. Már majdnem hagytam magam, de aztán mondtam, hogy jó ez rendben van, de ugye nem akarja nekem bemagyarázni azt, hogy a kilincsek belső felére is rányitották az ajtót!? Egy hetet vártam mire végülis a központjuk engedélyezte a hibák garanciális javítását. Próbálkoztam egy kicsit a kőfelverődésekből eredő hibák kijavítattásával, sikretelen volt. Nem tudom, de én korábban láttam néhány újságcikket az interneten, ami ugyan nem a fényezésekről, hanem a jégesőről és annak következményeiről szólt, de érdekes módon még az öklömnyi nagyságú jégdaraboknak sem sikerült leverni a festéket a képen látható autókról. Szóval sajnos én nem bízom abban, hogy néhány éven belül ne kellene fényezőhöz vinni az autót. A lakkrétegben sejtem a gondot.

2.-ik történet, ez egy picit eltér a témától, de..:
Pechemre ezt követően, néhány nap múlva, egy motoros a kereszteződésben igyekezett balról megelőzni, mikor én már a balra kanyarodást megkezdtem. CSATT!  A bal hátsó ajtó behorpadva, bal első ajtó alja, és a bal első sárvédő szépen végighúzva. Hála égnek, hogy ez a ..... nem sérült meg. Mehettem vissza Gombosékhoz. Már volt a DEKRA szakértő, felvette a káreseményt, stb. Remélem nem vacakol majd a biztosító. Sajnos vannak negatív tapasztalataim a biztosítokkal még jó, hogy itt: http://www.das.hu/ vagyok biztosítva.

3.-ik történet:
Korábban a Matizomnál egy a sárvédőn lévő horpadást és egy kis karcolást (Gyulai) potom 250 ezer forintért javították volna ki. Tudom, hihetetlen. Én is majdnem leültem, aztán meg furcsán néztem a telefonomra, mert azt hittem, hogy rossz számot hívtam. Meg is jegyeztem, hogy "ne haragudjon, de nem egy A8-ast adtam le javításra." Csak, hogy a biztosítót (UNIQA ) is említsem , mert ugye szerintük "a jobbra-kanyarodásnak is vannak szabályai"-ra hivatkozva 50%-50%-ban tartották a felelősségem a balesetben. Nem tudom, hogy miért voltam felelős, én csak parkolni szerettem volna az út jobb oldalán, az útra meröleges parkolóba, mikor az ügyfelük, egy szutyukis a kerékpárúton, jobbról próbált előzni. Na azóta vagyok a D.A.S. ügyfele.

Hát látom elég sok gondod volt már most a fényezéssel.
Sajnos nekem is.
Viszont az a véleményem, hogy fényezési problémákkal, ha csak nem garanciális az eset, nem érdemes szakszervizbe járni, mivel sokkal drágábban dolgoznak.
Nekem van "saját" fényezőm, akinek van karosszériása. Egy elemet 10.000-ért fúj, a karosszériás attól függ, milyen a sérülés, de ő se vészes.
Szerintem érdemes inkább arra járkálni, a garanciába nem számít bele, viszont a pénztárcádba igen... Kacsint
Naplózva
fefe2
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #170 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 12:35:50 »

Találkozásom eredménye egy utánfutós 1300-as kocka LADÁ-val. Piros lámpánál álltam, amikor megpróbálta ugyanazt a teret elfoglalni autójával, amit az én kocsim már betöltött.
Számla:  Lökhárító hátsó héj Lacetti 5A              1db                   54243,6 Ft
            Merevítő lökhárító hátsó Lacetti 5A        1db                   23869,2 Ft
            Patent lökhárító                                  6db                      784,8 Ft
            Rendszámkeret                                   1db                      310    Ft
            Patent betét                                      3db                      111,6 Ft
            Üregvédő                                        0,2db                     1021,7 Ft
            Patent                                              1db                       114    Ft
            Izzó 12V5W üveg                                2db                        196   Ft
            Fényezés                                           1                      125725,2 Ft
            Karosszéria javítás                             69 óra                   66173,76 Ft
            Összesen:                                                                  272550 Ft
Mint látszik egy kicsit a hátsó ajtóba is belepiszkált a LADA. A kárt a K&H fizette korrekt módon és gyorsan. A munkát a győri Chevrolet Gyimes Kft csinálta, olyan mint új korában. Eddig mindig ott végeztek rajta minden munkát jók a tapasztalataim velük. Csak az a rezsi óradíj ne lenne
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #171 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:24:08 »

Hány elemet fényeztek ennyi pénzért?
Naplózva


LPG
joberhau
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Hozzászólás #172 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:22:20 »

Sziasztok!

Igazad van! Nyilván nem viszem szakszervizbe az autót, ha nem garis az ügy.
Naplózva
joberhau
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13



« Hozzászólás #173 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:28:16 »

fefe2!

Neked még azt is felszámolták óradíjban, amit a húzatópadon állt!?  Vigyorog
Nem semmi! Tényleg elég "merészen" számolják az óradíjat. 
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #174 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:33:07 »

fefe2!

Neked még azt is felszámolták óradíjban, amit a húzatópadon állt!?  Vigyorog
Nem semmi! Tényleg elég "merészen" számolják az óradíjat. 
 
Nyugi, biztosítós volt a dolog, őket meg nem kell sajnálni! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #175 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 10:27:22 »

Találkozásom eredménye egy utánfutós 1300-as kocka LADÁ-val. Piros lámpánál álltam, amikor megpróbálta ugyanazt a teret elfoglalni autójával, amit az én kocsim már betöltött.
Számla:  Lökhárító hátsó héj Lacetti 5A              1db                   54243,6 Ft
            Merevítő lökhárító hátsó Lacetti 5A        1db                   23869,2 Ft
            Patent lökhárító                                  6db                      784,8 Ft
            Rendszámkeret                                   1db                      310    Ft
            Patent betét                                      3db                      111,6 Ft
            Üregvédő                                        0,2db                     1021,7 Ft
            Patent                                              1db                       114    Ft
            Izzó 12V5W üveg                                2db                        196   Ft
            Fényezés                                           1                      125725,2 Ft
            Karosszéria javítás                             69 óra                   66173,76 Ft
            Összesen:                                                                  272550 Ft
Mint látszik egy kicsit a hátsó ajtóba is belepiszkált a LADA. A kárt a K&H fizette korrekt módon és gyorsan. A munkát a győri Chevrolet Gyimes Kft csinálta, olyan mint új korában. Eddig mindig ott végeztek rajta minden munkát jók a tapasztalataim velük. Csak az a rezsi óradíj ne lenne

Csak ismételni tudom magamat:
Viszont az a véleményem, hogy fényezési problémákkal, ha csak nem garanciális az eset, nem érdemes szakszervizbe járni, mivel sokkal drágábban dolgoznak.
Nekem van "saját" fényezőm, akinek van karosszériása. Egy elemet 10.000-ért fúj, a karosszériás attól függ, milyen a sérülés, de ő se vészes.
Szerintem érdemes inkább arra járkálni, a garanciába nem számít bele, viszont a pénztárcádba igen...

Ráadásul a srác szépen dolgozik.
Egyéb szereléseket én Csornán csináltatok. Családi tapasztalat alapján sokkal korrektebbek, mint a Gyimes meg a Nádor együtt. Én hamarosan ismét ellátogatok hozzájuk (30e-es szervíz), ha gondolod gyere velem, nézz körül. Írj priviben mailt, és megadom a telszámom. Esetleg össze is futhatunk, ha győri vagy.
Naplózva
fefe2
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #176 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 16:49:52 »

Szerintem két elemet kellett fényezniük. Az új lökhárítót és a hátsó ajtót. Én sem értem, mert amikor más ügyben megkérdeztem őket azt mondták, hogy elemenként 30 000. Lehet nem tudok számolni, de ha a biztosítónak jó Mosolyog Egyébként a Nádornál is ezt az árat mondták
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #177 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 03:47:07 »

Jelentem, lecserélve a bogaras hátsólámpám!
De ha most nem írnék többet, akkor nem is a szeretett szervizem csinálta volna!
Ugyanis még ahhoz is hülyék, hogy megfelelően a helyére illesszék.
Oldalról és fentről a síknál beljebb van, az alja meg hátrafelé kiáll. Minden irányból 4 mm. Megmértem!
Hogy lehet ennyire vak valaki?
Igaz, ott már nem csodálkozhatom semmin!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #178 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 06:55:53 »

Jelentem, lecserélve a bogaras hátsólámpám!
De ha most nem írnék többet, akkor nem is a szeretett szervizem csinálta volna!
Ugyanis még ahhoz is hülyék, hogy megfelelően a helyére illesszék.
Oldalról és fentről a síknál beljebb van, az alja meg hátrafelé kiáll. Minden irányból 4 mm. Megmértem!
Hogy lehet ennyire vak valaki?
Igaz, ott már nem csodálkozhatom semmin!
Biztos roppppant bonyolult művelet volt a csere.  Ez beletelt gondolom pár órájukba... 
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #179 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 17:05:24 »

Biztos roppppant bonyolult művelet volt a csere.  Ez beletelt gondolom pár órájukba... 

Intenzíven nekiugrottak, így csak 3/4 órát kellett várnom!  Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 20   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!