Lacetti klub fórum
2024. Május 12. - 00:55:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Le
 
Szerző Téma: Gyári rádió működése  (Megtekintve 122305 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #90 Dátum: 2008. Március 28. - 20:40:50 »

Először is köszönöm a választ! Ezt már láttam az előbb, mivel jó fórumozó módjára végigolvastam a rádióval foglalkozó topicokat!  Vigyorog
Tudod én abszolut analfabéta vagyok villamosságból. Az alsó bekötési rajz a gyári rádióé? Ha jól látom, akkor az A2-be kell kötni a sárga némító vezetéket. Igaz? Ha igen, akkor már csak egy kérdésem van: A rádió hátulján milyen a csatlakozó? Ugyanis a kihangosítónak a csupasz sárga színű egy szál vezetéke van ahogy látom. Hogy rögzítem a rádió hátuljába a madzagot?
Bocsi a hülye kérdésekért!
Én sem vagyok villamossági szakember, de én is oda kötném.
A csatlakozóban már van 1 kábel, ami a kormány távirányítóhoz megy.
A legegyszerűbb azt a kábelt egy kis részen lecsupaszítani és ott összeforrasztani a két vezetéket.
De ha ügyes vagy, akkor kitudod szedni a csatlakozóból a vezetéket és a sarut szétnyitva berakod a másik kábel mellé.
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #91 Dátum: 2008. Március 28. - 22:14:57 »

Először is köszönöm a választ! Ezt már láttam az előbb, mivel jó fórumozó módjára végigolvastam a rádióval foglalkozó topicokat!  Vigyorog
Tudod én abszolut analfabéta vagyok villamosságból. Az alsó bekötési rajz a gyári rádióé? Ha jól látom, akkor az A2-be kell kötni a sárga némító vezetéket. Igaz? Ha igen, akkor már csak egy kérdésem van: A rádió hátulján milyen a csatlakozó? Ugyanis a kihangosítónak a csupasz sárga színű egy szál vezetéke van ahogy látom. Hogy rögzítem a rádió hátuljába a madzagot?
Bocsi a hülye kérdésekért!
Én sem vagyok villamossági szakember, de én is oda kötném.
A csatlakozóban már van 1 kábel, ami a kormány távirányítóhoz megy.
A legegyszerűbb azt a kábelt egy kis részen lecsupaszítani és ott összeforrasztani a két vezetéket.
De ha ügyes vagy, akkor kitudod szedni a csatlakozóból a vezetéket és a sarut szétnyitva berakod a másik kábel mellé.
Szal foglalt az a rész...tényleg a kormányon van némító gomb! Nem tudom, hogy milyen némító jelet adhat ez a nokia ketyere, de nem fog a távirányítóval összeveszni, ha közösítem őket? Így már meggondolandó a szétbombázása a középkonzolnak, úgysem rádiózom sokat. Ha meg hívás van és szól a zene, ott a kormányon a gomb. Remélem ha ezt a vezetéket nem kötöm be, attól még tökéletesen műxik a kihangosító ketyere többi része!
Mindenesetre köszi a segítséget! Már csak meg kell venni a kütyüt! Meg legyártani egy jó elméletet arra, hogy hova rakjam a kijelzőt, hogy ne törjék fel a kocsit miatta, mert azt hiszik, hogy navigáció! 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #92 Dátum: 2008. Március 29. - 09:05:02 »

Először is köszönöm a választ! Ezt már láttam az előbb, mivel jó fórumozó módjára végigolvastam a rádióval foglalkozó topicokat!  Vigyorog
Tudod én abszolut analfabéta vagyok villamosságból. Az alsó bekötési rajz a gyári rádióé? Ha jól látom, akkor az A2-be kell kötni a sárga némító vezetéket. Igaz? Ha igen, akkor már csak egy kérdésem van: A rádió hátulján milyen a csatlakozó? Ugyanis a kihangosítónak a csupasz sárga színű egy szál vezetéke van ahogy látom. Hogy rögzítem a rádió hátuljába a madzagot?
Bocsi a hülye kérdésekért!
Én sem vagyok villamossági szakember, de én is oda kötném.
A csatlakozóban már van 1 kábel, ami a kormány távirányítóhoz megy.
A legegyszerűbb azt a kábelt egy kis részen lecsupaszítani és ott összeforrasztani a két vezetéket.
De ha ügyes vagy, akkor kitudod szedni a csatlakozóból a vezetéket és a sarut szétnyitva berakod a másik kábel mellé.
Szal foglalt az a rész...tényleg a kormányon van némító gomb! Nem tudom, hogy milyen némító jelet adhat ez a nokia ketyere, de nem fog a távirányítóval összeveszni, ha közösítem őket? Így már meggondolandó a szétbombázása a középkonzolnak, úgysem rádiózom sokat. Ha meg hívás van és szól a zene, ott a kormányon a gomb. Remélem ha ezt a vezetéket nem kötöm be, attól még tökéletesen műxik a kihangosító ketyere többi része!
Mindenesetre köszi a segítséget! Már csak meg kell venni a kütyüt! Meg legyártani egy jó elméletet arra, hogy hova rakjam a kijelzőt, hogy ne törjék fel a kocsit miatta, mert azt hiszik, hogy navigáció! 
Nyugi, a kihangosító fog működni némitás bekötés nélkül is. Az "összeveszés" ügyben meg legfeljebb 2 db diódát kell beépíteni a vezetékekbe, hogy ne dolgozzanak össze a nyomógomb és a némító /ha mégis bekötnéd/ .
A némitó ketyerék álltalában negatív-ot adnak ki, legalább is régen a rádiók ezt fogadták, szerintem ez itt sincs másként.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #93 Dátum: 2008. Május 21. - 08:29:13 »

No elért a dögvísz! 
 héten sokat szórakozott már a rádióm, de ma menetközben, úgy hogy a CD is benne volt, elhagyta egy csatornaváltás hatásásra az összes beállított adót!
Meddig cserélik ezt gariba? Esetleg kicserélik úgy, hogy az MP3-ast rakják bele, egy kis ráfizuval?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #94 Dátum: 2008. Május 21. - 10:34:18 »

No elért a dögvísz! 
 héten sokat szórakozott már a rádióm, de ma menetközben, úgy hogy a CD is benne volt, elhagyta egy csatornaváltás hatásásra az összes beállított adót!
Meddig cserélik ezt gariba? Esetleg kicserélik úgy, hogy az MP3-ast rakják bele, egy kis ráfizuval?
Meddig garis az autód? Mert ha még van idő, akkor szerintem várj.
Most nemigen cserélnének MP3-ra, hacsak nem vagy "jó ügyfél" abban a kereskedésben. Mivel gari, ezért ugyanarra  atermékre cserélhetnek.
Viszont ha vársz, előfordulhat, hogy már nem lesz raktáron a régi rádióból, mivel az újakba már MP3-ast raknak. Ha szerencséd van, akkor még fizetned sem kell rá!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #95 Dátum: 2008. Május 21. - 13:02:34 »

No elért a dögvísz! 
 héten sokat szórakozott már a rádióm, de ma menetközben, úgy hogy a CD is benne volt, elhagyta egy csatornaváltás hatásásra az összes beállított adót!
Meddig cserélik ezt gariba? Esetleg kicserélik úgy, hogy az MP3-ast rakják bele, egy kis ráfizuval?
  Sajnos elsődlegesen ne várj cserét, csak javítást. Szinte mindig a levehető előlappal volt baj a rádiókkal, soknál előfordult ez a hiba. Nálam is. Javítás után jó lett nekem is, és a szerviz szerint javítás után még nem hoztak be visszatérő hibával rádiót. A rendes gari idő alatt javítják, de nem a szervizben persze, ők csak kiszedik, és elküldik a Blaupunkthoz, majd, ha visszajön értesítenek, és visszaszerelik a kocsidba. Ez a rendes út. Nem a Chevy szervíztől függ, hogy cserélik-e, hanem a Kékponttól. A szervíznek ez dupla munka, nekik egyszerűbb lenne rögtön cserélni, de nem tehetik, csak akkor amikor nem javítható valamiért. Ez van.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #96 Dátum: 2008. Május 21. - 14:06:04 »

Én inkább a Gidy féle verzióra hajlok. Nem hiszem, hogy ha lefogyott volna a készlet, akkor ne küldenék el inkább javíttatni, mivel javítható.
Egyébként 2006.11-havi a gép, tehát 2009 novemberig ráér:) Addigra inkább szerválok valami rendes szettet, rendes hangszórókkal meg fejjel.

Elvileg mit csinálnak az előlappal Gidy? Tuti itt is az a gáz, mert csak akkor van baja, ha az mozdul valamilyen okból.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #97 Dátum: 2008. Május 21. - 14:20:12 »

Én inkább a Gidy féle verzióra hajlok. Nem hiszem, hogy ha lefogyott volna a készlet, akkor ne küldenék el inkább javíttatni, mivel javítható.
Egyébként 2006.11-havi a gép, tehát 2009 novemberig ráér:) Addigra inkább szerválok valami rendes szettet, rendes hangszórókkal meg fejjel.

Elvileg mit csinálnak az előlappal Gidy? Tuti itt is az a gáz, mert csak akkor van baja, ha az mozdul valamilyen okból.
Konkrétan cserét kérdeztél, ezért nem írtam a javítási variációt. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #98 Dátum: 2008. Május 21. - 17:58:23 »

Én inkább a Gidy féle verzióra hajlok. Nem hiszem, hogy ha lefogyott volna a készlet, akkor ne küldenék el inkább javíttatni, mivel javítható.
Egyébként 2006.11-havi a gép, tehát 2009 novemberig ráér:) Addigra inkább szerválok valami rendes szettet, rendes hangszórókkal meg fejjel.

Elvileg mit csinálnak az előlappal Gidy? Tuti itt is az a gáz, mert csak akkor van baja, ha az mozdul valamilyen okból.
  Szerintem, ha megtisztitod az érintkezőket, és leellenőrzöd, hogy amikor helyére teszed az előlapot, lehet, hogy meg is csináltad. Ha ez kevés, akkor a belsejében lévő forrasztásokat javítják meg a rádiós szervizben. Nyílván panelhiba van ilyenkor. ezt tudom mondani. Azóta nekem kifogástalan! Jó szerencsét!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #99 Dátum: 2008. Május 21. - 19:10:05 »

"Jó szerencsét!"
Gidy apu a bányász!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #100 Dátum: 2008. Május 21. - 19:42:11 »

"Jó szerencsét!"
Gidy apu a bányász!  Vigyorog
  18 évig dolgoztam a Geofizikai Intézetnél, ott ez volt a köszönés. egyébként nem rossz köszönési forma, és nem rossz kívánság sem, mert ránk is férne, hogy valóra váljék! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #101 Dátum: 2008. Május 21. - 20:54:09 »

"Jó szerencsét!"
Gidy apu a bányász!  Vigyorog
  18 évig dolgoztam a Geofizikai Intézetnél, ott ez volt a köszönés. egyébként nem rossz köszönési forma, és nem rossz kívánság sem, mert ránk is férne, hogy valóra váljék! Vigyorog
Én 5+2 évet jártam Sopronba az egyetemre, úgyhogy nagyon szívesen látom a "Jó szerencsét!" köszöntést. Mosolyog Jó szerencsét!
Naplózva
Laczy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #102 Dátum: 2008. Augusztus 23. - 07:40:31 »

Sziasztok!
Rég írtam, most eljött az ideje.  Mosolyog  Történt ugyanis, hogy behalt a jobb első hangszóróm. Recseg, ropog, széthullott benne a tekercs. Elhatároztam, hogy rálépek az autóhifi iskola első lépcsőfokára, vagyis cserélem a hangszórókat. Ha már cserélek, akkor normálisabbat akarok bele, nem ilyen MMárkos 10ezer forintosokat. A problémám csak az, hogy sehol az égadta világon nemtalálom a mérteket, hogy mekkora hangszóró fér bele az első ajtóba. Se pontos átmérőt, se beépítési mélységet nemtudok. Persze csinálhatnám azt is, hogy besétálok egy erre szakosodott múhelybe, s kicseréltetem, de én a költséghatékonyabb módszer mellett voksolok, vagyis a csináldd magad elvre szavazok.
Kérdés: Van-e már valakinek hangszórócserés tapasztalata, ill. pontos méretekkel tud-e valaki szolgálni?
Előre is THX a válaszokat!
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #103 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 12:54:30 »

Sziasztok!
Rég írtam, most eljött az ideje.  Mosolyog  Történt ugyanis, hogy behalt a jobb első hangszóróm. Recseg, ropog, széthullott benne a tekercs. Elhatároztam, hogy rálépek az autóhifi iskola első lépcsőfokára, vagyis cserélem a hangszórókat. Ha már cserélek, akkor normálisabbat akarok bele, nem ilyen MMárkos 10ezer forintosokat. A problémám csak az, hogy sehol az égadta világon nemtalálom a mérteket, hogy mekkora hangszóró fér bele az első ajtóba. Se pontos átmérőt, se beépítési mélységet nemtudok. Persze csinálhatnám azt is, hogy besétálok egy erre szakosodott múhelybe, s kicseréltetem, de én a költséghatékonyabb módszer mellett voksolok, vagyis a csináldd magad elvre szavazok.
Kérdés: Van-e már valakinek hangszórócserés tapasztalata, ill. pontos méretekkel tud-e valaki szolgálni?
Előre is THX a válaszokat!
Itt mindegyik méret fent van.
http://carconf.blaupunkt.com/default.asp?lang=en
Naplózva
Laczy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Hozzászólás #104 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 21:43:18 »

Sziasztok!
Rég írtam, most eljött az ideje.  Mosolyog  Történt ugyanis, hogy behalt a jobb első hangszóróm. Recseg, ropog, széthullott benne a tekercs. Elhatároztam, hogy rálépek az autóhifi iskola első lépcsőfokára, vagyis cserélem a hangszórókat. Ha már cserélek, akkor normálisabbat akarok bele, nem ilyen MMárkos 10ezer forintosokat. A problémám csak az, hogy sehol az égadta világon nemtalálom a mérteket, hogy mekkora hangszóró fér bele az első ajtóba. Se pontos átmérőt, se beépítési mélységet nemtudok. Persze csinálhatnám azt is, hogy besétálok egy erre szakosodott múhelybe, s kicseréltetem, de én a költséghatékonyabb módszer mellett voksolok, vagyis a csináldd magad elvre szavazok.
Kérdés: Van-e már valakinek hangszórócserés tapasztalata, ill. pontos méretekkel tud-e valaki szolgálni?
Előre is THX a válaszokat!
Itt mindegyik méret fent van.
http://carconf.blaupunkt.com/default.asp?lang=en
Kösz, de én ebben kételkedem. Tudtommal (és hallásra is) hátul kisebb hangszórók vannak, mint elöl. Blau szerint meg egyformák, 13 cm elöl, 13 cm hátul. Szerintem elöl 16, vagy 16,5 lehet. Vagy elöl 13, hátul meg 10 cm? De melyik?  Hümm-Hümm. Tudnék a Blaus infókkal még kötekedni...
Szóval. Hangszórócserében szerzett már valaki tapasztalatot?  Kacsint  SÓS lenne. :-) Nem szeretném méretvétel miatt lebontani az ajtókárpítokat.
Ha valaki tud biztos infót, Big Thanks érte!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!