Lacetti klub fórum
2024. Május 06. - 17:47:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16   Le
 
Szerző Téma: Műanyag zörgések + megvetemedések és furcsa belső hangok megszüntetései  (Megtekintve 82910 alkalommal)
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #210 Dátum: 2016. Június 05. - 11:43:42 »

Természetesen figyelme vettem az itt írtakat, de annyi már biztos, hogy a jobb első ajtó kárpitja alól jön a zörej.
Ha szövetboritást kicsit is megnyomom, akkor nem zizeg. Ez azért érdekes, mert amikor levettem a kárpitot, ott nem találtam semmit ami zöröghetne, de mégis zörög. Mint ha egy műanyagi zacskót hallánk zizegni.
Van itthon autóhoz való 15mm vastag zajszigetelő "szövetem", lehet, hogy teszek belőle egy darabot a szövetkárpit mögé, ahonnét a zörgést hallani.
A zörgés helyén a hungarocell merevítés találkozik az ajtót boritó fehér fóliával, most fogtam és tettem a kettő közé az autóhoz való 15mm vastag zajszigetelő szövetből 20x20cm darabot, remélem így megszűnik a zacskós zizegés.
Talán már írtam, hogy jó úton soha nem zizeg, csak hát kevés a jó út és ha már kicsit is rázkódik az autó az útburkolat minősége miatt, akkor hallható.
Remény hal meg utoljára, a zizegés megmaradt, további nyomozást igényel a dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 05. - 12:45:22 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #211 Dátum: 2016. Június 11. - 13:40:08 »

Az autóm elején minden illesztési hézag stimmel, kivéve egyet, de ezzel nem is tudom mit lehetne kezdeni. Nektek is vannak hasonló eltérések, ha nem is az autó elején?
Végül addig játszottam a hűtő maszkkal, amig nagyjából egyforma lett a két rés, legalábbis nem bántja a szememet.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 11. - 18:24:48 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #212 Dátum: 2016. Június 12. - 18:05:11 »

Nálam nincs ilyen eltérés. Nem volt törve?
Naplózva
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #213 Dátum: 2016. Június 12. - 19:48:21 »

Nálam nincs ilyen eltérés. Nem volt törve?
Állítólag koccanva volt vele, de ahogy én látom, olyan, mintha a motorháztető van ferdén vis****akva. Vagy meg van kicsit vetemedve. A jobb lámpánál is eláll egy kicsit a tető.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #214 Dátum: 2016. Június 12. - 21:21:08 »

Az autóm elején minden illesztési hézag stimmel, kivéve egyet, de ezzel nem is tudom mit lehetne kezdeni. Nektek is vannak hasonló eltérések, ha nem is az autó elején?
Végül addig játszottam a hűtő maszkkal, amig nagyjából egyforma lett a két rés, legalábbis nem bántja a szememet.

a 2 lámpa nem ál egyformán és az viszi el a hézagot
bal oldalit felfele,jobb oldalit lefele állítva lehetne egyenletessé tenni(bal oldal nagyobb a hézag,jobb oldalt nincs) de ahhoz az egész elejét szét kellene szedni
sárvédők párhuzamosak a géptetővel,géptetőhöz nem szabad nyúlni minden rosszabb lesz,csak a műanyagárú (lökhárító ,lámpa)
Naplózva

70/4334431
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #215 Dátum: 2016. Június 12. - 21:31:07 »

Az autóm elején minden illesztési hézag stimmel, kivéve egyet, de ezzel nem is tudom mit lehetne kezdeni. Nektek is vannak hasonló eltérések, ha nem is az autó elején?
Végül addig játszottam a hűtő maszkkal, amig nagyjából egyforma lett a két rés, legalábbis nem bántja a szememet.

a 2 lámpa nem ál egyformán és az viszi el a hézagot
bal oldalit felfele,jobb oldalit lefele állítva lehetne egyenletessé tenni(bal oldal nagyobb a hézag,jobb oldalt nincs) de ahhoz az egész elejét szét kellene szedni
sárvédők párhuzamosak a géptetővel,géptetőhöz nem szabad nyúlni minden rosszabb lesz,csak a műanyagárú (lökhárító ,lámpa)
A lámpát ki kelet szednem, hogy hozzáférjek a meglazult patent csavarhoz, így könnyen előfordulhat az, amit írsz, hogy lámpa nem pont ugy került vissza a helyére. De ahogy tapasztaltam, a hütőmaszkkal is el lehet szórakozni, hogy jól álljon, azt igazgattam, így már szebb, de még mindig nem olyan mint egy érintetlen, gyári. Naivan azt gondoltam, hogy mindennek olyan fix gyári helye van ahová visszacsavarozva az elmeket minden jól fog állni.
Kösz a tippet.
A géptetöhöz nem nyulok, mert nem vagyok karroszériás.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 13. - 14:10:43 írta whiteg » Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #216 Dátum: 2016. Június 13. - 18:41:44 »

Az autóm elején minden illesztési hézag stimmel, kivéve egyet, de ezzel nem is tudom mit lehetne kezdeni. Nektek is vannak hasonló eltérések, ha nem is az autó elején?
Végül addig játszottam a hűtő maszkkal, amig nagyjából egyforma lett a két rés, legalábbis nem bántja a szememet.

a 2 lámpa nem ál egyformán és az viszi el a hézagot
bal oldalit felfele,jobb oldalit lefele állítva lehetne egyenletessé tenni(bal oldal nagyobb a hézag,jobb oldalt nincs) de ahhoz az egész elejét szét kellene szedni
sárvédők párhuzamosak a géptetővel,géptetőhöz nem szabad nyúlni minden rosszabb lesz,csak a műanyagárú (lökhárító ,lámpa)
A lámpát ki kelet szednem, hogy hozzáférjek a meglazult patent csavarhoz, így könnyen előfordulhat az, amit írsz, hogy lámpa nem pont ugy került vissza a helyére. De ahogy tapasztaltam, a hütőmaszkkal is el lehet szórakozni, hogy jól álljon, azt igazgattam, így már szebb, de még mindig nem olyan mint egy érintetlen, gyári. Naivan azt gondoltam, hogy mindennek olyan fix gyári helye van ahová visszacsavarozva az elmeket minden jól fog állni.
Kösz a tippet.
A géptetöhöz nem nyulok, mert nem vagyok karroszériás.
Na jól van, nem én vagyok a balfék. Ma megint megnéztem mi a helyzet és egy koccanás látható nyomai vannak, amit leginkább jobbról kapott az autó.

Megmérve, a jobb oldalon kisebb a távolság a gépháztető és a lökhárító között, mint a ball oldalon.
Megnéztem a vétel elött készült fotóimat, már akkor is eltérés volt a két oldal között. Némi állítgatással sikerült is elérnem azt az állapotot, mint amijen a vételkor volt. A gyáriak mellet van már jó néhány plusz fúrat a lámpa és a hűtőmaszk csavaroknak, így lehet válogatni, hogy hová is csavarozzunk, ez is mutatja, hogy már igazgatni kellet az elemeket.
Különösebben nem érdekel a koccanás ténye, mert egy tíz éves autónál ez benne van a pakliban, csak sajnálom, hogy nem 100%-sak a hézagok és már nem "gyári" az eleje. Valamint ha bármi okból lámpát kell kiszedni, netán cserélni, akkor megint lehet igazgatni.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #217 Dátum: 2016. Június 14. - 16:43:36 »

A képen láthatóan sikerült beállítanom, ami kb 4órányi állítgatásomba került (szerintem jól sikerült), de ahogy írtam, ha valami okból ki kell venni valamelyik lámpát, akkor ismét lehet vele szórakozni, mert a felfogatási pontok már nem a gyáriak.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
FuRy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #218 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:40:28 »

Sziasztok!  A csomagtartó nyitóm beragad, fogalmam sincs mitől, szedtem már szét, de nem látom a hiba okát. Az ujjammal kell mindig vissza pattintani.
Köszönöm segítségetek!

Képek:


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Hello,

Általában két dolog szokott előfordulni, vagy elkoszolódik a szerkezet és ezért akadozik, vagy eltörik/elfárad a rugó. Amennyiben az elkoszolódás a baj ki kell pucolni és meg kell fújni WD40-nel és akkor ideig-óráig rendesen működik, rugótörésnél/fáradásnál értelemszerűen csere.
Az enyém is régóta manuális.  Mosolyog

Támogatom Kubu87 hozzászólását. Az enyémnél ugyan ez volt, mikor megvettem. Sokat állt előtte, nem használták. Kellett neki 1 hónap mire magához tért. Ha nem tört el, akkor fújjad neki a WD-t, ne sajnált, illetve lehet kapni WD-ből fehér zsírozót is. Járasd, nyomogasd ki be, használd. Ha nem tört el a rugó, akkor menni fog Kacsint.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #219 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 11:50:15 »

Érdekes, hogy mennyivel több minden tud zizegni, amint a hőmérséklet 15fok alá esik.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #220 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 13:18:29 »

Érdekes, hogy mennyivel több minden tud zizegni, amint a hőmérséklet 15fok alá esik.
Tudod lehűlnek az anyagok picit akár össze is húzódnak, de ridegebbek lesznek, ennyi Mosolyog
Fűtsél a kocsiban és hangosítsd fel a a zenét máris jobb lesz  Vigyorog
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #221 Dátum: 2016. Október 29. - 11:33:32 »

Amint hűvösebb lett az idő, folyton zizegett valami a vezető oldali ajtóban. Benéztem az ajtó kárpit alá és a műanyag fólia mellet egy kábel megy fel az ajtó záró gomb melletti ledhez. Ez a kábel ért a fóliához és így keletkezet a zizegő hang.
A kábelt teljes hosszában végig szigeteltem autóba való zajszigetelő szövettel, most már esélye sincs zizegni.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #222 Dátum: 2017. Március 04. - 00:30:48 »

Amint hűvösebb lett az idő, folyton zizegett valami a vezető oldali ajtóban. Benéztem az ajtó kárpit alá és a műanyag fólia mellet egy kábel megy fel az ajtó záró gomb melletti ledhez. Ez a kábel ért a fóliához és így keletkezet a zizegő hang.
A kábelt teljes hosszában végig szigeteltem autóba való zajszigetelő szövettel, most már esélye sincs zizegni.


Nekem mindig az ajtókban zizeg valami, a vezető oldalit a sikeresen télen elhárítottam, de jobb első ajtóban lévő rossz utón zizegés forrását nem találtam meg, főleg azért mert nem mindig zizeg, van, hogy hetekig semmi, de valószínűsítem, hogy ott is a fehér fóliának érhet neki valami.
Viszont, ezen a héten a zizegés a jobb hátsó ajtóba költözött, ami azért jó mert vezetésközben esélyem sincs oda nyúlni, hogy a kárpitot megfogva elhallgat-e.
Néha már azon gondolkodom, hogy leszedem az összes ajtó kárpitot és minden vezetéket agyon szigetelek puha autós szigetelő szövettel. (macerás a kilincsek körüli műanyag keret, amit nem szeretnék eltörni, ez tart vissza)

A vezető oldali bizt őv becsatoló része szokott néha nyikorogni, valamint a pohártartó elválasztó szűkítő akármicsodája szokot még rossz úton zörögni, de ezeket könnyű orvosolni.
Kb ennyi az immár egy éves zörgésekkel kapcsolatos tapasztalatom
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #223 Dátum: 2017. Március 05. - 09:59:12 »

Nálam már csak egy zörgés van, a jobb első biztonságiöv magasságállítója zörög. Ajtók felül nem jön semmi, igaz sosem voltak még szétszedve. A középkonzol felöli cicergés megszűnt, mikor beépítésre került az új fejegység, igaz az csak 1500-as fordulatnál szólt.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #224 Dátum: 2017. Március 05. - 12:52:55 »

Az ajtókon lévő fehér fóliának mi a funkciója?
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!