Lacetti klub fórum
2024. Május 11. - 06:28:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 93   Le
 
Szerző Téma: Felni, gumi, tartozékai  (Megtekintve 299114 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #75 Dátum: 2007. December 09. - 19:32:38 »

Sziasztok! Tavasszal valami jókinézetű alufelnit szándékoznék venni a már meglévő 4 nyárigumihoz(még gyári195/55) viszont az alufelni adatait nemnagyon vágom. 15-ös kell annyit tudok de a többit nem:S valaki segítsen pls a tov. adatokban!
Nekem a gyári gumival van 6"x15" ET 44. Mint a gyári lemezfelni, ugyanazok a paraméterei. 4x114,3 a lyukkör. Rakhatsz még 6,5"-os felnit is, mert a 6" elég ritka, nekem  mákom volt, nameg a 195-ös gumit rá lehet rakni még a 7"-ra is. Csak figyelj az ET számra! Jobban szétterül a szélesebb felnin. Honlapon a galériában van képem róla ha érdekel, hogy néz ki ez.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #76 Dátum: 2007. December 09. - 21:20:35 »

Sherlock Holmes!/?/ Irtam privit felni ügyben.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
s.holm
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Hozzászólás #77 Dátum: 2007. December 10. - 18:50:34 »

Stefan Holm de neemprobléma:D naon köszike a segítségetek;) utána nézek!
Naplózva
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #78 Dátum: 2007. December 13. - 12:31:03 »

Ave mindenki!

Ajánlanám figyelmetekbe, egy gumi méret számoló oldalt: http://peugeot605club.extra.hu/605rol/Gumi/valtomeret_szamologep2.html

Itt ki lehet, számolni a gyári, ill. a vásárolni kívánt méret közötti különbséget! VIGYÁZAT!! könnyen választható olyan méret ami nem léteztik!!!
Bizonyos %-on belül kell maradni mert csalni fog a km-óra! Vagy le vagy fel!

Üdv.:
Naplózva

sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #79 Dátum: 2007. December 13. - 14:07:46 »

Hali!

Cápa Feri ajánlotta, hogy 17"-s felni ügyben a chevi-daewoo fórumon kérdezzétek meg sebikét ő az én gyermekem, így én tudok mondani véleményt az ilyen méretű felniről. Kellemesen csalódtunk a 17-s felni 205/45-s gumi összeállításban a menet komfort észrevehetően alig változott viszont a stabilitása (ami amúgy sem rossz) jelentősen megváltozott sokkal jobb lett!
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #80 Dátum: 2007. December 13. - 16:02:53 »

Ave mindenki!

Ajánlanám figyelmetekbe, egy gumi méret számoló oldalt: http://peugeot605club.extra.hu/605rol/Gumi/valtomeret_szamologep2.html

Itt ki lehet, számolni a gyári, ill. a vásárolni kívánt méret közötti különbséget! VIGYÁZAT!! könnyen választható olyan méret ami nem léteztik!!!
Bizonyos %-on belül kell maradni mert csalni fog a km-óra! Vagy le vagy fel!

Üdv.:
Honlapunkról is elérhető ilyen jellegű oldal a linkek között, ami meg a százalékot illeti:2,5 a javasolt értékhatár.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
csaba2
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Hozzászólás #81 Dátum: 2007. December 15. - 01:50:36 »

Sziasztok!
Lacettire, 195 / 55 R15 méretű, 2 db használt, cca: 15000 km -t futott MATADOR M+S téli gumi eladó.
10.000.- együtt a 2 db. Budapest I. kerület
Ha valaki térdekel: bendikcsaba@chello.hu
Üdvözlettel:
Csaba
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #82 Dátum: 2007. December 15. - 08:37:25 »

Sziasztok! Tavasszal valami jókinézetű alufelnit szándékoznék venni a már meglévő 4 nyárigumihoz(még gyári195/55) viszont az alufelni adatait nemnagyon vágom. 15-ös kell annyit tudok de a többit nem:S valaki segítsen pls a tov. adatokban!
Nekem a gyári gumival van 6"x15" ET 44. Mint a gyári lemezfelni, ugyanazok a paraméterei. 4x114,3 a lyukkör. Rakhatsz még 6,5"-os felnit is, mert a 6" elég ritka, nekem  mákom volt, nameg a 195-ös gumit rá lehet rakni még a 7"-ra is. Csak figyelj az ET számra! Jobban szétterül a szélesebb felnin. Honlapon a galériában van képem róla ha érdekel, hogy néz ki ez.
Üdv!
Ha jól értem a jobban szétterül azt jelenti, hogy alacsonyabb lesz?

Ja, miért van az, hogy minden felni, ami 6 vagy 6,5''-os annak kisebb az ET száma és többe kerül?
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #83 Dátum: 2007. December 15. - 09:32:33 »

Sziasztok! Tavasszal valami jókinézetű alufelnit szándékoznék venni a már meglévő 4 nyárigumihoz(még gyári195/55) viszont az alufelni adatait nemnagyon vágom. 15-ös kell annyit tudok de a többit nem:S valaki segítsen pls a tov. adatokban!
Nekem a gyári gumival van 6"x15" ET 44. Mint a gyári lemezfelni, ugyanazok a paraméterei. 4x114,3 a lyukkör. Rakhatsz még 6,5"-os felnit is, mert a 6" elég ritka, nekem  mákom volt, nameg a 195-ös gumit rá lehet rakni még a 7"-ra is. Csak figyelj az ET számra! Jobban szétterül a szélesebb felnin. Honlapon a galériában van képem róla ha érdekel, hogy néz ki ez.
Üdv!
Ha jól értem a jobban szétterül azt jelenti, hogy alacsonyabb lesz?

Ja, miért van az, hogy minden felni, ami 6 vagy 6,5''-os annak kisebb az ET száma és többe kerül?
Nem, nem lesz alacsonyabb az oldalfal! A gumik méretét (pl:195/55 R15 195/55:futófelület mm-ben/oldalfal magassága a futófelület százalékában R:a gumi peremátmérője zoll-ban) általában így jelölik. Ha egy szélesebb felnire rakod ugyanazt a futófelület-szélességű gumit, akkor a légnyomás, ami a gumi peremét a felni pereméhez szorítja, kijjebb tudja nyomni a gumi peremét. Példa:adott egy 6" széles felni, ami mm-ben 152,4. Adott egy 195mm széles gumi. Látható, hogy a gumi futófelülete több, mint 40 mm-rel szélesebb, mint a felni, tehát a guminak "hasa" lesz, vagyis a felni pereme csak 152,4 mm-ig engedi szélesedni a gumi peremeit. 7" széles felninél a felni peremszélessége:177,8mm. Itt már ugyanaz a 195 mm szélességű gumi csak bő 20 mm-rel szélesebb, mint a felni. Mivel a levegő a felni pereméhez feszítia  gumi oldalfalait, jobban kiterül a gumi, nem lesz akkora hasa.
Az ET szám egy mm-ben megadott érték. Nagysága attól függ, hogy a felniközép mennyire van a felni felfogatási síkjától. Általában + szám, de tuningolásnál ez az érték a szélesebb felnik esetében átmehet negatívba, vagyis a felni közepe kijjebb esik, mint a felfogatási sík (mély felnik).
Nem tudom, hogy így érthető-e, de teszek fel egy képet.   
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #84 Dátum: 2007. December 16. - 20:31:52 »


Ha jól értem a jobban szétterül azt jelenti, hogy alacsonyabb lesz?

Ja, miért van az, hogy minden felni, ami 6 vagy 6,5''-os annak kisebb az ET száma és többe kerül?
Nem, nem lesz alacsonyabb az oldalfal! A gumik méretét (pl:195/55 R15 195/55:futófelület mm-ben/oldalfal magassága a futófelület százalékában R:a gumi peremátmérője zoll-ban) általában így jelölik. Ha egy szélesebb felnire rakod ugyanazt a futófelület-szélességű gumit, akkor a légnyomás, ami a gumi peremét a felni pereméhez szorítja, kijjebb tudja nyomni a gumi peremét. Példa:adott egy 6" széles felni, ami mm-ben 152,4. Adott egy 195mm széles gumi. Látható, hogy a gumi futófelülete több, mint 40 mm-rel szélesebb, mint a felni, tehát a guminak "hasa" lesz, vagyis a felni pereme csak 152,4 mm-ig engedi szélesedni a gumi peremeit. 7" széles felninél a felni peremszélessége:177,8mm. Itt már ugyanaz a 195 mm szélességű gumi csak bő 20 mm-rel szélesebb, mint a felni. Mivel a levegő a felni pereméhez feszítia  gumi oldalfalait, jobban kiterül a gumi, nem lesz akkora hasa.
Az ET szám egy mm-ben megadott érték. Nagysága attól függ, hogy a felniközép mennyire van a felni felfogatási síkjától. Általában + szám, de tuningolásnál ez az érték a szélesebb felnik esetében átmehet negatívba, vagyis a felni közepe kijjebb esik, mint a felfogatási sík (mély felnik).
Nem tudom, hogy így érthető-e, de teszek fel egy képet.   
Vágom!
Szép részletes magyarázat lett! Mosolyog Köszönöm!
Naplózva
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #85 Dátum: 2007. December 17. - 17:45:27 »

Sziasztok!
Lacettire, 195 / 55 R15 méretű, 2 db használt, cca: 15000 km -t futott MATADOR M+S téli gumi eladó.
10.000.- együtt a 2 db. Budapest I. kerület
Ha valaki térdekel: bendikcsaba@chello.hu
Üdvözlettel:
Csaba

És hány éves gumik? Mer' hogy öregszik agumi álltában is.
Egyébbként sok egy kicsit a 10000.-
Én most vettem a Lacsimat. Nyári gumikkal akarták adni.
Én meg megmondtam, ha nem adtéli gumit, nem veszek autót.
20000.- ért felrekva adtak 4-et.Biztos beszerzési áron adták mer' nagyon olcsó, de megkérdeztem a gumisnál is. 9540,- ér van már ÚJ/db.Igaz azt nem tudom hogy MATADOR-e.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #86 Dátum: 2007. December 17. - 21:48:16 »

es milyen gumit kaptal a penzedert?
mert en a semperit 205/50 r16-ert fizettem ennyit. es nem volt egyszeru beszerezni. viszont hireim szerint remekul munkodik, az auto meg a havas, leejtos kertben sem csuszkal.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
csaba2
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Hozzászólás #87 Dátum: 2007. December 17. - 22:27:50 »

Sziasztok!
Lacettire, 195 / 55 R15 méretű, 2 db használt, cca: 15000 km -t futott MATADOR M+S téli gumi eladó.
10.000.- együtt a 2 db. Budapest I. kerület
Ha valaki térdekel: bendikcsaba@chello.hu
Üdvözlettel:
Csaba

És hány éves gumik? Mer' hogy öregszik agumi álltában is.
Egyébbként sok egy kicsit a 10000.-
Én most vettem a Lacsimat. Nyári gumikkal akarták adni.
Én meg megmondtam, ha nem adtéli gumit, nem veszek autót.
20000.- ért felrekva adtak 4-et.Biztos beszerzési áron adták mer' nagyon olcsó, de megkérdeztem a gumisnál is. 9540,- ér van már ÚJ/db.Igaz azt nem tudom hogy MATADOR-e.


3 éves, fektetve, zsákba tároltam amit a gumisok adnak, és ahogy írtam, úgy 15000 kilcsi van benne. Aki akarja meg nézheti Bp. I. ker.
10.000.- a kettő együtt.
Naplózva
kami
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9



« Hozzászólás #88 Dátum: 2008. Január 01. - 11:41:28 »

Sziasztok egy kérdés mivel az autot (sedan) 16"felnikkel kaptam nyári gumival 205/45 ugy gondoltam hogy téli gumit egy kicsit magasabbat veszek ezért vettem 205/55 et ami ott kiderült hogy elöl beleér valahova,ezért raktak fel szélesitöket mind a négy kerék alá.ez megoldotta a problémát csakhogy hosszú utra indultunk és olyan 100km/óra körül egy kicsit rosszabb uton valamibe beleér a hátso kerék tehát a kérdés mibe érhet bele nem lessz e vele gond hosszú távon?
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #89 Dátum: 2008. Január 01. - 11:45:55 »

Sziasztok egy kérdés mivel az autot (sedan) 16"felnikkel kaptam nyári gumival 205/45 ugy gondoltam hogy téli gumit egy kicsit magasabbat veszek ezért vettem 205/55 et ami ott kiderült hogy elöl beleér valahova,ezért raktak fel szélesitöket mind a négy kerék alá.ez megoldotta a problémát csakhogy hosszú utra indultunk és olyan 100km/óra körül egy kicsit rosszabb uton valamibe beleér a hátso kerék tehát a kérdés mibe érhet bele nem lessz e vele gond hosszú távon?
Talán hátul is a doblemezbe. 
A 205 helyett esetleg jobb lett volna a 195/ blabla.
A téli ha keskenyebb 1 mérettel, az sosem baj.
De ha valamibe beleér, szerintem ne kockáztass...
/régen, Wartburg-os koromban is voltak ilyen próbálkozások, de gumicsere lett belőle.   Havernak, nem nekem.../
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 93   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!