Lacetti klub fórum
2024. Május 14. - 21:56:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 362128 alkalommal)
Jázmin
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Hozzászólás #90 Dátum: 2009. Július 03. - 20:37:40 »

Én is erre tippelnék, mert más kút sima 95 ös üzemanyagnál érezhető a különbség. Lehet hogy az is jót tett hogy a 10-40 es olajat 5-40 re cseréltem. de az is lehet hogy valami nem jól érintkezett, és szerelés közben akaratlanul meg lett mozgatva. Szerencsére nem cseréltettem ki semmi alkatrészt hiába mondták (gyertyakábel, egr, gyújtótrafó ...) mert most azt hinném attól javult meg:).
Sajnos ezzel nem sokat segítettem, talán annyit , hogy nem érdemes rögtön nagyobb költségbe verni magunkat. Sok helyről hallottam, hogy már szinte mindent kicseréltek és a jelenség nem szűnt meg.


Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #91 Dátum: 2009. Július 03. - 20:45:29 »

Én is erre tippelnék, mert más kút sima 95 ös üzemanyagnál érezhető a különbség. Lehet hogy az is jót tett hogy a 10-40 es olajat 5-40 re cseréltem. de az is lehet hogy valami nem jól érintkezett, és szerelés közben akaratlanul meg lett mozgatva. Szerencsére nem cseréltettem ki semmi alkatrészt hiába mondták (gyertyakábel, egr, gyújtótrafó ...) mert most azt hinném attól javult meg:).
Sajnos ezzel nem sokat segítettem, talán annyit , hogy nem érdemes rögtön nagyobb költségbe verni magunkat. Sok helyről hallottam, hogy már szinte mindent kicseréltek és a jelenség nem szűnt meg.



Amíg garanciába mentek a javítások addig úgy van az ember,hogy hagy cseréljék.De ha saját zsebre akkor érdemesebb előbb kérdezősködni.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jázmin
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Hozzászólás #92 Dátum: 2009. Július 15. - 17:45:14 »

Sziasztok!

Egy eddig még számomra nem ismert jelenséggel találkoztam, és nem találok róla semmit.
Meleg motornál gyorsulás közben voltam amikor kb 40nél nem gyorsúlt jobban a járgány, hiába adtam gázt. A hangja is furcsa volt. Üresbe tettem gázt adtam, semmi. visszakapcsoltam egy fokozattal és mintha meglöktek volna hátúlról felpörgött a motor és ismét minden a régi.
Ez megismétlődött párszor, csak a sebesség változott.

Van valakinek valami ötlete?
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #93 Dátum: 2009. Július 15. - 19:02:39 »

Sziasztok!

Egy eddig még számomra nem ismert jelenséggel találkoztam, és nem találok róla semmit.
Meleg motornál gyorsulás közben voltam amikor kb 40nél nem gyorsúlt jobban a járgány, hiába adtam gázt. A hangja is furcsa volt. Üresbe tettem gázt adtam, semmi. visszakapcsoltam egy fokozattal és mintha meglöktek volna hátúlról felpörgött a motor és ismét minden a régi.
Ez megismétlődött párszor, csak a sebesség változott.

Van valakinek valami ötlete?
Benzin minőség? Dugulás? Gyújtás? Tank szellőztetése nem jó? Hibajelzés volt? Hirtelen ezek jutottak eszembe (?)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #94 Dátum: 2009. Július 15. - 19:23:55 »

Sziasztok!

Egy eddig még számomra nem ismert jelenséggel találkoztam, és nem találok róla semmit.
Meleg motornál gyorsulás közben voltam amikor kb 40nél nem gyorsúlt jobban a járgány, hiába adtam gázt. A hangja is furcsa volt. Üresbe tettem gázt adtam, semmi. visszakapcsoltam egy fokozattal és mintha meglöktek volna hátúlról felpörgött a motor és ismét minden a régi.
Ez megismétlődött párszor, csak a sebesség változott.

Van valakinek valami ötlete?
Nekem csinálta ezt újkorában,akkor fojtószelepházat cseréltek rajta.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #95 Dátum: 2009. Július 15. - 19:28:21 »

Sziasztok!

Egy eddig még számomra nem ismert jelenséggel találkoztam, és nem találok róla semmit.
Meleg motornál gyorsulás közben voltam amikor kb 40nél nem gyorsúlt jobban a járgány, hiába adtam gázt. A hangja is furcsa volt. Üresbe tettem gázt adtam, semmi. visszakapcsoltam egy fokozattal és mintha meglöktek volna hátúlról felpörgött a motor és ismét minden a régi.
Ez megismétlődött párszor, csak a sebesség változott.

Van valakinek valami ötlete?
Nekem csinálta ezt újkorában,akkor fojtószelepházat cseréltek rajta.
Mi volt a konkrét hibája? Megszorult a pillangószelep? Vagy nem mondtak semmit, csak cserélték? Jó lenne tudni, okulásra!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #96 Dátum: 2009. Július 15. - 19:46:58 »

Sziasztok!

Egy eddig még számomra nem ismert jelenséggel találkoztam, és nem találok róla semmit.
Meleg motornál gyorsulás közben voltam amikor kb 40nél nem gyorsúlt jobban a járgány, hiába adtam gázt. A hangja is furcsa volt. Üresbe tettem gázt adtam, semmi. visszakapcsoltam egy fokozattal és mintha meglöktek volna hátúlról felpörgött a motor és ismét minden a régi.
Ez megismétlődött párszor, csak a sebesség változott.

Van valakinek valami ötlete?
Nekem csinálta ezt újkorában,akkor fojtószelepházat cseréltek rajta.
Mi volt a konkrét hibája? Megszorult a pillangószelep? Vagy nem mondtak semmit, csak cserélték? Jó lenne tudni, okulásra!
Tulajdonképpen 4 éve mikor ez volt még újdonság volt a szervízeknek is.Mivel nem találták a hibát,melléállítottak egy donor új autót és szépen kezdték kicserélni az alkatrészeket és próbálgatták az autót.Még a komputert is átpakolták.Akkor gyógyult meg az autó amikor a fojtószelepházat kicserélték.Azt nem mondták hogy miért nem működött,örültek hogy megtalálták a hibát(meg én is).
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #97 Dátum: 2009. Július 15. - 19:52:47 »

Sziasztok!

Egy eddig még számomra nem ismert jelenséggel találkoztam, és nem találok róla semmit.
Meleg motornál gyorsulás közben voltam amikor kb 40nél nem gyorsúlt jobban a járgány, hiába adtam gázt. A hangja is furcsa volt. Üresbe tettem gázt adtam, semmi. visszakapcsoltam egy fokozattal és mintha meglöktek volna hátúlról felpörgött a motor és ismét minden a régi.
Ez megismétlődött párszor, csak a sebesség változott.

Van valakinek valami ötlete?
Nekem csinálta ezt újkorában,akkor fojtószelepházat cseréltek rajta.
Mi volt a konkrét hibája? Megszorult a pillangószelep? Vagy nem mondtak semmit, csak cserélték? Jó lenne tudni, okulásra!
Tulajdonképpen 4 éve mikor ez volt még újdonság volt a szervízeknek is.Mivel nem találták a hibát,melléállítottak egy donor új autót és szépen kezdték kicserélni az alkatrészeket és próbálgatták az autót.Még a komputert is átpakolták.Akkor gyógyult meg az autó amikor a fojtószelepházat kicserélték.Azt nem mondták hogy miért nem működött,örültek hogy megtalálták a hibát(meg én is).
Szóval vak tyúk szindróma? Ettől még az is lehet, hogy a sok piszkálás közben helyre került egy érintkező, és attól lett újra jó, csak pont akkor a fojtószelepháznál tartottak? Akkor lett volna az igazi, ha ekkor azt beteszik a jó autóba, és utána az is megbolondult volna, így egyértelmúű lett volna a bibi. De így? Neked persze a lényeg az volt, hogy jó legyen, ez érthető, és jogos is!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jázmin
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Hozzászólás #98 Dátum: 2009. Július 16. - 19:00:34 »

Nem volt hibajelzés, a sárga lámpát 3 hónapon belül csak 2X láttam, de ez a jelenség most teljesen más mint amikor világít.
carrerát tankolok eddig ez tűnik a legjobbnak. folytás vagy gyújtás? esélyesek. csak az a gáz,ha elviszem a szerelőhöz lehet, hogy ő sem lesz okosabb. "majd kiforrja magát".
nincs garim úgyhogy akkor egyenlőre várok.
Azért elég kellemetlen ,mert biztos azt hiszik nem tudok vezetni!!!
Köszönöm az ötleteket!
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #99 Dátum: 2009. Július 16. - 19:08:13 »

Nem volt hibajelzés, a sárga lámpát 3 hónapon belül csak 2X láttam, de ez a jelenség most teljesen más mint amikor világít.
carrerát tankolok eddig ez tűnik a legjobbnak. folytás vagy gyújtás? esélyesek. csak az a gáz,ha elviszem a szerelőhöz lehet, hogy ő sem lesz okosabb. "majd kiforrja magát".
nincs garim úgyhogy akkor egyenlőre várok.
Azért elég kellemetlen ,mert biztos azt hiszik nem tudok vezetni!!!
Köszönöm az ötleteket!
Esetleg még meg lehetne próbálni a folytószelepházat belülről kipucolni az erre való sprayvel.Hátha valaki emlékszik a márkájára,ha más nem akkor kripic cartárs.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jázmin
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Hozzászólás #100 Dátum: 2009. Július 16. - 19:21:56 »

Egy próbát megérne a dolog! Érdekelne a spray márkája.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #101 Dátum: 2009. Július 16. - 19:41:05 »

Egy próbát megérne a dolog! Érdekelne a spray márkája.

Ezt találtam.A 406-os cikkszámút keresd:
http://www.bgtech.hu/images/bg%20termek.html
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jázmin
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23


« Hozzászólás #102 Dátum: 2009. Július 16. - 19:48:17 »

Egy próbát megérne a dolog! Érdekelne a spray márkája.

Ezt találtam.A 406-os cikkszámút keresd:
http://www.bgtech.hu/images/bg%20termek.html

Köszönöm szépen! Kifogom próbálni, vagyis a szerelő, gondolom nem érdemes otthon próbálkozni vele:).
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #103 Dátum: 2009. Július 16. - 19:53:46 »

Egy próbát megérne a dolog! Érdekelne a spray márkája.

Ezt találtam.A 406-os cikkszámút keresd:
http://www.bgtech.hu/images/bg%20termek.html

Köszönöm szépen! Kifogom próbálni, vagyis a szerelő, gondolom nem érdemes otthon próbálkozni vele:).

Ez megoldható akár otthon is,vagy egy minitali alkalmával.Kb 5 perc
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ocsaia
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Hozzászólás #104 Dátum: 2009. December 06. - 12:20:00 »

Kedves Mindenki!
1,4-es Lacettim van. Most cseréltem gyertyát, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy az egyik gyertya úszott az olajban.A többi teljesen száraz volt, az autó semmilyen módon nem jelezte ezt a hibát. Gondolok gyújtás kihagyásra, esetleg teljesítmény csökkenésre. A fogyasztás is teljesen rendben. Olajfogyasztás nem érzékelhető, a motor egyenletesen jár. A csere után beindítottam, továbbra sincs semmi tünet. Szeretném kérni a véleményeteket a hiba okát illetőleg, és arra nézve, hogy mekkora kárt okozhatott ez a motornak, amiről még esetleg nem is tudok. Ha tud valaki kérem segítsen!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!