Lacetti klub fórum
2024. április 28. - 16:58:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Szavazás
Kérdés: Mely elérhetőségeket szeretnénk?
ICQ
AIM
YIM
MSN
Skype
IWIW

Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
 
Szerző Téma: Mit szeretnénk magunkból láttatni?  (Megtekintve 11825 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2007. December 23. - 16:17:28 »

Így megfelel?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #16 Dátum: 2007. December 23. - 20:05:06 »

Azért jó lenne néhány dolgot tisztázni.
Melyik taglistáról beszélünk?
Mert ugye kettő van.
Az egyik a weblapon, a másik a fórumon.
Mindkettőt csak a regisztrált tagok láthatják.
Az eredeti felvetés arról szólt, hogy a fórumos taglistában nem használt, de jelen lévő elérhetőségeket (pl. ICQ) átnevezem mondjuk IWIW-re. Ezek után aki szeretné, az oda írja be a megfelelő azonosítóját.
Arról nem volt szó, hogy minden elérhetőségünket, adatunkat, ami eddíg a regisztrálásra használt, weblapos listában van beprogramoznám ide.
Ennek nem is látom túl nagy értelmét.
Válasszuk ketté ezt a két dolgot.
Még ebben a formában is fölösleges a két lista fenntartása (bár van amit a weblap használ belőlük, és van amit a fórum motor), de az, hogy mind a két listát egy sokkal nagyobb tudásúra fejlesszük, az abszolút pazarlás.

Tehát a lehetőségek:
1: Megmondjátok, hogy fórumos listában mely elérhetőségeket milyenre írjak át, és a többi adat marad/megy a weblapos listába (majdan: link a felhasználó galériájába, egyéb adatok (R*R kérése alapján:amit az autóról még tudatni szeretnénk), egyéb kérések).

2: Minden adat/elérhetőség a weblapos listába kerül.

Egyéb észrevételek az eddigiekkel kapcsolatban:
A kötelezően kitöltendő adatok körét nem bővíteném. Az inkognítóját mindenki megőrizheti. Én sem regisztrálok olyan lapon, ahol az email címen kívűl más adat megadása is kötelező. Kinek mi köze hozzá? Bennem gyanút kelt.
Sokszor leírtam már, hogy mindenki jól gondolja meg, hogy (akár itt, akár más webhelyen) milyen adatokat ad ki magáról.
Az internet veszélyes víz! Sok a kalóz!

Ezt soha, senki ne feledje el!
Mi van akkor, ha feltörik a weblapot? Ki tudja, hogy mit, mire használnak fel?

Az adatok megadásánál olyan lehetőségeket kell kitalálni, ami alapján a későbbi keresések/szűrések a lehető legkönnyebben megvalósíthatóak lesznek. Ezért van a jelenlegi webes lista autó és megye adatai a látható módon kialakítva.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #17 Dátum: 2007. December 23. - 20:39:25 »

Azért jó lenne néhány dolgot tisztázni.
Melyik taglistáról beszélünk?
Mert ugye kettő van.
Az egyik a weblapon, a másik a fórumon.
Mindkettőt csak a regisztrált tagok láthatják.
Az eredeti felvetés arról szólt, hogy a fórumos taglistában nem használt, de jelen lévő elérhetőségeket (pl. ICQ) átnevezem mondjuk IWIW-re. Ezek után aki szeretné, az oda írja be a megfelelő azonosítóját.
Arról nem volt szó, hogy minden elérhetőségünket, adatunkat, ami eddíg a regisztrálásra használt, weblapos listában van beprogramoznám ide.
Ennek nem is látom túl nagy értelmét.
Válasszuk ketté ezt a két dolgot.
Még ebben a formában is fölösleges a két lista fenntartása (bár van amit a weblap használ belőlük, és van amit a fórum motor), de az, hogy mind a két listát egy sokkal nagyobb tudásúra fejlesszük, az abszolút pazarlás.

Tehát a lehetőségek:
1: Megmondjátok, hogy fórumos listában mely elérhetőségeket milyenre írjak át, és a többi adat marad/megy a weblapos listába (majdan: link a felhasználó galériájába, egyéb adatok (R*R kérése alapján:amit az autóról még tudatni szeretnénk), egyéb kérések).

2: Minden adat/elérhetőség a weblapos listába kerül.

Egyéb észrevételek az eddigiekkel kapcsolatban:
A kötelezően kitöltendő adatok körét nem bővíteném. Az inkognítóját mindenki megőrizheti. Én sem regisztrálok olyan lapon, ahol az email címen kívűl más adat megadása is kötelező. Kinek mi köze hozzá? Bennem gyanút kelt.
Sokszor leírtam már, hogy mindenki jól gondolja meg, hogy (akár itt, akár más webhelyen) milyen adatokat ad ki magáról.
Az internet veszélyes víz! Sok a kalóz!

Ezt soha, senki ne feledje el!
Mi van akkor, ha feltörik a weblapot? Ki tudja, hogy mit, mire használnak fel?

Az adatok megadásánál olyan lehetőségeket kell kitalálni, ami alapján a későbbi keresések/szűrések a lehető legkönnyebben megvalósíthatóak lesznek. Ezért van a jelenlegi webes lista autó és megye adatai a látható módon kialakítva.
Megmondom őszintén, hogy titkon azt reméltem, hogy így lenne egy lista, ami csak egy lenne. Valahogy ki lehetne vele váltani a mostani kettőt, mert (technikai oldalát nem ismerve mondom) felesleges kettő. Mivel említetted, hogy a fórum is tulajdonképpen a weblapból dolgozik, úgy lenne jó, ha akár oda, akár ide lép be valaki közvetlenül, ugyanazokat az adatokat láthassa. Kötelezően bekért adatot nem is akarnék többet, hisz eddig is csak a felhasználónévről volt szó. A többi mind opciós. Én spec nem titkolom a telefonszámomat -hívjon aki akar-, sem az emilcímemet -írjon aki akar-, keresztnevem meg így is látható, sőt lakhelyemet sem titkolom településnév szinten. Ismernek elég sokan amúgyis. IWIW-en van sokkal több adat meg kép az emberről, miért ettől félnék? Sok félnivalóm sincs, max a hiteleimet vehetik el tőlem, azt meg névtelenül, adataim nélkül is átadom szívesen bárkinek!  Vigyorog
Szal ha választani kell, akkor inkább az egyes variáció.
A kettes is szimpatikus lenne, mivel minden bekerülne egy listába- ha nem arról lenne szó, hogy csak a weblapon lenne látható.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #18 Dátum: 2007. December 23. - 20:52:18 »

wazeee...fiúk! lebukott a kezdeményezésünk, amiben igen tisztelt Stocz cartársat arra ösztökéltük volna, hogy időt, fáradtságot nem kímélve átformálja listánkat...pedig a terv jónak látszott, ha szépen kértük volna, talán előre vette volna a tennivalók listáján! Kacsint Így jártunk... Mosolyog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #19 Dátum: 2007. December 24. - 10:10:58 »

Valóban célszerű lenne egyesíteni a 2 listát, így sem az egyik, sem a másik nem teljes, alap infók tekintetében sem!
Pl. ha érdekel valaki verdája, csak kilépés, -vagy új lap nyitásával férünk hozzá, a weblap listájában.
Ugyanígy lakhely esetén, stb.
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #20 Dátum: 2007. December 25. - 09:32:26 »

A vágyakat megértem, nekem is könnyebb lenne az a helyzet.
A valóság azonban az (ezt már említettem itt-ott), hogy a weblap és a fórum két különálló "lény".
Külön adatbázisból dolgoznak, külön motorral.
Ezért van az, hogy a legtöbb helyen (más fórumok és weblapok esetén) teljesen külön életet is élnek.
Nálunk azért van "összedrótozva" a kettő, hogy egy felületről, egy azonosítóval lehessen használni őket.
Az induláskor ezt találtam egyszerűbbnek felhasználói oldalról.
Sajnos(?) a weblapon is szükség van a regisztrált tagok, és a vendégek megkülönböztetésére, mivel ott is vanak olyan tartalmak, amihez csak a tagok férhetnek hozzá.
Az meg nem lenne túl praktikus, ha kétszer kellene regisztrálni (fórum, honlap).
Ráadásul a problémát ez sem oldaná meg, akkor is két helyen lennének az adatok.

Én továbbra is azt javasolnám, hogy a weblapos taglistát bővitsük, és azt használjuk.
A weblapos hivatkozást idővel majd beépítem a fórum menüjébe, és akkor könnyebb lesz az átjárhatóság.

És továbbra is mindenkinek ajánlom az Internet Explorer helyett a Mozzilla Firefox használatát. Sokkal kezesebb, jobban használható, és biztonságosabb böngésző. Egy ablakon belül is számtalan weblap lehet egyszerre nyitva, egy kattintással lehet váltani közöttük.

Ingyenesen letölthető, minden gond nélkül telepíthető.

http://www.mozilla-europe.org/hu/
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #21 Dátum: 2007. December 25. - 14:38:04 »

Stocz!
Dönts, és szerkessz legjobb belátásod szerint, elfogadunk minden lehetséges variációt!
Az meg kérdés sem lehet, hogy a Tűzróka veri az IE-t!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #22 Dátum: 2007. December 25. - 19:26:15 »

Én speciel Avant Browerst használok, IE-re épül, de tudja a több füles megoldást és nagyon szépen személyre szabható, plusz kiküszöbölték az IE legtöbb hibáját is. És gyorsabb is, mint az alap IE
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #23 Dátum: 2008. Február 27. - 22:04:38 »

Ellaposodott a keresztnevekre irányuló törekvés.
Ki kellene találni, hogy akarjuk-e láttatni egymásnak keresztneveinket, -ez választható legyen, ki akarja, ki nem- és az adatok között lehetne szerepeltetni.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #24 Dátum: 2008. Február 27. - 22:33:31 »

Nekem mindegy az enyémet látja mindenki.  Mosolyog
Naplózva


LPG
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #25 Dátum: 2008. Február 28. - 15:31:44 »

Ellaposodott a keresztnevekre irányuló törekvés.
Ki kellene találni, hogy akarjuk-e láttatni egymásnak keresztneveinket, -ez választható legyen, ki akarja, ki nem- és az adatok között lehetne szerepeltetni.
Az én keresztnevem nagyon ritka és egyedi, ezért félek, hogy rosszakaratú támadások fognak érni miatta. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Részemről O.K. Mosolyog
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #26 Dátum: 2008. Február 28. - 15:33:58 »

Ellaposodott a keresztnevekre irányuló törekvés.
Ki kellene találni, hogy akarjuk-e láttatni egymásnak keresztneveinket, -ez választható legyen, ki akarja, ki nem- és az adatok között lehetne szerepeltetni.
Az én keresztnevem nagyon ritka és egyedi, ezért félek, hogy rosszakaratú támadások fognak érni miatta. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Részemről O.K. Mosolyog
Csak keresztnévre gondoltam...nem vezetéknévre. Amúgy ha azt az S-et elhagyjuk...na majd meglátjuk, mit hoz a következő négy év!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #27 Dátum: 2008. Február 28. - 15:34:50 »

Nekem mindegy az enyémet látja mindenki.  Mosolyog

Tényleg Jani! Most, hogy szóba hoztad! Neked mi is a keresztneved?
Nem tudom, hogy szólítsalak!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #28 Dátum: 2008. Február 28. - 19:55:01 »

Az Én nevemen sem kell sokat gondolkozni senkinek, gondolom.  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #29 Dátum: 2008. Február 28. - 20:05:32 »

Az Én nevemen sem kell sokat gondolkozni senkinek, gondolom.  Vigyorog

Ja! Egyértelműen ki lehet következtetni a nicknevedből, hogy Te vagy az Ottó! A tótottó! Vigyorog
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!