Lacetti klub fórum
2024. április 20. - 13:14:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 121 122 [123]   Le
 
Szerző Téma: PC, Hardware, Software  (Megtekintve 202919 alkalommal)
Chas
Karbantartó
Bejáratós
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


« Hozzászólás #1830 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 06:08:52 »

Szia!
Én első nap amikor kiadták frissítettem szintén 8.1-ről, és nem bántam meg.
A 8.1-ben levő intel vga driver bugos volt, a monitort állandóan teleszemetelte a firefoxban, ami nagyon idegesítő volt. Nos ez a 10-el teljesen eltűnt. Nekem csak azzal van bajom, bár az mindkét rendszernél jelen van, hogy ha pptp vpn-t építek ki, a tűzfal beállításaiban nem lehet beállítani a hálózat típusát. Mindenképp nyilvános hálózati beállításokat használ, és nem változtatható meg.
Idő hiányában még nem tudtam alaposan rákeresni, de a felszínen még nem találtam megoldást erre.
De legalább működik.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1831 Dátum: 2015. Augusztus 29. - 10:16:06 »

Tegnap este sikeresen beszerzésre került a kinézett E5-772G-51WW Acer laptop, magyar Win10-zel. Hasít, mint állat!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Csak "összement" a számítógépasztal, alig férek el rajta a géppel.  Vigyorog

A soroksári Acer márkaboltot csak ajánlani tudom, ha valaki Acer gépre vágyik!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1832 Dátum: 2016. Február 02. - 21:27:31 »

Tescoban ma láttam egy ilyen tabletet 13eFt-ért. Van hozzá 1 éves office 365 is, ez magában többe kerül. Nem tudtam otthagyni. Vigyorog
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1833 Dátum: 2016. Május 17. - 09:12:55 »

Router cseréjét tervezem. A mostani (TP Link 741 ND) 4 éves, sajnos utolérte a TP Linkek betegsége, a WiFi elkezdett gyengélkedni, de egyébként nem volt vele gond eddig, talán 1-2 alkalommal kellett újraindítani. Fórumokon az ASUS-t és a TP Linket ajánlják, egy barátom meg a Zyxelt. Asusról is lehet sok rosszat olvasni a neten, főképp a WiFi gyengeségéről. A keret maximum 30 ezer lenne, de szeretném azért a lehetőségekhez képest olcsón megúszni. Ja és a Gigabites LAN/WAN fontos a net miatt.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1834 Dátum: 2016. Május 17. - 09:53:28 »

Nekünk TP-Link van pár éve. Néha újra kellett indítani, de nincs vele gond. A T-s nettel annál több.....
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1835 Dátum: 2016. Május 17. - 10:04:47 »

Router cseréjét tervezem. A mostani (TP Link 741 ND) 4 éves, sajnos utolérte a TP Linkek betegsége, a WiFi elkezdett gyengélkedni, de egyébként nem volt vele gond eddig, talán 1-2 alkalommal kellett újraindítani. Fórumokon az ASUS-t és a TP Linket ajánlják, egy barátom meg a Zyxelt. Asusról is lehet sok rosszat olvasni a neten, főképp a WiFi gyengeségéről. A keret maximum 30 ezer lenne, de szeretném azért a lehetőségekhez képest olcsón megúszni. Ja és a Gigabites LAN/WAN fontos a net miatt.
Szerintem egy jó vétel:

NETIS WF-2780

Delton.hu-n kapható 14 + áfa.


- Támogatott szabványok: IEE802.11a/n/ac (5 GHz), IEEE 802.11b/g/n (2.4 GHz).
- Adatátviteli sebesség: 300 Mbps (2.4 GHz), 867 Mbps (5 GHz).
- Vezeték nélküli frekvenciatartomány: 2.4 - 2.4835 GHz és 5.15 GHz - 5.825 GHz.
- Átviteli teljesítmény: maximum 20 dBm.
- Támogatja a 64/128-bit WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK (TKIP / AES) titkosítást.
- SSID engedélyezés, tiltás.
- WPS funkció.
- 4 db, külső, körsugárzó botantenna.
- Antenna nyereség: 5 dBi.
- 10 Base-T (IEEE 802.3) / 100 Base-TX (IEEE 802.3u) támogatás.
- 1 db WAN port (10/100/1000M, Auto MDI/MDIX), RJ-45 csatlakozás.
- 4 db LAN port (10/100/1000M, Auto MDI/MDIX), RJ-45 csatlakozás.
- DHCP (dinamikus IP), PPPoE, Fix IP cím, L2TP, PPTP és WISP (vezeték nélküli internet szolgáltató) támogatás.
- Port átirányítás, QoS.
- Sávszélesség szabályozás.
- VPN.
- IP cím, MAC cím és webcím szűrése.
- DDNS szolgáltatás támogatása.
- Távoli kezelés és firmware frissítés.
- Állapotjelző LED-ek.
- Tápegység (12 VDC / 1 A) tartozék.
- 1 db szerelt hálózati kábel.
- Tápfeszültség: 12 VDC.
- Áramfelvétel: 1 A.
- Működési hőmérséklet: 0°C - +40°C.
- Működési páratartalom: 10 % - 90 % (nem kicsapódó).
- Méret: 145 mm x 155 mm x 35 mm.
- Súly: 285 g.
- CE és FCC minősítés.

- 2 év garancia!
- Ingyenes házhozszállítás!
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1836 Dátum: 2016. Május 17. - 14:40:01 »

Hát erről a Netis márkáról még nem is hallottam. Mondjuk az, hogy eredeti kínai, még nem jelent semmit, a tulajdonságai alapján elég jónak néz ki.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1837 Dátum: 2016. Május 17. - 19:21:54 »

Hát erről a Netis márkáról még nem is hallottam. Mondjuk az, hogy eredeti kínai, még nem jelent semmit, a tulajdonságai alapján elég jónak néz ki.
Kolléga teszteli gigás nettel.
Eddig bevált, még wifin is 7-800-al másol hálózaton belül.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1838 Dátum: 2016. Május 19. - 12:15:19 »

Végül mégis ZyXel lett, 6716-os típus. Elvileg hétfőn megjön, akkor leírom az első tapasztalatokat.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1839 Dátum: 2016. Június 14. - 19:57:40 »


 
Már egy ideje érlelődik bennem egy probléma megoldása, de egyszerűen nem jutok előrébb.
A gondok 2012-ben kezdődtek. Adott egy router, két gép van rákötve, mindkettőn Win7 Prof. Otthoni hálózat működik rendesen, otthoni csoport létrehozva. Routert kellett cserélni, ekkor az én gépem már nem látta az otthoni hálózatot (ez volt az otthoni csoport fő gépe is), az internet ment, azt írta ki, hogy "nincs csatlakozás - internetkapcsolat". A másik gép viszont továbbra is az otthoni csoport tagja maradt, amit még az én gépemről hoztam létre  He He
Ekkor a másik gép ki lett cserélve, Windows telepítése után már nem tudtam a "meglévő" otthoni csoporthoz csatlakoztatni, hiszen kérte a jelszót az én gépemről, amit nem tudtam beírni, hiszen az én gépemen már nem tudtam megnézni. Ennek ellenére azon a gépen van hálózati kapcsolat és internetcsatlakozás is (mármint a Windows ezt írja ki), de egyébként is ment az internet, de az én gépemet nem látta és fordítva sem.
Újabb routercsere történt, a másik gép továbbra is tökéletesen csatlakozik és van internet, persze az otthoni csoport nem megy. Az én gépem "nincs csatlakozás - nem állnak rendelkezésre kapcsolatok" piros X-et jelez, holott egyébként ugyanúgy van internet, persze a másik gépet nem látja. A routerbe mindkét gépről be tudok lépni, látja a csatlakoztatott eszközöket is (telefon-tablet-tv meg a két asztali gép).
Kutakodtam a neten, gondoltam a gépemet kiléptetem az otthoni csoportból és egy újat hozok létre. Na ez elsőre nem jött össze, nem tudta kiléptetni. A neten talált megoldással végül ez sikerült, de közben észrevettem, hogy 4 fontos szolgáltatás nem indul és nem indítható el: PNRP protokoll, PNRP számítógépnév-közzétételi szolgáltatás, Társhálózat identitás, Társhálózat csoportosítás.
Ezek közül végül 3-at sikerült a neten talált módszerrel elindítani, de a PNRP számítógépnév-közzétételi szolgáltatás továbbra sem indítható, Hiba5: Hozzáférés megtagadva. Gondolom ezen múlik, hogy (elvileg) nem látja a másik gépet és nem tudok hálózatot létrehozni.

Tud erre valaki megoldást? Persze az újratelepítés az lenne, de most nincs arra időm. Egyébként igazából azért szeretném, mert a routerre rá van kötve két pendrive, amire mindig filmeket rakok, amit a TV-n közvetlenül le tudok játszani. Ez most is megy, de FTP-n tudok csak fájlokat másolni rá, ami kicsit körülményes, na meg nem tudok egyből a TV-re küldeni képet stb. Azt még megjegyezném, hogy a TV látja a gépet, de ugye nem tud róla semmit lejátszani a hálózat hiánya miatt, illetve a gépem is látja a TV-t, de nem tudok ráküldeni semmit.

Na kicsit hosszú és lehet, hogy bonyolult lett a leírásom.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1840 Dátum: 2016. Június 28. - 14:34:35 »

És megoldódott 
Ez az oldal segített:
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/how-do-i-change-my-network-location-from-public-to/6358a9e5-c7ad-4c4c-99cb-d3dfeeab59e0

Persze ez még kevés volt, a másik gépről a teljes NetworkList registry ágat exportáltam, majd a sajátomon importáltam és ekkor megoldódott a probléma. Nincs proxybeállítási hiba, csatlakozom hálózathoz és rendesen jelzi a netet. A fenti oldalon leírtak alapján ez bármikor előjöhet routercserekor, de legalább most már tudom a megoldást.


Más: Használ valaki Eset Smart Security-t? Eddig AVG-t használtam (ingyeneset, meg voltam vele elégedve, meg mellette havonta egyszer lefuttattam a Malwarebytes AntiMalware programot, nem volt soha gond), viszont kedvező áron tudnék két évre két gépre licence-t vásárolni az Eset Smart Security-hez.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1841 Dátum: 2016. Június 28. - 23:33:53 »

És megoldódott 
Ez az oldal segített:
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-networking/how-do-i-change-my-network-location-from-public-to/6358a9e5-c7ad-4c4c-99cb-d3dfeeab59e0

Persze ez még kevés volt, a másik gépről a teljes NetworkList registry ágat exportáltam, majd a sajátomon importáltam és ekkor megoldódott a probléma. Nincs proxybeállítási hiba, csatlakozom hálózathoz és rendesen jelzi a netet. A fenti oldalon leírtak alapján ez bármikor előjöhet routercserekor, de legalább most már tudom a megoldást.


Más: Használ valaki Eset Smart Security-t? Eddig AVG-t használtam (ingyeneset, meg voltam vele elégedve, meg mellette havonta egyszer lefuttattam a Malwarebytes AntiMalware programot, nem volt soha gond), viszont kedvező áron tudnék két évre két gépre licence-t vásárolni az Eset Smart Security-hez.
A hajón Eset Smart Security van az összes gépen. Elég jó lehet, eddig nem szedtünk be semmit, pedig ugye a rakodási tervekkel jöhetnek vírusok a pendrivokon.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1842 Dátum: 2016. Június 29. - 07:56:14 »

Meg is rendeltem, természetesen a Balázstól, így még plusz kedvezményt is kaptam Kacsint
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1843 Dátum: 2016. December 25. - 10:56:08 »

Kartársak! Karácsony alkalmából kaptam ajándékba egy számomra teljesen felesleges készüléket, HARMAN-tól származó JBL FLIP3 Portable Bluetooth Speaker. Nem gagyi kategória, de számomra ez mindegy. Ha valaki szükségét érzi, hogy legyen egy ilyen készüléke, keressen. Vadonat új, gyári csomagban, tartozékokkal. Esetleg érdekelne-természetesen értékegyeztetéssel-egy laptop a fiam számára.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 121 122 [123]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!