Lacetti klub fórum
2024. április 27. - 19:40:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 30   Le
 
Szerző Téma: KRESZ frissen  (Megtekintve 78903 alkalommal)
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #15 Dátum: 2008. Január 11. - 09:41:07 »

Hát oda kell figyelni, főleg már nem lehet mézes-mázas dumával élni. A munkanélkülivé vált nyugati határőrökket betették rendőrnek. Ők meg aztán kemények mint a vidia. De legalább megrendezik a "brazilokat" is. Vigyorog
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #16 Dátum: 2008. Január 11. - 13:33:16 »

Én csak arra lennék kíváncsi, mikor fog egy autós úgy pert nyerni, hogy egy kintfelejtett sebességkorlátozó tábla miatt meszelték le, holott a korlátozás már két hete nem indokolt! Persze a tábla kötelező érvényű, nem a lemeszelés ténye lesz a vitatott, hanem egy másik perben a tábla indokoltsága! Merthogy gondolom az autósok fognak előbb lépni, a rendvédelmi szervek nem merik majd számonkérni az indokolatlanul kint tartott tiltó-korlátozó táblákat!
S hogy ne higyjétek, mennyire szeretek álmodozni és azért mondok ilyeneket:azért változnak ám a dolgok! Még az átkos végén voltam a nagy pocsolya túloldalán és amiket ott láttam, meglehetősen idegen volt. El sem tudtam volna itthon képzelni akkor azokat, aztán ha jobban belegondolok, lassan-lassan ideér minden. 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #17 Dátum: 2008. Január 11. - 13:58:09 »

Olvasgattam az új bírság feltételeket ill. ponthatárokat (nem a főiskolait Vigyorog). Hát arra jutottam, ha nagyon szeretnék Kresz szerint közlekedni (és nem fizetni), akkor érdemes venni GPS-t. Belerakatni, hol nem szabad megállni, zebrák helyét, stb.. így a gép majd szól, hogy :Itt fizetni fogsz! Menj 3 métert. Vigyorog Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
sz.gabor
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 308


2.0 TCDi 16V


« Hozzászólás #18 Dátum: 2008. Január 11. - 14:06:48 »

Olvasgattam az új bírság feltételeket ill. ponthatárokat (nem a főiskolait Vigyorog). Hát arra jutottam, ha nagyon szeretnék Kresz szerint közlekedni (és nem fizetni), akkor érdemes venni GPS-t. Belerakatni, hol nem szabad megállni, zebrák helyét, stb.. így a gép majd szól, hogy :Itt fizetni fogsz! Menj 3 métert. Vigyorog Vigyorog

Ha bekapcsolsz egy GPS-t, rögtön azzal kezdi, hogy "minden adat amit látni fogsz, tájékoztató jellegű" tehát nem hiteles. Ezek alapján a "gps Néni" rosszul is tájékoztathat. És még csak nem is reklamálhatsz. Ha ilyen előfordulna nálam hogy félretájékoztat a gép akkor rögtön kiabálhatna, hogy "segítség a készülék lehet, hogy veszélynek van kitéve" mivel biztos le verném az ablakomról. Vigyorog Vigyorog
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #19 Dátum: 2008. Január 11. - 17:35:08 »

Gábor, Gábor! Nem vagy véletlenűl túl temperaturos? Tényleg ilyen vagy, vagy csak a kenyérlesőd óriási? Remélem az igazság az, hogy az életben azért megfontoltabb vagy, már a saját érdekedben is! (Ezeket más topicban irtak miatt is vetettem fel!)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #20 Dátum: 2008. Január 11. - 18:44:44 »

Olvasgattam az új bírság feltételeket ill. ponthatárokat (nem a főiskolait Vigyorog). Hát arra jutottam, ha nagyon szeretnék Kresz szerint közlekedni (és nem fizetni), akkor érdemes venni GPS-t. Belerakatni, hol nem szabad megállni, zebrák helyét, stb.. így a gép majd szól, hogy :Itt fizetni fogsz! Menj 3 métert. Vigyorog Vigyorog
Sajna ezeket nem fogja neked megmondani a navigációs szoftver. Viszont az útbiztonsági kamerákat rá lehet tenni, és azokat nagyon frankón mutatja Mosolyog Veróna környékén azt hittem, hogy megbolondulok, mert végig tilinkózott a kamerák miatt. Megengedett 120 volt, anyám meg ment 170-el Vigyorog Nem is értettem először, hogy miért mi vagyunk a leggyorsabbak Vigyorog Mama reagálása arra, hogy talán lassítani kéne: "Fiam! Ezzel nem lehet lassabban menni! Vigyorog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #21 Dátum: 2008. Január 11. - 19:10:27 »

Olvasgattam az új bírság feltételeket ill. ponthatárokat (nem a főiskolait Vigyorog). Hát arra jutottam, ha nagyon szeretnék Kresz szerint közlekedni (és nem fizetni), akkor érdemes venni GPS-t. Belerakatni, hol nem szabad megállni, zebrák helyét, stb.. így a gép majd szól, hogy :Itt fizetni fogsz! Menj 3 métert. Vigyorog Vigyorog
Sajna ezeket nem fogja neked megmondani a navigációs szoftver. Viszont az útbiztonsági kamerákat rá lehet tenni, és azokat nagyon frankón mutatja Mosolyog Veróna környékén azt hittem, hogy megbolondulok, mert végig tilinkózott a kamerák miatt. Megengedett 120 volt, anyám meg ment 170-el Vigyorog Nem is értettem először, hogy miért mi vagyunk a leggyorsabbak Vigyorog Mama reagálása arra, hogy talán lassítani kéne: "Fiam! Ezzel nem lehet lassabban menni! Vigyorog

Giovanni!
Melyik rendszer, ill. software kompatibilis a kamerák jelével? Egyáltalán hogy lehet beadagolni neki?
Ez engem érdekel!

Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #22 Dátum: 2008. Január 11. - 19:30:32 »

Olvasgattam az új bírság feltételeket ill. ponthatárokat (nem a főiskolait Vigyorog). Hát arra jutottam, ha nagyon szeretnék Kresz szerint közlekedni (és nem fizetni), akkor érdemes venni GPS-t. Belerakatni, hol nem szabad megállni, zebrák helyét, stb.. így a gép majd szól, hogy :Itt fizetni fogsz! Menj 3 métert. Vigyorog Vigyorog
Sajna ezeket nem fogja neked megmondani a navigációs szoftver. Viszont az útbiztonsági kamerákat rá lehet tenni, és azokat nagyon frankón mutatja Mosolyog Veróna környékén azt hittem, hogy megbolondulok, mert végig tilinkózott a kamerák miatt. Megengedett 120 volt, anyám meg ment 170-el Vigyorog Nem is értettem először, hogy miért mi vagyunk a leggyorsabbak Vigyorog Mama reagálása arra, hogy talán lassítani kéne: "Fiam! Ezzel nem lehet lassabban menni! Vigyorog

Giovanni!
Melyik rendszer, ill. software kompatibilis a kamerák jelével? Egyáltalán hogy lehet beadagolni neki?
Ez engem érdekel!



A PC,Szoftver, Hardverben leírtam Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #23 Dátum: 2008. Január 15. - 14:02:54 »

1. melléklet a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelethez                                                                                                                       
A megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó rendelkezések
(a megengedett legnagyobb sebesség túllépésének mértéke a megengedett legnagyobb sebesség %-ában)

Bocs, látom bent van a linkben is, de már nem törlöm! Zavart

Az a) kategóri alatti átlépések esetén nincs bírság?? Az lenne a türelmi (hiba) határ?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #24 Dátum: 2008. Január 19. - 15:06:45 »

Közlekedési sorrend?? piros vagy zöld jármű first..?
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #25 Dátum: 2008. Január 19. - 16:16:02 »

Ha a pirosnak nincs táblája (mert ezekbe a kanyarodósávokba szoktak tenni) akkor övé az elsőbbség a jobbkéz szabály szerint.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #26 Dátum: 2008. Január 19. - 18:12:31 »

De ilyen helyzetben van neki, úgyhogy zöld!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #27 Dátum: 2008. Január 19. - 19:21:54 »

Kresz tudósok! Jobbkéz szabály a keresztező forgalomban van, nem az azonos úton haladókra vonatkozik! Egyértelműen a jobbra fordulónak van elsőbbsége! Kanyarodási szabályok vonatkoznak rájuk! Valóban jó lenne, ha elővennétek a KRESZ könyvet frissítés céljából! Mert felejteni emberi dolog, de ebben a helyzetben még veszélyes is!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #28 Dátum: 2008. Január 19. - 19:31:38 »

Kresz tudósok! Jobbkéz szabály a keresztező forgalomban van, nem az azonos úton haladókra vonatkozik! Egyértelműen a jobbra fordulónak van elsőbbsége! Kanyarodási szabályok vonatkoznak rájuk! Valóban jó lenne, ha elővennétek a KRESZ könyvet frissítés céljából! Mert felejteni emberi dolog, de ebben a helyzetben még veszélyes is!
Igazad van Koma...
Sajna sokan sokat felejtenek és utána kioktatnak a hülyeségükkel.
A multkor egyenrangú útkereszteződésben kitolatott elém egy hölgy. Kikerültem, majd dudált és mutogatta a jobbkezét hogy miért nem adtam meg neki. De hisz tolatott... Ez tilos. Utána villogott és a pasija is mutogatott. Utánuk mentem és megkérdeztem , hogy mi a probléma. Simán közölte, hogy nem adtam meg neki a jobbkezet. És még komolyan is gondolta!!! Montam nekik olvassanak utána, mert nem Én vagyok a hülye.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #29 Dátum: 2008. Január 19. - 19:39:41 »

Kresz tudósok! Jobbkéz szabály a keresztező forgalomban van, nem az azonos úton haladókra vonatkozik! Egyértelműen a jobbra fordulónak van elsőbbsége! Kanyarodási szabályok vonatkoznak rájuk! Valóban jó lenne, ha elővennétek a KRESZ könyvet frissítés céljából! Mert felejteni emberi dolog, de ebben a helyzetben még veszélyes is!

KRESZ tudós Gidy!
Nálunk pont van ilyen kereszteződés, számomra a logika is ezt diktálja, a piros számára elsőbbségadás kötelező a zölddel szemben!
Ha akarod elsétálok, lefotózom!
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 30   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!