Lacetti klub fórum
2024. április 28. - 04:41:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30   Le
 
Szerző Téma: KRESZ frissen  (Megtekintve 78905 alkalommal)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #420 Dátum: 2013. Február 05. - 22:27:35 »

Jövő héttől visszaülök az iskolapadba. Felfrissül legalább egy kicsit a Kresz "tudományom"... 
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #421 Dátum: 2013. Február 05. - 23:21:55 »

Jövő héttől visszaülök az iskolapadba. Felfrissül legalább egy kicsit a Kresz "tudományom"... 
Továbbképzés, vagy büntetésből? De aztán nehogy szégyent hozz ősz fejemre! Büszke szeretnék lenni Rád, úgy szerepelj ám!
Nekünk vannak oktatásaink, és két évenként vizsgáink. Soha nem buktam meg!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #422 Dátum: 2013. Február 06. - 15:12:41 »

Jövő héttől visszaülök az iskolapadba. Felfrissül legalább egy kicsit a Kresz "tudományom"... 
Továbbképzés, vagy büntetésből? De aztán nehogy szégyent hozz ősz fejemre! Büszke szeretnék lenni Rád, úgy szerepelj ám!
Nekünk vannak oktatásaink, és két évenként vizsgáink. Soha nem buktam meg!
Jajj, dehogyis kérem... nem büntiből! Csak jelentkeztem a "donorképző" (juj de rossz, ejnye magam!) tanfolyamra, mert megirigyeltem Kripic kollégát, hogy nagy motorral jár találkozóra!  Kacsint Mosolyog
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #423 Dátum: 2013. Március 26. - 19:32:13 »

Jövő héttől visszaülök az iskolapadba. Felfrissül legalább egy kicsit a Kresz "tudományom"... 
Továbbképzés, vagy büntetésből? De aztán nehogy szégyent hozz ősz fejemre! Büszke szeretnék lenni Rád, úgy szerepelj ám!
Nekünk vannak oktatásaink, és két évenként vizsgáink. Soha nem buktam meg!
Kresz tanfolyam 75/75 pont...
Ősz fejed így továbbra is szégyentelen!  Vigyorog
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #424 Dátum: 2013. Május 01. - 11:49:29 »

http://index.hu/belfold/2013/04/30/hatalmas_birsag_a_gyerekekert/
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #425 Dátum: 2013. Május 28. - 08:10:50 »

Azt hiszem nem árt elolvasni az autósoknak sem, de inkább a bringásoknak illene, és persze betartani is. Nekünk is, ha autóból átnyergelünk bringára. Remélem, aki itt van a fórumon, az tudta ezeket, de szabad elolvasatni a család többi tagjával is, biztosan vannak érintettek. Ez életbevágó téma, ajánlom mindenkinek.

http://www.vezess.hu/magazin/kerekparos_kresz_sotet_oldala/44116/

Ha pedig kiderül, hogy voltak hiányosságok, hát most ideje volt bepótolni.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #426 Dátum: 2013. Június 02. - 09:53:23 »

Felénk van sok 70-es, 60-as tábla is van. .....
Amire érdemes figyelni, de erről már beszéltünk asszem. Ha sebességkorlátozás tábla alatt láttok IG-L kiegészítőt azt fokozottabban illek betartani, mert akár 5000€ is lehet a bünti! Ez egy környezetvédelmi okokból elrendelt sebességkorlátozás, Linznél rendszeresen találkozom vele.
http://www.penzcentrum.hu/utazas/gigabirsag_ismeretlen_szabaly_szedi_aldozatait_az_autopalyakon.1036594.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

ismétlés a tudás anyja..
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #427 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 15:15:48 »

Nos megint új szituval és arról eszembe nem jutó tudással gazdagodtam. A mostani munkahelyemen a dolgozók egy külön emeletes garázsban parkolnak. Fél év után a mai szituáció:
haladok le az alsóbb szintre, amikor jobb oldalt (velem párhuzamosan) jön fel az alsóbb szintről egy másik autó és mindketten fordulunk balra. Kinek van elsőbbsége vagy/és kinek célszerűbb elsőbbséget adni?
Az épületben kötelező haladási irány van egy bejárat, egy kijárat miatt.
Ha nem voltam elég érthető kérdezzetek, mert megrajzolni elég macerás lenne...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #428 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 17:45:22 »

Nos megint új szituval és arról eszembe nem jutó tudással gazdagodtam. A mostani munkahelyemen a dolgozók egy külön emeletes garázsban parkolnak. Fél év után a mai szituáció:
haladok le az alsóbb szintre, amikor jobb oldalt (velem párhuzamosan) jön fel az alsóbb szintről egy másik autó és mindketten fordulunk balra. Kinek van elsőbbsége vagy/és kinek célszerűbb elsőbbséget adni?
Az épületben kötelező haladási irány van egy bejárat, egy kijárat miatt.
Ha nem voltam elég érthető kérdezzetek, mert megrajzolni elég macerás lenne...
Én a téli időjárásssal, a szerpentinen való közlekedéssel tudnám összehasonlítani. Aki felfelé megy, azt célszerű elengedni, mivel megvan a lendülete. Ha megáll, nehezebben indul újra el.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #429 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 23:15:48 »

Nos megint új szituval és arról eszembe nem jutó tudással gazdagodtam. A mostani munkahelyemen a dolgozók egy külön emeletes garázsban parkolnak. Fél év után a mai szituáció:
haladok le az alsóbb szintre, amikor jobb oldalt (velem párhuzamosan) jön fel az alsóbb szintről egy másik autó és mindketten fordulunk balra. Kinek van elsőbbsége vagy/és kinek célszerűbb elsőbbséget adni?
Az épületben kötelező haladási irány van egy bejárat, egy kijárat miatt.
Ha nem voltam elég érthető kérdezzetek, mert megrajzolni elég macerás lenne...

Ha nincsen semmilyen elsőbbségadást jelző tábla (mert az ugye lehet parkolóházban is Mosolyog), akkor jobbkéz-szabály. Aminek van egy érdekesebb, kevésbé ismert változata a kanyarodó járművekre vonatkozóan. Egy példa: ha egyenrangú utak kereszteződéséhez érve balra fordulnál, de szemből jön egy másik jármű egyenesen, akkor a haladási útvonalakat képzeletben felrajzolva látszik, hogy azok találkozásában ő jobbról érkezik, tehát elsőbbsége van. Ez a módszer gyakorlatilag bármilyen egyenrangú kereszteződésben bármilyen szabályos forgalmi szituációban igaz, így itt is. Ha jól értelmezem a leírt szituációt, az illető a jobb oldaladról, vagyis a haladási útvonalakat berajzolva jobbról érkezik, így neki van elsőbbsége.

Picit máshogy megfogalmazva mindketten ugyanarra az "útra" fordultok rá, csak különböző egyenrangú "keresztutakról". Ő hamarabb ér fel az útra, ahova fordulni akartok (nem időben mérve, hanem az útvonalat nézve), vagyis amikor Te balra fordulnál, ő már érkezik jobbról, így el kell engedned. Remélem, hogy érthető volt. Mosolyog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #430 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 07:26:47 »

Igen egyértelmű. Magamban is azt szűrtem le, amit Ti ketten is írtatok. A szitu mindkét szabálya logikus, már HA megadják... Kacsint
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #431 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 18:41:41 »

...
ha egyenrangú utak kereszteződéséhez érve balra fordulnál, de szemből jön egy másik jármű egyenesen, akkor a haladási útvonalakat képzeletben felrajzolva látszik, hogy azok találkozásában ő jobbról érkezik, tehát elsőbbsége van.
....
Talán érdemes egy kicsit pontosítani:
A PARKOLÓHÁZI esetben lehet olyan szituáció, amikor a JOBBKÉZSZABÁLY játszik: két különböző úton (NEM párhuzamos közlekedésre alkalmas úton!!!) haladó járművek midegyike egy azonos útra fordul. HA a jobbról érkező nálad hamarabb erre az útra ér, akkor ő egy már, a te korábbi haladási útvonaladat KERESZTEZŐ úton halad. Neked jobbról érkezve ezen az úton, a jobbkézszabály szerint elsőbbsége van veled szemben. Amíg azonban nem halad ezen az úton, NINCS semmiféle elsőbbsége. (Ha egyszerre érkeztek ehhez az úthoz, és egyszerre fordultok rá, NINCS elsőbbsége - hiszen NEM haladt az úton, amikor / amelyre te (is) ráfordultál...)
VISZONT a "magyarázó" példaként hozott szituációban NEM a jobbkézszabály, hanem a KANYARODÁS szabálya érvényesül: Az EGYENESEN haladónak elsőbbsége van az azonos úton érkező, a továbbhaladási útvonalát KANYARODÁSSAL keresztező járművel szemben.
A "felfelé haladót célszerű elengedni..." szabály nem létezik... Udvariasság, józan belátás (meg egészséges életösztön a teherautóval, vagy a fekete Audival szemben... MosolyogMosolyogMosolyog )persze van, de az nem jogi kategória...
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #432 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 22:04:49 »

Talán érdemes egy kicsit pontosítani:
A PARKOLÓHÁZI esetben lehet olyan szituáció, amikor a JOBBKÉZSZABÁLY játszik: két különböző úton (NEM párhuzamos közlekedésre alkalmas úton!!!) haladó járművek midegyike egy azonos útra fordul. HA a jobbról érkező nálad hamarabb erre az útra ér, akkor ő egy már, a te korábbi haladási útvonaladat KERESZTEZŐ úton halad. Neked jobbról érkezve ezen az úton, a jobbkézszabály szerint elsőbbsége van veled szemben. Amíg azonban nem halad ezen az úton, NINCS semmiféle elsőbbsége. (Ha egyszerre érkeztek ehhez az úthoz, és egyszerre fordultok rá, NINCS elsőbbsége - hiszen NEM haladt az úton, amikor / amelyre te (is) ráfordultál...)
VISZONT a "magyarázó" példaként hozott szituációban NEM a jobbkézszabály, hanem a KANYARODÁS szabálya érvényesül: Az EGYENESEN haladónak elsőbbsége van az azonos úton érkező, a továbbhaladási útvonalát KANYARODÁSSAL keresztező járművel szemben.
A "felfelé haladót célszerű elengedni..." szabály nem létezik... Udvariasság, józan belátás (meg egészséges életösztön a teherautóval, vagy a fekete Audival szemben... MosolyogMosolyogMosolyog )persze van, de az nem jogi kategória...

Bár többnyire egyetértek Veled, azért nem mindenben Mosolyog

Szerintem nem igaz, hogy csak akkor lenne elsőbbsége a jobbról érkező járműnek, ha az már azon az úton halad. A KRESZ így fogalmaz:
"Az útkereszteződésben (...) a járművel elsőbbséget kell adni a jobbról érkező minden jármű (...) részére."
Véleményem szerint bárhonnan jöjjön is az az autó, ha jobbról érkezik, elsőbbsége van, függetlenül attól, hogy azon az úton halad-e épp, amire ráfordulsz. Én a KRESZ szövegét is így értem. Az érkező jármű szempontjából nézve ugyanis Te balra vagy, így nem számíthat arra, hogy ki fogsz fordulni elé.

Abban egyetértek, hogy a hozott példában nem a jobbkéz-szabály, hanem a kanyarodás szabálya érvényesül, viszont ha átgondolod, megnevezéstől eltekintve ugyanaz a kettő. A kanyarodás szabálya ugye azt mondja, hogy az egyenrangú kereszteződésbe szemből érkezők közül az egyenesen haladónak van elsőbbsége. Viszont ha a haladási útvonalakat berajzolod, az egyenesen haladó mindig jobbról keresztezi a lefordulót, így igaz, hogy jobbról érkezik. Szerintem sokkal könnyebben megtanulható, megérthető így, hiszen a két szituáció ugyanarra az alapra (jobbról érkezik = előny) épül.

A "felfelé haladót célszerű elengedni"-szabály márpedig létezik. Mosolyog Olyannyira, hogy nem csak "célszerű", hanem kötelező elengedni akkor, ha csak egy autó számára van hely a meredek úton.

A szabály így szól:
„Hegyi utakon és hasonló jellegű meredek utakon, ahol a szembejövő járművek egymás melletti elhaladása lehetetlen vagy nehéz, a lefelé haladó jármű vezetője köteles járművével félreállni, hogy lehetővé tegye a felfelé haladó jármű elhaladását, kivéve ha a járművek félreállását lehetővé tevő út menti kitérők olyanok, hogy - a járművek sebességére és helyzetére figyelemmel - a felfelé haladó jármű előtt van kitérő és valamelyik jármű hátramenete válna szükségessé, ha a felfelé haladó jármű nem állna félre a kitérőbe. Ha az egymás mellett ellenkező irányban elhaladni kívánó két jármű közül - az egymás melletti elhaladás lehetővé tétele céljából - az egyiknek hátra kell menni, a járműszerelvénynek elsőbbsége van a többi járművekkel szemben, a nehéz járműveknek a könnyű járművekkel szemben és az autóbuszoknak a tehergépkocsikkal szemben; ha azonos kategóriájú járművekről van szó, a lefelé haladó jármű vezetőjének kell hátramenetet végeznie, kivéve, ha az a felfelé haladó jármű vezetője számára nyilvánvalóan könnyebb, például, ha az utóbbi a kitérő közelében van.”
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #433 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 21:06:17 »

Bár többnyire egyetértek Veled, azért nem mindenben  MosolyogMosolyogMosolyogMosolyogMosolyogMosolyogMosolyog
Tényleg nem csak a szómágia, vagy a vita miatt…:

1. „Szerintem nem igaz, hogy….”
Az idézett szabályból kiemelném az „útkereszteződésben” szót..A „vitatott” szituációban, amíg nem halad a (téged) KERESZTEZŐ úton, addig  az ő szemszögéből nincs útkereszteződés, ami esetén neki a jobbkézszabályalapján elsőbbsége lenne veled szemben.

2. "Abban egyetértek, hogy…”
Felfoghatod így is, de azért a KRESZ-vizsgán ne hangoztasd…MosolyogMosolyog
Megint csak: A jobbkézszabály alkalmazásának alapfeltétele , hogy LEGYEN útkereszteződés. Ha mentek egymással szemben egyazon úton, akkor NINCS útkereszteződés, így nincs (nem értelmezhető) a jobbkézszabály sem.

3. „A "felfelé haladót célszerű elengedni"-szabály márpedig…”
Az idézett szabályból megint csak felhívnám a figyelmedet néhány igencsak lényeges kifejezésre:
A „meredek utakon” és „szembejövő járművek” eléggé behatárolják a szituációt, amelyben a szabály érvényre kerül…
Valóban pontatlanul fogalmaztam, amikor nem hangsúlyoztam, hogy A KÉRDÉSES ESETBEN nem létezik – még pontosabban: nem alkalmazandó – ez a szűk, meredek úton való közlekedés esetében tényleg létező szabály.
Iitt ugyanis NEM szembe mentek ÉS NEM útszűkület akadályozza az egyszerre való továbbhaladást – és ez a lényeg…
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #434 Dátum: 2013. Szeptember 18. - 22:55:48 »

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Nem szeretnék "olyan nagyon" vitatkozni, mert nem vagyok szakember Mosolyog Így inkább csak azt mondom, hogy én picit máshogy látom Mosolyog Könnyen lehet, hogy két rendőr is kétféleképp döntene ilyen esetekben, hogy ki is hibázott Mosolyog De azért elmondom, hogy hogy gondolom Vigyorog Remélem nem veszed rossz néven.

1. Nem az érkező autó van az útkereszteződésben, hanem te. Neked viszont így elsőbbségadási kötelezettséged van, sőt a szöveg úgy fogalmaz, hogy az összes jobbról érkező járműnek elsőbbséget kell adnod. Az lényegtelen, hogy neki van-e kereszteződése, mivel neki balra vagy, így bármi történjen is, mehet nyugodtan.

2. A KRESZ vizsgán (még akkor, amikor) hiba nélkül mentem át. Mosolyog Más kérdés, hogy nem is hangoztattam a nézeteimet  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Úgy vagyok vele, hogy nem a jogi megfogalmazás a fontos, hanem hogy ne kelljen gondolkoznod, hogy kinek van elsőbbsége, hanem tudjad reflexből. Persze, hogy nem alkalmazható a jobbkéz-szabály, de nem is azt szeretném bizonygatni, hogy azt alkalmazzuk itt is, mert nem így van Mosolyog Úgy gondolom, hogy a két szabály közötti hasonlóságok segíthetnek a "mikor kinek van elsőbbsége"-típusú szituációk megértésében, megjegyzésében.

3. Persze, hogy itt nem igaz a szabály, hiszen eleve egyirányú utakról beszélünk Vigyorog Csak Giovanni a téli ill. szerpentinutakkal kapcsolatban emlegette, te meg mondtad, hogy ilyen szabály nincs, max. udvariasság, ő az erősebb stb. Mosolyog én meg mondtam, hogy van, és ahogy fogalmaztál "jogi kategória" Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 18. - 23:02:29 írta mandro » Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!