Lacetti klub fórum
2024. április 24. - 01:02:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Le
 
Szerző Téma: Kiegészítő felszerelés, alkatrész  (Megtekintve 137168 alkalommal)
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #465 Dátum: 2016. Január 17. - 09:32:09 »

Nubira III / Lacetti 4 ajtóshoz ültetőrugó szettet vennék.

Ha valakinél van egy fölös készlet, szóljon ( ;
Igazán jót nem fogsz találni. Ami elfogadható lenne, az igen drága szett (cirka 400 000 Ft). Az amúgy elérhető darabokkal viszont csak "kiállítási tárgy" lesz az autód, használati értéke szánalmas. Arra is fel kell készülni, hogy teljesen át kell "hangolni" a futómű geometriát. Kérdés, hogy konkrétan mi a célod. Természetesen a Te döntésed, csak gondold át alaposan, mert csalódni fogsz.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #466 Dátum: 2016. Január 18. - 10:18:12 »

Igazán jót nem fogsz találni. Ami elfogadható lenne, az igen drága szett (cirka 400 000 Ft). Az amúgy elérhető darabokkal viszont csak "kiállítási tárgy" lesz az autód, használati értéke szánalmas. Arra is fel kell készülni, hogy teljesen át kell "hangolni" a futómű geometriát. Kérdés, hogy konkrétan mi a célod. Természetesen a Te döntésed, csak gondold át alaposan, mert csalódni fogsz.

Legyen 30-40 mm-el lentebb, összesen ennyi a cél. És legyen továbbra is használható, terhelhető a jármű, nem krúzolós videókat akarok vele forgatni, hanem használni szeretném.

Az áthangolással nem lenne baj, ha lehetséges a hozzáhangolás. Némi komfortot is hajlandó vagyok feláldozni, engem pl. a 17-es kerekek sem zavarnak, hogy jobban ráznak. Ha nem lesz tőle sportautó, az nem zavar, nem az a cél, csak rosszabb ne legyen, mint most.

Komolyan ennyire elrontja -30-40 mm? Pedig gyárilag is volt ültetőrugó, talán -30 mm-es körüli, és gondolom mást ott sem variáltak. Az is rossz?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #467 Dátum: 2016. Január 18. - 14:12:23 »

Nubira III / Lacetti 4 ajtóshoz ültetőrugó szettet vennék.

Ha valakinél van egy fölös készlet, szóljon ( ;
Figyelj csak! Jó szívvel mondom, nekem volt ültetve , pont "csak" 30-40 mm-el. Hidd el, nem szeretnéd.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #468 Dátum: 2016. Január 18. - 14:42:03 »

Figyelj csak! Jó szívvel mondom, nekem volt ültetve , pont "csak" 30-40 mm-el. Hidd el, nem szeretnéd.  Kacsint

 Zavart Azért köszönöm a tanácsokat.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #469 Dátum: 2016. Január 18. - 17:49:34 »

Figyelj csak! Jó szívvel mondom, nekem volt ültetve , pont "csak" 30-40 mm-el. Hidd el, nem szeretnéd.  Kacsint

 Zavart Azért köszönöm a tanácsokat.
Tényleg jó szívvel mondtam a tapasztalataimat, mert az ültetéssel kb. használhatatlan volt az autó, én úgy vettem:

- egy padkához nem tudtam odaállni, leért a lökhárító
- 2 felnőtt + 2 tinédzser + 1 kisgyerek + csomagjaik 1 hetes nyaraláshoz lett bepakolva az autóba, és beleért a 16"-os kerék hátul a kerékdobba (kombim van)
- a könnyűfém felnieim még nyáron is oválisra ütődtek a kemény futómű miatt,

Mindehhez nem is alsópolcos cucc volt alatta, hanem KYB gátlók és valami pirosra festett rugók. Biztos lehet nem ilyen keményre csinálni, de a mostani normáál, gyári rugókkal osztályokkal komfortosabb az autó.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #470 Dátum: 2016. Január 18. - 18:56:26 »

Figyelj csak! Jó szívvel mondom, nekem volt ültetve , pont "csak" 30-40 mm-el. Hidd el, nem szeretnéd.  Kacsint

 Zavart Azért köszönöm a tanácsokat.
Tényleg jó szívvel mondtam a tapasztalataimat, mert az ültetéssel kb. használhatatlan volt az autó, én úgy vettem:

- egy padkához nem tudtam odaállni, leért a lökhárító
- 2 felnőtt + 2 tinédzser + 1 kisgyerek + csomagjaik 1 hetes nyaraláshoz lett bepakolva az autóba, és beleért a 16"-os kerék hátul a kerékdobba (kombim van)
- a könnyűfém felnieim még nyáron is oválisra ütődtek a kemény futómű miatt,

Mindehhez nem is alsópolcos cucc volt alatta, hanem KYB gátlók és valami pirosra festett rugók. Biztos lehet nem ilyen keményre csinálni, de a mostani normáál, gyári rugókkal osztályokkal komfortosabb az autó.

nekem porig van ültetve de nem csak rugóval hanem komplett állítható(K&W Variant 2 inox állítható magasságú+ a dőlés is állítható) futóművel ,padka nem gond,komfort nem lett rosszabb  felnit nem csinálja ki és nem ér bele sehova,de ami ehhez kellett egy normális aranyárba lévő futómű ami minden sallangjával együtt 300.000HUF ba volt 2010ben + a 17"gyári felnik 205/40R17 es gumival (215/40R17 már beleér)
Amúgy az autó eladás nyáron esedékes lesz múlt hét pénteken meghoztam az utódját így a futómű is eladó lesz.
Naplózva

70/4334431
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #471 Dátum: 2016. Január 19. - 08:48:38 »

@sebike: A 300-as futóművet, ha teszem azt féláron adod, nekem egy kicsit az is sok, hogy őszinte legyek. Mármint nem abszolút értékben sok, mert ha egy x millás autóm lenne, kicsengetném, de egy párszázezresre sok.
Meg most került be 4 vadiúj (asszem Kayaba) lengéscsillapító, pénzkidobásnak érezném kivenni. De még átgondolós... mondhatsz rá árat, aztán majd kitalálom akarom-e. Írd meg üzenetben.

@captainb: ha a használhatatlanság alatt a magasság gondokra gondolsz elsősorban, az engem nem zavar. Mászkálok sokféle úton, nézegettem, méregettem, a garázsom előtt is van padka, meg földút, latyakban hóban melléhasaltam, 4 centi belefér.
A kerekem sem fog beérni, a 17-es gurigák (205/40 R17) mellett bent volt kb. 300 kiló csempe a csomagtartóban, maradt kb. 1-2 centi rugóút, kátyúkon koppant, de nem ért bele a kerék semmibe (csak jó valamire a TÜV certifikát, ha itthon nem is fogadják el, de legalább tesztelve van az adott gépjárművel, hogy tényleg kompatibilis-e).
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #472 Dátum: 2016. Január 19. - 16:51:20 »

Nem akarlak lebeszélni, semmi közöm hozzá, de egy pár százezer forintot érő sok éves autón érdemes ekkora beruházást végrehajtani? Lehet nagyon vagány, meg jól néz ki, de ha csak a pénzügyi részét nézzük: ÉRTELMETLEN!
Pláne úgy, hogy bevallottan nem akarnál sokat költeni rá. A szakik szerint se lenne jó vége az okosban olcsó gagyesz.

Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #473 Dátum: 2016. Január 19. - 18:49:40 »

Sem azt nem mondtam, hogy okosban olcsót akarok, sem azt, hogy drágát. Ha a kettő közt nincs járható út, akkor hagyom a viharba.
Btw. inkább erre költök, amit ismerek, és szeretek is, mint hogy vegyek valami pár százzal drágábbat. Egy jódarabig marad a verda.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #474 Dátum: 2016. Január 19. - 18:59:21 »

Úgy gondolom, ha neked megéri, költs rá nyugodtan annyit, amennyit akarsz. Nyilván nem az értékét növeled ezzel, de gondolom tisztában vagy vele. Ha meg még hosszú távra tervezel a kocsival, akkor meg rajta.  Kacsint Legalább dögösebb lesz a verda  Mosolyog
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #475 Dátum: 2016. Január 20. - 09:43:54 »

Nekem hosszú évek óta 30 mm-t ültetett futóművem van, Kayaba gátlókkal. Pont annyit ültet csak, hogy normális méretű lesz a kerékjárat, és nem egy görkorcsolya kinézetét mutatja.   Mosolyog
Eibach Pro Kit-et javasolt az akkori szerelőm, és nem bántam meg, nem romlott érezhetően a komfort. 43.000,- volt 2011-ben a Kárászynál.
Sokkal nagyobb a különbség a gyári felni+téli gumi szett és a 17-es felni+nyári gumi szett között, mint a gyári és az ültetett futómű között.

Bátran ajánlom, ha teheted, keress meg és kipróbálhatod. (Hétfőn pont Szegeden voltam.)

Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #476 Dátum: 2016. Február 11. - 20:39:15 »

Eladó egy ilyen kormánykerekecske. Tulajdonképpen egyben van, csak kicsit fényes, így mikor szembe jött a vaterán, lecseréltem egy olyanra, amin még rücskös a bőr.

http://www.jofogas.hu/csongrad/Daewoo_Nubira___Chevrolet_Lacetti___Suzuki_Forenza_bor_kormany_43451179.htm
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #477 Dátum: 2016. Február 12. - 07:17:01 »

Ez a rücskös bőr érdekes dolog. A barátom 2007-es Lacettijén sosem volt rücskös és teljesen más a bőr anyaga mint az én autóm kormányán. Ezek szerint neked gyárilag rücskös volt és lekopott?
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #478 Dátum: 2016. Február 12. - 08:44:03 »

Sajnos nem tudom milyen volt gyárilag, mert 140ezer km-rel vettem, és akkor már közel ugyanilyen volt, mint a képeken látható. De gyárilag biztosan nem volt ennyire fényes.

Ezek szerint Lacetti és Lacetti közt is van különbség, én eddig azt hittem, hogy a márkaváltással együtt változott az anyag, meg a varrás - A Nubirán alul egy varrás volt (3 db-ból áll a karima), az új kormányon 2 (4 db bőrből áll).
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #479 Dátum: 2016. Február 12. - 09:48:24 »

Az enyém is fényes, pedig csak 85 ezer km van benne, viszont rücskös még most is. A barátomén nem fényes, de nem is rücskös a bőr. Az övé Elite AC felszereltségű, ha jól emlékszem (4 el ablak, manuális klíma stb), az enyém Platinum, így lehet, hogy a felszereltségtől is függött a dolog.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 35   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!