Lacetti klub fórum
2024. április 26. - 06:05:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 14 15 [16]   Le
 
Szerző Téma: Műanyag zörgések + megvetemedések és furcsa belső hangok megszüntetései  (Megtekintve 82816 alkalommal)
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #225 Dátum: 2017. Március 06. - 15:34:27 »

Amint hűvösebb lett az idő, folyton zizegett valami a vezető oldali ajtóban. Benéztem az ajtó kárpit alá és a műanyag fólia mellet egy kábel megy fel az ajtó záró gomb melletti ledhez. Ez a kábel ért a fóliához és így keletkezet a zizegő hang.
A kábelt teljes hosszában végig szigeteltem autóba való zajszigetelő szövettel, most már esélye sincs zizegni.


Nekem mindig az ajtókban zizeg valami, a vezető oldalit a sikeresen télen elhárítottam, de jobb első ajtóban lévő rossz utón zizegés forrását nem találtam meg, főleg azért mert nem mindig zizeg, van, hogy hetekig semmi, de valószínűsítem, hogy ott is a fehér fóliának érhet neki valami.
Viszont, ezen a héten a zizegés a jobb hátsó ajtóba költözött, ami azért jó mert vezetésközben esélyem sincs oda nyúlni, hogy a kárpitot megfogva elhallgat-e.
Néha már azon gondolkodom, hogy leszedem az összes ajtó kárpitot és minden vezetéket agyon szigetelek puha autós szigetelő szövettel. (macerás a kilincsek körüli műanyag keret, amit nem szeretnék eltörni, ez tart vissza)

A vezető oldali bizt őv becsatoló része szokott néha nyikorogni, valamint a pohártartó elválasztó szűkítő akármicsodája szokot még rossz úton zörögni, de ezeket könnyű orvosolni.
Kb ennyi az immár egy éves zörgésekkel kapcsolatos tapasztalatom

Ma sikerült úgy megállnom az autóval, hogy a hátsó ajtó felől jövő zizegés megmaradt. Nosza, gyorsan átültem hátra, és basszus, a zörgés forrása nem az ajtó volt, hanem az anyós ülés fejtámla állitó műanyagja zizegett, miután megigazítottam a zaj elhárult.
Nem semmi, hogy akusztikailag ennyire megtévesztett :-)
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #226 Dátum: 2017. Március 09. - 22:14:46 »

Nekem mostanában az anyós ülés előtti térből valahonnan az első szélvédő irányából jön a cicergés.
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
Oldalak: 1 ... 14 15 [16]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!