Lacetti klub fórum
2024. április 27. - 21:08:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 138   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 356264 alkalommal)
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1980 Dátum: 2016. április 05. - 14:42:47 »

Csak most hétvégén kerültek az autóra a nyári kerekek, nekem új (de használt) gumikkal.

Bridgestone Potenza S001 garnitúrát találtam, szinte érintetlen profilmélységgel, 2013-2015 közötti gyártással. A rizikó az volt, hogy van köztük javított is, de - megnyugtatásul - élettartam garanciát vállalt az eladó szervíz a "foltozásra".

Azért ennek ellenére izgultam, hogy minden rendben legyen. Hát rendben van. Sokkal csendesebb, mint a leharcolt Yokohamáim voltak, és eddig a nyomást is tartják...
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1981 Dátum: 2016. április 05. - 14:51:34 »

és eddig a nyomást is tartják...

Ha gomba van benne, a büdös életbe semmi baja nem lesz. De a folt sem nagy rizikó. Nekem is volt egy szett gumim, amiben volt mindkettőből 1-1, gumi vette meg tőlem, átnézte, és konstatálta, hogy ez így tökéletes, pedig ha valaki, akkor ő tudja, hogy magának mit vesz meg.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1982 Dátum: 2016. április 11. - 16:26:06 »

Elkészültek a felnik, rajta vannak már az új téligumik, holnap elhozom őket. Remélem szépek lettek.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1983 Dátum: 2016. április 12. - 10:20:37 »

és eddig a nyomást is tartják...

Ha gomba van benne, a büdös életbe semmi baja nem lesz. De a folt sem nagy rizikó. Nekem is volt egy szett gumim, amiben volt mindkettőből 1-1, gumi vette meg tőlem, átnézte, és konstatálta, hogy ez így tökéletes, pedig ha valaki, akkor ő tudja, hogy magának mit vesz meg.

Megynyugtattál...amúgy gomba van benne, nekem is megnézte a gumisom, szerinte sem lesz baj vele.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1984 Dátum: 2016. április 12. - 16:21:15 »

és eddig a nyomást is tartják...

Ha gomba van benne, a büdös életbe semmi baja nem lesz. De a folt sem nagy rizikó. Nekem is volt egy szett gumim, amiben volt mindkettőből 1-1, gumi vette meg tőlem, átnézte, és konstatálta, hogy ez így tökéletes, pedig ha valaki, akkor ő tudja, hogy magának mit vesz meg.

Megynyugtattál...amúgy gomba van benne, nekem is megnézte a gumisom, szerinte sem lesz baj vele.
Az első nyáron, amikor felkerültek a 16-os kerekek, akkor Horvátországban kaptam egy defektet a (nekem) új nyárigumimmal. Kicsit sajnos az oldalfal belső oldala is lesúrlódott (mentem rajta pár métert, mire észrevettem a defektet), de a gumis megcsinálta, folttal. Tavaly ugyan lecseréltem, de ment bele vagy 40 ezer km és nem volt vele gond. Nem eresztett, bírta az autópályázást is, szóval szerintem se aggódj.

Elhoztam a felniket, nagyon szépek lettek, matt fekete porfestést kaptak, na meg a vadonatúj téli gumikat. Vigyorog Picit félek ugyan a Yokohama-tól, de bevállaltam, mert nagyon jó áron volt.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1985 Dátum: 2016. Július 25. - 14:37:35 »

Debica Frigo 2-el van tapasztalatotok, mert most  a185/60 r15 elég olcsón kapható, gondolkodom, hogy rendeljek-e téliguminak.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1986 Dátum: 2016. Július 26. - 10:43:59 »

Én még 2003-ban vettem újonnan Debica nyári gumikat. 2 év alatt megkeményedett, csúszott, igaz nem is kopott.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1987 Dátum: 2016. Július 26. - 13:10:03 »

Inkább olyat vegyél, ami jobban kopik és ezáltal tapad is szárazon és esőben is min közepes.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 26. - 13:24:30 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1988 Dátum: 2016. Július 26. - 14:39:43 »

Én még 2003-ban vettem újonnan Debica nyári gumikat. 2 év alatt megkeményedett, csúszott, igaz nem is kopott.
Oké, akkor lebeszéltetek róla, megvárom az első őszi téligumi kínálatot.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1989 Dátum: 2016. Július 26. - 18:11:42 »

Én még 2003-ban vettem újonnan Debica nyári gumikat. 2 év alatt megkeményedett, csúszott, igaz nem is kopott.
Oké, akkor lebeszéltetek róla, megvárom az első őszi téligumi kínálatot.
Nem akartalak lebeszélni, hiszen amit én vettem, az 13 évvel ezelőtt volt. Ráadásul a Kalosomon használt Yokohama téligumik is csak addig voltak jók, amígem volt hó, szóval a márkásabbak között is vannak rosszabbak.Ennek ellenére most mégis Yokohamat vettem, igaz ez második helyezett lett az ADAC 2015 teszten. Darabja 13 ezer volt, ha jól emlékszem, 185/60 R15 méretben.
Naplózva
Krupcheck
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 338


Nubira 1800 CDX LPG


WWW
« Hozzászólás #1990 Dátum: 2016. Július 26. - 20:53:20 »

Debica Frigo 2-el van tapasztalatotok, mert most  a185/60 r15 elég olcsón kapható, gondolkodom, hogy rendeljek-e téliguminak.

Szerintem ez egy annyira olcsó méret, ahol nem érdemes egy 3-4. kategóriás márkával próbálkozni, mert a másodvonalasak (Hankook, Kumho, Semperit, újabb Barumok is simán, hogy csak azon márkákat említsem, amik nekem pont voltak) is elérhető árban vannak. Amúgy én úgy vettem észre, hogy szezonban olcsóbbak a téli gumik, illetve a kínálat is jelentősen nagyobb.
Naplózva
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1991 Dátum: 2016. Július 26. - 21:37:10 »

Debica Frigo 2-el van tapasztalatotok, mert most  a185/60 r15 elég olcsón kapható, gondolkodom, hogy rendeljek-e téliguminak.

Szerintem ez egy annyira olcsó méret, ahol nem érdemes egy 3-4. kategóriás márkával próbálkozni, mert a másodvonalasak (Hankook, Kumho, Semperit, újabb Barumok is simán, hogy csak azon márkákat említsem, amik nekem pont voltak) is elérhető árban vannak. Amúgy én úgy vettem észre, hogy szezonban olcsóbbak a téli gumik, illetve a kínálat is jelentősen nagyobb.
Nálam előbb öregszik el egy gumi, mint hogy elkopna, mert kevés km megyek és ennek függvényében próbálok ár/érték arányban választani.
Én azt tapasztaltam, hogy az adott szezon legelején olcsóbbak a gumik.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1992 Dátum: 2016. Július 27. - 07:48:40 »


Nálam előbb öregszik el egy gumi, mint hogy elkopna, mert kevés km megyek és ennek függvényében próbálok ár/érték arányban választani.
Én azt tapasztaltam, hogy az adott szezon legelején olcsóbbak a gumik.

Ebben az esetben én biztos, hogy 10-15 ezres vadi új ázsiai gumit vennék. 1 éven belüli gyártásúakat szoktak adni és ezek legalább kopnak is. A Nankangot nagyon sokan dicsérik (nagyobb  teljesítményű autókhoz is kiváló), nekem Star Performer van a kocsin pár hónapja (ez 16 ezer volt darabja, 15 év végi gyártásúak). De esőben is jól tapad, a vízátfolyásokat is jól kezeli 100 felett autópályán. Szárazon meg úgy tapad, hogy a tapadása határait sem tudtam még karcolni. Pedig a múltkor balcsi felvidéken csikicsuki utakon megkergettem egy z4et  Vigyorog  Nem halk a gumi, de a morgó mellett nem zavar  Vigyorog
Ja és ezek szezontól függetlenül tartják az árukat, hiszen folyamatosan gyártják őket. Ha valami nagyon rájuk marad, akkor 10 körül adják!! Annyiért meg bőven ajándék.  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 27. - 07:50:40 írta WERES » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1993 Dátum: 2016. Július 27. - 08:14:52 »


Nálam előbb öregszik el egy gumi, mint hogy elkopna, mert kevés km megyek és ennek függvényében próbálok ár/érték arányban választani.
Én azt tapasztaltam, hogy az adott szezon legelején olcsóbbak a gumik.

Ebben az esetben én biztos, hogy 10-15 ezres vadi új ázsiai gumit vennék. 1 éven belüli gyártásúakat szoktak adni és ezek legalább kopnak is. A Nankangot nagyon sokan dicsérik (nagyobb  teljesítményű autókhoz is kiváló), nekem Star Performer van a kocsin pár hónapja (ez 16 ezer volt darabja, 15 év végi gyártásúak). De esőben is jól tapad, a vízátfolyásokat is jól kezeli 100 felett autópályán. Szárazon meg úgy tapad, hogy a tapadása határait sem tudtam még karcolni. Pedig a múltkor balcsi felvidéken csikicsuki utakon megkergettem egy z4et  Vigyorog  Nem halk a gumi, de a morgó mellett nem zavar  Vigyorog
Ja és ezek szezontól függetlenül tartják az árukat, hiszen folyamatosan gyártják őket. Ha valami nagyon rájuk marad, akkor 10 körül adják!! Annyiért meg bőven ajándék.  Kacsint


Télibe még gyengék..
én tavaly kinnai árán tudtam venni Gislaved télit 195/55r15 ben 14 év közepi gyártásút 11800/db áron
Naplózva

70/4334431
whiteg
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Hozzászólás #1994 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:14:22 »

Valószínű, hogy téli gumiban maradok a 185/60R15 mértnél, mert a 195/55ből csak csupa számomra ismeretlen van elérhető árban. Nyáriban 55-ös méretben bevált a Kínai Infinity Ecosis, de téliben már nem merem megkockáztatni, bár lehet, hogy hó se nagyon lesz, úgy mint az elmúlt teleken.
Jelenleg Sava EskimoS3 találtam jó árban és a saját tapasztalataim alapján jó guminak tartóm így lehet, hogy ebből fogok rendelni.
Naplózva

Lacetti 1.6 HB 2006
Oldalak: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 138   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!