Lacetti klub fórum
2024. Március 28. - 09:54:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 136 137 [138]   Le
 
Szerző Téma: Kerekek  (Megtekintve 355100 alkalommal)
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2055 Dátum: 2019. Május 08. - 12:33:55 »

Egy éve volt felújító készlettel szorulás miatt cserélve a bal hátsó féknyereg dugattyú, majd rá nem sokkal a bal első is. A napokban reggel kétszer is befogva maradt, de indulásnál elengedte. Tegnap ahogy beültem egy nagy kattanással akkor engedte el a tárcsát a betét. Látszott a tárcsán a rozsda, ahol hozzáért a betét.  Meg amúgy is mintha hallanék lassabb gurulásnál köszörülő hangot, tehát esélyes, hogy  féknyereg csere, esetleg gondolom érdemes a fékcsővel együtt.
Amúgy is megyek hűtőmosásra hétfőn, mert megint rozsdás cucc van benne...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2056 Dátum: 2019. Május 09. - 08:53:15 »

Volt már egyébként fékcső cserélve?
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2057 Dátum: 2019. Május 10. - 08:41:05 »

Nem volt még.
Viszont kissé megnyugtató a holnapi kecskeméti kirándulás előtt, hogy most két napig figyeltem és nem volt semmi szorulás. Még tologattam is a kocsit figyelve a fékeket. Az a hang meg a vájt fülemnek köszönhető, hogy letekert ablakoknál néha hallom nagyon halkan. Na mindegy, hétfőn megnézetem és, ha bármi jele van inkább cseréltetem fékcsövestül a nyerget.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2058 Dátum: 2019. Május 13. - 09:02:48 »

A fékcsövet mindenképp cseréltetném a helyedben, mert lehet, hogy nem a dugattyú és a nyereg a hibás (rozsdás), hanem a fékcső belső anyaga vált le és nem engedi vissza a fékfolyadékot.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2059 Dátum: 2019. Május 13. - 13:12:01 »

Nagy valószínűség szerint a nagy esőzéseknek és a párának volt köszönhető, hogy az igen aktív felületi rozsdával tapadt oda kicsit a betét a tárcsához. Azóta sem volt semmi gond, még minimális szorulás sem. De az biztos, ha bármi szorulás lesz vala, fékcsövestől cseréltetem a nyerget.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2060 Dátum: 2020. Október 22. - 19:38:22 »

Tavasszal eladtam a 17-es alufelniket. Igy télivel jártam eddig. Mivel már 7 évesek voltak, mentek a kukába és vettem helyettük Fulda MultiControl 4 évszakosakat.
Már régebbóta terveztem, mert meguntam az évente kétszeri kerékcseréket (öregszem és lusta vagyok ). Másik autónkon is 4 évszakos van már pár éve és teljesen jól bevált.
Naplózva


LPG
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2061 Dátum: 2020. Október 23. - 17:39:05 »

Tavasszal eladtam a 17-es alufelniket. Igy télivel jártam eddig. Mivel már 7 évesek voltak, mentek a kukába és vettem helyettük Fulda MultiControl 4 évszakosakat.
Már régebbóta terveztem, mert meguntam az évente kétszeri kerékcseréket (öregszem és lusta vagyok ). Másik autónkon is 4 évszakos van már pár éve és teljesen jól bevált.
Én is Kléber Quadraxer 2-es téligumit használok. Évi 5-6 eKm futásteljesítményhez, télen alig megyek vele, tehát nekem is megfelelő a 4 évszakos...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #2062 Dátum: 2021. Január 16. - 07:46:49 »

Nálunk is a családban minden autóra az ideálisabb a 4 évszakos lenne. Egyrészt nem megyünk annyit, meg váltogatjuk a kocsikat, hogy egyik sem álljon sokat. Amúgy meg régen is napi használat mellett is elöregedtek, nem elkoptak. Faternak 2 kocsin is téli van télen-nyáron. Nekem meg már tele a tököm, hogy olyan árakért cserél gumit centrirral a gumisévente kétszer, hogy évente felnit vehetnék belőle gumistól.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 136 137 [138]   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!