Lacetti klub fórum
2024. április 29. - 14:46:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 100   Le
 
Szerző Téma: Cheklámpa  (Megtekintve 378810 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #15 Dátum: 2008. Március 10. - 15:22:26 »

Úgylátszik szép lassan mindenkit utolér a sárga lámpa ördöge........
Megkérnélek, hogy ne festd az ördögöt a falra, mert ha nálam is megjelenik.... Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #16 Dátum: 2008. Március 10. - 19:24:17 »

Ma olvastam 1 nagyon érdekes cikket azt hiszem az Autó Piac nevű újsiban. Pont a kormozódásról volt benne szó. 1bp-i autójavító képekkel ilusztrálta a kormozódást és annak eltávolítását a motor megbontása nélkül. Azt is megjegyezte, hogy a szervizek előszeretettel cserélik az egért és bontják a motort pedig egy vegyszeres kezeléssel egyszerűen orvosolható. Ami mindenképpen lejött az az,hogy a kormozódás nem kerülhető el csak kezelhető és ez nem márkafüggő, hanem a mai motorok sajátja. Mondjuk ezt az is igazolja,hogy egyre több gyártó jelenik meg korom és lerakódás eltávolító adalékokkal. Ha valakit érdekel konkrétan, akkor utána nézek melyik pontosan ez a cikk és melyik a prbléma megoldó szervíz.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #17 Dátum: 2008. Március 10. - 19:28:49 »

Ma olvastam 1 nagyon érdekes cikket azt hiszem az Autó Piac nevű újsiban. Pont a kormozódásról volt benne szó. 1bp-i autójavító képekkel ilusztrálta a kormozódást és annak eltávolítását a motor megbontása nélkül. Azt is megjegyezte, hogy a szervizek előszeretettel cserélik az egért és bontják a motort pedig egy vegyszeres kezeléssel egyszerűen orvosolható. Ami mindenképpen lejött az az,hogy a kormozódás nem kerülhető el csak kezelhető és ez nem márkafüggő, hanem a mai motorok sajátja. Mondjuk ezt az is igazolja,hogy egyre több gyártó jelenik meg korom és lerakódás eltávolító adalékokkal. Ha valakit érdekel konkrétan, akkor utána nézek melyik pontosan ez a cikk és melyik a prbléma megoldó szervíz.
Igen ezt felraktam pár napja az egr-es topicban.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #18 Dátum: 2008. Március 10. - 19:44:32 »

Visszagondolva az elmúlt hetekre: mintha az utóbbi időben icipicit jobban remegett volna a kormány alapjáraton. Ami alig észrevehető, de mivel én nem szoktam sokat zenét hallgatni, max hosszú távon ha egyedül megyek (különben a jobb ülésen van a rádió! Vigyorog) és csak én vaygok ennyire megszállott, hogy egy légyfingot is meghallok az autómban!
Másrészt meg szombaton mintha nem akart volna 160-nál feljebb kúszni a mutató. Hmmmmm
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #19 Dátum: 2008. Március 10. - 20:06:37 »

Visszagondolva az elmúlt hetekre: mintha az utóbbi időben icipicit jobban remegett volna a kormány alapjáraton. Ami alig észrevehető, de mivel én nem szoktam sokat zenét hallgatni, max hosszú távon ha egyedül megyek (különben a jobb ülésen van a rádió! Vigyorog) és csak én vaygok ennyire megszállott, hogy egy légyfingot is meghallok az autómban!
Másrészt meg szombaton mintha nem akart volna 160-nál feljebb kúszni a mutató. Hmmmmm
csak ennyi a gond Mosolyog Nekemk valahogy 5 mint ha dísznek lenne.
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #20 Dátum: 2008. Március 10. - 20:16:38 »

Visszagondolva az elmúlt hetekre: mintha az utóbbi időben icipicit jobban remegett volna a kormány alapjáraton. Ami alig észrevehető, de mivel én nem szoktam sokat zenét hallgatni, max hosszú távon ha egyedül megyek (különben a jobb ülésen van a rádió! Vigyorog) és csak én vaygok ennyire megszállott, hogy egy légyfingot is meghallok az autómban!
Másrészt meg szombaton mintha nem akart volna 160-nál feljebb kúszni a mutató. Hmmmmm
csak ennyi a gond Mosolyog Nekemk valahogy 5 mint ha dísznek lenne.
Majd autópályán, hosszútávon, fogyasztás csökkentés ürügyén fogod használni.  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #21 Dátum: 2008. Március 10. - 20:18:38 »

Visszagondolva az elmúlt hetekre: mintha az utóbbi időben icipicit jobban remegett volna a kormány alapjáraton. Ami alig észrevehető, de mivel én nem szoktam sokat zenét hallgatni, max hosszú távon ha egyedül megyek (különben a jobb ülésen van a rádió! Vigyorog) és csak én vaygok ennyire megszállott, hogy egy légyfingot is meghallok az autómban!
Másrészt meg szombaton mintha nem akart volna 160-nál feljebb kúszni a mutató. Hmmmmm
csak ennyi a gond Mosolyog Nekemk valahogy 5 mint ha dísznek lenne.
Majd autópályán, hosszútávon, fogyasztás csökkentés ürügyén fogod használni.  Kacsint
Ahoz képest hogy 1,4-es nagyon jó viszi ezt a nagy kasztnit és a pacsik sem picik le a kalappal.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #22 Dátum: 2008. Március 11. - 19:30:24 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Az enyém. Így hoztam el a szalonból. Igaz 1.6. Se nem rángat, se nem pechlámpás. Jól fogyaszt 7,5- 8,2 liter Pesten.
Viszont az is igaz, hogy sport kipuffogó, kicsit más progi, meg a többi. Ja, 13000 km 8 hónap alatt.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mostnemtom
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1642


2,0 D SW Platinum


« Hozzászólás #23 Dátum: 2008. Március 11. - 21:28:55 »

Én meg megmondom őszintén, hogy pont ezek miatt nem fogok lacsit venni, ha nincs meg egyértelmüen a megoldás! Azt hittem ha ledugózzák no problém, de úgy látszik nem igy van sajna. Igazából még az az eset érdekelne, ha valaki igy csinálta volna: szelepcsere és utána azonnal ledugózás! Elméletileg igy nem szabadna mitől kormolódni, nem igaz? Vagy a másik lehetőség: mindjárt újonnan dugó! Tapasztalat?
Neked nincs Lacsid?Szimpátia tag vagy?Milyen típust hajtasz?
Pedig szerintem nyugodtan vehetsz nem fogod megbánni.A Cápa sem fogja lecserélni(reméljük)csak egy kicsit el van kenődve.(Mint a korom a szelepeken!)
Hehe, méghogy szimpátia tag! Öreg déjvús tag vagyok, 8 éve 1 esperót nyúzok és azt sem tudom, vannak e egyáltalán benne szelepek meg pechlámpa. :-) A család teljesen belebolondult a lacsikba, ha nézzük a WTCC-t akkora a szurkolás, hogy majd összedől a ház! Tehát a szivügy megvan. Más: mivel az utcán fog lakni, fontos szempont a tolvajok "érdeklődése" is, ami szinte a nullával egyenlő. Az ára is elfogatható. Nem is 1-2 évre venném. Tényleg minden passzol, csakhát ez a motor! Mostnemtom, mostnemtom mit tegyek...
Hallgas a szívedre, szavazz a....Lacettire.(ja és dieselben álom jó)
Alternatíva lenne nálam is, ha nem 8-10000-et mennék egy évben. Akkor nem kellene a sok felszerelés miatt maradásra bírnom magam a szelepes motorral. Jó lenne a  felni is, a tetőcsomitartó is, a légterelők, spoiler, stb.
Amikor volt bemutató, akkor mentem vele, bődület ereje van! Legalábbis egy lacsiban ülve szokatlan volt!
Hát ezt tanúsíthatom.Nem is tudom leírni a különbséget.Az 1,6 után elképesztő a változás.
Naplózva

Az élet mindig ünnepnap!!!
Deutscher
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Hozzászólás #24 Dátum: 2008. Március 12. - 20:59:22 »

Ahol én vettem az autómat ott érdemben nem is akartak velem foglalkozni a P 300-as hibakód terén, annak ellenére,
hogy annak idején vettem náluk egy matizt édesanyámék is az én tanácsomra vettek egy matizt, plusz vittem nekik
még egy vevőt, valamint a lacit is náluk vásároltam. Ezek után én már nem lepődöm meg semmin.
Naplózva
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #25 Dátum: 2008. Március 12. - 21:12:59 »

Ahol én vettem az autómat ott érdemben nem is akartak velem foglalkozni a P 300-as hibakód terén, annak ellenére,
hogy annak idején vettem náluk egy matizt édesanyámék is az én tanácsomra vettek egy matizt, plusz vittem nekik
még egy vevőt, valamint a lacit is náluk vásároltam. Ezek után én már nem lepődöm meg semmin.

Addig érdekes az ember amíg érdeklődik majd fizet,miután vásárolt már sok helyen le sem sz@rják.
Naplózva
Deutscher
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


« Hozzászólás #26 Dátum: 2008. Március 12. - 21:19:26 »

ezt a szervízt azért nem érdekli mert a rendőrség is náluk vásárol és abban van a pénz nem a kisvevőkben.                                   
az ilyen szervízeket kellene bojkottálnunk
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #27 Dátum: 2008. Március 12. - 22:17:41 »

ezt a szervízt azért nem érdekli mert a rendőrség is náluk vásárol és abban van a pénz nem a kisvevőkben.                                   
az ilyen szervízeket kellene bojkottálnunk
Éppen ezért van ott a márkaszervízek, költségek topic. A jó és a rossz tapasztalatoknak ott a helye, így mindenki tudja, hova viheti nyugodta a kocsiját.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
hicar
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172



« Hozzászólás #28 Dátum: 2008. április 15. - 12:11:48 »

Két hete cserélték az EGR szelepet és megint sárga lámpa világit mehetek vissza a szervízbe. Az a gyanum, hogy szelepcsere lessz a vége.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #29 Dátum: 2008. április 15. - 12:24:16 »

Két hete cserélték az EGR szelepet és megint sárga lámpa világit mehetek vissza a szervízbe. Az a gyanum, hogy szelepcsere lessz a vége.
  Akkor pedig ess mielött túl rajta, hogy újra szeresd őt! Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 100   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!