Lacetti klub fórum
2024. április 20. - 14:21:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 127   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal  (Megtekintve 316562 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1755 Dátum: 2008. Február 15. - 13:56:10 »

És milyen érdekes,hogy amikor romlik a forint akkor az már meglátszik a következő csekken,de amikor erősödik az csak a 2-dik vagy csak a 3-dik csekken látszódik!

Melyik banknál van a kölcsönötök?

Én a Merkantilnál vagyok (OTP), és előre megkaptam mind a 60 csekket, összeggel együtt.
Amikor drágul a dolog, akkor ált. 3 havonta küldenek egy módosító számlát, de az sem volt több soha 9 e. Ft-nál (mondjuk ez nyílván függ a kölcsön öszegétől is).
Amikor folyamatosan emelkedett (romlott) az árfolyam, akkor küldtek egy papírt, amiben felajánlották (egyszeri módosítási díj ellenében), hogy megváltoztatják az átváltás metódusát (valami bűvészkedés volt benne az árfolyamok változásának figyelésével) egy olyanra, ami az aktuális helyzetben kedvezőbb a számomra.
Írtam nekik, hogy hajrá.
Azóta nem kaptam csekket plusz befizetni valóról. Csak azokat fizetem, amiket a szerződés kötéskor magkaptam, tehát forintra azt az összeget, amit az elején kiszámoltak.
Akkor eddig az enyém jobb, mert a hitelfelvételi árfolyammal számolva majd' egy havi összeggel nyerő vagyok! Remélem nem lesz tartós a forintgyengülés!
Az avataromhoz ragaszkodom! Bár.... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1756 Dátum: 2008. Február 15. - 16:49:22 »

És milyen érdekes,hogy amikor romlik a forint akkor az már meglátszik a következő csekken,de amikor erősödik az csak a 2-dik vagy csak a 3-dik csekken látszódik!

Melyik banknál van a kölcsönötök?

Én a Merkantilnál vagyok (OTP), és előre megkaptam mind a 60 csekket, összeggel együtt.
Amikor drágul a dolog, akkor ált. 3 havonta küldenek egy módosító számlát, de az sem volt több soha 9 e. Ft-nál (mondjuk ez nyílván függ a kölcsön öszegétől is).
Amikor folyamatosan emelkedett (romlott) az árfolyam, akkor küldtek egy papírt, amiben felajánlották (egyszeri módosítási díj ellenében), hogy megváltoztatják az átváltás metódusát (valami bűvészkedés volt benne az árfolyamok változásának figyelésével) egy olyanra, ami az aktuális helyzetben kedvezőbb a számomra.
Írtam nekik, hogy hajrá.
Azóta nem kaptam csekket plusz befizetni valóról. Csak azokat fizetem, amiket a szerződés kötéskor magkaptam, tehát forintra azt az összeget, amit az elején kiszámoltak.
Az enyém a Budapest banknál van.Minden hónapban másösszegű árfolyam függő csekket küldenek.Csak amikor az ember megveszi élete első autóját,hát nem igazán az árfolyamot böngészi.Pechem volt,nagyonerős volt akkor a forint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1757 Dátum: 2008. Február 15. - 17:55:03 »

Nem azt írtam, hogy az enyém árfolyamtól mentes!
A végén az enyémnél is lez elszámolás - ha számomra kedvez a dolog, akkor visszakapom (vagy nem kell befizetni?) az összeget.
Csak annyi a pozitívum, hogy nem havonta változik az öszeg.
Bár, ha nagy lenne az árfolyam ingadozás, akkor lehet, hogy ez történne.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #1758 Dátum: 2008. Február 15. - 18:05:44 »

Nálam ugyanaz a helyzet mint Stocznál.
Annakidején a bank módosította a kamatszámolás mikéntjét./15 000 Ft.-ért/
Mert ha jól gondolom nem csak árfolyamkockázat van, hanem kamatkockázat is.
Idáig még jól működik. Már amennyiben ez lehetséges egy hitelnél.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1759 Dátum: 2008. Február 15. - 20:11:21 »

Az enyém CIB-es. Mivel én az elején kértem egy átütemezést, hogy ne 5.-ig kelljen minden hónapban befizetni, hanem 10 után, ezzel zömében szerencsém is volt, mert sokszor hónap elején erős volt az árfolyam, de 8. után lejjebb ment. Így nekem jól jött.  Vigyorog
Egy negatív húzása viszont volt a banknak, amikor tartósan erős volt a forint. Referencia kamatlábat emeltek 4,5-ről 5,5%-ra. Ez kb 500 ft-ot jelentett eddig minden hónapban, de ha így megy lefelé a forint, akkor nemsokára vissza kell állítaniuk. De még így is pluszban vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 15. - 20:14:25 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1760 Dátum: 2008. Február 15. - 20:47:18 »

A sajátja otthon a garban pihen. Most furgonnal jön, mert kifundálta a kellemeset a hasznossal. De tényleg van Lacettije, én már láttam!
Van..és megint éhes a gyomra...30 litert tettem bele a múltkor, mert nem volt többért "kedvem", mentem 270 km-t, de már kigyorsításnál dugdosta a fejét az a fránya sárga pilács! Egyszer beverem az orrát ha sűrűn dugdossa!  Zavart
Mérgem relatív, mert amíg a másik sárgát nem látom, addig nyugodt vagyok...vettem is egy sárga STP-t, hogy a tavaszt azzal kezdhessem a kerékátrakás és kitakarítás után...jut eszembe...rejtett szelepek!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1761 Dátum: 2008. Február 15. - 21:03:30 »

Most pedig elbucsuzom, hogy előbb legyen reggel, megyek aludni. Szóval reggel várom az álmos cartársakat fél 9-től 9-ig, nagy szeretettel! Szép álmokat!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1762 Dátum: 2008. Február 17. - 12:46:37 »

Ha valakinek kellene: van IWIW-es meghívom! P.Ü.-ben jelentkezzen az érdeklődő e-mail cimmel!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cybergregg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Hozzászólás #1763 Dátum: 2008. Február 17. - 20:05:26 »

A tanácsotokat szeretném kérni Tisztelt Cartársak!

A nagy szívás története: Kezdetnek tegnap bekapcsolva maradt a vészvillogó, ezért az aksi lemerült. Semmi gond a bátyámmal bebikázzuk. Bemegyek a céghez kicsit melózni, gondoltam közben feltöltöm az aksit. Ez nagy hiba volt, mivel elfelejtettem, hogy két lopási kísérlet óta a zárakat kulccsal nem lehet nyitni. (csak a központi zárat használom.) Sedan az autó, szóval a hátulrólbemászós figura most nem működik.
Szóval a kérdés:
Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudok beszállni az autómba, hogy visszaszerelhessem az akkumulátort?

Üdv - gregg
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1764 Dátum: 2008. Február 17. - 20:23:23 »

Az Ebnek meg jobbulást kívánok!
Köszi és üdb köztünk!
A problémádra talán tud valaki orvosságot, én spec ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint Te.
Mellesleg ha legközelebb a műszaki segítség, tanácskérés topicba írod az ilyet, talán hamarabb tanácsot kapsz.
Üdv!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cybergregg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Hozzászólás #1765 Dátum: 2008. Február 18. - 13:18:17 »

Az Ebnek meg jobbulást kívánok!
Köszi és üdb köztünk!
A problémádra talán tud valaki orvosságot, én spec ugyanolyan tanácstalan vagyok, mint Te.
Mellesleg ha legközelebb a műszaki segítség, tanácskérés topicba írod az ilyet, talán hamarabb tanácsot kapsz.
Üdv!

Köszi, beírtam oda is.

Üdv - gr
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1766 Dátum: 2008. Február 18. - 19:26:52 »

Itt aztán sok érdekesség van:
http://www.auto-multimedia.hu/
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
novum
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Hozzászólás #1767 Dátum: 2008. Február 18. - 21:50:12 »

Sziasztok!
Szerintetek a manuális légkondis autóba lehet-e automata légkondit szerelni? a műszerfal konzol cseréjére gondolok.
Vélemény?
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #1768 Dátum: 2008. Február 18. - 22:32:11 »

 
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 18. - 22:53:23 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3423


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1769 Dátum: 2008. Február 19. - 07:52:09 »

Sziasztok!
Szerintetek a manuális légkondis autóba lehet-e automata légkondit szerelni? a műszerfal konzol cseréjére gondolok.
Vélemény?
Szia.
Ha csak a konzolt akarod cserélni, azt lehet, de mivel teljesen más a 2 féle légkondi müködési elve, ennyi átalakítással sosem fog működni, csak más lesz. Még a hátsó vezetékelése is teljesen eltér. De ahogy gondolod...   
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 127   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!